Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Sziasztok!

Fékdobot szeretném festeni! Csak nem tom fújam vagy ecsettel kenjem. Esetleg tipp amivel tovább tartana?

Esetleg próbáld meg egy kisebb ecsettel, azzal biztos tovább tart :lol:

Én inkább fújnám.

Vigyázz a felni felfekvő részénél, mert szerencsétlen esetben üthet utána a kerék, vagy szélső esetben akár le is lazulhat a kerékcsavar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fékdobot szeretném festeni! Csak nem tom fújam vagy ecsettel kenjem. Esetleg tipp amivel tovább bírná mielőtt leperegne?

ez egy érdekes téma :lol:

amikor festettem a felnit, akkor ráment egy kevés a féknyeregre is

nos ennek lassan egy éve, és ott vigyorít még most is, de ha le akartam volna tudatosan fujni, akkor tuti lepergett volna már :)

de szerintem a spray jobb megoldás, mert az nem lesz olyan vastag, hogy repedezzen.

Link to comment
Megosztás:

ez egy érdekes téma :lol:

amikor festettem a felnit, akkor ráment egy kevés a féknyeregre is

nos ennek lassan egy éve, és ott vigyorít még most is, de ha le akartam volna tudatosan fujni, akkor tuti lepergett volna már :)

de szerintem a spray jobb megoldás, mert az nem lesz olyan vastag, hogy repedezzen.

Hőállóval vagy sima egyszerű fújós festékkel?

Link to comment
Megosztás:

Vigyázz a felni felfekvő részénél, mert szerencsétlen esetben üthet utána a kerék, vagy szélső esetben akár le is lazulhat a kerékcsavar.

Ólomfesték esetén vagy ezt hogy gondoltad? :)

Mitől lazulhat le?Attól a pár gramm festéktől,ami egyenletesesen elterül? ;)

Ne legyünk már vészmadarak. ;)

Nekem pl mindkét sason hammerite-tal van ecsettel átfestve(fekete)a dob,sőt még a téli acélfelniket is azzal kentem át és megfelelő higítás után olyan szépen elterült rajta,hogy meg nem mondod,hogy ecsettel kentem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ólomfesték esetén vagy ezt hogy gondoltad? ;)

Mitől lazulhat le?Attól a pár gramm festéktől,ami egyenletesesen elterül? ;)

Ne legyünk már vészmadarak. :P

Nekem pl mindkét sason hammerite-tal van ecsettel átfestve(fekete)a dob,sőt még a téli acélfelniket is azzal kentem át és megfelelő higítás után olyan szépen elterült rajta,hogy meg nem mondod,hogy ecsettel kentem! :lol:

szakálladdal kented nem?

am majd nekem is le köll mázolni a hátsó tárcsa "dob" részét, mert az rondán rozsdálhat :)

Link to comment
Megosztás:

256os nekem elkezdte ledobálni a hőálló feketét, amiből 3réteget szenvedtem fel rá...a mostanit már le se festettem. pláne nem piros/sárga/zöld/kékre

Mert sokat és hosszan fékezel... :lol: Amúgy nekem 1 vastag réteg alapozó, meg 2 vékony réteg piros van rajt.

Link to comment
Megosztás:

Ólomfesték esetén vagy ezt hogy gondoltad? :)

Mitől lazulhat le?Attól a pár gramm festéktől,ami egyenletesesen elterül? ;)

Ne legyünk már vészmadarak. ;)

Nekem pl mindkét sason hammerite-tal van ecsettel átfestve(fekete)a dob,sőt még a téli acélfelniket is azzal kentem át és megfelelő higítás után olyan szépen elterült rajta,hogy meg nem mondod,hogy ecsettel kentem! :lol:

Szerencsétlen és szélsőséges esetre írtam.

Pár éve volt nálam egy tag, a kocsi márkája nem maradt meg a fejemben, csak az eset. Rázott az autó jobb hátulja. Mentem vele egy kört és enyhe szövetszakadásra tippeltem. Elvittem a kereket gumishoz, ő azt mondta, hogy tökéletes. Ekkor néztem, hogy a gondos gazda jó vastagon lekente a dobot, és egy helyen vastag hurkában meg volt folyva a festék. Hát persze, hogy azon a részen, ahol felfekszik a felni. Ez okozta a kerék ütését. Egy pontban nem tudott felfeküdni a felni a dobra.

A szélsőség pedig, amikor a vastag festékréteg az igénybevételek hatására megroppan és közelebb kerül a dobhoz a felni, ami által csökken a kerékcsavarok szorító hatása. Ha ehhez párosul egy rugalmasságát elveszített felni, amely önmagában is hajlamos kilazítani a kerékcsavart, akkor cumi van.

Ez nem vészmadárkodás szerintem. Aki hagyott már el kerékcsavart úgy, hogy az kellő nyomatékkal meg volt húzva, az egy kicsit óvatosabb.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem vészmadárkodás szerintem. Aki hagyott már el kerékcsavart úgy, hogy az kellő nyomatékkal meg volt húzva, az egy kicsit óvatosabb.

Értem,hogy mire gondolsz,de ha ennyire félnék,akkor ki sem állok a garázsból. :)

Másrészt,aki ilyen idióta,hogy centi vastagon festi le....hát no comment. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem,hogy mire gondolsz,de ha ennyire félnék,akkor ki sem állok a garázsból. :)

Másrészt,aki ilyen idióta,hogy centi vastagon festi le....hát no comment. :lol:

Való igaz, hogy nem kell ettől - hogy is fogalmazzak - hígat székelni, vagy a bélsár víztartalmát indokolatlanul növelni.

Viszont érdemes rá odafigyelni, és tudni róla. Esetleg ellenőrizni a cucc felfekvését festés után, hiszen itt tized, sőt század mm-ekről (és vele együtt a közlekedésbiztonságról) van szó.

Link to comment
Megosztás:

jól megszívtam...

a donoréról leszedtem a hátsó fékdobokat, pofákat, és elvittem felújításra.

eszembe sem jutott, hogy az másfajta is lehet :lol:

most megint csúszik a műszaki 1 napot....

leszedtük azokat, amik most vannak fent, és holnapra lesz kész :)

a srácok is mondták, hogy sokan járnak így, az astráknál van sokféle... mondom jó, de ez engem nem vígasztal ;)

Link to comment
Megosztás:

ez mekkora fék ez? ;)

de fenntartom, hogy nem kell ilyen színre festeni a féket :)

A gyári. Tehát 236. Ha jól emlékezem. Mivel a téli kerék 13". Annak kell lennie akkor. Gondolod nyerget kellene cserélnem...? :lol:

(Az egyiknek a színe nem tetszik, a másiknak a mérete.... ( A műszakisnak meg az hogy nem fog....))

Akkor milyenre ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.