Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

őőő izé.....a terv ugy szol hogy a müszerfal minden fénye a hupi sárga gyári szin helyett kék legyen plussz a "BC" is ....szal tuti nagy meló...a lényeg hogy láttam oan astrát amiben a ledek kékre lettek fújva és elég halványak voltak....szal asszem a ledcserés dolog jobban nézne ki....de ugyebár akkor már ellenállás meg dioda meg mittudom én mit kéne még cserélni ...na és ez az amihez nem értek :) bele értve a müszerfal szétszedését és összerakását :lol: tehát tuti gyüjtügetnem kell egy kis pénzt :lol: szoval igy állunk ... :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat.

Ma du. megcsináltam a "bc"-t, király lett, csak napsütésben kicsit halovány.

Tettem bele 4 ledet, nem nagy gáz.

És én a nyákhoz forrasztottam hozzá, ha valaki ilyet csinál akkor a + oldal, a nyáknak a szalagkábel felé eső oldala.

Lacee: a ledek és az ellenállatok forrasztgatása a legkisebb gondot okozó feladat, legalábbis az edigiekből ez tűnik ki.

Link to comment
Megosztás:

Sajna mint már mondtam nem értek hozzá....egyszoval hiába egyszerü neked ....vagy másoknak....nekem nem az :lol: de hát ez ien ami nekem nem megy az másoknak megy ami meg nekik nem megy az nekem megy.... :) jo kis nyelvtörö :lol: szal igy is ugy is vlkinek a segitsége kell majd...de most még csak tervezgetek :D Hali

Link to comment
Megosztás:

őőő izé.....a terv ugy szol hogy a müszerfal minden fénye a hupi sárga gyári szin helyett kék legyen plussz a "BC" is ....szal tuti nagy meló...a lényeg hogy láttam oan astrát amiben a ledek kékre lettek fújva és elég halványak voltak....szal asszem a ledcserés dolog jobban nézne ki....de ugyebár akkor már ellenállás meg dioda meg mittudom én mit kéne még cserélni ...na és ez az amihez nem értek :) bele értve a müszerfal szétszedését és összerakását :lol: tehát tuti gyüjtügetnem kell egy kis pénzt :lol: szoval igy állunk ... :D

Nem a ledeket kell festeni, hanem az égőket. A fénye pedig nem hinném hogy halványabb lenne mint a led-nek, sőt... Nekem a kijelző színét csak erős napsütésben lehet rosszul látni, holott az enyém piros, és ha jól tudom a piros fénynek a hullámhossza rövidebb mint a kéknek.

Ha belegondolsz:

1. olcsóbb (csak a festék kerül pénzbe, amivel legalább 15 autó összes világítását meg lehet csinálni)

2. nem kell hozzá szakértelem (aki már látott csavarhúzót szét tudja szedni a műszerfalat)

3. kevesebb gonddal jár (úgy értem nem kell forrasztgatni stb...)

4. jobb (igaz ez csak szerintem, így e témában nem nyitnék vitát)

Link to comment
Megosztás:

tegyük fel hogy megtom csinálni csak némi gubanc támad a müszerfal összerakásával...akkor micsinálok?! autozgatok müszfal nélkül? :) na szal a te teoriád szerint csak szétszedem a müszerfalat egészen az égőkig és az összes égőt lefestem kékre? mennyi idöbe telik szted? und ha télleg igy van akkor hun tom a festéket beszerválni? nah ennyi asszem most...

Hali

Link to comment
Megosztás:

tegyük fel hogy megtom csinálni csak némi gubanc támad a müszerfal összerakásával...akkor micsinálok?! autozgatok müszfal nélkül?

Szeva Lacee!!

Azt ne tedd!! Műszerfal nélkül ne sokat autókáz, ugyanis ha nincs bent a műszerfalod nincs töltés a kocsiban és szép lassan(vagy Gyorsan!!!) lemerül az akksiid!!!

Én már csak tudom, tapasztalatból beszélek!!! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Lacee én nem ajánlom a festős modszert mert ha már szét szeded egyszer akkor a led megbízhatóbb én lefestettem tuti hő állo üveg festékkel kékre az izzókat de kb 2 napig volt kék pedig 3000 ft volt a festék aztán lett piros led 40 ft/db mert már mindenkinek kék van de ez most designes de ha érdekel a festék a feléért elado jó a lámpa búrára is

Link to comment
Megosztás:

Oh vaz na most aztán gyünik a tanácstalanság :PPPP csak ugye a ledes témát meg nem tom megoldani 1edül....na jo asszem egy idöre felfüggesztem a projectet. Gondolom mind2 móccer jo mer ugyebár akkor nem tanácsolnátok.....na mind1 majd egy talin élőben kibelezzük a témát élőben :) Hali all !

Link to comment
Megosztás:

Lacee én nem ajánlom a festős modszert mert ha már szét szeded egyszer akkor a led megbízhatóbb én lefestettem tuti hő állo üveg festékkel kékre az izzókat de kb 2 napig volt kék pedig 3000 ft volt a festék aztán lett piros led 40 ft/db mert már mindenkinek kék van de ez most designes de ha érdekel a festék a feléért elado jó a lámpa búrára is

Nos én design nélkül is a kékre szavazok, mert az tetszik és kész.

Láttam zöldet is, jól nézett ki, csak nálam nem jön be, én már maradok a kékítésnél.

Link to comment
Megosztás:

tegyük fel hogy megtom csinálni csak némi gubanc támad a müszerfal összerakásával...akkor micsinálok?! autozgatok müszfal nélkül? :) na szal a te teoriád szerint csak szétszedem a müszerfalat egészen az égőkig és az összes égőt lefestem kékre? mennyi idöbe telik szted? und ha télleg igy van akkor hun tom a festéket beszerválni? nah ennyi asszem most...

Hali

El nem tudom képzelni hogy, hogy nem bírnád összerakni. De felelősséget/garanciát nem tudok vállalni. Ha csak a műszerfalról van szó akkor max. 3 óra, de akkor mindent húszszor átnéztél letakarítottál stb.

Egyetlen probléma a festék beszerzése, mivel annak idején én is csak kölcsön kaptam, és a srác már nem tudott többet szerezni.

lacikiru: engem is ijesztgettek azzal hogy majd át kell festeni mert egy idő után lekopik. Bátran állítom hogy a műszerfalban és a kijelzőben lévő égőkön egy cseppet SEM kopott, holott már fél éve benne van. Csak van egy pár dolog amire figyelni kell.

1. Amit szerintem a legnehezebb betartani, hogy hagyni kell száradni. Tudom hogy majd megőrül az ember hogy láthassa milyen lett, de pár órát száradnia kell. Eközben persze össze lehet szerelni.

2. Az izzónak tisztának kell lennie. Én azzal szívtam meg hogy alkoholos filccel próbálkoztam először, és utána kentem rá a festéket, de 1-2 óra alatt lekopott.

Abban egyetértek hogy a led ha már egyszer benn van tartósabb, az nem fog kiégni stb..

A kék festéket eladod 1500-ért?

Még azt kérdezném hol vetted, mert engem piros az nagyon érdekelne, de lehet hogy a kéket is átvenném.

Lacee: még csak véletlen sem akarom hogy ha a festős dologba fogsz bele, és valami nem jön össze anyukámat csuklásroham kapja el. A múltkor említett előnyökkel szerintem bír a festés, és ne hidd hogy mindig olyan sokáig tart szétszedni a dolgokat. Én kétszer vagy háromszor szedtem szét(műszerfalat), de ha sietek szerintem 20 perc alatt ki-be tudom pakolni. (szóval tényleg nem nehéz)

gepard: én meg a pirosra szavazok. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Hi all!

Valaki legyen kedves és árulja el, hogy a fenébe kell kivarázsolni az izzót a ködlámpakapcsolóból :!:

Szétszedni sikerült, de a foglalatból az istennek se birom kiimádkozni.

Lehet, hogy béna vagyok hozzá :idea:

Festéshez nem kellett kiszedni. :)

Amúgy nem tudom. És az a baj hogy nem is emlékszem hogy néz ki belülről. Nem forrasztva van?

A sárga műanyaggal mit tervezel csinálni?

Lacee: +2 előny. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Válaszolván én megvártam a 6 óra száradási időt a festés után de akkor is leégett a festék. A tipusát nem tudom mi volt de jó drága ahhoz hogy le égjen róla . Ami a szineket illeti nem akartam fikázni a kéket mindenki egyéni izlés szerint ízesíti amiben utazik. A ködlámpa kapcsoló szinezése szerintem úgy is megoldható hogy a külső kockát leveszed és alkoholos filcel a belső részt ami fehér befested nem érintkezik az izzóval tehát nem ég le,de a sárga meg zöld csík megmarad. :lol: :lol: :lol: Nem tartozik ide de kivettem az ültető rugóim bővebben az eladó alknél. :) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.