Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Teszkó sárga doboz, fehér kék címkés csodalöttyös mosást eszközöltél már a rendszerben?

Ilyesmi csodalöttyös tisztítást már csináltam igen. Valami javulást hozott is.

Próbálkozzak meg még egyszer vele?

Túl sok bizodalmam nincs benne, mert a másik kocsinál (Vectra B) is csak a radiátor csere hozta meg az igazi eredményt, csak ott jóval egyszerűbb a kiszerelés.

Ettől függetlenül lehet, hogy adok neki még egy esélyt, mert a hűtőfolyadék amúgy is cserés lesz. De csak tavasszal.

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmi csodalöttyös tisztítást már csináltam igen. Valami javulást hozott is.

Próbálkozzak meg még egyszer vele?

Túl sok bizodalmam nincs benne, mert a másik kocsinál (Vectra B) is csak a radiátor csere hozta meg az igazi eredményt, csak ott jóval egyszerűbb a kiszerelés.

Ettől függetlenül lehet, hogy adok neki még egy esélyt, mert a hűtőfolyadék amúgy is cserés lesz. De csak tavasszal.

1.2-esben használt egyértelműen nálam, a fűtés előtte olyan volt mint egy trabantban kb., ha jól emlékszem 2-3x lett átmosatva vele.

250-300ml körül van a mosófolyadék úgy írja, hogy a rendszerből annyit ki kell venni amennyi a palack tartalma, de ez részletkérdés, és valami 15 percet ír járatásra, de az hülyeség.

Ami tuti, az az, hogy hagyod 1 órán át járni minimum és 90 °C fölé, zárt termosztátnál nem is ér semmit az egész.

Márkára sajnos nem emlékszem annyi biztos, hogy citromsárga a palack és fehér/kék címke van rajta, kék kupakkal.

Esetleg még megpróbálkozhatsz trisós mosással, viszont azt több napig érdemes bent hagyni, illetve úgy járni vele ami most elég nehézkes.

Jó a boltban kapható zacskós/dobozos trisó, felét szoktam ajánlani bekeverésre annyi vízhez amennyi kell a rendszerbe kb.

Link to comment
Megosztás:

1.2-esben használt egyértelműen nálam, a fűtés előtte olyan volt mint egy trabantban kb., ha jól emlékszem 2-3x lett átmosatva vele.

250-300ml körül van a mosófolyadék úgy írja, hogy a rendszerből annyit ki kell venni amennyi a palack tartalma, de ez részletkérdés, és valami 15 percet ír járatásra, de az hülyeség.

Ami tuti, az az, hogy hagyod 1 órán át járni minimum és 90 °C fölé, zárt termosztátnál nem is ér semmit az egész.

Márkára sajnos nem emlékszem annyi biztos, hogy citromsárga a palack és fehér/kék címke van rajta, kék kupakkal.

Esetleg még megpróbálkozhatsz trisós mosással, viszont azt több napig érdemes bent hagyni, illetve úgy járni vele ami most elég nehézkes.

Jó a boltban kapható zacskós/dobozos trisó, felét szoktam ajánlani bekeverésre annyi vízhez amennyi kell a rendszerbe kb.

Szerintem ott rontottam el, hogy nem volt benne elég ideig a tisztító löttyel kevert hűtőfolyadék. Beleöntöttem, járattam 10-15 percet, épphogy felmelegedett, aztán le is engedtem. Legközelebb megyek vele majd egy órányit, és utánna engedem le, és jól átmosatom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Erdeklődnék nincs-e valakinek valami ötlete. Mi lehete a baja a B corsa-mnak ha hidegen felbőg nagyon a motor és csak lassan ejti vissza az alapjáratot. az alapjáratot már lejjebb nem merem venni mert akkor akad a gázpedál mert nagyon vissza engedi a lamellákat, jeladokat már cseréltem sehol semmi változás... ha van valakinek valami ötlete örülnék ha irna és elöre is köszönöm.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Erdeklődnék nincs-e valakinek valami ötlete. Mi lehete a baja a B corsa-mnak ha hidegen felbőg nagyon a motor és csak lassan ejti vissza az alapjáratot. az alapjáratot már lejjebb nem merem venni mert akkor akad a gázpedál mert nagyon vissza engedi a lamellákat, jeladokat már cseréltem sehol semmi változás... ha van valakinek valami ötlete örülnék ha irna és elöre is köszönöm.

Alapjárati motor tisztítás, ha nem nyert akkor csere.

Illetve vákuumcsöveket át kell nézni mindenhol, ha repedt akkor csere.

Link to comment
Megosztás:

Na sikerült megcsináltatnom és csinálnom a kocsit. Termosztát csere, meg 2 vákumvezeték el volt törve, ezt jelezte folyton vissza a szervizlámpa. Köszi mégegyszer mindenkinek a segítséget.

Szia!nekem is hasonló a problémám a corsával 96-os, a hiba nálam úgy kezdődik,hogy menet közben a sárga kontroll lámpa kezd el világítani aztán vagy azonnal vagy kis idő múlva leáll,aztán kis idő múlva újraindítom és megy tovább,erre megoldás a termosztát csere?A 2 vákumvezeték ami rossz volt a motor melyik részén található?Köszönöm,

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Az asszonynak kerestünk egy kis autót, sógoréktól hoztak is egy corsa 1,5 td-t 2000-es évjárat, hazafelé én hoztam lábon, a feleségem jött mögöttem 1,7 ydt-vel de sokszor lemaradt, nem értettem, rá is csörögtem miért nem jön, volt egy körforgó a 6-os útnál nem akartak beengedni, nyomtam egy kövéret és kettesben kipörgött a kerék, na mondom legalább a motorja nem gyenge, füstje nincs szóval klafa. Még aznap este letettem a szervíz elé, levettem a P-s rendszámot és leadtam a kulcsot. Másnap hív a szerelő, hogy már tudja mitől mentem olyan jól, mert hogy az Osztrák forgalmiba x1,5 td szerepel, de a corsában egy x1,7 td- van, amire nem akaródzott felmenni az 1,5-ös vezérműszíj :), na gondoltam most megszívtam mert nem fogják átírni, de hál istennek nem volt gond a blokkja egyforma így simán átment, most van egy kis corsa, amibe 1,7 szív dorombol.

Ha van akinek ugyan ez a motor van az Opeljében szívesen venném, ha megkeresne, mert az Y17 Dt-t már valamenyire ismerem, de erről a típusról semmit nem tudok, szerelőm azt mondta a világ legjobb motorja van a kicsikében (bla bla), ami igénytelen is, de azért szeretném tudni mik a kényes pontjai, mire kell odafigyelni, hogy sokáig kiszolgáljon ebben a válságos időkben és inkább most cserélni amit kell mint később nagyobb bajt csináljon egy elfelejtett alkatrész.

Csepel szigeten akár egy személyes tali is összejöhetne, már ha van idő az ilyesmire ebben a rohanó világban, de itt is szívesen veszem a jó tanácsot.

Üdv Lion

Link to comment
Megosztás:

Első körben motorhőfok jeladó, az kemény 1500ft, termosztátházban található.

Lehet még lambda szonda,de azt ha már ennyire dús szokta jelezni lámpával.

volt rángatása az autonak gyujtás gondra gyanakodtunk igy elsőnek gyertya csere volt + meg lett tiporva hátha az is a baj. és a ami bent volt gyertya az volt kormos. de kb 10ezer lehetett abban a gyertyában 2pólusú NGK . Most 1pólusú Bosch van benn. kiváncsi leszek holnap mit mutat.

Link to comment
Megosztás:

volt rángatása az autonak gyujtás gondra gyanakodtunk igy elsőnek gyertya csere volt + meg lett tiporva hátha az is a baj. és a ami bent volt gyertya az volt kormos. de kb 10ezer lehetett abban a gyertyában 2pólusú NGK . Most 1pólusú Bosch van benn. kiváncsi leszek holnap mit mutat.

DIS gyújtáshoz kétpólusú gyertya dukál.

A gyári gyertyánál nincs jobb.

Link to comment
Megosztás:

Szia!nekem is hasonló a problémám a corsával 96-os, a hiba nálam úgy kezdődik,hogy menet közben a sárga kontroll lámpa kezd el világítani aztán vagy azonnal vagy kis idő múlva leáll,aztán kis idő múlva újraindítom és megy tovább,erre megoldás a termosztát csere?A 2 vákumvezeték ami rossz volt a motor melyik részén található?Köszönöm,

Mivel világít a check engine lámpád így van hibakódod is, ergo az ECU megmondja mi a gondja.

Ki kell villogtatni a hibakódokat (kivéve X10XE vagy X14XE).

A leírását itt megtalálod:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/38/hibakod_kiolvasas__kivillogtatas_

Termosztát csere akkor szükséges, ha nem akar felmenni a motorhőmérsékleted, vagyis nyitva maradt a termosztátod, vagy ha eléri a 100 fokot nagyon gyorsan, akkor pedig beragadt, illetve gyenge fűtésnél szokták még cserélni, máskor semmi értelme.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár napja vásároltam egy Corsa B, eddig nagyon fain.....:D

abban viszont segithetnétek, hol találom meg a rádió kódját, a leirásában annyi szerepel, hogy Die Code-nummer befindet sich auf dem Car Pass oder Radio Pass.

Na igen eddig világos, de hol van az autó kódja vagy a rádió kódja..........xD

szervizbe persze nem akarom vinni, annak dijából tudok venni egy uj rádiót.:-D

Ha tudtok segitsetek..

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár napja vásároltam egy Corsa B, eddig nagyon fain..... :D

abban viszont segithetnétek, hol találom meg a rádió kódját, a leirásában annyi szerepel, hogy Die Code-nummer befindet sich auf dem Car Pass oder Radio Pass.

Na igen eddig világos, de hol van az autó kódja vagy a rádió kódja..........xD

szervizbe persze nem akarom vinni, annak dijából tudok venni egy uj rádiót.:-D

Ha tudtok segitsetek..

Válaszokat előre is köszönöm!

A Car Pass egy kártya amin szerepel a kód a használathoz, ha nem adták hozzá az sz@r ügy.

Vannak a neten kód generátorok ha jól tudom, azzal meg lehet oldani én a helyedben kidobnám és tennék bele egy normálisat :)

Link to comment
Megosztás:

Csigi18!

Köszi a válaszod, igy akkor minden világos.:D

Már csak az a kérdés ha veszek valami uj rádiót, akkor azt pikk-pakk beletudom rakni, vagy szintén felmerülhet valami probléma?

Ez az első kocsim, lövésem sincs az ilyen apróbb trükkökhöz. :D

Nem lesz más probléma, kiveszed a régi rádiót és plug&play be a másikat. Annyi hogy kell egy átalakitó kábel az új ISO szabványúra, de a legtöbbhöz adnak. Illetve annyi még, hogy az antenna csatlakozó a rövid kivitel gyárilag, viszont ha olyan rádiót veszel ami süllyesztett aljzatos akkor kell egy közbetét darab, de az csak pár száz forintba kerül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...
Kérdésem a következő lenne, adott a Corsa B. Hátsó futómű javítás lesz esedékes és mintha egyszer itt olvastam volna hogy jó bele 5 ajtós F Astra rugó is (de lehet csak képzelődöm arról amit olvastam ). Alap kérdésem hogy van-e ilyenre lehetőség, mert gondolom az nagyobb súlyra lett méretezve, ezért hátha kicsit feszesebb lenne. De ha egy új gyári rúgópár is segít rajta, nekem az is kielégítő válasz, nem akarok mokolni, szóval nem az a lényeg hogy kicsi pénzért valalmit bebasszunk...Köszönöm válaszotok

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz más probléma, kiveszed a régi rádiót és plug&play be a másikat. Annyi hogy kell egy átalakitó kábel az új ISO szabványúra, de a legtöbbhöz adnak. Illetve annyi még, hogy az antenna csatlakozó a rövid kivitel gyárilag, viszont ha olyan rádiót veszel ami süllyesztett aljzatos akkor kell egy közbetét darab, de az csak pár száz forintba kerül.

Annyi még, hogy a kocsi antenna rendszere a gyári rádióhoz van méretezve, így több mint valószínű hogy egy új fejegységgel a rádiók vétele gyengébb lesz. Ez sajnos tapasztalat. Nekem egy Sony van a Corsában, de nem a legjobb a vétel. Nemtudom milyen lehetett a gyárival a vétel, de ha ilyen az gáz.

Kollegám Seatjában is gyengült a vétel, mikor kicserélte a rádiót, később vett hozzá egy jelerősítőt, azzal vissza lehetett hozni a gyári szintre a rádiók vételét.

Aki szeret rádiózni, kalkulálja bele ezt is.

Link to comment
Megosztás:

Annyi még, hogy a kocsi antenna rendszere a gyári rádióhoz van méretezve, így több mint valószínű hogy egy új fejegységgel a rádiók vétele gyengébb lesz. Ez sajnos tapasztalat. Nekem egy Sony van a Corsában, de nem a legjobb a vétel. Nemtudom milyen lehetett a gyárival a vétel, de ha ilyen az gáz.

Kollegám Seatjában is gyengült a vétel, mikor kicserélte a rádiót, később vett hozzá egy jelerősítőt, azzal vissza lehetett hozni a gyári szintre a rádiók vételét.

Aki szeret rádiózni, kalkulálja bele ezt is.

Lehet igazad van nem tudom pontosan, de nálam csak jobb lett a vétel, bár nem 5 ezer forintos "lyuktömőt" tettem bele, mert az sem mindegy.

Sziasztok!

A kis corsámban elromlott a belső ventilátor csak 3-4 fokozat van rajta.Lehet hogy elromlott az előtét ellenálás?

Ha az a baja honnan lehet hozzá férni?

előre is kössz.

Ráhibáztál :)

Kívül a szélvédő alatti két műanyagot leveszed, majd alatta a borítást, és kiveszed a pollenszűrőt pont meg fogod látni az ellenállást, a tekercs zöld szalaggal van betekerve.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki.
Van egy c14nz b Corsám és van egy kisnagy hibája, az pedig a következő:
Nagyon nehezen indul, ha be is indul felbőg a motor 3000ig és le is áll, viszont ha kiszedem a gyertyákat megpucolom beindul. annyit még tudni kell hogy , hengerfej pakolást most fogok cserélni mert eléggé kifujja az olajat. Néhány próbálkozás utána gondol egyet és elindul normálisan ismét felbőg a motor, de utána vissza is megy az alapjáratra. A benzinszűrő cserélve van, az ac-n a csövek épek, nyomja is bele a benzint és az injektorfejet is cseréltük. Gyujtásnál minden cserélve volt kivéve a trafó és a modul.
Valószinü hogy hengerfej pakolás után megszűnik a problémám? vagy lehet más is a gond?
Várom a segitségeket, előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki.

Van egy c14nz b Corsám és van egy kisnagy hibája, az pedig a következő:

Nagyon nehezen indul, ha be is indul felbőg a motor 3000ig és le is áll, viszont ha kiszedem a gyertyákat megpucolom beindul. annyit még tudni kell hogy , hengerfej pakolást most fogok cserélni mert eléggé kifujja az olajat. Néhány próbálkozás utána gondol egyet és elindul normálisan ismét felbőg a motor, de utána vissza is megy az alapjáratra. A benzinszűrő cserélve van, az ac-n a csövek épek, nyomja is bele a benzint és az injektorfejet is cseréltük. Gyujtásnál minden cserélve volt kivéve a trafó és a modul.

Valószinü hogy hengerfej pakolás után megszűnik a problémám? vagy lehet más is a gond?

Várom a segitségeket, előre is köszönöm.

Ha nagyon kifúj a hengerből, főleg ha többől, akkor nem lesz megfelelő kompresszió, ezáltal megfelelő égés sem, emiatt szenvedhet a motor. Amikor kiveszed a gyertyákat nem feketék? Ha igen akkor azért indul be utána mert megtisztítod és van megfelelő szikra valószínűleg.

A hengerfej tömítést mindenképpen ki kell cserélni és utána kiderül, hogy reagál. Ha még mindig fel fog pörögni indításkor akkor az alapjárati motort ki kell cserélni, ha tisztítás után sem jó akkor valószínű cserélni is kell, de előtte érdemes a vákuumcsövek állapotát is felmérni.

Továbbá én a helyedben ki is villogtatnám hátha tárolt el valami hibakódot ami okozhatja a hibát.

Az alapjárati motor tisztításhoz itt találsz leírást:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/14/alapjarati_motor_karbantartas

A villogtatáshoz itt:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/38/hibakod_kiolvasas__kivillogtatas_

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.