Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

embör... nem akarod te eladni igazából azt a corsát, én úgy látom! <_< ;)

El szeretném adni de úgy, hogy minden klappoljon.Tehát ne legyen a dologban olyan, hogy jó, meg szép, meg minden, de......

Meg lassan néznék egy fogyasztást is.

Ahoz viszont vennem kell 2 új külső féltengelycsuklót, hogy érdemileg használni tudjam.Az meg nem most lesz, mert inkább a nyaralásra, és a családra költöm azt a 25e.ft-ot. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szeva köszi a tippet.

Majd fizetéskor kipróbálom.

Remélem csak ennyi a baj!!!

Hátt, ne feledd azért, hogy a 82LE csak bizonyos fordulaton jön elő a gépből, az is csak főtengelyen.Keréken már más a helyzet.

(ezért kell erős verdát venni alapból) <_< :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ma eléggé el sötétedett az idő....főleg a verdánkban... :rolleyes:

Ugyan is Tomival kicsit csökkentettük az ablakok fényáteresztő képességét....na ezt jól megaszondtam.... :P <_< ;)

Nagyon kafa lett, köszönet érte a KOMA dekorosának , Tominak. :D

Link to comment
Megosztás:

A sztory folytatása:

Part II.

Hétfőn elindultam céges kisteherrel alkatrészeket venni, felhívtuk a beszállítókat de csak másnapra tudnák beszerezni :rolleyes: nem maradt más választás irány a Csergő. Ott mindent megkaptam azonnal kedvezményes áron...szuper irány haza! ;) Később jöttem rá, hogy megfeletkeztem a lendkerékcsavarokról...szerencsére útközben Kecskeméten Tormásiéknál sikerült megvennem. Céges autót leadtam, Losi és Tomi eljöttek értem és együtt mentünk Bazsiékhoz ahol már várt ránk J0hnny. Losi és J0hnny nekifogott a melónak kuplungszerkezet tisztítás, szimering berakása, utánna Tomi is segített a váltót a helyére emelni, én kikerestem a szervizkönyvből a meghúzási nyomatékokat, J0hnny a dieseles sokat panaszkodott a sok kábelre ami mindig útban volt neki. :D Szépen haladt a munka jeladók, csövek, kábelek is a helyükre kerültek, váltórudazat is be lett állíłtva, olajat cseréltünk stb. 4 órás meló után elkészült a verda közben kiderült, hogy a jobb első gumin szálszakadás kezdődik tehát gumikat is cserélnem kellene hamarosan. Hazafelé párszor bevillant a sárga motorkontroll lámpa, másnap megnéztem és lambdaszondán nincs feszültségváltozás tehát lassan az is cserés lesz mivel a 4-es leömlő miatt alul van a kartel után az is kapott rendesen az olajból. <_< Beálltam a garázsba és tettem alá egy kartonpapírt reggel majd megnézem, hogy folyik-e az olaj még valahol.

folyt.köv.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok Arcok!

Na figyuzzatok asszem rájöttem mi lehet a gond, miért nem megy 180-at a verda.

tegnap megnéztem 98-as benyával is és csak 165 a vége.

Amikor 180-at mentem vele akkor fel voltak fújva a gumik 3.0 bárra és most visszaengedtem

2.2-re.

Asszem ez a probléma.

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Na figyuzzatok asszem rájöttem mi lehet a gond, miért nem megy 180-at a verda.

tegnap megnéztem 98-as benyával is és csak 165 a vége.

Amikor 180-at mentem vele akkor fel voltak fújva a gumik 3.0 bárra és most visszaengedtem

2.2-re.

"Az ki van zárva, mert nem tudom"

De ettől függetlenül nem hinném, hogy a guminyomásnak ekkora befolyása lenne a sebességre.

Meg minek neked a 180? Németországban jársz vele? :rolleyes:

Persze sok apró kis tényező is összeadhat ekkora csökkenést. Szél, guminyomás, kerékméret,emelkedő, lejtő stb.

A 98-as benyától azért még ne várj nagy változást, nálam sem hozott megdöbbentő különbséget, sőt...

Link to comment
Megosztás:

"Az ki van zárva, mert nem tudom"

De ettől függetlenül nem hinném, hogy a guminyomásnak ekkora befolyása lenne a sebességre.

Meg minek neked a 180? Németországban jársz vele? :rolleyes:

Persze sok apró kis tényező is összeadhat ekkora csökkenést. Szél, guminyomás, kerékméret,emelkedő, lejtő stb.

A 98-as benyától azért még ne várj nagy változást, nálam sem hozott megdöbbentő különbséget, sőt...

Nem járok németországba csak szoktam gyorsulgatni meg versenyezgetni ha akad vki aki tolja neki.

A guminyomáson kívül más magyarázatot nem tudok mert a motor jó állapotban van és mikor visszaengedtem azóta lassabb egy kicsit.

Na de mindegy mert ezt az 1.4-est le akarom passzolni szüleimnek és akarok venni egy GSI-t!!!

Nekik elég ez úgyse mennek 90-nél jobban. Nekik örök élet + 2 nap az tuti.

Link to comment
Megosztás:

Hátt, ne feledd azért, hogy a 82LE csak bizonyos fordulaton jön elő a gépből, az is csak főtengelyen.Keréken már más a helyzet.

(ezért kell erős verdát venni alapból) <_< :rolleyes:

Szeva tudom hogy csak kb 4000 felett adja le a max teljesítményt.

Neked mi a véleményed a guminyomásos témáról amit Gepárdnak is írtam??????

És mi a véleményed a GSI-k ről???

Jó és megbízható gépek és érdemes venni ha sportkocsit szeretnék vagy inkább Calibra????

Szerintem a GSI gyorsabb mert könnyebb nem???

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a Gsi-vel kb annyi melód lesz, mint 1 Calibrával..bár mind a 2 más és másra való. Én inkább Calit vennék, abból is V6-os mocival meg 4 kerékmeghajtással-->persze ezekkel szokott a legtöbb gond lenni, de ha van időd és kellő pénzed nem bánod meg!

Isten éltesse: Johnny-t meg Paja-t!!! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a Gsi-vel kb annyi melód lesz, mint 1 Calibrával..bár mind a 2 más és másra való. Én inkább Calit vennék, abból is V6-os mocival meg 4 kerékmeghajtással-->persze ezekkel szokott a legtöbb gond lenni, de ha van időd és kellő pénzed nem bánod meg!

Isten éltesse: Johnny-t meg Paja-t!!! :rolleyes:

Hát lehet hogy a V-os Cali nem az én pénztárcámhoz való! ;)

Ja de mi a külömbség a Cali meg a Gsi között?????

Mi az hogy mind a kettő másra való???????? <_<

Jó étvágyat az ebédhez mindenkinek!

Aztán szépen egyetek mert elveszem!!!

Link to comment
Megosztás:

Szeva tudom hogy csak kb 4000 felett adja le a max teljesítményt.

Neked mi a véleményed a guminyomásos témáról amit Gepárdnak is írtam??????

Én nem hinném, hogy guminyomás köze lenne a dolognak.Más lesz......

És mi a véleményed a GSI-k ről???

:D :rolleyes: <_< ;)

Ez volt az enyém.Most Albertnél van.

15554403.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én nem hinném, hogy guminyomás köze lenne a dolognak.Más lesz......

:D :rolleyes: <_< ;)

Jaj ne rémisztgess!

Hát mi baja lenne?

1-2-3-4-be ugyanúgy húz csak ötbe nem megy ki 180 ig!

4-be 160 at megy ötbe most 165.

Nemtom mi van de az ideg néhe szétver már!!!

Link to comment
Megosztás:

Én a Calit igazi túrázó autónak tartom, a Gsik inkább városi autók..most nyilván megköveznek..mind 2 egy álom..de nekem a Cali a mérete, a formája miatt mindig is álomkocsi lesz. A Gsik igazi örörmkocsik! Szal mind2 jó választás, de készülj föl rá, hogy amit megveszel, arra még kb az autó értékét rá kell dobni, hogy a mindennapokban is megbízható társad legyen!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.