Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

azt hiszem neked c20xe komplexusod van, minden második sorod erről szól :D

közhely,de a fogyasztás függ egy csomó dologtól, az én 2literesem 6,5-től 11-12ig mozog, de mivel írtad h futár vagy, sztem neked ez nem lenne gazdaságos :D

Igen igen akad komplexus :) Óriási feeling lehet egy ilyen motor egy kis corsába. Ha 6,5-12ig megy az annyira nem is vészes, bár azért 12L 100KMre az már nagyon sok azért 5L különbség nem feltétlen éri meg köszönöm az információt. Mennyit ehet egy 1.6 16v? Valaki megírhatná aki rendelkezik ilyennel beérném avval a 110LE vel is, mondjuk amíg a motor szét nem esik addig ez marad aztán meg nem hiszem, hogy megcsináltatom 200 ezerért mert az egész kocsi nem ér annyit akkor valószínűleg veszek egy 1.6 16V vagy fogalmam sincs azt ha az is szétesik azt szívesebben megcsináltatom bár addigra már az egész kocsi szétfog esni ;) De hát ilyen fiatalon erre futja csak sajnos. Bár az új autók nem nyerték el a tetszésem valahogy a régi járgányok jobban vonzanak múltkor is találtam hahun egy OFF W124est full bőr klíma szervó minden 3000 köbcenti 350 pénzért csak lestem de jó lenne egy ilyen csak a fogyasztás és a kötelező dolgokat más fizesse helyettem :lol: Hajrá corzások szeretem ezt a kis kocsit a szívemhez nőtt már ja és szervó is van a motor is lépeget megvagyok elégedve :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Feldobtam pár képet a verdámról halottas kocsi style én így szeretem! Még az első lámpa sötétítésre gyúrok után gyártott lámpám van be kéne fújni a keret és kész csak nem tudom ebbe mennyire kötnek bele a szervek.... Ha valakit érdekel lesse meg, a kocsiról annyit, hogy 94es 1.4 SI 82 LE kapott egy új lökösöket 96 utániak új hűtőmaszkok koptató és a hátsó ajtónyitó is cserélődött, körbe zsír új ívek új lámpa és új után gyártott tükör volt jó volt egy autóalkatrész cégnél dolgozni minden fele annyiba került mint amúgy szóval kb a kocsit restauráltam kívül belül de már eladtam a visszapillantókat, új képen jel nélküli rács szemöldök m3mas indexes tükör nekem jobban tetszik jobban látok belőle mint a gyáriból és jó, hogy most már oldalt is van index, ja és kapott egy gyári GSI szárnyat elég nehéz volt beszerezni :D

thumb-69EE_4D72B9BA.jpg thumb-4890_4D72B9BA.jpg thumb-E04C_4D72B9BA.jpg thumb-93B2_4D72B9BA.jpg thumb-3D5A_4D72B9BA.jpg

Ez a legújabb állapot most a verdámról

thumb-1663_4D72BA76.jpg

Belsőre is vannak módosítások, ocsmány 3 ágú kormányt kidobtam ez a 4 küllős sokkal jobban tetszik, kicseréltem a váltókart 96 utániakra az is elég csúnya volt meg még apróságok

thumb-3A2F_4D72BD43.jpg thumb-F189_4D72BD43.jpg thumb-82E6_4D72BD43.jpg thumb-8B61_4D72BD43.jpg

Link to comment
Megosztás:

Bár az új autók nem nyerték el a tetszésem valahogy a régi járgányok jobban vonzanak múltkor is találtam hahun egy OFF W124est full bőr klíma szervó minden 3000 köbcenti 350 pénzért csak lestem de jó lenne egy ilyen csak a fogyasztás és a kötelező dolgokat más fizesse helyettem :D

Hehe annyiért max tyúkketrecnek jó.

2milka alatt nincs Mercedes. Csak olyan,ami az volt valaha. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen igen akad komplexus :D Óriási feeling lehet egy ilyen motor egy kis corsába. Ha 6,5-12ig megy az annyira nem is vészes, bár azért 12L 100KMre az már nagyon sok azért 5L különbség nem feltétlen éri meg köszönöm az információt. Mennyit ehet egy 1.6 16v? Valaki megírhatná aki rendelkezik ilyennel beérném avval a 110LE vel is, mondjuk amíg a motor szét nem esik addig ez marad aztán meg nem hiszem, hogy megcsináltatom 200 ezerért mert az egész kocsi nem ér annyit akkor valószínűleg veszek egy 1.6 16V vagy fogalmam sincs azt ha az is szétesik azt szívesebben megcsináltatom bár addigra már az egész kocsi szétfog esni :) De hát ilyen fiatalon erre futja csak sajnos. Bár az új autók nem nyerték el a tetszésem valahogy a régi járgányok jobban vonzanak múltkor is találtam hahun egy OFF W124est full bőr klíma szervó minden 3000 köbcenti 350 pénzért csak lestem de jó lenne egy ilyen csak a fogyasztás és a kötelező dolgokat más fizesse helyettem :D Hajrá corzások szeretem ezt a kis kocsit a szívemhez nőtt már ja és szervó is van a motor is lépeget megvagyok elégedve :lol:

volt ilyen motor is a corsámban, városban, autópályán akármit csináltam 9fölé nem ment a fogyasztása, de nagyon kevesebb sem volt, olyan 7,5 de inkább 8volt a legalja, 9 a tető...

Link to comment
Megosztás:

Nem annyira nem akarok mert tökéletesen kiszolgál ez a c14SE, csak kíváncsi lennék, hogy mondjuk egy c20XE mennyit eszik csupán ennyi, max ha szétesik a motor a kocsiba akkor egy 1.6 16V gsi-t bele vagy valami erőset normális fogyasztással :lol: Igazából szerintem egy c20XE se eszik 10 alatt :D az meg nem éri meg nekem :DDDD mert felesleges ennyire nem vagyok fullba, hogy néha lenyomjak 1-2 idióta majmot :)

Csáó ;) Jól mondod :D Corsába az 1.6 16v GSI-nél meg kell állni. Ahogy gyorsulok vele, alig tudom fogni a kormányt, mert kis autó és szar kátyúk miatt megy minden fele, a maga 109 pacijával. Kis autóba ennél nagyobb motor egyáltalán nem kell, mert nem jó az úttartása :S

Link to comment
Megosztás:

volt ilyen motor is a corsámban, városban, autópályán akármit csináltam 9fölé nem ment a fogyasztása, de nagyon kevesebb sem volt, olyan 7,5 de inkább 8volt a legalja, 9 a tető...

Neked hosszú távon mennyi volt pl. 100-110-es tempóba?

Link to comment
Megosztás:

Csáó :D Jól mondod :D Corsába az 1.6 16v GSI-nél meg kell állni. Ahogy gyorsulok vele, alig tudom fogni a kormányt, mert kis autó és szar kátyúk miatt megy minden fele, a maga 109 pacijával. Kis autóba ennél nagyobb motor egyáltalán nem kell, mert nem jó az úttartása :S

Én megálltam a Corsában az x12sz-nél. 100-as benyával van vagy 52lóerő is! :)

Még gimiben osztálytársamnak volt 1.2-es rettentő Citromsárga Corsája,ültem benne többször és meglepett milyen fürge ezzel a motorral is városban.Egyszer gyorsultunk Szegeden a rakparton én switf 1.0-val voltam ami papíron 53le és legyorsult a corsával.

A sok lovat nem lehet lassan sehol megfuttatni rendesen. Aki tud 20km-nél többet menni pályán úgy,hogy nem mérik be az tegye fel a kezét! :lol:

Egyébként nekem is az a véleményem,hogy 14xe, 14si bőven elég egy ekkora autóba.

Szerintem ha egy 14si,14xe ből átülsz egy 16xe-be nem sok különbséget fogsz érezni.

Link to comment
Megosztás:

Kis autó nagy meglepetés. :D

Sajnos én még nem ültem egy Gsi-ben sem, vagy valamilyen opel csodában, nekem elég a kis 1.2 12sz-em!

Viszont élményeim vannak, peugeot 205 gti-vel, amikor a beállt mellénk egy merdzsó, vagy bmw, hogy mi ez a kis szar.

Cimborám pedig imádja ezeket, a nagy autósók pedig csak néznek, hogy mi ez! :D

Kapaszkodtam én is az anyósan a majrévasban egy párszor! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csáó :lol: Jól mondod :D Corsába az 1.6 16v GSI-nél meg kell állni. Ahogy gyorsulok vele, alig tudom fogni a kormányt, mert kis autó és szar kátyúk miatt megy minden fele, a maga 109 pacijával. Kis autóba ennél nagyobb motor egyáltalán nem kell, mert nem jó az úttartása :S

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, akkor a következő motor majd a jövőbe ha mostani szétesett egy 1.6 16V GSI lesz, ja és amúgy meg nem hiszem, hogy 30 lóerőt nem lehet megérezni, szerintem az már az érezhető kategóriába tartozik. Ja és nem akarok a Béci helyébe lépni sose állítottam olyat, hogy az 1.4es corsámmal mindenkit letoltam meg én vagyok a legnagyobb király :D

Link to comment
Megosztás:

Neked hosszú távon mennyi volt pl. 100-110-es tempóba?

Ja már régebben láttam te vetted meg 270ért a hahuról ezt a piri B corsa GSI-t. Nagyon rosszul jártál vele? Vagy összességébe nincs nagy gondja baja?

Csajom nézte ki magának csak mondtam, hogy felejtse el ennyiért, persze kis ráköltéssel elég jól rendbe lehet szedni, de nekem a külseje is gyanús mert minden elem másmilyen rajta GSI lökös nincs 100%, hogy törték és cserélték egy ilyenre gondolom, hátul már a 96 utáni csomagtartó nyitó elől 2 sárvédőn index ami 96 utáni okosság, az a küszöb nekem nem tetszik.. meg ilyen apróságok bár ha a motorjával nincs gond bőven jó, bár olvastam valahol, hogy már szívtál vele de azért használd egészséggel :D

Meg még az az idióta matrica a tankon nyitón nekem is az volt eltörném a kezét aki feltette, szerintem ha neked se tetszik vedd le 2 csavar fogja és hajszárítóval melegítsd fel és húzd le, én sajnos elkövettem a hibát, hogy simán elkezdtem leszedni és lejött a lakk a többi részét már hajszárítóval simán leszedtem ott nem jött le ezért vettem 1 új fedelet vaterán 1500ért feketét felraktam azt kész :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, akkor a következő motor majd a jövőbe ha mostani szétesett egy 1.6 16V GSI lesz, ja és amúgy meg nem hiszem, hogy 30 lóerőt nem lehet megérezni, szerintem az már az érezhető kategóriába tartozik. Ja és nem akarok a Béci helyébe lépni sose állítottam olyat, hogy az 1.4es corsámmal mindenkit letoltam meg én vagyok a legnagyobb király :D

Nekem nem tűnik nagy különbségnek.
Link to comment
Megosztás:

Nekem nem tűnik nagy különbségnek.

Hát erről majd akkor nyilatkozok, ha vezettem 1.6 16V gsi-t addig nem tudom amúgy C14SE vs C16XE vagy C16SE érdekelne, szerintem biztos van különbség 82LE és 109LE között, ráadásul még +200 cm3 ami érezhető. Akkor szerinted pl a te 1.2 45Lóvas corsadba beülsz mész vele utána átülsz egy 1.4 60Lóerősbe és nem érzel különbséget? :D vagy egy 1.4 60LE és egy 1.4 82LE között sincs különbség? Szerintem ez hülyeség fogadni merek rá, hogy érhető különbség van egy c14SE és egy C16SE C16XE között, azt aláírom, hogy 5LE nem érzel meg de ez kicsit más pl egy C14SE vs C14XE között nem hiszem, hogy nagy különbség van 82 VS 90Le között minimális eltérés. de azért egy GSI az más, nem mondom, hogy én autószerelő vagyok meg a világ legjobb sofőrje, de én pl észre veszem a különbségeket ezek között, jó tudom, hogy a súly is fontos de pl haverom D corsája 1.2 80LE kb és az én corsám sokkal jobban megy szerintem pedig az 1.4 82LE, meg pl szerintem az én corsám jobban megy az 1.3mas 93LE kb swiftnél az újnál ez volt az érzésem persze ez is súly éltérés, de szerintem tuti érezhető +200 köbcenti és +20-30LE de ez csak az én véleményem :lol: Meg az hogy az 1.2 motorokat szana szét fejlesztik 100 lóerő meg mit tudom én semmi értelme kis köbcentis szar elhiszem, hogy fejlődik a technika, de elég viccesek ezek az 1.2 TURBÓ meg ilyen gyári okosságok gondolom a motor élettartama is nagy :D

Link to comment
Megosztás:

hosszabb távon soha nem mentem vele 100-110el, olyan 140-160 néha 180nál evett 8-8,5körül nyáron balcsira le meg vissza

Ahogy így olvasom nagyon szimpatikus lett ez a GSI motor ha komolyan ez a fogyasztása akkor egyszer majd tényleg beruházok ezt elfogadhatónak tartom teljesen korrekt nagyobb motorra nem is lenne szükségem, és ha jól tudom elvileg le lehet papíroztatni ilyen motorral mert evvel gyártották a corsát nem? Vagy ez már egy bonyolultabb művelet lenne? :D

Link to comment
Megosztás:

És mondjuk az 20NE-nek mi a fogyasztása? Amúgy kérdeztem előrébb tőled asszem itt a lámpáddal kapcsolatosan ha van időd kérlek olvass vissza és választ dobj :D

c20xe astrakkal jöttünk svájcból 1000km. A 3ajtós 5.4et írt, a caravan 6.2-t, és a valóság sem volt túl messze... :lol: Akkor egy korzában miről beszélünk?

Link to comment
Megosztás:

Ja már régebben láttam te vetted meg 270ért a hahuról ezt a piri B corsa GSI-t. Nagyon rosszul jártál vele? Vagy összességébe nincs nagy gondja baja?

Csajom nézte ki magának csak mondtam, hogy felejtse el ennyiért, persze kis ráköltéssel elég jól rendbe lehet szedni, de nekem a külseje is gyanús mert minden elem másmilyen rajta GSI lökös nincs 100%, hogy törték és cserélték egy ilyenre gondolom, hátul már a 96 utáni csomagtartó nyitó elől 2 sárvédőn index ami 96 utáni okosság, az a küszöb nekem nem tetszik.. meg ilyen apróságok bár ha a motorjával nincs gond bőven jó, bár olvastam valahol, hogy már szívtál vele de azért használd egészséggel :D

Meg még az az idióta matrica a tankon nyitón nekem is az volt eltörném a kezét aki feltette, szerintem ha neked se tetszik vedd le 2 csavar fogja és hajszárítóval melegítsd fel és húzd le, én sajnos elkövettem a hibát, hogy simán elkezdtem leszedni és lejött a lakk a többi részét már hajszárítóval simán leszedtem ott nem jött le ezért vettem 1 új fedelet vaterán 1500ért feketét felraktam azt kész ;)

Én csak 70e fizettem neki :D Plusz a Vectrát, amire rá kellett volna költeni 150e. Dehogy jártam vele rosszul :| Nincs nagy gondja, baja, 5-6e fordulatnál kezd el kéken füstölni, meg egy-két eletronikát kell rendbe rakni, meg a kipufogót meghegesztetni.

Hát tuningolta a srác, eleje volt törve, de melyik GSI nem??? Egy picit kell rá költeni, de apránként. Ennyiért ajándék volt, mert 450ért van egy hasonló, és ki tudja azzal is mi van :lol: Igen termosztáttal szívtam, mert nem nyitott ki, megy majd kompresszió mérésre és majd meglátjuk mit produkál, mert lehet hengerfejes lett, tömitést cserélni kell.

Nekem tetszik a matrica :D Ez még lesz egy picit tuningolva, és jól fog az mutatni :)

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell 20NE-t rakni bele. :D

Megkérdezem inkább újra lehet nem ebbe a topicba tettem fel a kérdést :lol: a lámpáidat így vetted vagy szét lett kapva és le lett festve a keret? És ezért magyarázhatnak a rendőrök vagy KMP-esek esetleg műszakin? Mert nekem 2 új utángyártott depo lámpám van és gondoltam, hogy szétkapom lefújom a keretet hőállóval bedobom és kész csak nem tudom mennyire kötözködnek evvel, bár azt mondanám, hogy így vettem utólagos tuning lámpa E jel benne van... nem kívülről van befújva és lefóliázva.. előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.