Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Helló Lacee!

Tetszik a hűtőmaszkod. :) Én is hasonlóval rendelkezem, de van vele 1 problémám. Mégpedig a rácsról a festék itt-ott kezd kopni. Te nem tapasztaltál hasonlót? Neked mióta van meg? Az enyém 1 hónapos. Te csináltad vagy vetted valahol?

Csá.

Vidd vissza és reklamáld meg! szarul fényezték!! Nekem is ilyen van egyébiránt! :!:

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

A rács egy utángyártott cumó ,nekem megvan egy pár hónapja és nem nagyon vettem észre iesmit...a két legvége a rácsnak most be van ragasztva szal ######án helyén van!nem volt vészes az ára csak a baj az volt h nem volt tapasztalatom és ezért vittem több helyre is a rácsot....ha van még kérdés vágd hozzám :)

Hali

Link to comment
Megosztás:

Renzso, Lacee.

Köszi a válaszokat. Sajnos nem hinném hogy ha visszaviszem ingyen megcsinálja, de ha mégis akkor sem lenne jobb mint most, és nem szivesen használnám pár napig a maszk nélkül az autót. Amúgy amikor csináltattam direkt kértem hogy kopásálló legyen a felület. Így jött össze. Majd valószínű ezt is nekem kell megoldanom valahogy.

Nem tudjátok, esetleg nem lehet-e kapni már készen feketét? Az sem lenne nagy tragédia ha sűrűbb lenne a rács.

Mégegy: dudát hagytátok a helyén?

Link to comment
Megosztás:

öööööööö izé :)

A duDA nekem a helyén maradt!Amugy nekem többmint egy honapig maszk nélkül volt az autó amig a ráccsal bizniszeltem ide-oda....és nem volt semmi vész...a fényezöhöz meg menj vissza hogy mondjon vlmit a dologra mert ez igy igencsak nem korekt....készen meg nem hinném hogy lehet kapni de gsi.hun van egy designer aki sztem foglalkozik iesmivel...meg boombastiknak is van ien tuning mühelye ahol várják a saját elképzeléseid és probálnak ezt azt megcsinálni.....na Hali!

Link to comment
Megosztás:

Renzso, Lacee.

Köszi a válaszokat. Sajnos nem hinném hogy ha visszaviszem ingyen megcsinálja, de ha mégis akkor sem lenne jobb mint most, és nem szivesen használnám pár napig a maszk nélkül az autót. Amúgy amikor csináltattam direkt kértem hogy kopásálló legyen a felület. Így jött össze. Majd valószínű ezt is nekem kell megoldanom valahogy.

Nem tudjátok, esetleg nem lehet-e kapni már készen feketét? Az sem lenne nagy tragédia ha sűrűbb lenne a rács.

Mégegy: dudát hagytátok a helyén?

Na akkor elmesélem én hogyan is csináltam az elejét.

Vettem egy utángyártott maszkot (mert hát az eredeti gyárit csak nem gányoltatom szét ami cca 40e kompletten), Aztán műanyagoshoz el, vivág kitölt amit kell és csavarhehyeket forraszt.

Rács megvétele (ATD Tuning Debrecen Szabó Attila 703-194-210 kb hetente jön Bp-re és ha felhívod akkor hozza. Nála biztosan van fekete rács.) Egyébiránt te is tudsz csinálni feketét ha szeretsz festegetni bíbelődni. Neolux kell hozzá.

Aztán jött a fényezése a maszknak majd a rács felcsavarozása. És kész is.

Link to comment
Megosztás:

Azokhoz fordulnék, akik a fent említett tip. hűtőrácsot birtokolnak. Mennyiért és hol sikerült ilyet zsákmányolnotok ?

igaza van Renzso kollégának, az eredetit ne barmold szét ezért. Ugytom vmi 3900 huf egy utángyártott, és állítólag alkalmasabb is ilyen célokra! Rácsok a Boombastikba is vannak, anno láttam kéket is, sztem neked az jobb lenne mint a fekete. Én is kékkel szerettem volna megcsinálni, mert az enyém is kék - csak szebb :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hát jah ez se rossz megoldás csak én nem vágtam volna bele egyedül...de az az én gondom..szal én leadtam a gyári rácsomat ismerösnek...ö elvitte hozott helyette egy utángy.t szinte tökéleteset fényezés oké volt de elrepedt amikor fel rakta és a bal oldali kis pöcök sem ugrott be a helyére(ami a lámpa alatt van a maszk legszélén) szal elvittem egy müanyagos ismeröshöz...ö csinált rá pöcköt meg a rapedt részt megforrasztotta...egy tábla csokiért :) utána go fényezöhöz hogy a javitott részt le fényezze...szal nekem majdnem 20 ba került az egész és ráadásul gyári rács helyett kaptam egy utángy.t DE én béna balek voltam de mindenki más okul6 belölem szal ha minden jol megy akkor egy 10esböl sztem meglehet csinálni...asszem ennyi :lol:

Hali

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Azokhoz fordulnék, akik a fent említett tip. hűtőrácsot birtokolnak. Mennyiért és hol sikerült ilyet zsákmányolnotok ?

Előre is köszi.

Sziasztok.

Betenne valaki egy közeli képet erről az ominozus rácsrol?

Felekeltettétek az érdeklődésemet. :twisted: :) :lol:

Kösz.

Tiv.

Link to comment
Megosztás:

igaza van Renzso kollégának, az eredetit ne barmold szét ezért. Ugytom vmi 3900 huf egy utángyártott, és állítólag alkalmasabb is ilyen célokra! Rácsok a Boombastikba is vannak, anno láttam kéket is, sztem neked az jobb lenne mint a fekete. Én is kékkel szerettem volna megcsinálni, mert az enyém is kék - csak szebb :wink:

Köszi a válaszokat Renzso, redline, Lacee !

Majd körülnézek az utángyártott cuccok terén. Egy dolgot nem említettem, régi eleje van a kocsinknak, ami kicsit komplikáltabbá teszi az átalakítást. De majd megoldjuk :)

Link to comment
Megosztás:

Hát én csak a sajátomat tom megmutatni de azt meg lehet láttátok már....mind1 ide irom azé a linket... kep.tar.hu/barbi83 -> astra mappa...asszem van fenn a rácsrol is kép és nem csak baromságok... :lol: de mindjárt intézkedem... :) Hali

En nem talaltam koztuk hutoracsos kepet, pedig engem is erdekelne :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nagy szerencsém volt ugyanis egy törött astráról szedtek le egy minden bizonnyal gyárit. Egy hibája volt a lámpa alatti kilógó rész a bal oldalon el volt repedve. Ezt és a szükséges további hegesztéseket megcsinálta egy karosszériás. És így kompletten ingyen nekemadta. :) A rácsot a Boombastikban vettem 2500-ért. (Nem kérdezték milyen színűt szeretnék, és nem is láttam a szürkén kívül mást) Utána jött a fényezés. Maszk és rács együtt 4 ropi. A kettőt párosítását meg nekem kellett megoldanom mert a karosszériás visszadobta. Ezt kb. egy kilo ragasztóval oldottam meg. Valószínűleg ott rontottam el hogy csavarhelyeket nem forrasztattam rá.

Utángyártottat azért nem vettem mert állítólag az rosszabbul állna mint az gyári. (Nekem ezt mondták) Akkor úgy volt hogy bontóból lesz.

Mélykék76: én javaslom 1-2 bontó felhívását, ha ez nem akkor szerintem is utángyártott.

Renzso: Festegetni nem szeretek, de ha kell megcsinálom.

Redline: Nem tudom kinek írtad hogy jobb lenne a kék, merthogy én kérdeztem a feketét, de nem nekem van kék autóm. A helyzetjelzőn kivül amit fehérnek vettem semmi kéket nem találni a szekéren.

Tiv: Ma már nem, de holnap vagy azután felrakok én is 1 képet.

Valaki nem tudja hogy a kék autón látható műanyag rácsot honnan lehetne szerezni, és mennyiért. Nekem az is bejön, és tartósabb forma szerintem. Már előre félek a nyári bogárinváziótól amikoris 1-2 keményebb kitinnel rendelkező áldozat (gondolok itt széptermetű cserebogarakra) esetleg belyukasztaja a rácsot. Ott már a festés sem segítene.

Link to comment
Megosztás:

Sztem nincs idökorlát....legalább is én néha orákig benn vagyok és nem csinál iesmit....egy kép van a rácsrol( tar.hun) félig meddig de elég karcsu...szal holnap ha lesz idöm rakok fel jo képeket is mert van egy rakattal csak még nem toltam öket fel....na halihó

Link to comment
Megosztás:

Pedig bejelentkeztem. Van valami időkorlát ami után kidob?

Ha kérdés van használd a GYIK-ot (nem ami a lábad között lóg, hanem a FAQ-ot :wink: )

Miért lép ki automatikusan a rendszerből?

Amennyiben a belépésnél nem jelölted be az Automatikus belépés opciót, akkor csak egy meghatározott ideig lát a rendszer, mint aktív felhasználó. Ez megakadályozza, hogy illetéktelenek férjenek hozzá az azonosítódhoz, vagy hogy a nevedben írjanak a Fórumba. Nem ajánlott az Automatikus belépés használata ha nyilvános helyről használod a Fórumot, mint például könyvtár, internet kávézó, stb.

Én azt ajánlom, hogy ne kapcsold be! Kis odafigyeléssel elkerülhető a 'Vendég' hozzászólás

Mellesleg Mélykék76 kollégának azért javasoltam a kék rácsot mert neki is kék autója van (csakugy mint nekem, de az enyém szebb :wink: ) és azon imho jobban nézne ki. Amikor én jártam Boombastikban akkor volt kék igaz vmi 4000 huf-ért.

Én pont azt hallottam, hogy az utángyártott jobbna megfelel a rácsozós projekthez mert vmi gagyibb (merevebb) anyagból van mint az eredti amelyik össze tud csuklani. Ha igaz igaz, he nem nem én csak hallottam!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.