Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Egy nem autós jellegű kérdést tennék fel:

Petinek benőtt körme van (fincsi téma :D ), keresünk egy jó sebészt, aki megcsinálja, akár magánúton is, esetleg lézeres technikával.

Ha valaki tud jót ajánlani Kecskeméten, azt megköszönnénk. :lol:

Hm, majd utána kérdezek bent jövőhéten.

Link to comment
Megosztás:

Srácok a cégnél van most lehetőség a vegeta cég által gyártott Perfecta nevű ételízesítőből vásárolni.

Ha gondoljátok szóljatok. Szavatossága 2012 május.

5 kg-os vödör 1200Ft

11 Kg 2000Ft

Még a jövő hét elejéig szóljatok ha kell.

Minta kéne.

Meg gázos teleszkóp is... :D

Link to comment
Megosztás:

Délután a rendőrök, 5 rendőrautóval vonultak ki az Arborétum bejáratához, közúti ellenőrzésre.A módszer a szokásos volt, egy civil autóval beálltak az Arborétum parkolójába, majd onnan rádión adták le a drótot az elkerülőnél lévő kollégáknak, hogy melyik autó nem állt meg a STOP táblánál a Nyíri út-Domb elkerülő szakaszon.

Mielőtt asszony indult volna el Bánffyról, viccesen mondtam is neki, hogy ott vigyázzon, mert kint lehetnek.Most nem futott bele, kiszúrta a két fakabátot az Astra H Caravanban.Egy szép sötétkékesszürke színű volt.

Mikor mentem vissza a városba, jóól megnéztem lévén a kint álló 4db rendőrautót hamarabb kiszúrtam, tehát már csak a "figyelő" autó kiléte volt rejtély.

Vissza felé is ott jöttem, az Astra ugyanúgy kint volt, és ÉN szépen megálltam a STOP vonalnál, majd mint aki bizonytalankodik még kintebb is, gyakorlatilag keresztbe álltam az úton, elengedtem mindenkit még a szembe jövőket is, mögöttem a sor szépen gyűlt, majd gyök2vel elindultam.Remélem jó pár autóstársam ugyanezt tette.

A józan ész azt diktálja, hogy a szabályokat be kell tartani és tartatni. A módszert erősen vitatom, mert sokkal inkább van így jelen formájában pénzbeszedő szaga mint szabálykövettetésre utaló mivolta. Magyarul jelen formájában alávaló pofátlanság ez a rendőrség részéről.

Az érem másik oldala pedig az, hogy Kecskemét úthálózata egyre elavultabb, rá férne egy alapos reformálás.Azt a kereszteződést már régestelen régen körfogalommal kellett volna ellátni, így még gyorsabb lenne akár befelé, akár kifelé menni a városból és főleg biztonságosabb.

Ami szerintem fontosabb egy nyavajás STOP táblánál, ami mögé átvitt értelemben bebújik a rendőr.Ez is olyan mint a 30-as táblánál történő kamerázgatás.

Szerintem. :D

Link to comment
Megosztás:

Egy nem autós jellegű kérdést tennék fel:

Petinek benőtt körme van (fincsi téma :D ), keresünk egy jó sebészt, aki megcsinálja, akár magánúton is, esetleg lézeres technikával.

Ha valaki tud jót ajánlani Kecskeméten, azt megköszönnénk. :lol:

A rendszeres pedikűröst javasolnám inkább... Ugyanez volt nekem 20 éve azóta vhogy "elmúlt". Nekem a sebész javasolta akkor.

Link to comment
Megosztás:

Én azt gondolom hogy Kecskemét a benzinkutak illetve a körforgalmak városa lett!A belvárosban van úgy hogy épp 10 percet kell várni egy körforgalomba mire át verekeded magad rajta és ehhez nem kell csúcs forgalom!Viszont más része a városnak ahol jobban elkélne egy lámpás kereszteződés!Még egy gondolat minden kereszteződést ahol Stop tábla van nem lehet kiváltani körforgalommal!Ha ott tábla van meg kell állni azt ennyi,függetlenül attól hogy a rendőrök miért vannak ott meg egyáltalán ott vannak e!Lehetne reklamálni a biztonsági öv végett is de tudomásul kell venni ha nem használod fizetsz!Rá álltak erre és szerintem jogos nem mást okoltam én se mikor gyorshajtásért vagy a legutóbb megbüntettek!Szabálytalankodtam fizettem!Figyelek ezekre a dolgokra én remélhetőleg nem lesz gond!

Link to comment
Megosztás:

Én azt gondolom hogy Kecskemét a benzinkutak illetve a körforgalmak városa lett!A belvárosban van úgy hogy épp 10 percet kell várni egy körforgalomba mire át verekeded magad rajta és ehhez nem kell csúcs forgalom!Viszont más része a városnak ahol jobban elkélne egy lámpás kereszteződés!Még egy gondolat minden kereszteződést ahol Stop tábla van nem lehet kiváltani körforgalommal!Ha ott tábla van meg kell állni azt ennyi,függetlenül attól hogy a rendőrök miért vannak ott meg egyáltalán ott vannak e!Lehetne reklamálni a biztonsági öv végett is de tudomásul kell venni ha nem használod fizetsz!Rá álltak erre és szerintem jogos nem mást okoltam én se mikor gyorshajtásért vagy a legutóbb megbüntettek!Szabálytalankodtam fizettem!Figyelek ezekre a dolgokra én remélhetőleg nem lesz gond!

ne gondolkodj ennyi, körforgalom rulez :D :lol: :D :)

Link to comment
Megosztás:

Én azt gondolom hogy Kecskemét a benzinkutak illetve a körforgalmak városa lett!A belvárosban van úgy hogy épp 10 percet kell várni egy körforgalomba mire át verekeded magad rajta és ehhez nem kell csúcs forgalom!Viszont más része a városnak ahol jobban elkélne egy lámpás kereszteződés!Még egy gondolat minden kereszteződést ahol Stop tábla van nem lehet kiváltani körforgalommal!Ha ott tábla van meg kell állni azt ennyi,függetlenül attól hogy a rendőrök miért vannak ott meg egyáltalán ott vannak e!Lehetne reklamálni a biztonsági öv végett is de tudomásul kell venni ha nem használod fizetsz!Rá álltak erre és szerintem jogos nem mást okoltam én se mikor gyorshajtásért vagy a legutóbb megbüntettek!Szabálytalankodtam fizettem!Figyelek ezekre a dolgokra én remélhetőleg nem lesz gond!

Hát nem tudom melyik körforgalomnál szoktál te 10 percet várni, de max a reggeli és délutáni csúcsban fordul elő két körforgalomnál dugó, de az sem 10 perces azért. Ebben az időszakban a lámpás kereszteződéseknél is dugó van lásd cifra palota, budai kapu. Szóval egy kutya szerintem.

Viszont én is gusztustalannak tartom, az ilyen b@szakodást a stop táblánál. Inkább más dolgokkal is foglalkozhatnának.

Annyi szabálytalankodást lehet látni a városban, mikor szembe megy a ipse a forgalommal stb.

Na meg ugye nem egy helyről hallom, hogy folyamatos betörések stb. Kicsit arra is körözhetnének. (mondjuk ebből nincs profit)

Ez amit az Arburétumnál művelnek egyszerű pénzbeszedés, nem a szabályok betartatása.

Link to comment
Megosztás:

A megoldás egy olyan cuki autó mint Renié.... :D Kis ccm, kis fogyi/kis fenntartási költségek, kis parkolóhely igény.Nehéz vele gyorshajtani, és még sorolhatnám..... :lol:

Vagy egy megoldás:

daihatsu-move-2011-3.jpg

600ccm, start-stop rendszer, 3.7L-es fogyi.Japánban ehhez a modellhez nem kell igazolni, hogy állandó parkolóhellyel rendelkezel.

Link to comment
Megosztás:

7végén én is kíváncsiskodtam, de sajnos eddig még mindig nincs semmi..

Tegnap este Tomi meghozta Wess-től az ECU-t! :D

Beszereltük, és műxik... igaz először dobta a "kulcsos-autót", de minden funkció működött... ( tempomat,sport gomb, és automata váltó) sőt, 3 hét állás után pöccre indult...

Este bementem vele dolgozni, húz rendesen, minden jó rajta.

Reggel -5 fok hideg volt, de akkor is elsőre pöccre indult, nem ingadozott az alapjárat, mint előtte az etanol miatti hidegindítási problémák gyanánt... menet közben eltűnt a "kulcsos-autó" is. :lol:

Most délután ismét próbálgattam, de semmi gond nem volt...

Szvl, úgy néz eddig ki, hogy valamit csak sikerült csinálnia Wessnek, habár azt mondta, hogy nem talált semmi hibát...

Most öröm és bódogság van :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.