Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Ebben kb. minden benne van.Sanyinak igaza van.Majd ha átjössz hozzánk, mutatok egy igazán odab@szós 14SE-t.

Na igen, az az 1.4 SE tényleg odab@szós! :rolleyes: De az én karbis 1.2-es Mantám még a te 1.2-es Corsáddal sem lenne partiban! <_< No de majd jövőre (vagy utána, amikor kész lesz az 1.6 24V projekt) csinálni kellene egy összehasonlító elemzést. :lol:

Azért bírom ezt a beszélgetést. Írunk itt számokat, amiknek köze sincs a... öööö... szóval köze sincs az izéhez. ;) :D :P

Link to comment
Megosztás:

Jo volt a Tos-i buli, jo sokan ottvoltatok :rolleyes:

Most vagy én vagyok a hülye, de Joee felhívott péntek este, hogy hol váltson pénzt.

Azt hittem elmegy Horvátországba a hétvégére.

De a pénteki meeten volt erről szó?

Igaz késtem de nem emlékszem, és téged meg Joee-t sem láttam pénteken.

Pedig a füvet meglocsolhattam volna máskor is...

Csak Mélykék zaklatott <_<

Link to comment
Megosztás:

Jo volt a Tos-i buli, jo sokan ottvoltatok :rolleyes:

Az nem a jövő hónapban lesz? <_<

Sziasztok lenne egy kérdésem:

Most készülök direkt szűrőt vásárolni és arra lennék kíváncsi hogy ha

rákötöm a szívócsonkra egy alu csővel amit hozzá adnak (jó drága) akkor a kartel gáz hová fog menni????

Teljesen mindegy hova megy, mihelyt felmelegszik a motortér a kocsid 160-at sem fog menni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy kérdésem:

Most készülök direkt szűrőt vásárolni és arra lennék kíváncsi hogy ha

rákötöm a szívócsonkra egy alu csővel amit hozzá adnak (jó drága) akkor a kartel gáz hová fog menni????

Tényleg nem értelek.

Panaszkodsz, hogy nem megy annyit, erre még ráteszel egy lapáttal.

Komolyan fontold meg a srácok tanácsait, nem poénból írják azt amiket. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nem értelek.

Panaszkodsz, hogy nem megy annyit, erre még ráteszel egy lapáttal.

Komolyan fontold meg a srácok tanácsait, nem poénból írják azt amiket. :rolleyes:

Sztem hagyni kell, had jöjjön rá maga.Nekem volt fent.Nagyon klafa szívó hangja volt az autónak.Oszt itt kb. vége ish.Aztán ilyen lámpás legénykedésnél meg porrá vert egy 1.2-s taliga.Gondolom közben jót röhögött rajtam.

A K&N-el már más volt a helyzet........még ha drágább is volt.

Link to comment
Megosztás:

Sztem hagyni kell, had jöjjön rá maga.Nekem volt fent.Nagyon klafa szívó hangja volt az autónak.Oszt itt kb. vége ish.Aztán ilyen lámpás legénykedésnél meg porrá vert egy 1.2-s taliga.Gondolom közben jót röhögött rajtam.

A K&N-el már más volt a helyzet........még ha drágább is volt.

Akkor ha ez igaz miért van az összes tuning talin direkt szűrő a gépekbe?

Meg a magnum légszűrök adatait nézegetve elég jól hangzik amit irtak róla + grafikonokkal is alá van támasztva!!!!

Akkor most hol van az igazság???

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha ez igaz miért van az összes tuning talin direkt szűrő a gépekbe?

Meg a magnum légszűrök adatait nézegetve elég jól hangzik amit irtak róla + grafikonokkal is alá van támasztva!!!!

Akkor most hol van az igazság???

Mert a hangja jó. A talin nem sokat pörögnek a gépek, hogy lásd a teljesítményt.

Ami a cégeket illeti, hát persze, hogy eladó nekik minden. Amit papíron írnak, annak a fele igaz az ilyen cuccok esetében, a legjobb esetben. Grafikont meg már minden középiskolás megtanul csinálni számtech órán...

Link to comment
Megosztás:

Mert a hangja jó. A talin nem sokat pörögnek a gépek, hogy lásd a teljesítményt.

Ami a cégeket illeti, hát persze, hogy eladó nekik minden. Amit papíron írnak, annak a fele igaz az ilyen cuccok esetében, a legjobb esetben. Grafikont meg már minden középiskolás megtanul csinálni számtech órán...

Hát elég komoly autókban is láttam már pl.: BMW M3, stb....

Akkor a direkt szűrők tehát jók lennének ha nem kapnának meleg levegőt???

Link to comment
Megosztás:

Hát elég komoly autókban is láttam már pl.: BMW M3, stb....

Akkor a direkt szűrők tehát jók lennének ha nem kapnának meleg levegőt???

Sok ilyen talin csak akkor, és ott teszik fel a direktet, hogy jól nézzen ki.Ha érdemileg akarnád használni, kellene csinálni hozzá egy házat, amiben a motortértől elkülönítve van a direktszűrő, és biztosított a folyamatos hideg levegő ellátás.

Link to comment
Megosztás:

Sok ilyen talin csak akkor, és ott teszik fel a direktet, hogy jól nézzen ki.Ha érdemileg akarnád használni, kellene csinálni hozzá egy házat, amiben a motortértől elkülönítve van a direktszűrő, és biztosított a folyamatos hideg levegő ellátás.

nemtom de minden gépben benne van minden burkolás nélkül

de akkor elkülönítem csak az macerás, meg + súly, meg félő hogy akkor nem kap elég levegőt a szűrő nem?

+ a motortérben nagyon meleg van és ha meg mész vele akkor összevissza áramlik a levegő

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha rám hallgatsz akkor inkább egy minőségi betét sportlégszűrőt veszel, de elsőnek megnézném azt a C14SE mocit és kideríteném mi lehet a probléma de látatlanban nem tudok segíteni. Jó lenne ha eltudnál jönni Kecskemétre egy talira. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nemtom de minden gépben benne van minden burkolás nélkül

de akkor elkülönítem csak az macerás, meg + súly, meg félő hogy akkor nem kap elég levegőt a szűrő nem?

+ a motortérben nagyon meleg van és ha meg mész vele akkor összevissza áramlik a levegő

Hát akkor tedd be, oszt szörnyűköggyé.......mást mánn nem tudok mondani.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha ez igaz miért van az összes tuning talin direkt szűrő a gépekbe?

Meg a magnum légszűrök adatait nézegetve elég jól hangzik amit irtak róla + grafikonokkal is alá van támasztva!!!!

Akkor most hol van az igazság???

Házban is van sok olyan, ami alá van támasztva, mégis összedől. A sportlégszűrő (talán) akkor jelentene többet, ha hőterelő lemezekkel a motor melegét el tudnád szeparáli a szűrőtől, és csak a motortéren kívüli, hűvösebb levegőt szívná a gép. Mert mint tudjuk, a gáz sűrűsége a hőmérséklet növekedésével csökken. Tehát az égéshez jóval kevesebb oxigén kerül az égéstérbe, ergo csökken a teljesítmény. Ha megnézed általában az autókat, akkor a légszűrő csöve elég távol van a motortól. Sőt, a Mantán, Asconán (ezeket ismerem, itt biztosra tudom) az injektorosok csöve kijjeb van a motortérnél. A lényeg: attól még, hogy könnyebben szipákol, nem szív többet. Azért van a legtöbb faragott talicskán olyan, mert mások azt mondják, hogy attól jobban megy, no meg mert jól néz ki. Ez olyan mint a csavart küszöb. Semmi haszna, de ottvan, mert csini.

Most olvastam végig a topicot, és látom, már mindent leírtatok. :rolleyes: Mindegy, összegzőnek talán nem felesleges...

Módosítva : Sörös Sanyi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.