Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

sziasztok.

volna egy kérdésem a difikkel kapcsolatba,van egy c20ne caravánom kézi váltos kivan kopva a difi.Van nekem egy c20ne -es limuzin difim,és egy c20ne caraván autómata difim melyiket tegyem be és mi a külömbség közöttük?

ätetel nezd meg a caravan difi lehet hogy speres ;)

de bärmelyik jo ;)

abs tema

fekezessel nem lätod a hibät hisz pont ezt korigälja az abs

valamelyik jeladonak van gyikja vagy a csatinäl kontakt hibäs ;)

Link to comment
Megosztás:

ätetel nezd meg a caravan difi lehet hogy speres ;)

de bärmelyik jo ;)

abs tema

fekezessel nem lätod a hibät hisz pont ezt korigälja az abs

valamelyik jeladonak van gyikja vagy a csatinäl kontakt hibäs ;)

Köszi a választ.De honnan tudom meg hogy speres a difi vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

abs tema

fekezessel nem lätod a hibät hisz pont ezt korigälja az abs

valamelyik jeladonak van gyikja vagy a csatinäl kontakt hibäs ;)

én már átskubiztam az összes csatit és a jeladókat is kicseréltam tuti jóra de még mindíg világítanan ha meg nem szereltem vóna(találós kérdés:hogyan szervízeltem meg???).

egyébként meg ha teszi a dolgát(ez teszi ugy néz ki),akkor nem érdekel 1 lámpa...... ;)

Link to comment
Megosztás:

én már átskubiztam az összes csatit és a jeladókat is kicseréltam tuti jóra de még mindíg világítanan ha meg nem szereltem vóna(találós kérdés:hogyan szervízeltem meg???).

egyébként meg ha teszi a dolgát(ez teszi ugy néz ki),akkor nem érdekel 1 lámpa...... :P

;) ;) ;) kivetted az egöt :P -_- :D :D

Link to comment
Megosztás:

ätetel nezd meg a caravan difi lehet hogy speres ;)

de bärmelyik jo ;)

abs tema

fekezessel nem lätod a hibät hisz pont ezt korigälja az abs

valamelyik jeladonak van gyikja vagy a csatinäl kontakt hibäs ;)

Az áttétel eltérésben mit lehet észrevenni az autón? Melyikkel milyen lessz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves OPELES kollégák.

Olyan kérdésem volna hogy c20ne s omegám van benzin-gáz.Ha gázzal megyek és 60 km/h sebesség felett kirakom üresbe az autót leáll a motor.60 alatt nem.Benzinnel nincs ilyen gondom.

Nemtudjátok mi lehet?Választ elöre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves OPELES kollégák.

Olyan kérdésem volna hogy c20ne s omegám van benzin-gáz.Ha gázzal megyek és 60 km/h sebesség felett kirakom üresbe az autót leáll a motor.60 alatt nem.Benzinnel nincs ilyen gondom.

Nemtudjátok mi lehet?Választ elöre is köszi.

van rá pár ötlet,de így látatlanba......... ;)

Link to comment
Megosztás:

van vkinek lövése,hogy miért nem akar az autómatám 6000 ford. alatt felváltani?

akárhogyan játszok nem megy....pedig amikor elhoztam simán felváltott már 2800-3000-nél.

ja c30se-röl van szó.

szétb@sz az ideg ezzel az autóval.vmi mindíg szar rajta.

nincs eleg olaj benne elvan dugulva a szürö

egyszerre csak elkezdte? vagy fokozatosan

rükit könnyen veszi???? mert ha nem tuti az olaj keves

most szedtem szet 3db automatät alunak meg femnek pched van ;)

eladäs elött lehet kisfekolajjal följavitani rövid ideig vält es kuka ;)

tegyel be kezit ;)

Link to comment
Megosztás:

nincs eleg olaj benne elvan dugulva a szürö

egyszerre csak elkezdte? vagy fokozatosan

rükit könnyen veszi???? mert ha nem tuti az olaj keves

most szedtem szet 3db automatät alunak meg femnek pched van ;)

eladäs elött lehet kisfekolajjal följavitani rövid ideig vält es kuka ;)

tegyel be kezit ;)

van benne rendesen olaj és 10000km-el ezelött cserélték.ez hihető is,mert 1 igazi autóbuz#tól vettem.

1x csak elkezdte.minden mást jól csinál.nem rángat nem csúszik.ugyhogy nem tom.legalább hallom a hangját a motornak.csak a fogyi ne lenne horror.

Link to comment
Megosztás:

van benne rendesen olaj és 10000km-el ezelött cserélték.ez hihető is,mert 1 igazi autóbuz#tól vettem.

1x csak elkezdte.minden mást jól csinál.nem rángat nem csúszik.ugyhogy nem tom.legalább hallom a hangját a motornak.csak a fogyi ne lenne horror.

úgylátszik itt is le kell írjam ;) fontos dolog amiért a váltóolaj csere után tönkre megy a váltó, BE KELL ÁLLÍTANI A FÉKSZALLAGOKAT !!!! Gyári technológia szerint, ami a váltó oldalán kivitelezhető.

Link to comment
Megosztás:

úgylátszik itt is le kell írjam ;) fontos dolog amiért a váltóolaj csere után tönkre megy a váltó, BE KELL ÁLLÍTANI A FÉKSZALLAGOKAT !!!! Gyári technológia szerint, ami a váltó oldalán kivitelezhető.

esetleg vmi segítség ebben?

a régebbi opel autómaták nem voltak ennyire nyügösek.és a merciéké sem.

akkor ezt jól megettem.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia .És mégis mi volna az a pár ötlet?Vagy ugy tervezem hogy megyek a találkozóra ,esetleg ott tud -e mondani rá valaki valamit hogy mitöl lehet?

mióta csinálja?

lehet a menetszél okozza a gondot......de simán lehet reduktor hiba is .mivel a rediben a menbránok a használattal együtt öregszenek ezért időnként(amíg persze lehet)utána kell állítani a gázrendszert is.

Link to comment
Megosztás:

mióta csinálja?

lehet a menetszél okozza a gondot......de simán lehet reduktor hiba is .mivel a rediben a menbránok a használattal együtt öregszenek ezért időnként(amíg persze lehet)utána kell állítani a gázrendszert is.

Szia azóta csinálja mióta be lett téve a gáz.2-3 éve kb 50000km.

Link to comment
Megosztás:

akkor simán lehet konstrukciós hiba is(nem megfelelő keverőfej,nem megfelelő emulátor,stb.)

és nem vitted vissza ahoz aki berakta?????

De vissza vittem ö is valami menetszeles valamit mondott de azt mondta hogy avval nem tud mit csinálni.de ugy érzem inkább nem akart.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.