Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

F Astra, A Vectra fék simán rámegy faragás nélkül, és ezekből dunát lehetne rekeszteni. Veszel a bontóban két nyerget, aztán valahol új tárcsát+betétet, és kb 1 óra szereléssel le is tudod. Mondjuk ilyenkor célszerű lecserélni a fékolajat is, ki tudja előtte mikor cserélték.

Link to comment
Megosztás:

Ne legyél maximalista...Ha az első féket túlméretezed akkor a hátsót is utánna kellerősíteni. Ha ezt nem teszed, az autó menettulajdonságai naygmértékeben megváltoznak (romlanak) fékezéskor.

Ha engem kérdezel, akkor az 1,6i Astra hűtött tárcsájú fékében vagy a 2.0i 8V (C20NE) A Vectra első fékeiben gondolkodj. Sajnos méreteket nem tudok. Ha azonban hátra nem akarsz tárcsaféket, akkor maradj az 1.6i Astra fékeinél. Az nem borítja fel nagyon a fékerő egyensúlyt a meglévő hátsó fékeiddel, mivelhogy az 1.6i meg 1.4i Astrán tudomásom szerint ugyanaz a fék van.

Link to comment
Megosztás:

Az Astrákon található fékek:

236 szimpla (jellemzően 1.4i), 236 hűtött (pl. 1.4 16v),

és a 256 hűtött (pl. 1.6 16v, GSi). Én javaslom hogy keress 256-oshoz

való nyerget, vegyél új Brembo tárcsákat (alap széria) és Ferodo betéteket (ebből is az alap).

A nyereg kb. 10-15e HUF / pár a bontókban, a tárcsa 9e/db, a betét asszem 9e/garnitúra.

Na ennél jobb féket előre utcára teljesen felesleges...

A 288-as egyébként a B Vectrának a fékje.

Hátra GSi vagy A Vectra 2.0i hidat tudsz rakni. Vectráénál kicsit faragni

kell, bár azon kicsivel nagyobb a fék is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Had segítsek kicsit, látom nem megy neked egyedül.

Ami szüzen van,arra megy az index köré egy gumicsík,ami nem a lexebb látvány.Ezt láttam élőben is.

Ami itt be van építve,azon nem látom ezt a gumicsíkot,max odaképzelni tudom,hogy talán a feketeség a szélén lehet,hogy az lenne az a rusnya gumi.

Meg akkor végképp nem értem mi okozza a 60 Eurós árkülönbséget????? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ami szüzen van,arra megy az index köré egy gumicsík,ami nem a lexebb látvány.Ezt láttam élőben is.

Ami itt be van építve,azon nem látom ezt a gumicsíkot,max odaképzelni tudom,hogy talán a feketeség a szélén lehet,hogy az lenne az a rusnya gumi.

Meg akkor végképp nem értem mi okozza a 60 Eurós árkülönbséget????? :wink:

Szerintem beépítetten is ott van a fekete csík :lol:

Amelyiknek fekete alapja és nem króm az drágább.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.