Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!
Páromnak van egy 94-es C14SE motoros Sport Corsája. Vezetgetem egy ideje, de nekem gyanúsan magas a fordulatszám (de megy mint a barom :D ). 120-nál már 4000 felett pörög a motor, 95-nél 3000-et. Régen F astrám volt, C14NZ motorral, az nem forgott ennyire. Ez normális vagy váltóhiba? Másik váltóval nem pörögne ennyire?
Megnéztem, F15-ös váltó van rászerelve. http://www.opel-infos.de/modelle/corsa_b.html - ez alapján F13CR lenne a gyári, de kitudja.
Köszönöm előre is a segítséget.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy B Corsam 1.0 12v 1998-as.Problémám vele,hogy az üzemanyag visszajelző egyáltalán nem működik!Tankolás után is a pirosban áll a mutató!Remélem tud nekem segíteni valaki!

Előre is köszönöm mindenkinek!

További szép napot kívánok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy B Corsam 1.0 12v 1998-as.Problémám vele,hogy az üzemanyag visszajelző egyáltalán nem működik!Tankolás után is a pirosban áll a mutató!Remélem tud nekem segíteni valaki!

Előre is köszönöm mindenkinek!

További szép napot kívánok!

Nyisd fel hátul az ülést, az anyós oldalon van egy fekete műanyag nagy kupak, pattintsd fel, alatta ott lesz egy csatlakozó, nézd meg nem oxidálódott-e el, ha az oké akkor vedd ki a szintjelzőt és gyújtáson mozgasd, hogy jelez-e.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Páromnak van egy 94-es C14SE motoros Sport Corsája. Vezetgetem egy ideje, de nekem gyanúsan magas a fordulatszám (de megy mint a barom :D ). 120-nál már 4000 felett pörög a motor, 95-nél 3000-et. Régen F astrám volt, C14NZ motorral, az nem forgott ennyire. Ez normális vagy váltóhiba? Másik váltóval nem pörögne ennyire?
Megnéztem, F15-ös váltó van rászerelve. http://www.opel-infos.de/modelle/corsa_b.html - ez alapján F13CR lenne a gyári, de kitudja.
Köszönöm előre is a segítséget.

F15-ös váltót az opel infos szerint B Corsán csak X14XE, X16XE motorhoz szereltek. Szóval nem kizárt, hogy váltót cseréltek.

De az is igaz, hogy a C14SE egy pörgős motor, szóval az biztos, hogy rövidebb váltót kapott gyárilag, mint pl a C14NZ. Ráadásul egy egy Corsa Sport, ami nektek van, ami szintén indokolja a rövid váltót.

Ha azt akarod, hogy kevesebbet pörögjön, akkor egy F13WR-es váltó kell neked, minél kisebb számmal jelzett difi áttétellel (pl 3,55.

A mi Corsánk - ami egy alap C12NZ - 110-nél pörög 3000-et, a tiétek kb 3500-at pörög 110-nél, ami tényleg elég magas :)

Link to comment
Megosztás:

Nyisd fel hátul az ülést, az anyós oldalon van egy fekete műanyag nagy kupak, pattintsd fel, alatta ott lesz egy csatlakozó, nézd meg nem oxidálódott-e el, ha az oké akkor vedd ki a szintjelzőt és gyújtáson mozgasd, hogy jelez-e.

Hello!Nagyon szépen köszönöm a választ a kérdésemre!Megtaláltam a csatlakozót lehúztam megnéztem nem találtam semmit majd visszadugtam!De így sem működik!Kivenni nem mertem sajnos mert nem tudom hogyan kezdjek neki,ha ebben is tudnál segíteni megköszönném, csináltam képet is,hogy lásd hogy jó helyen jártam-e?!

Előre is köszönöm!

https://drive.google.com/file/d/0B6ytqfcZdzZJSG5WdTd4XzFGMWd0OE1PSzlVYnpKcjJJQ2dR/view?usp=sharing

Módosítva : Apuu
Link to comment
Megosztás:

Hello!Nagyon szépen köszönöm a választ a kérdésemre!Megtaláltam a csatlakozót lehúztam megnéztem nem találtam semmit majd visszadugtam!De így sem működik!Kivenni nem mertem sajnos mert nem tudom hogyan kezdjek neki,ha ebben is tudnál segíteni megköszönném, csináltam képet is,hogy lásd hogy jó helyen jártam-e?!

Előre is köszönöm!

https://drive.google.com/file/d/0B6ytqfcZdzZJSG5WdTd4XzFGMWd0OE1PSzlVYnpKcjJJQ2dR/view?usp=sharing

Jó helyen jársz, látod ott körben a gyűrűt, az egy szorítós bajonettzáras gyűrű, le kell tekerni, pontosabban ütni körkörösen, utána ki tudod emelni az egész fedelet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó helyen jársz, látod ott körben a gyűrűt, az egy szorítós bajonettzáras gyűrű, le kell tekerni, pontosabban ütni körkörösen, utána ki tudod emelni az egész fedelet.

Hello!Sikerült kivennem mozgattam de semmi!Nincs ennek valami biztosítékja ami kimehetett?Vagy egyeltalán ki lehet mérni a csatlakozót hogy kap e áramot? A választ előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet volt már, de B Corsánál mindenkinek olyan a benzin visszajelzője, mint a keljfeljancsi? Egyszer lemegy (nyilván ha állok akkor ez természetes) de néha menet közben is csinálja, aztán meg felugrik kicsit, elég idegesítő.. :(

Nem hibája, tulajdonsága, ahogy dől a benzin a tankban, a szintjelző is össze vissza hintázik, mivel nem valami sok csillapítás van bent, ezért viszonylag gyorsan reagál a mutató.

Link to comment
Megosztás:

Hello!Sikerült kivennem mozgattam de semmi!Nincs ennek valami biztosítékja ami kimehetett?Vagy egyeltalán ki lehet mérni a csatlakozót hogy kap e áramot? A választ előre is köszönöm!

A csatlakozónál 2 láb a szivattyúé, 2 pedig a szintjelzőé, ha azokra rámérsz ellenállást mérve és mozgatod közben a szintjelzőt, akkor lineárisan kell változnia az értéknek, ha valahol ugrik egyet, vagy leesik 0-ra akkor ott kikopott...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem hibája, tulajdonsága, ahogy dől a benzin a tankban, a szintjelző is össze vissza hintázik, mivel nem valami sok csillapítás van bent, ezért viszonylag gyorsan reagál a mutató.

A mi Corsánkban elég nagy a csillapítása, szóval ugrálni nem ugrál.

Üres tank után ha teletankolom, kb fél-1 perc után ér fel nulláról a maximumra, olyan lassú.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtaláltam a benzinszűrőt, hátulról nézve a tank jobb oldalán alul. Ki akarom cserélni, mert ismeretlen ideje nem volt, jobb a békesség.

Hogyan kell oldani a benzincső kötéseit rajta? Nekem nem sima mezei bilincs van rajta, úgy láttam mintha csavarni kellene a benzincsövet és úgy jön le.

Ha a kötéseket oldottam akkor elkezd rám záporozni a tankból a benzin, amíg van benne?

Módosítva : ivoviz
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtaláltam a benzinszűrőt, hátulról nézve a tank jobb oldalán alul. Ki akarom cserélni, mert ismeretlen ideje nem volt, jobb a békesség.

Hogyan kell oldani a benzincső kötéseit rajta? Nekem nem sima mezei bilincs van rajta, úgy láttam mintha csavarni kellene a benzincsövet és úgy jön le.

Ha a kötéseket oldottam akkor elkezd rám záporozni a tankból a benzin, amíg van benne?

Ha sima bilincs van rajta akkor csak kilazítod és lehúzod a csövet, az üzemanyag nem kezd folyni, nem is tudna, mivel a tank magasabb ponton van és előtte van a szivattyú, a másik oldalon pedig a motornél visszacsapó van, csak annyi fog kifolyni ami a csődarabban van a tank felől, illetve a szűrőben lévő benzin, de az minimális.

Link to comment
Megosztás:

Ha sima bilincs van rajta akkor csak kilazítod és lehúzod a csövet, az üzemanyag nem kezd folyni, nem is tudna, mivel a tank magasabb ponton van és előtte van a szivattyú, a másik oldalon pedig a motornél visszacsapó van, csak annyi fog kifolyni ami a csődarabban van a tank felől, illetve a szűrőben lévő benzin, de az minimális.

Nem sima bilincs van rajta. (Szerintem a gyári lehet, vagy nem tudom, a csövek is kékek, ahogy másnál láttam ott feketék voltak)

Link to comment
Megosztás:

Nem sima bilincs van rajta. (Szerintem a gyári lehet, vagy nem tudom, a csövek is kékek, ahogy másnál láttam ott feketék voltak)

Kettő fajta van, az egyik a sima bilincs, csavarhúzóval vagy racsnissal nyitható, a másik a patentos csatlakozós, ez a nehezebb, belül be kell nyomni két oldalt a pöcköket, akkor lehet lehúzni, 2 kisebb csavarhúzóval megoldható.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Sajnos, ahogy barátkozunk "piroskámmal" egyre több minden jön elő..:(

Azon kívül hogy lakatos munka lesz az alján bőven (bár talán ilyen idős autónál ez még belefér) de mostanában azt tapasztalom, hogy a kuplungot mikor 1-esből engem finoman fel és még, gázt adok, rángat de olyan szinten mint a traktor, ki akarok esni belőle :( Bárhogy próbálom finoman lassan stb, iszonyatosan rángat...Késöbb mikor elindul már nincs gond. És hidegen még nem csinálja ezt. Állítva már volt a kuplungon, de semmi változás..Komplett kuplung csere? :( Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Kettő fajta van, az egyik a sima bilincs, csavarhúzóval vagy racsnissal nyitható, a másik a patentos csatlakozós, ez a nehezebb, belül be kell nyomni két oldalt a pöcköket, akkor lehet lehúzni, 2 kisebb csavarhúzóval megoldható.

Köszi szépen!

Nekem az utóbbival van szerelve.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Sajnos, ahogy barátkozunk "piroskámmal" egyre több minden jön elő.. :(

Azon kívül hogy lakatos munka lesz az alján bőven (bár talán ilyen idős autónál ez még belefér) de mostanában azt tapasztalom, hogy a kuplungot mikor 1-esből engem finoman fel és még, gázt adok, rángat de olyan szinten mint a traktor, ki akarok esni belőle :( Bárhogy próbálom finoman lassan stb, iszonyatosan rángat...Késöbb mikor elindul már nincs gond. És hidegen még nem csinálja ezt. Állítva már volt a kuplungon, de semmi változás..Komplett kuplung csere? :( Köszi!

Valószínű a kuplungtárcsa van elkopva. A mi Corsánk is rángat kicsit, mikor elindulok, de még nem vészes.

Egyébként ahogy láttam az autó alját, nem olyan vészes a kuplungcsere. Lekapják a váltót a helyéről, felmegy az új kuplung, aztán kész. Nincs semmi, ami zavarna, vagy ami miatt le kell bontani a fél motorteret (pl bölcső).

Link to comment
Megosztás:

A csatlakozónál 2 láb a szivattyúé, 2 pedig a szintjelzőé, ha azokra rámérsz ellenállást mérve és mozgatod közben a szintjelzőt, akkor lineárisan kell változnia az értéknek, ha valahol ugrik egyet, vagy leesik 0-ra akkor ott kikopott...

Hello!

Komplett csere kellett,köszönöm szépen megoldódott probléma.

Felmerült egy újabb hiba vagyis nem tudom,hogy hiba-e, a jelenség:

Amikor üzemi hőmérsékleten van már a motor,a jármű lassításakor ,parkolóba álláskor valami furcsa (zümmögő,fütyülő hangot ad ki)de egy idő után megszűnik,leállításkor lehet hallani mintha akkor is csinálná és szépen elhalkul.

Remélem tudsz ebben segíteni!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Komplett csere kellett,köszönöm szépen megoldódott probléma.

Felmerült egy újabb hiba vagyis nem tudom,hogy hiba-e, a jelenség:

Amikor üzemi hőmérsékleten van már a motor,a jármű lassításakor ,parkolóba álláskor valami furcsa (zümmögő,fütyülő hangot ad ki)de egy idő után megszűnik,leállításkor lehet hallani mintha akkor is csinálná és szépen elhalkul.

Remélem tudsz ebben segíteni!

Előre is köszönöm!

A hanggal kapcsolatban jó kérdés, így látatlanban, próbálj meg hallgatózni, beazonosítani merről is jöhet a hang, akkor talán tudunk többet mondani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kerestem a fórumban, de nem találtam egyértelmű megoldást.

Autó: Opel Corsa B 1.2 1995, C12NZ, 3 ajtós, Delphi (GM) ECU (10 lábú obd csatlakozós), 91e km, teljesen gyári, sérülés átalakítás és mókolás mentes, egyetlen extra az immobiliser benne.

Probléma: egyik napról a másikra nem indul, kulcs be, gyújtás rá, majd csak villog a sárga lámpa. (Beindul kb 2mp-re majd le is áll a villogó sárga lámpával).

Hibakód kiolvasás után: 84 Immobiliser No signal

Amikor először előjött a hiba a napon parkolt az autó, és kb 60 fok volt benne, miután kihűlt, hazajött gond nélkül, majd a garázsban álltában megkotlott.

Amit eddig tettem: akksi le (ECU reset?), immo gyűrű le, csatlakozók ellenőrzése, ECU-nál csatlakozók ellenőrzése, semmi eredmény, pótkulccsal sem indul. Immo gyűrű elektronikát megnéztem, volt 1-2 gyanús forrasztás - elvégre 20 éves, újraforrasztottam, természetesen csak vajákolás, nem javult semmi tőle. (Gyanús azért, hogy a panelen levő elektrolit kondi 20 év alatt már nem pont ugyanazt tudja, mint eddig.)

Természetesen nagyon kellene az autónak mennie, napi használatban - lenne.

Van még valami ötlet, amit meg tudok nézni "házi" körülmények között? Ha cseréről lenne szó, mit kell cserélni: csip és immo gyűrű vagy ilyenkor az ECU-t is?

Bónusz költői kérdés: a tolvajnak hogy sikerül három perc alatt elkötnie az autót amikor nekem a garázsban be sem indul?? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok B Corsa-sok!

94-es B Corsa City-m van, C12NZ, 33kW, 1.2-es benzines, megbízható jószág!

Sajnos tegnap kb 1 km-en 92-ről 110-re ment a víz majd a termosztáthoz közeli vastag

hűtővízcsövet szétnyomta. Egyszerűen eldurrant a cső és a belső hőfokjelző 1 perc alatt

kúszott fel forrpontig!

Még sosem volt ilyen hűtés jellegű problémám!

Úgy láttam csak a cső ment el és elfolyt a víz, felforrt, venti nem indult el egyébként

de akkor sem normális ilyen gyors melegedés és óriási nyomás ami szétvitte a csövet!

Mi lehet a baj? Miért ment el a cső, hogyan épült fel ekkor nyomás vagy minek a hatására

úgy értem mi romolhatott el? Nem próbáltam újra indítani! Hazahúztak!

Várom véleményetek! Most az udvaron áll és ázik a BETEG! :(

üdv., gzozo

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.