Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel Kadett C


ruddee

Recommended Posts

Sikerült amennyire lehet, így már van fogalmam az első hídról is. Mondjuk a Migwebes képtárban is volt egy komplett első híd. Hát nem valami bonyolult és valóban nem néz ki marha komolynak. ;)

Hát mindegy, csak lesz majd valami. :lol:

Egyébiránt hol érdemes még C Kadett hirdetéseket keresni? Használtautó-n nem sok van, bár egyre több a faceliftes C Kadett. :lol:

Hasznaltauto.com-n találtam még két darabot, máshol egyenlőre sehol. ;)

Link to comment
Megosztás:

Bálint, a tiéd a 136lovas motorral mennyire lett közlekedhetetlen? Atommanó azt írta régebben, hogy XE vel szinte vezethetetlen lesz a C Kadett és hogy utcára nem lesz igazán alkalmas. Neked erről mi a véleményed? ;)

Szigorúan magánvéleményem komoly szakmai tapasztalatok nélkül hogy pár buktatója azért van ennek a Bömi - XE C Kadi cserének. Ha hebrákolni akarsz akkor király, de amúgy:

- ugyanannyit fog enni a Kadi mint a Bömbi

- nem lesz legális

- szinte lehetetlen BMW szintűre összerakni

- nem is fog olyan jól menni

- párszor biztosan nagyon durván meg fog szívatni

- amit nagy nehezen és drágán összeszedsz és beleteszel soha nem adod el annyiért mint vetted

De ezzel nem a kedvedet akarom elvenni, csak azt szeretném hogy nehogy pofára esés legyen belőle hanem inkább a kockázatok mérlegelése utáni megalapozott jó döntés kicsiknek_okoska.gif

Link to comment
Megosztás:

Bálint, a tiéd a 136lovas motorral mennyire lett közlekedhetetlen? Atommanó azt írta régebben, hogy XE vel szinte vezethetetlen lesz a C Kadett és hogy utcára nem lesz igazán alkalmas. Neked erről mi a véleményed? ;)

Nem azt mondtam, hogy vezethetetlen... csak könnyű bűnbe esni... igazából még 3-ban is nyomatékból eltekerte a hátsó kerekeket... maga az autó viszont ettől függetlenül nagyon kezes... képzelj el a tiedben 300 Le-t, na pont olyan... lehet fele finoman menni... csak ha elrúgod, akkor indul a móka, bármi legyen is... ;)

Link to comment
Megosztás:

miután nem kevés cashbe van eddig a kadett és nem is spóroltam semmivel, utána is néztem a dolgoknak elég sokat, így merem állítani, ha jó megoldás lenne a hátsóhíd csere akkor megléptem volna, de mivel szerintem egy barbárság és "ugyis xar" lesz ezért én inkább maradok a gyárinál.. az első hidam nekem meg lett mindenhol erősítve, szerintem sz is brutál jó lett.. konik rohadt jó gátlók benne, gsi fék is zsír lett, bár még levegős ;) szóval jó az a technika ami van szerintem, csak legyen megfelelően felújítva....

Link to comment
Megosztás:

nincs meg a kép az első hidamról, pedig van róla valahol...

Nekem annyi bajom van az autóval hogy a széles gumikkal nagyon viszi a nyomvajú, és úszik össze-vissza. Lehet ebbe belejátszik az is hogy piros szilentek vannak benne elöl, és beépítéskor már nem nyerte el a tetszésemet a dolog. kicsit gagyinak tűnt. A motor nekem nem lett annyira erős, de harmadikban sztem még nekem is kaparna. Másodikban tuti mert volt miatta ijesztő pillanatom. Szar amikor nem tervezed és elindul. Nagyon jól megy pírőslámpától nincs ellenfele, viszont keveset megy és sokat forog a motor. Remélem a 3,44-es difi megoldja ezt. Bár én egy 1,9es dízel Pözsóhoz viszonyítom ami 2000nél megy 100at. Nekem meg 3000-nél megy 95körül.

Link to comment
Megosztás:

Szigorúan magánvéleményem komoly szakmai tapasztalatok nélkül hogy pár buktatója azért van ennek a Bömi - XE C Kadi cserének. Ha hebrákolni akarsz akkor király, de amúgy:

- ugyanannyit fog enni a Kadi mint a Bömbi

- nem lesz legális

- szinte lehetetlen BMW szintűre összerakni

- nem is fog olyan jól menni

- párszor biztosan nagyon durván meg fog szívatni

- amit nagy nehezen és drágán összeszedsz és beleteszel soha nem adod el annyiért mint vetted

De ezzel nem a kedvedet akarom elvenni, csak azt szeretném hogy nehogy pofára esés legyen belőle hanem inkább a kockázatok mérlegelése utáni megalapozott jó döntés kicsiknek_okoska.gif

1. Miért enne ugyan annyit a Kadett mint a BMW? A GSi-m 8liter benzinnel vígan elvolt és nem evett sosem 10et, max etanolból, pedig azzal is gyorsulgattam és haladtam egész szépen.

2. Szted a BMW most ebben a formájában legális? ;)

3. Ha csak annyira fog menni mint az Astra, Én már örülni fogok, igazából a BMW már a túl sok kategória. Nem azért mert kanyarban kezelhetetlen, nem azért mert nagyon megy, amikor nem akarom, gázpedállal mindent lehet szabályozni, viszont akárhogy erőlködöm és akárhogy próbálok tötymörögve menni, a 6henger akkor is zabál, 4hengerest meg ekkora kasztniba ( 1200kg egy E30 ) még nagyobb f*szság rakni, mert nem menne, viszont az erőlködéstől sokat enne. Vezettem haverom 318is-ét és hát mit ne mondjak, majdnem olyan erős mint a GSi-m volt, 150vs136LE, de egy lomha, tohonya valaminek tűnt és ráadásul 8,5-9nél az sem eszik kevesebbet ;)

4. a szívással, meg a BMW szintű megoldással tisztában vagyok, de mint a mellékelt ábra mutatja, szeretem magam megszívatni, állandóan :lol: ( ne kérdezzétek miért, tetszik ha valami szarból, valami (nekem)tetszőt csinálok :lol: )

5. BMWre nem írom le mennyit költöttem és nem írom le, mennyiért akarták elvinni már, a mostani irányára is mélyen az alatt van amennyibe került. Hány olyan autót ismersz, amibe beleraksz 5000Ftot és ki is veszed belőle? Én egyet sem :lol:

Link to comment
Megosztás:

miután nem kevés cashbe van eddig a kadett és nem is spóroltam semmivel, utána is néztem a dolgoknak elég sokat, így merem állítani, ha jó megoldás lenne a hátsóhíd csere akkor megléptem volna, de mivel szerintem egy barbárság és "ugyis xar" lesz ezért én inkább maradok a gyárinál.. az első hidam nekem meg lett mindenhol erősítve, szerintem sz is brutál jó lett.. konik rohadt jó gátlók benne, gsi fék is zsír lett, bár még levegős :lol: szóval jó az a technika ami van szerintem, csak legyen megfelelően felújítva....

A hátsóhíd cserét, csak azért tenném, hogy ne szaggassa szét majd az XE. Leszarnám hogy merevhíd van a kocsi alatt, nem is azért nézegetem a BMW hátsó futóműveket, mert húha, mekkora hogy lengőkaros, de azok erre vannak kitalálva és ha megnézed, az E30 leggyengébb difije a kisházas, speres is elbír vígan 136LEvel, mert ugye 318is alatt még az van, 320tól van alattuk nagyházas, amik viszont 3-400LEket is kiszolgálnak néhány autó alatt ;) Csupán ezért szemezek vele. Biztos jó a gyári híd is, amit vettél, gondolom benne volt a fél autó árában, egy E30 hátsó híd és a beszerelése, szerintem annak a töredékéből kijön. Manta hátsó híd meg szép és jó, de ott megint a szélességgel vannak problémák...

Majd ha már ott tartok és előttem lesz ez a probléma, nem csak képeket és kommenteket olvasgatok, bennem is biztos kialakul majd valami, egyenlőre csak a lehetőségeket tárom fel ;)

Az első hidat egyébként eszem ágában sem volt cserélni,j.balint írta 2oldallal ezelőtt, hogy az is hoki kategória. :lol:

Szerk.: Amúgy a koni gátló nekem is alap lenne, mert a BMWben is az van és tényleg dolgozó lány jó. Amíg Astrám volt, abba is szerettem volna, de sosem volt rá keret, mindig elment másra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én Antinak is,és most Lantinak is azt mondom(mondtam),hogy ez nem utcára való autó c20xe-vel :lol: Ha nem bírod kezelni a BMW-t...akkor ezt pláne nem fogod tudni.....Szerintem lehetetten úgy kilakatolni,hogy mindennapi használat mellett bírja 2-3 évnél tovább.....Annyi vele a szívás,meló és pénz,hogy nem is éri meg minden nap használni,mert abból a pénzből autót lehet venni,amibe csak bele kell ülni,és talán még klíma is van benne...Tudom,azt fogjátok mondani,hogy meg öregedtem.....de az baromság :lol: Ha lenne a 406 mellett annyi pénzem Én is csinálgatnék valamit,de ettől még elég messze vagyok.....

ui:dehogy csinálgatnék,vennék egy civic typert ;) ;) :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hobbi autónak hibátlan... pénztemetőnek meg pláne...de hát melyik nem az... :lol:

Mééénem veszel akkor egy Civi type R-t... olyan vagy mááá mint Lifi... ;) ;)

Hobby autónak :lol: :lol:

Azért mert 4 milka,10L eszik...és sajnos nem mindegy,hogy 5 vagy 10.....Az pont a duplája naponta.....

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor az mégsem jó kocsi... ilyen drága, és ilyen sokat eszik... nem kell... ;)

Sajnos már nem Pestre járok dolgozni,hanem Veresegyházára...így napi 15km megint több lett a távolság.....Én örülök,hogy nem a civicet vettem meg,pedig volt 15e km futott championship edition ;) elég jó áron.

Amúgy meg jó autó a 406,csak szürke,ezzel meg kell barátkozni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos már nem Pestre járok dolgozni,hanem Veresegyházára...így napi 15km megint több lett a távolság........

Bakker... az nem jó...

Hát a Pug meg szürke... a combo meg fehér, de szürkés fehér... ;) de bevállaltam, hogy legyen ésszerű bejárós is, meg mókázós is... amíg nem szempont a babakocsi, addig ez nem gond nyilván... bár a combóba még a gyerekágy is beférne...

Na ne offoljunk itt tovább, mert kimoderálnak... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sztem ahogy Lanti meg én is tudtunk szerezni nagyhidat C alá, így valószínü te is fogsz tudni! És nem hiszem hogy drágábban mint az e30 hídja. (eladod és van rá lóvé) A nagyhídra meg pókerarcal ráeröltetheted a C20XE rommátuningolt verzióját is. Kezdek én is kilépni a rózsaszín ködből, hogy majd jól az opellel járok melózni. napi 110km-et teszek meg vele ami durván 1600km-t tesz ki havonta ami nem kevés. Sajnos a mostani benzinárak mellett jócskán levesz a fizumból. pedig nekem elmegy 8liter alatt. És belese merek gondolni hogy milesz télen. Ezt az öreg kasztnit már a sónak sem kéne kitenni. Alvázmosást meg nem csinálhatok naponta. Szóval ezt tényleg gondold át jól! Tegyél a bömbibe e39 2,5td motort, és nem lesz gondod a 10literes fogyasztásra.

Link to comment
Megosztás:

Sztem ahogy Lanti meg én is tudtunk szerezni nagyhidat C alá, így valószínü te is fogsz tudni! És nem hiszem hogy drágábban mint az e30 hídja. (eladod és van rá lóvé) A nagyhídra meg pókerarcal ráeröltetheted a C20XE rommátuningolt verzióját is. Kezdek én is kilépni a rózsaszín ködből, hogy majd jól az opellel járok melózni. napi 110km-et teszek meg vele ami durván 1600km-t tesz ki havonta ami nem kevés. Sajnos a mostani benzinárak mellett jócskán levesz a fizumból. pedig nekem elmegy 8liter alatt. És belese merek gondolni hogy milesz télen. Ezt az öreg kasztnit már a sónak sem kéne kitenni. Alvázmosást meg nem csinálhatok naponta. Szóval ezt tényleg gondold át jól! Tegyél a bömbibe e39 2,5td motort, és nem lesz gondod a 10literes fogyasztásra.

Én három hónapig használtam a céét nap mint nap bár közel sem 100km/nap, de bőven elég volt, ezek olyan autók sztem amibe évente párszor beleülsz és kész, napi használat ilyen utakon és benzinárak mellett kész pazarlás....

Ha egyedüli autóként lenne inkább buszoznék naponta ;)

Link to comment
Megosztás:

Én három hónapig használtam a céét nap mint nap bár közel sem 100km/nap, de bőven elég volt, ezek olyan autók sztem amibe évente párszor beleülsz és kész, napi használat ilyen utakon és benzinárak mellett kész pazarlás....

Ha egyedüli autóként lenne inkább buszoznék naponta ;)

Én ma egy suzuki vagonr +al jöttem haza, szerintem annál minden jobb napi használatra. Ha a padlón ültem volna akkor is magasabban lettem volna mint a többi autó teteje, ráadásul tök ciki fos szar hugy autó. Ja és ronda

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.