Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Jaja! talán ha méltányos a prájsz akkor lennék az elsö vendék :) nem mintha lenne is egy k*rva fillérem pillanatnyilag :lol:

szal jot csináltál+ugyebár a fénykép nem adja vissza az igazi képet utttttyogy vlszeg még ennél jobb élöben....csákány

Link to comment
Megosztás:

Future!

Kapásból 2 kérdés :)

mit takar pontosan a kühlmittel stand? nekem idáig nem volt bc és most a gsi--n folyamatosan, de leginkább gyakran irkálja.... meg vmi olyat is, hogy brems belagen,vagy mi a nemiszerv :!:

második hány led kő a teljes megvilágításhoz, egyelőre 4 van az előző astrámból, ami importálva lesz, de addig be akarom szerezni az ellenállatokat és a ledeket!

Link to comment
Megosztás:

Orulok, ha tetszik :)

Egyebkent baromi egyszeru megcsinalni, az egyeduli szivatas a muszerfal (csavarok, bovdenek, kabelek, csovek) szetszedese, es a gombok miniatur merete... A LED-ek berakasa a legnagyobb buli. Egyebkent ugy csinaltam meg, hogy ne legyen tul eros a fenye, szoval nem halvany, de nem is eros. Amit meg elfelejtettem megorokiteni, az az index visszajelzo, ugyanis az is keken villog, es rohadt jol nez ki :lol: Olyan eros a kek led, hogy atvilagitja a zold foliat. Nyilvan piros gomboknal ezt nem lehet megjatszani :D

Egyebkent haverral csinaltam, szoval sztem kb par ezer forint + anyagkoltseg. Sajnos az erosfenyu LED-ek viszik fel az anyagkoltseg arat, mert azok ugye 3-400 forintok, legalabbis itt Szegeden. Az ellenallasok ara nevetseges, kabelt meg adok en. Van boven :lol:

Meg otletkent az merult fel bennem, hogy mi lenne, ha egy 1000 farados kondit raknek a ledekre, parhuzamosan. Kikapcsolasnak elhalvanyulva sotetednenek el... :lol: Persze lehet h nem lehet megvalositani, de jol nezne ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

mit takar pontosan a kühlmittel stand?  

brems belagen,vagy mi a nemiszerv?  

ellenállatokat és ledek!

Szeva Aztec!

az első az a HŰTŐFOLYADÉK SZINT!!

a második az a FÉKBETÉT!

Van chip-tuning a gépedben??? Mert nekem amiatt írja ki ezeket,pedig semmi baj sincs a fent említettekkel!!!

Ellenállások és Led-ek??? Hűűűű!!! Ne hari de már nemtom mennyi kellet hozzá!! De aszem valahol itt a fórumon már volt erről szó és ott írtak is egy linket ahol mindent megtudhatsz!!!

Link to comment
Megosztás:

második hány led kő a teljes megvilágításhoz, egyelőre 4 van az előző astrámból, ami importálva lesz, de addig be akarom szerezni az ellenállatokat és a ledeket!

- En 4-et raktam a fo muszerfal moge, szal 4 db 5 mm-es kek led.

- Raktam 3 keket es 1 pirosat (3 mm-eseket) a futeskonzolba

- Ket piros a belso levegokeringetes gombjaba (2 db 3mm)

- Ket 3 mm-es kek a fenyszoromagassagallitoba

- Kapcsolonkent ket darab led (3mm/5mm)

- 1 db 3mm -es kek a fenyszorokapcsoloba

- 1 db 3mm -es kek az oraba

- 1 db 5 mm-es kek az indexvisszajelzobe, ha cserelni akarod

Szoval osszesen legalabb 16 + gombonkent ket led, ugye ha van kodlampad, ulesfutesed, stb.

Nalam mindegyik erosfenyu, a piros erosfenyu 50 forint alatt van, a kek meg amint mondtam, kb 3-400 forint. Ellenallas 560-830 Ohm kell nekik (nem erosfenyueknek 830 Ohm, mert azoknal a zarofeszultseg 2-3 volt, az erosfenyueknel viszont 4-4.5 volt)

Az, hogy hova mekkora ledet raksz, sajat donteseden mulik. Nekem a gombokba is sikerult beleeroszakolni 5 mm-es ledeket, utolag atgondolva a 3mm-esek sokkal jobbak lettek volna :)

Gomboknal nagyon vigyazz a kozos labra, meg a polaritasra, ugyansi ha rossz labhoz kotod a kozost, egeszen maskepp fog kapcsolni a kapcsolo:) Amugy a ledeknek nem baj, ha forditva kapnak aramot, tonkre nem mennek, csupan nem vilagitanak.

Mindenhol erdemes ragasztopisztollyal korbeonteni a kabeleket, forrasztasokat, ledeket, igy megelozheto a zarlat.

Ha van kerdesed, irj hatha tudok segiteni!

Link to comment
Megosztás:

great thx a gyors válaszokat, csak sikerülni fog. egy dolog nem ment idáig az a közép konzol és a bc kijelző közti kis műanyagszerű tálca kivétele....

radu azér' vigyázz azzal az 1000 farrádos kondival, sztem nano vagy mikrofarrádban is elég lesz :wink: :)

Future mielött megcsináltunk rajta mindent már akkor is írogatta, meg most is... hütővíz teljesen ok, igaz fékbetéteket és tárcsát még nem cseréltem... de q mód tud idegesíteni, azt hittem,h bcből ki kell töröltetni valszeg ezeket a hibákat és akkor majd megoldódik...

az meleg lenne,ha lenne benne csípppp :twisted:

Link to comment
Megosztás:

A ragasztó pisztolyos ötlethez szolván én ugyn.zsugor csövet vettem amit reá húzol a vezeték forrasztásra és egy öngyufával megmelegíted ettöl rá zsugorodik persze ez nembiztos hogy mindenhova odafér csak egy ötlet amúgy én csak a gyári foglalatokba tettem ez igy nem volt bonyolult viszont raktam a levegő beömlőkbe is designes lett :oops:

Link to comment
Megosztás:

great thx a gyors válaszokat, csak sikerülni fog. egy dolog nem ment idáig az a közép konzol és a bc kijelző közti kis műanyagszerű tálca kivétele....

radu azér' vigyázz azzal az 1000 farrádos kondival, sztem nano vagy mikrofarrádban is elég lesz :wink:  :)

Future mielött megcsináltunk rajta mindent már akkor is írogatta, meg most is... hütővíz teljesen ok, igaz fékbetéteket és tárcsát még nem cseréltem... de q mód tud idegesíteni, azt hittem,h bcből ki kell töröltetni valszeg ezeket a hibákat és akkor majd megoldódik...

az meleg lenne,ha lenne benne csípppp :twisted:

A hűtővíz szint kiírását még okozhatja a kiegyenlítő tartályon lévő kupak illetve arra szerelt úszos elvű érzékelő "beszarása", én is így jártam, 9-10 ezer Huf egy ilyen kupak újan, na nekem még másra kellett a pénz úgyhogy az érzékelő saruit összezártam, láss csodát már nem írja, csak így sűrűbben kell nézegetni a vízszintet :-), ha kész a tuningprojekt akkor lesz cserélve ez is.

Link to comment
Megosztás:

Na most kaptam friss infokat lampakkal kapcsolatban.

Frontindex atlatszo - 15000

Oldalindex atlatszo - 8500

Hatso lampa - 55000 (uj optikaval)

Nem akarok reklamozni feleslegesen, aki ir egy emailt, elmondom hol van az uzlet Szegeden.

Szerintetek erdemes vasarolni, vagy inkabb kulfoldrol eri meg jobban rendelni ?

Link to comment
Megosztás:

Na most kaptam friss infokat lampakkal kapcsolatban.

Frontindex atlatszo - 15000

Oldalindex atlatszo - 8500

Hatso lampa - 55000 (uj optikaval)

Nem akarok reklamozni feleslegesen, aki ir egy emailt, elmondom hol van az uzlet Szegeden.

Szerintetek erdemes vasarolni, vagy inkabb kulfoldrol eri meg jobban rendelni ?

Szia radu!!

H.lámpa sedanhoz is van?? :?:

Link to comment
Megosztás:

Na most kaptam friss infokat lampakkal kapcsolatban.

Köfi, hogy megosztod velünk :lol:

Frontindex atlatszo - 15000

Véleményem szerint ez sok. Asszem 3000 Forint volt apárja annak-uthángyárthott persze-, ami a mi autónkon van. Ha jól emlékszem.

Oldalindex atlatszo - 8500

Ezt részemről passzolom.

Hatso lampa - 55000 (uj optikaval)

Ennél olcsóbban még nem láttam Magyarországon.

Nem akarok reklamozni feleslegesen, aki ir egy emailt, elmondom hol van az uzlet Szegeden.

Azért ha van honlapjuk, akkor én szívesen nézelődnék. Van ?

Szerintetek erdemes vasarolni, vagy inkabb kulfoldrol eri meg jobban rendelni ?

Elvileg van egy topic ezen tapasztalatok megosztására egy topic, de enyhén szólva elsülyedt. Viszont szerintem érdemes átfutni, ha érdeklődsz a téma iránt. + Tesókán nagyvonalú felajánlása is segíthet :

"Zorro_16V":

Ez van....

Nézz szét itt :

http://www.marcello.at

A bolt Bécsben van, az még nincs messze és lehet, hogy jobb árakkal fogsz találkozni. Én levelezek a tulajjal (Marcus), készséges, nyugodtan kérdezd meg tőle a kipuffot. Németül és angolul is ért.

"Öcsi_8V":

Köszönöm a segítséget :!: :lol:

Az én egyetlen problémám, hogy nem tudok külföldiül :) sajna.

De majd megpróbálom valahogy :?

A nővérem tud angolul :D

Üdv: öcsi_8V

"Tesókám":

Cső Öcsi_8V,

ne aggódj, ezért van a klub

küldd el magyarul mit akarsz a "Marci"-tól

lefordítjuk, elküldjük az e-mail-t, sőt 1-2 hetente megyünk arrafelé, akár el is tudjuk hozni a cuccot

Ez áll a többiekre is !

Forrás

Link to comment
Megosztás:

....És még egy kérdés: a lámpa beszerelése nem okoz fejtörést a rend őrének  és a vizsgabiztosnak?....

Szerény, ám tényekkel és tapasztalatokkal egyáltalán nem alátámasztott véleményem szerint : nem. Az index, féklámpa, tolatólámpa színe nem változik, fényereje nem csökken. Vagy rosszul látom kérdéskört?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.