Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Oké akkor majd nézek gyárit milyen árba van? De nem hiszem, hogy emiatt csörögne mert akkor 98-100as üzemanyaggal is csinálná és nekem azt mondta az autóvillamossági szerelő haverom, hogy NGK hibátlan benne.

Én a helyedben vennék megfelelő ellenállást és 4 új gyári gyertyát...de ha nem zavar a 100-as benzin ára, maradhat így is. :D

Neked DIS-es vagy rotoros az SE?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Most vettem egy 94'-es c14se motoros corsat, csak az a baj, hogy kuplungos.

A kérdésem az lenne, hogy milyen váltó olajat kell vennem?

Gyári automata váltó olaj GM asszem ez rémlik, de a lényeg, hogy gyári legyen aki cseréli annak meg értenie kell ehhez. A szimeringeket is nézesd meg mert azok is szarok szoktak lenni, hogy ne folyón el az olaj. Én mondjuk szerkezetet cseréltem c14SEbe és LUK lett nem gyári, de megvagyok elégedve vele.

Link to comment
Megosztás:

motorteret mondjuk ? :lol:

van elosztófedél vagy nincs ? :D

Mély lehet gáz vagyok de azt se tudom mi az az elosztófedél :D ha az ami jobb oldalon van felszerelve és jönnek ki belőlle csövek kerek asszem piri szokott lenni nekem ott 1 fekete kocka doboz szerűség van.

Így néz ki a motortér csak van szervó és nekem fekete az ahol az opel felírat van ennyi :) bocsi srácok nem vagyok autószerelő.

c14se.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mély lehet gáz vagyok de azt se tudom mi az az elosztófedél :D ha az ami jobb oldalon van felszerelve és jönnek ki belőlle csövek kerek asszem piri szokott lenni nekem ott 1 fekete kocka doboz szerűség van.

Így néz ki a motortér csak van szervó és nekem fekete az ahol az opel felírat van ennyi :lol: bocsi srácok nem vagyok autószerelő.

DIS

b002.jpg

nem az

corsa-b-c20let.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mély lehet gáz vagyok de azt se tudom mi az az elosztófedél :D ha az ami jobb oldalon van felszerelve és jönnek ki belőlle csövek kerek asszem piri szokott lenni nekem ott 1 fekete kocka doboz szerűség van.

Akkor DIS.

Tehetsz bele egy és kétpólusú GM gyertyát is. Kb 4000Ft a 4db.

Link to comment
Megosztás:

Gyári automata váltó olaj GM asszem ez rémlik, de a lényeg, hogy gyári legyen aki cseréli annak meg értenie kell ehhez. A szimeringeket is nézesd meg mert azok is szarok szoktak lenni, hogy ne folyón el az olaj. Én mondjuk szerkezetet cseréltem c14SEbe és LUK lett nem gyári, de megvagyok elégedve vele.

MANUAL váltó olaj kell bele. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor DIS.

Tehetsz bele egy és kétpólusú GM gyertyát is. Kb 4000Ft a 4db.

Okés akkor majd olyat keresek de azt olvastam, hogy abból is csak a made in germany jó a többi szar.

Amúgy én 300-500ft körül vettem a zsír új ngk-t bele amikor még futárkodtam az autó-alkatrészes cégnél 50-55% kedvezménnyel ezért cseréltem akkor elég olcsó volt :D

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy a benzin miatt csörög a motorod, lehet amiatt is, hogy sokat szedtek le a hengerfejből.

Én most azon küzdök, hogy ne kelljen 5 régetű cometik hengerfejtömitést használnom, mert 13.67:1 a sűritési arányom sima tömitéssel. Az égésteret fogom változtatni úgy néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy a benzin miatt csörög a motorod, lehet amiatt is, hogy sokat szedtek le a hengerfejből.

Én most azon küzdök, hogy ne kelljen 5 régetű cometik hengerfejtömitést használnom, mert 13.67:1 a sűritési arányom sima tömitéssel. Az égésteret fogom változtatni úgy néz ki.

Benne van a pakliba de mióta 98-100 al járok azóta kuss... amúgy már én is gondoltam rá mert egész jól húz még a kocsi lehet megcsinálták már, mert 148ezer van mutató szerint de tuti nem annyi szerintem mert az óra se gyári mert a gyári c14sek színesek szoktak lenni és az enyém piros volt tuti a huzatból tudom sok ugyan ilyet láttam már és az enyém fordulatszámmérős mindegy nem tudom, nem várom el, hogy olyan legyen mint egy 0km-es kocsi mert 17 éves.

Link to comment
Megosztás:

Dugó nagyon vékonyka, ha leesztergálok belőle vége lesz mint a botnak, cserébe jó könnyű.

Kiszerkesztek valami optimális geometriát azt kimarjuk az égéstérből. 30ccm-ről úgy 35-re kéne felvinnem.

Az 5 rétegű cometic 187 dollár, annyit nekem nem ér, és még a squish hatás is megszünik vele.

78.8-as az átmérő a hengerfejbe, a dugó pedig 80.5 és a blokk fölé jár 0.25-el, és még van rajta egy kis domb is ami olyan 0.7 magas és 40 mili az átmérője.

Link to comment
Megosztás:

Dugó nagyon vékonyka, ha leesztergálok belőle vége lesz mint a botnak, cserébe jó könnyű.

Kiszerkesztek valami optimális geometriát azt kimarjuk az égéstérből. 30ccm-ről úgy 35-re kéne felvinnem.

Az 5 rétegű cometic 187 dollár, annyit nekem nem ér, és még a squish hatás is megszünik vele.

78.8-as az átmérő a hengerfejbe, a dugó pedig 80.5 és a blokk fölé jár 0.25-el, és még van rajta egy kis domb is ami olyan 0.7 magas és 40 mili az átmérője.

Esztergálj HEMI-t. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Rosszalkodik a verda!!! Ha tökig nyomom a kuplungot, akkor nyüszörög halkan. Ha egy picit feljebb emelem a lábamat, akkor abbahagyja.

Kinyomócsapágy lehet?

lehet nem egyre gondolunk,de én nem ültem még olyan f astrában v b corsában amelyikben ne nyüszögött volna egy idö után a kuplung bowden :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.