Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Szvsz mindenki el van veszve a hétköznapokban.Nálam is totál állóvíz minden.Az ernyőm is műszakizik így a héten repülés sincs.Amúgy is mindjárt itt a hétvége!:-D

milyen lehet egy ernyö müszaki,

mert az autónál beül a vizsgabiztos és át autózik a soron de itt kiugrik valaki vele és ha leér akkor megvan a vizsga :)

Link to comment
Megosztás:

milyen lehet egy ernyö müszaki,

mert az autónál beül a vizsgabiztos és át autózik a soron de itt kiugrik valaki vele és ha leér akkor megvan a vizsga :)

ööööö... Tomi! Mindenképp leér, ha jó, ha nem. Vagy láttál már ejtőernyőst, aki fenn maradt a levegőben? (fennakadás nélkül)

Link to comment
Megosztás:

Srácok, ha az én ernyőmmel bárki, bárhonan kiugrana, egy bizonyos sebesség elérése után az ernyő nyílás közben szétrobana mert ez nem ejtőernyő hanem siklóernyő!:-D A műszaki pedig abból ál, hogy az erre szakosodott ember végig nézi a kupolán a légáteresztő képességet ill. leméri az összes zsinór hosszát és ösze hasonlítja a gyártó álltal megadotakkal.Ha jelentős eltérést tapasztal, akkor onnantól kezdve az ernyő legálisan nem használható és bizonyos esetekben elstartolni vele öngyilkosság.

Link to comment
Megosztás:

Kalocsán rendszeres a rendőri jelenlét és nagyon tudják, hogy milyen papírjaidnak kell ott lenni.Mindezt egy balnak köszönhetjük akinek a tudománya kevés volt ahhoz az ernyőhőz amivel a földbe spirálozott és kórházba szállítás közben a helikopterben halt meg.A párja meg a rendőrségen dolgozik aztán ezért a kitüntetett figyelem a kalocsai siklóernyős üzem iránt.Amúgy a légügyi hatóság is bármikor, bárhol megjelenhet ahol éppen repülés zajlik, és ellenőrizhet bennünket.

Szoktak egyébként titeket is ellenőrizni, vagy annyira nem jellemző? Elképzelem, ahogy landolásnál vár a rendőr: "Jogosítványt, műszakit kérek!" :D

Link to comment
Megosztás:

A Gabi kivágja otthon, ha valaki be tudna érte szaladni pénteken délután akkor gyorsabb ha nem akkor meg kell várnotok amíg szombaton délután visszaérek Kecskemétről.

Én bemegyek ha nincs más én is Beszéltem Gabival a matricáról.

Én is szombaton megyek dél negyed egy körül indulok

Link to comment
Megosztás:

Srácok, ha az én ernyőmmel bárki, bárhonnan kiugrana, egy bizonyos sebesség elérése után az ernyő nyílás közben szétrobbanna mert ez nem ejtőernyő hanem siklóernyő!:-D Tehát vékonyabb anyagból van. A műszaki pedig abból áll, hogy az erre szakosodott ember végig nézi a kupolán a légáteresztő képességet ill. leméri az összes zsinór hosszát és össze hasonlítja a gyártó által megadottakkal.Ha jelentős eltérést tapasztal, akkor onnantól kezdve az ernyő legálisan nem használható és bizonyos esetekben elstartolni vele öngyilkosság.

Még annyit hozzá tennék, hogy átnézi a kupola állapotát, zsinórok sérülésmentességét is, szakítószilárdságát.

Egyébként az előző hsz. kicsit érdekesre sikerült, mert bele idéztem Gab hsz.ébe.Egyelőre nem jöttem rá, hogyan lehet szétszedni, szóval v.melyik modi gatyába rázhatná a dolgot.Kicsit új ez a felület ilyen szempontból.

Link to comment
Megosztás:

esetleg légi folyosói ellenőrzés, traffipax :)

Megvan Magyarország légtér térképe, megvannak azok a helyek, ahol tilos repülni, vagy lehet de magasságkorlátozással, meg ilyenek.Aztán ott vannak még az ideiglenes katonai légterek.......

LINK! :D

Érdemes nagyon de nagyon szem előtt tartani, mert pl. egy Ferihegy TMA-ban termikelgetni nem egy életbiztosítás! :D :D :D igaz ez a Kecskemét MCTR-re is! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy volt, hogy ezen a hétvégén lesz reppenés, de egy nagy lónemiszerv lett belőle, hála az időjárásnak.Bár tegnap késő délután 2 sporttárs csörlődött egyet és igen szép magasságot érek el (580-600m) de ez csak az erős magassági szélnek volt köszönhető.A vége amúgy is csak lecsúszás lett, tehát leginkább "csak" sportértéke volt a dolognak.

Arról a csörlőről nekem idáig 410m volt a rekordom erős szélben délután és aktív időben, igaz én utána 930m-n jöttem ki a liftből, mert már a felhő tartott és nem a termik.Befelhőzni pedig nagyon nem jó dolog.Nem elég, hogy nem látsz semmit, de még durva hideg is van! :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy volt, hogy ezen a hétvégén lesz reppenés, de egy nagy lónemiszerv lett belőle, hála az időjárásnak.Bár tegnap késő délután 2 sporttárs csörlődött egyet és igen szép magasságot érek el (580-600m) de ez csak az erős magassági szélnek volt köszönhető.A vége amúgy is csak lecsúszás lett, tehát leginkább "csak" sportértéke volt a dolognak.

Arról a csörlőről nekem idáig 410m volt a rekordom erős szélben délután és aktív időben, igaz én utána 930m-n jöttem ki a liftből, mert már a felhő tartott és nem a termik.Befelhőzni pedig nagyon nem jó dolog.Nem elég, hogy nem látsz semmit, de még durva hideg is van! :D

Nekem meg kinyúvadt a bringám! :D

Összetörtek a golyós kosarak a pedáltengelynél, nem bírták a kiképzést, amit az múlthét óta kaptak.

Pedig most akartam egy nagyobb utat tenni, de holnap Valkai mesterrel tárgyalnom kell alkatrész ügyben.

Agyaltam azon, hogy veszek valami f@sza bringát, de aztán rájöttme, hogy ez tökéletes, kivülről jól lefingottnak tünik ahhoz, hogy ne lopják el hirtelen a "svédek". :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg kinyúvadt a bringám! :D

Összetörtek a golyós kosarak a pedáltengelynél, nem bírták a kiképzést, amit az múlthét óta kaptak.

Pedig most akartam egy nagyobb utat tenni, de holnap Valkai mesterrel tárgyalnom kell alkatrész ügyben.

Agyaltam azon, hogy veszek valami f@sza bringát, de aztán rájöttme, hogy ez tökéletes, kivülről jól lefingottnak tünik ahhoz, hogy ne lopják el hirtelen a "svédek". :)

Egy ocsó monoblokkot bele azt szevasz. ;)
Link to comment
Megosztás:

Srácok, keresek 30-40cm átmérőjű ékszíjtárcsát, normál szíjhoz.A telepített csörlőnkhöz kellene.Lehetőleg baráti áron.Ha tud v.ki ilyesmi eladó portékát légyszi jelezze!Előre is Thx!

Meg akarjuk oldani, hogy ne csak egyszer lehessen húzni, hanem visszafordulva a starthely fölé érve újra csörlési irányba fordulva ismételhető legyen a csörlés.Elvileg 500-600m így kihozható a technikából, onnan pedig bőven marad idő termiket keresgélni, míg gyengébb időben max. 230m jön össze, és onnan egyesélyes a dolog, aztán lehet újra startolni.Ami meg időveszteség.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.