Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Mantások maguknak, magukról a MOTE-ban


manta

Recommended Posts

  • Hozzászólások 514
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 2 weeks later...

sziasztok,

igazi általános manta műszaki problémánk van.Tegnap Balcsiró hazajövet a Bogi alapjárata magasra szökött.Lejjebb vettü kicsit és tovább indultunk,kb 20 km után elkezdett szaggatni,rángatni a kocsi.Nem ment minden henger és alig tudtunk Simontornyán félreállni, azonnal leállt a kocsi. próbáltuk újraindítani,beindult(pár henger) de pár mp után leáll és nagyon füstöl. A kábeleket átnéztük, üzemanyagrendszert is....mindent amit ott hirtelen tudtunk.de nem jutottunk előrébb.haza kellett vontatni minket B) hosszú út volt.a gyujtás lehet beázva? van valakinek ötlete mit nézzünk meg ma?nekem még nincs nagy autós múltam, és még csak tippelni tudunk.csak rossz érzés, hogy mona már elfüstölt, elolvadt, lecsapágyasodott...............de mindig hazavitt(hacsak ki nem fogyott a benzinje) és aggódok nehogy Boginak nagy baja legyen, ha ennyire nem akar indulni. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

igazi általános manta műszaki problémánk van.Tegnap Balcsiró hazajövet a Bogi alapjárata magasra szökött.Lejjebb vettü kicsit és tovább indultunk,kb 20 km után elkezdett szaggatni,rángatni a kocsi.Nem ment minden henger és alig tudtunk Simontornyán félreállni, azonnal leállt a kocsi. próbáltuk újraindítani,beindult(pár henger) de pár mp után leáll és nagyon füstöl. A kábeleket átnéztük, üzemanyagrendszert is....mindent amit ott hirtelen tudtunk.de nem jutottunk előrébb.haza kellett vontatni minket :omg: hosszú út volt.a gyujtás lehet beázva? van valakinek ötlete mit nézzünk meg ma?nekem még nincs nagy autós múltam, és még csak tippelni tudunk.csak rossz érzés, hogy mona már elfüstölt, elolvadt, lecsapágyasodott...............de mindig hazavitt(hacsak ki nem fogyott a benzinje) és aggódok nehogy Boginak nagy baja legyen, ha ennyire nem akar indulni. :)

Azt a csatit megnéztétek amit mondtunk? B)

Velem még sose csinált ilyet, egyszer szakadt el az AC pumpa drótja, és azért állt meg. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem elekktromos pobléma lehet.

Vagy valamelyik jeladó fingotta el magát vagy a légtömegmérő csövén lehet lyuk és falsot szív valahol.

Bepárásodhatott a gyertyakábeleknél a z elosztófedél a trafó vagy akár a légtömegmérő is.

Nemázott be régebben de megnézhetitek a jobb oldali A oszlop aljában a compit is és annak a csatiát.

Biztos,hogy az alapjáratot állítottátok el?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem elekktromos pobléma lehet.

Vagy valamelyik jeladó fingotta el magát vagy a légtömegmérő csövén lehet lyuk és falsot szív valahol.

Bepárásodhatott a gyertyakábeleknél a z elosztófedél a trafó vagy akár a légtömegmérő is.

Nemázott be régebben de megnézhetitek a jobb oldali A oszlop aljában a compit is és annak a csatiát.

Biztos,hogy az alapjáratot állítottátok el?

igen azt állítottuk.a légtömegmérő után a gumi lukas.de mostmár be sem indul,mindenki azt mondja gyujtás baja van. most hazavontattuk:kicseréltük a gyujtótrafót és az elosztófedelet az enyéimre.úgy sem indul. most akksicsere, és ellenőrizzük egyenként a gyertyákat,hogy adnak-e szikrát.egyszerűen megadta magát, és füstölt mint állat.nade max a gyújtás ázhatott be nem? még próbálkozunk ma meg holnap is. hátha valaki ad jó tippet mert így nem tudom nagyon intézni mona sorsát mert nincs autó :) amivel szaladgáljak.ha a légtömegmérő felől kattanást hallok indítózás után az mit jelent?

Link to comment
Megosztás:

ha a légtömegmérő felől kattanást hallok indítózás után az mit jelent?

A légtömegmérő és a légszűrő közti csövet cseréljétek ki,ha lyukas mert fals levegőt szív.

Ezért a számítógép több benyát is ad a rendszernek ,hogy meglegyen a keverék.

Kikell szedni a gyertyákat , megpucolni őket és gyertyák nélkül kicsit forgatni a mocit,hogy kiszellőzzön.

Szerintem beköpte a gyertyákat a sok benzin miatt.

Szikrát,ha néztek akkor ne a trafókábelnél ,hanem a gyertyáknál.

Link to comment
Megosztás:

A légtömegmérő és a légszűrő közti csövet cseréljétek ki,ha lyukas mert fals levegőt szív.

Ezért a számítógép több benyát is ad a rendszernek ,hogy meglegyen a keverék.

Kikell szedni a gyertyákat , megpucolni őket és gyertyák nélkül kicsit forgatni a mocit,hogy kiszellőzzön.

Szerintem beköpte a gyertyákat a sok benzin miatt.

Szikrát,ha néztek akkor ne a trafókábelnél ,hanem a gyertyáknál.

na ez lesz a mai programom,próbálok valamit intézni. tegnap a gyertyákat megnéztük .adnak szikrát mind.kicsit átböngésztük de nem tudtuk beindítani. ha ma sem jutok semmire akkor hívok kis segítséget.csak ugye az idegesít lassan ,hogy az én autómtól veszi el az időt miközben annak már le kellett volna cserélni a hajtókarcsapágyait.és még ugyanúgy áll minden alkatrésze mint múlt héten.ha így haladunk biciklivel megyünk a Blitz-re :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egyszer nagy esőben nekem is megállt az autópályán de akkor annyira esett ,hogy nem lehetett menni csak 20 -al. Aztán nem indult be mindent megnéztem de semmi ,majd egy kedves autó megállt picit huzatni kellett és beindult :)

A fogyasztással odáig jutottam ,hogy aki nekem összeállította az elektronikát azt jól seggberúgom ,mert kiderült tegnap a Kaszkadőrnél ,hogy a 2,0 elektronikára 2,2 légmennyiségmérő van rákötve és pillangó szelep is 2,2 esé , valamint a könyökön van egy nagy lyuk :S azt mondta csoda ,hogy így eddig ment :S hát azt hiszem igen tényleg az de ment nem volt vele baj, arról nem is beszélve ,hogy a két hőérzékelő fordítva volt rákötve ezért az egyik megsült :S Szóval van benne valami. SZerda este kész lesz a továbbiakat akkor tudom ismertetni.

ÜDv

dani

Link to comment
Megosztás:

Már csak durrog!!!be sem indul de a füstöt nyomja mint állat. :) légszűrő,légáramlásmérő rendben.átnéztem.még egy órát elbütykölök rajta aztán folytatom az enyémet ,hogy szép színe legyen. B) remélem az beindul amikor összerakjuk.azért a jótanácsokat még várom.

Gondoltunk arra is,hogy üzemanyagprobléma lehet. Nem lehet,hogy a szűrő vagy a rendszer ragadhatott be,valami kosz vagy ilyesmi miatt?

Link to comment
Megosztás:

Már csak durrog!!!be sem indul de a füstöt nyomja mint állat. :) légszűrő,légáramlásmérő rendben.átnéztem.még egy órát elbütykölök rajta aztán folytatom az enyémet ,hogy szép színe legyen. B) remélem az beindul amikor összerakjuk.azért a jótanácsokat még várom.

Gondoltunk arra is,hogy üzemanyagprobléma lehet. Nem lehet,hogy a szűrő vagy a rendszer ragadhatott be,valami kosz vagy ilyesmi miatt?

helo!

lehet hogy a gyújtás elosztóban a rotor adta meg magát!

Link to comment
Megosztás:

helo!

lehet hogy a gyújtás elosztóban a rotor adta meg magát!

vagy az lesz az, vagy a gyújtás elektronika (kis csati a trafo alatt 5 lábú csatival). de olyan gyújtásbajosan hangzik...

Egyébként nekem akkor volt hasonló jelenség, amikor a szelepem eltört... ha nem gyújtás, akkor azért nézzétek meg azt is... meg mérjetek egy kompressziót a hengereknél... abból kiderülhet valami.

(telefonon hajnaldó vagyok okoskodni némi palacsintáért cserébe,melyet a 06 90 555 555 számon, fénypostával juttathattok el hozzám :) )

Link to comment
Megosztás:

vagy az lesz az, vagy a gyújtás elektronika (kis csati a trafo alatt 5 lábú csatival). de olyan gyújtásbajosan hangzik...

Egyébként nekem akkor volt hasonló jelenség, amikor a szelepem eltört... ha nem gyújtás, akkor azért nézzétek meg azt is... meg mérjetek egy kompressziót a hengereknél... abból kiderülhet valami.

(telefonon hajnaldó vagyok okoskodni némi palacsintáért cserébe,melyet a 06 90 555 555 számon, fénypostával juttathattok el hozzám :) )

komolyan ha van ötlet palacsintával fizetek, a blitz-re viszek sokat B) amúgy a trafo alatti izé jó,mert azt is átraktuk az enyémből a trafóval,gyujtáselosztóval és kábelekkel együtt.a szikra mindenhol megvan most néztem.a gyujtás rotorja ha elromlik akkor indítózásnál nem forgatná igaz?mert ez forog.így az is kizárva.szinte már csak üzemanyagra gondolok.de az ac zúg, a reléje jó.az injektor benzines, a gyertyák szintén benzinszagúak.csak nem indul, és indítózásnál még mindig füstöl.a gyujtáson fordítottam kicsit és a durrogás abbamaradt.

na ki kér még palacsintát a Blitz-en? :)

Link to comment
Megosztás:

jó sötét.inkább fekete és a szaga is jó erős.még a próbálkozás befejezése után is jön ki a füst.bár ha úgy vesszük lehet a szürkének egy sötét változata is :)

Csak azért kérdezem, mert akkor ezek szerint a benzin rendszer többé-kevésbé rendben van elméletileg.

A szikrákat sikerült már leellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdezem, mert akkor ezek szerint a benzin rendszer többé-kevésbé rendben van elméletileg.

A szikrákat sikerült már leellenőrizni?

szikra rendben.trafó rendben.gyujtás körül semmit nem találtam. benzinszag a gyertyán meg az injektoroknál is van. indítózik a motor.de nem indul csak forgatja.az előző írásokban nagyjából mindent leírtam.többet azóta nem derítettem ki.most megyek egy mantás haveromért meg Sanyit is hozom haza,hátha 3-an 4-en okosabbak leszünk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.