Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

amugy sok esetben én is alku ellenes vagyok...

ennyi az ára, ennyiért érdekli, ennyiért vegye meg.

én sokszor nem adtam el az auitómat azért mert alkudozni próbáltak...

persze ez akkor nem igaz, ha meg van szorulva az ember, szerintem az alkudozók ezt használják ki....

Én ezért mondtam Szabykának a másik topikban, hogy szelídebb árral jöjjön elő, és ne nagyon engedjen belőle!

Ha eleve elfogadható áron van árulva az autó a vevő is könnyebben veszi tudomásul a fix. vételárat!

Amúgy autókerekben én sem értem miért lehet alkudozni?!!

Magánszemély, magánhírdetésénél meg írja bele a hírdetésbe, hogy az autó fixáras, alkunak helye nincs! És akkor nem esik pofára a vevő, a vizit utáni egyezkedésnél! 8) :wink:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy autókerekben én sem értem miért lehet alkudozni?!!

Haga... autókerben még új autónál is lehet alkudozni...

sőt én a múlthéten egy HIFI boltban alkudtam le 10%-ot a videokazetták árából... :lol: (igaz sokat vettem).

Egy kereskedésben szerintem ez természetes. Az viszont, hogy egy magánszemély enged vagy nem... az már egyéni beállítottság kérdése.

Én amikor a motoromat akartam eladni, jöttek a vevők... nézték... próbáltak alkudni. Megmondtam, hogy mennyi a vége (valami minimálisat engedtem) aztán mondták, hogy az nem jó, ők kevesebbet adnak, vagy nem viszik el. "Mondtam, hogy megbeszéltük!" és toltam vissza a garázsba a motort... aztán megszólalt a ######i, hogy... "Rendben, legyen annyi!" Így odaadtam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát pont ezért nem értem!!

Bemész egy új autókerbe...és alkudozhatsz...

Én ha bemegyek hozzátok a bankba miért nem alkudozhatok a kamtlábról, meg a havi törlesztőről??? :smt016

Vagy például a Tacskóba ha kimegyünk... vagy az önkormányzatnál az adót illetően!??

Persze ugyanígy nem értem miért kell a pincérnek borravalót adni ha elvégzi azt ami egyébként is a :lol: dolga!

Link to comment
Megosztás:

én is egyetértek a fix árral,

adjon meg egY olyan árat amiböl meg tud élni, és nem megy tönkre se.

mégis mit gondoljak arról az eladóról aki egy mondatra vagy bármilyen gesztusra csökkenti az árait, képes lett volna lehúzni? hogy képzeli, hogy ezután megbízom benne?

a borravaló ue. szitu: adjon meg olyan árat, amiböl megél, ne követelgessen a megbeszélt áron felül ilyen-olyan adományokat

Link to comment
Megosztás:

Mint látjátok nem vitatkoztam, hogy Ákos mennyire tartja az autóját.

Tájékoztatás képpen tettem fel az enyémet és itt Johnnynak adnék igazat tényleg nem fapados volt arra is költöttem rendesen. Tudom, hogy a klíma az ABS és a szervó sokat nyom a lattba de minden más benne volt. Kényelmi extrák mert nekem a kényelem volt a fontos.

El ablak komfortos, riasztó kpzár....etc. (akinek kell a pontos leírás püben eldobom).

Rosszul esik amikor lehúzzátok a gépem és elmesélitek hogy nem ért semmit DE nekem sokba került és mégtöbbet ért! Sokat dolgoztam érte tessék megbecsüli az első saját autóm volt!

Most meg nagyautóm van vazze!

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Jóvanna! Azt nem azért mondtuk!! :wink: :lol:

Nna a mostani látod... na az már más kategória! De ezt gondolom te is érzed!

Sajnos ilyen ez az ilyen, használt kocsi árakban azért lassan a nyugat mellé érünk! 6 éves kocsinak ott se nagyon van ára! ..főleg ha közben már van 2 újabb kiadás is abból a típusból....

Link to comment
Megosztás:

Hát pont ezért nem értem!!

Bemész egy új autókerbe...és alkudozhatsz...

Én ha bemegyek hozzátok a bankba miért nem alkudozhatok a kamtlábról, meg a havi törlesztőről??? :smt016

Vagy például a Tacskóba ha kimegyünk... vagy az önkormányzatnál az adót illetően!??

Persze ugyanígy nem értem miért kell a pincérnek borravalót adni ha elvégzi azt ami egyébként is a :lol: dolga!

Nincs igazad sem Neked sem Berlinának!

Erről szól a piac gazdaság, erről szól a kapitalizmus.

Mindennek alku az ára!!! MINDENNEK!

Igenis tudsz alkudni a Bankban a kamatról, a költségekről (csak sok pénzed kell, hogy legyen), igenis tudsz alkudni az Önkormányzatnál az adókról (csak megfelelő pozícióban kell, hogy legyél! pl. teremtesz egy rakás új munkahelyet... stb.)

MINDENHOL! BÁRHOL lehet alkudni! Ez a lényege az egésznek!

Ti is próbálnátok minél többért eladni az autótokat, a terméketeket, bármiteket, ha annyiért nem megy, engedtek! A munkahelyen is próbáljátok a munkaerőtöket minél drágábban adni! Ha nem megy... akkor vagy beéritek kevesebbel, vagy új munkahelyet kerestek!!! MINDEN-MINDEN ALKU TÁRGYA!!!

Egy kereskedő próbál maximális profitot elérni az adott piaci körülmények között... de pl. én azt mondtam a HIFI boltban a főnöknek, hogy elviszek tőle 50db 1000,- Ft-os videokazettát, ha enged az árból! És adott 10%-ot! (A Banknak vittem)

Neki megvolt rajta a haszna... és beletelt volna néhány hétbe, mire elad ennyit ebből a kaziból teljes áron.

Nem értem a problémátok!

Egy autókereskedésben is van egy árrése a kereskedőnek... abból engedhet, ha szimpi vagy, ha rámenős vagy... ha sok extrát veszel... sőőőt... most ha azt mondod, hogy hitelre viszed az autót, kapásból engednek egy csomót!!! (A lízingcégek elég jó jutalékot fizetnek az autókereskedőknek!)

Ennyi.

Ja, a pincér? Ha jól végzi a munkáját, ha rendes és ha jó a kaja... a borravalóval köszönöd meg. Az az ővé... a többi nem az övé, a többi a főnöke zsebébe megy.

Link to comment
Megosztás:

Mivel mennem kell dolgozni nem akarok hosszan vitázni veled, ezért csak annyit mondok, jövő héten eljössz velem, meg a szekcióval, bemegyünk az OTP -be, és veszünk fel mindőnk részére 2 milla akármilyen hitelt (fejenként értve)!

Ha sikerül a bank által maghírdetett kamatból 10% lecsippentened, tetát mondjuk 12% helyett 10% -ra alkudni én fel is veszem a hitelt és te kapodmeg!! :twisted:

Kíváncsi leszek az ügyintéző arcára amikor előállsz az ötletel.

Aztán átmegyünk a teszkóba és veszünk 1liter helyett 15 liter tejet!! Oksa??

Nna és a pénztárnál lécci alkudj le nekem a 15 forintot tejenként!

Kapjál már a víztoronyhoz! :lol:

Azt senki nem mondta, hogy a dúsgazdagoknak nem lehet sokkal többet mint egy "átlag" polgárnak! Egyikünk sem óvodás e- tekintetben!

Mi életszerű, általánosesetekről beszélünk, nem olyanokról, hogy mi történik ha megnyerjük a lottó főnyereményt, és kilóra megvehetjük a fél országot!

A pincér témában sem értek egyetveled, ugyanis a pincérnek az a dolga, hogy korrekten kiszolgáljon, kedves, jó arc legyen! EZ A DOLGA!

Nekem meg az a dolgom, hogy üzemképesen tartsam a röpülőket!! Nem emléxem, hogy bármikor is jutalmat kaptam azért, mert nem esett le egy masina amit előtte én szereltem!!

De Rulezke sem kapott szerintem azért borravalót, meg talán külön pénzjutalmat sem, mert az általa tanított gyerek tanulmányi vetélkedőt nyert angol tantárgyból!

Ha bemegyek egy autókerbe ami mondjuk egy kis magánkereskedés nem márkaképviselet... bár említhetném akár azt is...

Szóval ott is adhatnék külön borravalót az eladónak, mert kedves voltm meg előzékeny...stb... hiszen a kocsin nem Ő keres hanem a tulaj!

Persze tudom, nem vagyunk egyformák.... 8) :lol:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

A kapitalizmusban létezik mindkét árrrendszer:

- a jellemzően fix áras, nagyobb mennyiség esetén előre kikommunikált rabbat-tal, hosszú távon gondolkodik, tanulmányok alapján több évre előre elkészített üzleti tervvel, van önmagáról víziója, a cég működése transzparens

és

- és a klasszikus "piaci", ahol az eladó nincs tisztában az eladni szánt áruja piaci értékével, éppen ezért "kb" árat ad meg "balek"-ra vadászva. Bízik a gyors meggazdagodásban és hajlandó érte tenni (esetleg bármit).

Mindkettő (vagy esetleg lehet hogy van több) szakmailag figyelembe vett, szociológia-társadalmi hatását a közgadaságtan szó létrejötte óta tanulmányozott.

Link to comment
Megosztás:

Én pl. nem engedek a Corsám árából, mert lényegesen többe volt, mint amennyiért hirdetem.Nem hajt a tatár, alkudozni lehet, de nem érdemes nálam.Ha kell ennyiért viheti, ha nem, akkor viszonlátás.

Én sem szeretek alkudni.Mielőtt vennék v.mit, alaposan körberágom a témát, hogy tixtában legyek az árakkal.S, ha bemejek egy helyre, és ott többért adják azt, amit én olcsóbban is meg tudok szerválni, nem alkudok, csak legfeljebb azt mondom, hogy ez nekem sok, és elmegyek oda, ahol olcsóbban megkapom.

Alkudozzanak a kupecok.

S, mielőtt még bárki megpróbálna meggyőzni az ellenkezőéről, én ilyen vok.Szal nem lehet megváltozatni.Aztán annyi.

Link to comment
Megosztás:

Mivel mennem kell dolgozni nem akarok hosszan vitázni veled, ezért csak annyit mondok, jövő héten eljössz velem, meg a szekcióval, bemegyünk az OTP -be, és veszünk fel mindőnk részére 2 milla akármilyen hitelt (fejenként értve)!

Ha sikerül a bank által maghírdetett kamatból 10% lecsippentened, tetát mondjuk 12% helyett 10% -ra alkudni én fel is veszem a hitelt és te kapodmeg!! :twisted:  

Kíváncsi leszek az ügyintéző arcára amikor előállsz az ötletel.

Aztán átmegyünk a teszkóba és veszünk 1liter helyett 15 liter tejet!! Oksa??

Nna és a pénztárnál lécci alkudj le nekem a 15 forintot tejenként!

Kapjál már a víztoronyhoz! :lol:  

Azt senki nem mondta, hogy a dúsgazdagoknak nem lehet sokkal többet mint egy "átlag" polgárnak! Egyikünk sem óvodás e- tekintetben!

Mi életszerű, általánosesetekről beszélünk, nem olyanokról, hogy mi történik ha megnyerjük a lottó főnyereményt, és kilóra megvehetjük a fél országot!

A pincér témában sem értek egyetveled, ugyanis a pincérnek az a dolga, hogy korrekten kiszolgáljon, kedves, jó arc legyen! EZ A DOLGA!

Nekem meg az a dolgom, hogy üzemképesen tartsam a röpülőket!! Nem emléxem, hogy bármikor is jutalmat kaptam azért, mert nem esett le egy masina amit előtte én szereltem!!

De Rulezke sem kapott szerintem azért borravalót, meg talán külön pénzjutalmat sem, mert az általa tanított gyerek tanulmányi vetélkedőt nyert angol tantárgyból!

Ha bemegyek egy autókerbe ami mondjuk egy kis magánkereskedés nem márkaképviselet... bár említhetném akár azt is...

Szóval ott is adhatnék külön borravalót az eladónak, mert kedves voltm meg előzékeny...stb... hiszen a kocsin nem Ő keres hanem a tulaj!

Persze tudom, nem vagyunk egyformák.... 8)  :lol:  

Üdv

Haga Brother! Igenis nem csak a dúsgazdagok tudnak alkudozni! Ha pl. besétálsz 10-12 millióval egy bankba... akkor már alku tárgyát képezheti pl. a betéti kamat! (az már a Bankon múlik, hogy kell-e neki a pénzed annyira, hogy adjon plusz kamatot. És hogy sok pénz a 10milla? Nekem igen, Neked igen... de nagyon-nagyon sok embernek van sokkal-sokkal több pénze Magyarországon... szóval ez még messze nem a "dúsgazdag" kategória!)

Ha van egy céged... aminek már egészen jó forgalma van... pl. 3-400 millió (ami még nem sok!) akkor már szintén érhetsz el egy banknál kedvezőbb kondíciókat!!!

A tesco nem az alkuról szól! Ez természetes! Multi!

De ha bemész akármelyik farmerboltba... bemész bármelyik butikba és ott hagysz pl 100.000,- Ft-ot szinte biztos, hogy tudsz alkudni! Bemész egy HIFI boltba,vagy akár bemész a TOMIékhoz... és több dolgot veszel... kérdezd meg a Tomit! - tudsz alkudni!

A haverom az egyik cégnél karosszériaműhely-vezető, ő is szokott borravalót kapni, amikor korrekten és gyorsan megcsinálják az autót. (vannak ilyen emberek).

és a jutalom? A cégek 85%-a fizet évvégén BONUSZ-t, 13. havi fizetést, Jutalmat. Ez annak függvénye, hogy ki hogy dolgozott az előző évben. Függ az éves terv teljesítéstől.

És igenis vannak jutalmak még az iskolákban is a versenyeket nyerő tanároknak is, mint ahogy a versenyeket nyerő diákokat is szokták jutalmazni (évvégén van ilyen jutalom osztás).

És Haga... lehet, hogy ez a repülőgép szerelésre nem vonatkozik, de ha egy cégnél jól dolgozol, megbízható vagy, lehet rád számítani... ha jó munkaerő vagy... megjutalmaznak --> kapsz fizetésemelést (vagy nem).

És a fizetés is alku tárgya. Ha el akarsz menni egy új munkahelyre, próbálsz minél több pénzt kapni! Nem?

(az autókerben szinte mindig jutalékos az autóértékesítés! Tehát az eladó kereskedő is keres rajtad!)

Link to comment
Megosztás:

Az árképzés?

Tomi jó példája! Az ő autója neki sokat ért, hisz sokat költött rá, sokat foglalkozott vele, ápolta, vigyázott rá. Ezért ő úgy érezte, hogy 1,6m-ért el lehet adni...

De ez nem volt piacképes ár. Ezért azt mondanátok, hogy ő le akart húzni valakit? Nem hinném! Ezért ő szemét? Miért lenne?

Mivel kiderült, hogy ez nem tartható ár... és mivel sürgősen kellett a pénz a végén... így 1,2-ért adta el. (ennyiért volt rá kereslet! :lol:)

Link to comment
Megosztás:

valaki nekitolt egy akármit a jobb hátsó ajtómnak:

valami 1 cm2 darabon le is jött a festék az élénél, meg még a kerékjárati ív is megnyomódott.....

most vettem észre

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

ERRE PLUSSZBA,

ma reggel letörtem ue. ajtóról a kilincset

coooooooooool

Link to comment
Megosztás:

valaki nekitolt egy akármit a jobb hátsó ajtómnak:

valami 1 cm2 darabon le is jött a festék az élénél, meg még a kerékjárati ív is megnyomódott.....

most vettem észre

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

ERRE PLUSSZBA,  

ma reggel letörtem ue. ajtóról a kilincset

coooooooooool

:lol: áááá... Sajnálom!

mikor történhetett?

Link to comment
Megosztás:

ehhez a témához csak anyit, hogy a cégeknél megy az alkudozás rendesen... ahol dolgoztam ott is, mert ha nem engedünk elvállalja más.. és ezzel a versenytársat gazdagítod... inkább bevállaltuk min. haszonnal, csak ne a versenytárs járjon jól....

pincér, szervíz.. ha szimpi a pincér én igenis hagyok neki borravalót.... mert szerintem megérdemli... sőőt múltkor a szervízben is hagytam borravalót, mert gyorsan és korrektül megcsinálták a kocsimat és még le is takarították :lol:

Link to comment
Megosztás:

ami viszont gusztustalan.... volt olyanban részem, hogy a mondta az ügyfél hogy xy nak adják oda az x ezer forintot , mert szépen és jól megcsinálta ezt a dekort neki.. erre eltette az ügyintéző a pénzt... mert hogy az is a cégé... na ez a gusztustalan a borravalóban.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amit én a borravalóval kapcsolatban felháborítónak találok az az, hogy kitalálta Feri - a köcsög! - , hogy adóztassuk meg! Ennek keretében felkerülne (ha bevezetik) az étlapokra, hogy fix 10-15%-os borravalóval számol az adott vendéglátó egység... és ha esik, ha fúj... ha teljesen tirpák a pincér és s.z.a.r. a kaja, ha a legjobb, mindenképpen ki kell fizetni!

Na én ettől tudok hányni! Mert ez már nem borravaló!

Link to comment
Megosztás:

A borravalót annyira undorítónak találom! Az egész szerintem úgy kezdődött, hogy valaki nagyon elégedett lehetett (innen is látszik, hogy ez nem napjainkban történhetett...), és ezt meg akarta valahogy hálálni. De az, hogy ezt már el is várják, és kinézik a pénzed (még csak nem is az aprót) a pénztárcából, ha pedig kéred a visszajárót, akkor mintha szemmel ölne. Nem is szoktam adni, csak akkor, ha tényleg úgy érzem, hogy megéri a szolgáltatás. Egyetlen hely volt, ahol a pincérben kellemesen csalódtam, ott a pincér a borravaló értékében üdítőt hozott az asztaltársaságnak. Na, ez lehetne a példa. Ilyen helyre szívesebben visszamegyek.

Berlina őszintén sajnálom a verdát, remélem nem nagy a kár....

Link to comment
Megosztás:

Ez a borravaló adóztatás hamvábahalt 5let, lássuk be.Senki sem ellensége a saját pénztárcájának, meg ugye soxor a felszolgálók ebből élnek.Nem pedig abból az alamizsnából, amit fizetés gyanánt kapnak.

Szal erről kár vitázni.Amúgy olyan helyen, ahol meg voltam elégedve a kiszolgálással, étel minőségével, én is szoktam hagyni.Ahol nem, ott garasoskodok.Ez e3gy ilyen világ.Viszont soha nem szoktam adni a benzinkúton dolgozó, hamába autómhoz ugró, megtankoló embernek egy fillért sem.Senki sem kérte, hogy helyettem tankolja, sőt, erre soha nem szoktam utalni a viselkedésemmel, hogy nem én akarom megtankolni.S, a szélvédőmet is szeretm én lemosni.Jobb az úgy. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ez a borravaló adóztatás hamvábahalt 5let, lássuk be.Senki sem ellensége a saját pénztárcájának, meg ugye soxor a felszolgálók ebből élnek.Nem pedig abból az alamizsnából, amit fizetés gyanánt kapnak.

Szal erről kár vitázni.Amúgy olyan helyen, ahol meg voltam elégedve a kiszolgálással, étel minőségével, én is szoktam hagyni.Ahol nem, ott garasoskodok.Ez e3gy ilyen világ.Viszont soha nem szoktam adni a benzinkúton dolgozó, hamába autómhoz ugró, megtankoló embernek egy fillért sem.Senki sem kérte, hogy helyettem tankolja, sőt, erre soha nem szoktam utalni a viselkedésemmel, hogy nem én akarom megtankolni.S, a szélvédőmet is szeretm én lemosni.Jobb az úgy. :wink:

Én is így vagyok a borravalóval a pincéreknél. Ha kedves és a kaja is jó akkor kap, ha meg bunko stb akkor nem kap. A pincértől nem sajnálom, nem kap ő olyan jó fizetést, hogy ne lenne rászorulva. A benzinkutas az már más.

Nem szeretem ha ők tankolnak, így nem kapnak borravalót sem :lol:

Amit nagyon nem bírok az az orvosoknak adott pénzecske. Ott kutya kötelessége lenne, hogy foglalkozzon a beteggel, de ah ténleg meg akarsz gyógyulni és nem egy sima influenzád van, akkor kénytelen vagy komoly összeget a boritékba rakni.

Link to comment
Megosztás:

Az adóztatásról annyit, hogy ez is a "csodás" 100 lépés program része! Különben pedig Spanyolországban feltűnt nyáron egy olyan tétel, hogy SERVICE --> azaz felszolgálás! Ott ez már rajta volt a blokkon az étteremben!

Szóval nem példanélküli sajnos! Csak én azt tartom szemétségnek, hogy így kénytelen vagy fizetni, akár jó, akár rossz a felszolgálás, a kaja!

Az orvosi hálapénz tényleg elég szemét dolog! (mármint az, hogy elvárják!!!)

Link to comment
Megosztás:

Viszont soha nem szoktam adni a benzinkúton dolgozó, hamába autómhoz ugró, megtankoló embernek egy fillért sem.Senki sem kérte, hogy helyettem tankolja, sőt, erre soha nem szoktam utalni a viselkedésemmel, hogy nem én akarom megtankolni.S, a szélvédőmet is szeretm én lemosni.Jobb az úgy. :wink:

soha nem engedném, hogy megtankolja az autómat :x :x

a szévédőt viszont mossa ő, legyen ő vizes szivjon ő vele, mocskolja ő magát elvégre ezért fizetik, hogy engem kiszolgáljon. Viszont ha már lemossa mindenképpen adok neki 100-200 ft-ot attól függ mi van nálam

Link to comment
Megosztás:

De ennyi erővel szinte minden dolgozó ember igényt tarthatna a "borravalóra". Hiszen alapból elvégezte a munkát, mondjuk jól, de az ügyfél csak a számlát fizeti ki.Hol itt az igazság?????

Hallottam már olyat is, hogy épp ezek miatt bevezettek egy ún.időbankot, ahol az emberek a nyújtott szolgáltatás időtartamát cserélik be egy másik szolgáltatásra(uannyi időben). No persze ez is vitaalap, hogy hogyan lehet két különböző szakma perceit összemérni???

De van ahol ez működik :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.