Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

...

Viszont a kérdés továbbra is motoszkál bennem, hogy csak azért, mert rendőrök, ŐK közlekedhetnek szabálytalanul?De ha ezt én vagy bárki más földi halandó teszi, akkor azt alapból 30eft-ra bírságolni? :)

...

Igen. Illetve, ha tovább megyünk az APEH is nyugodtan késhet és nem számolhatsz fel neki kamatot.

Szerintem kár ezen motoszkáltatni a fejedet :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem kár ezen motoszkáltatni a fejedet :D

Annyira nem zsibbaszt azért a dolog, csak ha a hozzám hasonló emberkéket kell cincogtatni ahhoz mindenki remekül ért, de ha a másik fél a ludas, az amolyan természetes mert neki lehet kategória.Aztán ez nemkicsit igazságtalan dolog szvsz. :)

Link to comment
Megosztás:

Reggel jövök haza a melóhelyről.Ilyenkor picit lehet gyorsabban menni (sietek aludni az éjszakás műszak után) , mert hajnali 5:20-kor még sehol trafi vagy ilyesmi.A Mindszentiről csak lassítva kanyarodok ki az 5ösre (STOP tábla), majd a Praktiker felé szépen tartom a 70km/h-t.(50km/h helyett)

A tükörben látom ám, hogy v.ki eszeveszett módon tolja neki, de nem látok ki rendesen a hátsó ablakon, mert még párás.Minden esetre a lámpája elég zavaró, de lexarom.A Praktiker körforgónál szépen íven kanyarodok, mondom ha el akar húzni a belső sávban, hát tegye.

A JET kútnál a külső kanyarodóban kamion, én sorolok be a belső kanyarodóba.A lámpa zöldre vált, és látom a mögöttem jövő is oda húz be.

Meg azt is, hogy ez biza zsernyák fóka.Na baker ;) .Óvati fék kanyarodás közben, hogy azért szabályosnak látsszak, bár ilyenkor veszett fejsze nyele, és szépen kisorolok a Csongrádi utca felé a külsőbe. ;)

Rendőreink, elég sietősre fogják, és maradnak a belsőben, majd elhúznak a Halasi út irányába.Na ekkor nem kicsi kő esett le a szívemről.

Viszont a kérdés továbbra is motoszkál bennem, hogy csak azért, mert rendőrök, ŐK közlekedhetnek szabálytalanul?De ha ezt én vagy bárki más földi halandó teszi, akkor azt alapból 30eft-ra bírságolni? :)

Kérdem ezt úgy, hogy akkor és ott én sem voltam éppen a szabályosság mintaképe.... :D

Múltkor a nagykörúton engem is megelőzött a külsőből egy bóbitás.Neked lehet?Akkor megyek utánad.Jet kútnál melléjük álltam,néztek át,de semmi.Aztán a kósa sétányon 80-al mentek végig én meg mögöttük. :P Kapják be.Ha nekik lehet,nekem méne? ;)

Amúgy óvatosan ezzel a nincs kint trafi reggel dologgal,én is 4:35-kor kaptam a csekket,emlékezz! ;)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy óvatosan ezzel a nincs kint trafi reggel dologgal,én is 4:35-kor kaptam a csekket,emlékezz! :)

A fővárosban.Itt kméten éjszaka csak 2 járőrautó kavarog, és maximum 101km-t mehetnek, mert ennyire szól a javadalmazás.Szóval nem hinném, hogy trafiba botlik az ember.De este 22:00-ig il.. 6:00 után már észnél kell lenni, mert bárhol felbukkanhatnak.

Link to comment
Megosztás:

A fővárosban.Itt kméten éjszaka csak 2 járőrautó kavarog, és maximum 101km-t mehetnek, mert ennyire szól a javadalmazás.Szóval nem hinném, hogy trafiba botlik az ember.De este 22:00-ig il.. 6:00 után már észnél kell lenni, mert bárhol felbukkanhatnak.

Na és ha a megyéről kivülről jönnek? :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv urak !

Egy haverom nemrégiben vett egy Corsa-t és volna pár kérdése:

Opel Corsa C 2001 9. havi

motorkód Z12XE

Az a kérdés ki lehet-e villogtatni a hibakódot, és hogyan és a hibakódlista is kellene!

Milyen hibakódolvasót lenne érdemes venni hozzá?

Köszi !

Link to comment
Megosztás:

Srácok lehet nem jó helyre megy de Németországba kell nekem két ember!Sürgősen kedden kezdeni kell Münchenbe!Szállás van 8euro az órabér és még lehet hogy a benzint is fizetik!

Vazze... ennyiért mennék, de ilyen rövid idő alatt, sajna nem tudom elintézni :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi,szép daraba, de nem akarok Caravánt, meg a sok LE nagyon visszatartó, főleg a luxus adó miatt... :) :D

Kb. 34e.ft az éves súlyadója.(Együtt a luxusadóval) Csak annyi, hogy mivel zömében városban használnád, leenné a gatyád is.

más:

Ma jelezte az oktatóm, hogy repülés lenne ha kimennék, így 16:00-ra kigurultam Szt.királyra.Megvolt az első 7 olyan önálló repülésem, amit tudtam élvezni is, sőt.Nagy királyság volt.Kb. 200-250m-re csörlődtem fel, onnan hajtottam végre a repülési feladatokat, amik egyelőre kimerültek 360 fokos fordulókkal.A végén a 6. csőrlésnél már annyira jó voltam, hogy vissza szálltam oda, ahonnan elcsőrlődtem.Tehát csak terítés, majd jött Robi, rám kötötte a vontatókötelet, aztán mentem a következőt.

Az első 1-2 csőrlésnél gondjaim voltak, ugyan is nem tudtam normálisan beülni a beülőmbe, így nem tudtam teljes értékű fordulókat végre hajtani, ami több mint bosszantó volt.De rövid vizsgálódás után kiderült, hogy az előző tulaj akié a beülő volt, valszeg pár számmal kisebb volt mint én, így levarrta az állítóhevedereket, ami miatt rám nem volt jó.

Miután erre rájöttünk, már nem kellett a hevederen lógva bénáznom, hanem elstart után rögtön beriszáltam magam a beülőbe, aztán emelkedtem mindaszéél!S, normálisan tudtam a fordulás felé terhelni a beülővel az ernyőm.

Az utolsónál pedig egyszerűen leszálltam a csörlő mellé, össze hajtottam az ernyőt, és bedobtam a Vectrába.

Az ernyőm minimális szembeszélben mindenféle fékezés nélkül letesz úgy, hogy gyakorlatilag csak lépnem kell kb. 3mat, és ennyi.

Szélcsendben már kellett vele manőverezni, hogy nehogy elfikázzak.Szóval ott meg kell fékezni rendesen.

Úgy, hogy most nagy királyság van!A lábam még mindig picit remeg, de nagyon várom a magasabb csőrlést és a következő repülést.

Nem mellékesen 250-ről látszott Tiszakécske, a Tisza töltése, és ott sütött a nap.Míg Szt.király felett felhős volt. ;)

Szóval én tényleg csak javasolni tudom, hogy aki ki akarja próbálni ezt az érzést, és le tudja győzni a saját félelmeit, az szóljon.

(Én sem kicsit voltam be.szarva ma is az elsőknél, de csinálni akartam mert tudom, hogy fentről minden más ;) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.