Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Én anno mikor a ragály-szőlősardói rally szakaszon láttam azt ahogy egy sok nullás elő futó autó lecsapott az útszélérol egy nézőt 100valamennyivel, hasonlóképp repült a test, mintegy rongy bábu.

Szerintem igaz

Nekem inkább az autó pörgése tűnik valószerűtlennek, vagy nem is tudom...

Link to comment
Megosztás:

A mai délután rövid leírása.Siklóernyő, Kalocsa.

A szél meleg, erős és turbulens volt fent is, és lent is.Termik semmi, pár nullát lehetett kifogni amik szintén elmúltak.Láttam egy igen erős féloldalas csukást egy UP Kantegás pilótától rögtön a start után, hát nem volt egyszerű.Azon kívül, hogy kb. szerencséje volt, nagyban hozzájárult a testi épségének a megőrzéséhez, hogy a csörlőkezelő látva vészhelyzetet, kötelet vágott.A féloldalba a pilóta bele esett így a csukott oldali féket is földig húzta egyáltalán nem segítve ezzel az ernyőt a visszanyílásba.majd a föld felett néhány méterrel töltődött annyit a cucc, hogy viszonylag finoman vissza tette a földre a bár a protektor így is nagyot fogott a dolgon.Szerencsére nem történt nagyobb baj az ijedtségen kívül.A kötelet össze kötötték, aztán mentem én.Csak 2 lecsúszás jött így össze, ill. némi geocaching, mert a másodiknál addig üldöztem egy nullát, míg rá kellett jönnöm, hogy ilyen erős szembe szélben az 1-2-es cuccal nem fogok vissza érni, így a reptér északi végén lévő kukoricás szélébe szálltam le.Aztán össze szedtem a cuccot a 60-70cm magas kukorica tetejéről , és sétáltam kb. 300m-t a starthelyig. Az első startnál 640m, a másodiknál 720m jött össze.Ebből lehetett gazdálkodni.

Ma ennyi volt a történet.

Szegén apum látta a felest, és nagyon megijedt.Mi ketten a másik sráccal csak hüledeztünk egy kicsit, de mivel nem lett baj, így mi sem fostuk le a bokánkat.A csukást egy porördög okozta egyébként.Erős szél, a termiket feltépi a földről, és a termik helye ahogy töltődik az elszakadás után, na ott jön létre ez a jelenség.Nem a barátunk! :D Nyugodt de labilis időben ilyen szerencsére nincs.Olyankor jót lehet tekerni, és biztonsággal leszállni.

Kértem Pityke véleményét a repülésemről, de nem tudott érdemi dolgot hozzá fűzni ergo amit lehetett jól csináltam.Viszonylag pontos volt a kötélkövetés bár kolbászoltam picit, jó volt a leszállás, szóval ennyi.Már kelett ez nekem mint egy falat kenyér.Nem vicc.

Link to comment
Megosztás:

:icon13:

Csak így tovább...repülni kell minél többet és gyűjteni a tapasztalatokat.

Igyekszem, de 3 műszak mellett ez nem olyan egyszerű.Mindenesetre megbeszéltük Pitykével, hogy amint normálisabb idő lesz akár hét közben, lépünk le Kalocsára repülni.Viszont az ernyőmről 26.-án lejár a műszaki, így a köv. 7n vihetem Szigetszentmiklósra bevizsgáltatni.10e.ft+ üzemanyag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudtok véletlen 1992 opel astra f metál bordó 5 ajtós autóhoz kecskemét környékén, ball hátsó ajtót, nem szinre fújt hátsó lököst, és szintén ball hátsó lámpa búrát?

Köszönöm!

Üdv: Zsolt

szia!

hátsó lökhárítóm van, én lecseréltem színrefújva

ingyen neked adom, de sajna én bp-i vagyok, és budán tartom haver kerjében

el tudsz jönni érte?

mert szoktam kecsóra járni, de ritkán, asszony szüleihez

írj pü-t ha így is jó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudtok véletlen 1992 opel astra f metál bordó 5 ajtós autóhoz kecskemét környékén, ball hátsó ajtót, nem szinre fújt hátsó lököst, és szintén ball hátsó lámpa búrát?

Köszönöm!

Üdv: Zsolt

Kecskemét, Csóka utca, Opelbontó.Hivatkozz a fórumra ill. a helyi klubra.Szvsz. minden színben van neki ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit más téma... :wub: Adrien és Márti ma hazajöhettek a korházból, minden rendben, hamarosan teszek fel képeket... ;)

Érdekes, eddig a Dóri volt a "baba", hirtelen milyen "nagy" lány lett...

Gratulálunk Paja! Sok egészséget a Babának,és a Mamának! :)

Neked meg kitartást... ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.