Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

OPEL 8V!

Véleményt kértél és kaptál. Nem kell megsértődni azon, ha nem a várt véleményt kapod.

Nyomatékosan megkérnék mindenkit, hogy szorítkozzon a témára, ne OFF-oljunk, személyeskedjünk!

Mellesleg tuning esetében a következő elveket szoktam követni:

- olyan cuccot építek be, ami rendelkezik műbizonylattal vagy minősítő okirattal

- nagyobb/erősebb típus alkatrészét szerelem be (ez is rendelkezik műbizonylattal)

Féktárcsa esetében - ha olcsó megoldást keresel - ajánlom a Száraz László féle fékműhelyt (Bp, XIV ker Várna u 4). Ők legyártanak bármilyen mintázatú (fúrás, marás stb) és keménységű (utcai, félverseny, verseny stb) tárcsát. Ha ezzel a tárcsával baj lesz (balesetet, kárt okoz stb), van hova visszavinni, van kit anyagilag, erkölcsileg felelőségre vonni. Nekik van minősítésük, engedélyük hogy gépjárműre fékalkatrészt gyártani.

Link to comment
Megosztás:

Én részemről befejeztem,mint mondottam.Lenne hozzáfűznivalóm még,de nem érdekel,mert nem azért van ez a fórum. :wink:

De ha ez megfelel én kérek elnézést mindenki nevében aki megsértett!És most már ezt itt fejezzük be!

DE MOST MÁR TÉNYLEG VISSZA A RÉGI KERÉKVÁGÁSBA!!!

Akkor megkérdezném,hátha valaki tudja,hogy a G astra lufis kormány felmegy-e az F-es szintén airbag-es helyére? :smt017

Link to comment
Megosztás:

Én részemről befejeztem,mint mondottam.Lenne hozzáfűznivalóm még,de nem érdekel,mert nem azért van ez a fórum. :wink:

De ha ez megfelel én kérek elnézést mindenki nevében aki megsértett!És most már ezt itt fejezzük be!

DE MOST MÁR TÉNYLEG VISSZA A RÉGI KERÉKVÁGÁSBA!!!

Akkor megkérdezném,hátha valaki tudja,hogy a G astra lufis kormány felmegy-e az F-es szintén airbag-es helyére? :smt017

Nem!De ha kő nekem van egy f-es astra dupla lufim mindennel együtt!

Link to comment
Megosztás:

Ugy latom, jobban bizol masban mint magadban.

Pontosan. Főleg ha az adott esetben a másiknak nagyobb a szaktudása és a szerszámozottsága is magasabb követelményeknek felel meg. Esetleg még tapasztalata is van. :wink:

Amúgy én is szivesen kisérletezgetek bizonyos dolgokkal, de nem olyanokkal amiből jelentős anyagi károm származhat, vagy esetleg balesetveszélyes.

De most tényleg az a gondod hogy mindenki leirta a véleményét? Az egyébként nem fura hogy mindenki megpróbál lebeszélni a dologról? Persze lehet hogy itt mindenki hozzánemértő vagy gyáva vagy csak simán rosszat akar neked. :?

Link to comment
Megosztás:

kormány:

szerintem jó a G az F-be, mert:

- a B Corsában korábban ugyanaz a légzsákos kormány volt, mint az F Astrában

- a B Corsában később ugyanaz a légzsákos kormány volt, mint a G Astrában

végkövetkeztetés: a G Astra kormánya berakható az F Astrába

Link to comment
Megosztás:

kormány:

szerintem jó a G az F-be, mert:

- a B Corsában korábban ugyanaz a légzsákos kormány volt, mint az F Astrában

- a B Corsában később ugyanaz a légzsákos kormány volt, mint a G Astrában

végkövetkeztetés: a G Astra kormánya berakható az F Astrába

Aha4 :wink:

Jól hangzik!Találtam egy G astra kormányt a bontóban és tetszik naon! :lol:

Köszi! 8)

Link to comment
Megosztás:

Srácok!Kinek van motorháztető morcosítása.Értem ez alatt,hogy ráhúzva a fényszórókra!Érdekel a technikai megvalósítása.Gondolom,hogy nem csak egy lemez van odavarrva és kész...

A merevítés meg ilyesmi érdekelne.Esetleg a buktatói! 8)

Kell egy ilyen morcosító elem, amit ráheggesztenek, aztán annyi.A hátránya, hogy a biztonsági reteszt ki kell iktatni a gépháztetőből, mert utána már nem tudnál alányúlni, hogy kiakaszd, mikor fel akarod nyitni.Gondolom ennek hiányát nem kell ecsetelni, mikor pl. rosszul zárod le, és véletlenül felnyílik menet közben.Más sztem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Láttam itt szó volt róla, hogy érdemes-e kilyugasztgatni a féktárcsát. Én is azon a véleményen voltam, hogy nem. És maradok is, DE

Ma egy autószerelő srác (Törpe) kettes golfján láttam féktárcsát, selbsgemacht furkálva. 16 lyuk volt rajta négy sorban ventilátor alakban.

Teljesen jól nézett ki, aszonta ez neki így jó...

Már ment vele pár kmt, de még kell vele mennie jó sokat, hogy kiderüljön mi a szitu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.