Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Tudom. :D Egyébként bírják ezek a központi injektorosak. Gondold el,hogy 1.2-es motorból már 40évvel ezelőtt is kihoztak 55lovat (zsiguli) ez meg csak 45ló, szóval mechanikailag van benne tartalék. De például a tiéd is központi injektorral csak 60lovas. A blokk tudtommal teljesen ugyanaz és bírja a 82lovat is simán.

Hidegen nem pörgetem 2500fölé,de ha bemelegedett.... :D

Ha valamit akarok akkor az AZONNAL kell. Elindultam a zsebemben a lóvéval aztán már ezzel jöttem haza. Volt x14xe-is jó állapotban de az ötajtós volt azt meg nem szeretem.

Meg néztem még 1.0 12V 54lovast,klímást de az rosszabb állapotban volt.

Ezt is elvittem egy körre,meg haveromnak is ilyen volt,emlékeztem rá,hogy 1.0-ás swiftnél jobban mennek. Így ezt hoztam haza.

Az ,hogy hónapokig menjek alsóbivalyb*sznádtól Jásznagykarf*szbürgözd-ig autót nézni az nem az én műfajom.

Aha, akkor te is ugyan olyan türelmetlen vagy mint én, hát az 5 ajtósok nagyon csúnyák. :) Én 1.4 alatt nem is akartam venni semmit még az 1.4 se erőgép sajna. Amúgy az eleve, hülye aki hidegen tolja neki én 2000nél szoktam váltani simán bírja amikor nyugodtan megyek meg amikor még hideg a motor. Igen a sima 1.4 60LE ugyan az asszem a hengerfej más kábelköteg+computer elvileg és akkor +22LE ami mér egy B corsába elfogadható :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aha, akkor te is ugyan olyan türelmetlen vagy mint én, hát az 5 ajtósok nagyon csúnyák. :lol: Én 1.4 alatt nem is akartam venni semmit még az 1.4 se erőgép sajna. Amúgy az eleve, hülye aki hidegen tolja neki én 2000nél szoktam váltani simán bírja amikor nyugodtan megyek meg amikor még hideg a motor. Igen a sima 1.4 60LE ugyan az asszem a hengerfej más kábelköteg+computer elvileg és akkor +22LE ami mér egy B corsába elfogadható :D

Én is úgy indultam,hogy csak 45lovas nee,mert az nagyon nem megy,de egyből változik az ember hozzáállása,hogy patika állapotú 1.2 vagy marad egy ideig a busz,villamos. :D

Link to comment
Megosztás:

Meg mondjuk a vidéki helyzeted miatt elhiszem, hogy lecsökken a vadászási lehetőség sajnos, hahun is érdekesek vannak drágák is csúnyák is áhhh nem egyszerű ez a vásárlás én vagy 1.4 SE vagy X14XE akartam vagy 1.6 GSI mert mindenhol olvastam a népítéletbe, hogy nem megy a sima 1.2-1.4 azért hamar elhatároztam, hogy valami spéci lesz vagy semmi mert akkor csak idegesíteném magam, hogy miért nem megy normálisan. :lol: 1.4SI be meg nem szoktam idegeskedni, nincs olyan gondom, hogy nem megy eléggé megvagyok elégedve! Mondjuk nem is versenyzésre és kerékpörgetésre használom :D

Link to comment
Megosztás:

Meg mondjuk a vidéki helyzeted miatt elhiszem, hogy lecsökken a vadászási lehetőség sajnos, hahun is érdekesek vannak drágák is csúnyák is áhhh nem egyszerű ez a vásárlás én vagy 1.4 SE vagy X14XE akartam vagy 1.6 GSI mert mindenhol olvastam a népítéletbe, hogy nem megy a sima 1.2-1.4 azért hamar elhatároztam, hogy valami spéci lesz vagy semmi mert akkor csak idegesíteném magam, hogy miért nem megy normálisan. :lol: 1.4SI be meg nem szoktam idegeskedni, nincs olyan gondom, hogy nem megy eléggé megvagyok elégedve! Mondjuk nem is versenyzésre és kerékpörgetésre használom :D

Áhh ne is mond ez vidék. Két éve adták át az első aszfaltozott utat Szegeden. Annak tiszteletére vettem a Corsát.

Link to comment
Megosztás:

Áhh ne is mond ez vidék. Két éve adták át az első aszfaltozott utat Szegeden. Annak tiszteletére vettem a Corsát.

Nekem nincs bajom a vidékkel mert jobb fejek az ott élő emberek mint itt pesten, egyedül ami nem jó, hogy nincsenek boltok ha valamit be szeretnél szerezni és még spéci is a dolog. De amúgy elég jó feeling vidéken lakni szerintem. Én szerencsére pesten is a külvárosban lakok és nem is költöznék be a belvárosba a retekbe dzsuvába a sok nyomott közé. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs bajom a vidékkel mert jobb fejek az ott élő emberek mint itt pesten, egyedül ami nem jó, hogy nincsenek boltok ha valamit be szeretnél szerezni és még spéci is a dolog. De amúgy elég jó feeling vidéken lakni szerintem.

Bizony-bizony Net kapcsolat is csak a szomszéd utcában van,onnan írok most is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs bajom a vidékkel mert jobb fejek az ott élő emberek mint itt pesten, egyedül ami nem jó, hogy nincsenek boltok ha valamit be szeretnél szerezni és még spéci is a dolog. De amúgy elég jó feeling vidéken lakni szerintem. Én szerencsére pesten is a külvárosban lakok és nem is költöznék be a belvárosba a retekbe dzsuvába a sok nyomott közé. :lol:

Különben tényleg ez a bolt téma a legidegesítőbb. Mikor vidéken laktam nekem is mindig fel kellett utaznom pestre azért ,hogy bármit beszerezzek. Elég idegesítő volt. Olyan ,hogy autóbontó ? Felejtsd el :D

Link to comment
Megosztás:

Különben tényleg ez a bolt téma a legidegesítőbb. Mikor vidéken laktam nekem is mindig fel kellett utaznom pestre azért ,hogy bármit beszerezzek. Elég idegesítő volt. Olyan ,hogy autóbontó ? Felejtsd el :D

De amúgy ez nem csak kocsival kapcsolatosan szop@'s hanem műszaki cikkel és még sok mindennel sajna, de amúgy a vidékies feeling jobb mint a koszos panel és a 8ker meg az ócska belvárosi retek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jobban mennek,mit egy benzines és kevesebbet esznek,sokkal. Vezettem A6-ot 2.8 benyásat meg ugyanolyat 2.5TDI-vel.

A TDI-ben annyi nyomaték van,mint egy tankhajóban,sokkal jobban tol. A diesel 180le a benyás 193le,de szerintem a kevesebb nyomaték miatt nem lép akkorát. A fogyasztása meg sokkal több,ha elromlik,akkor meg mindkettő drága.

Meg a Le-mans 24órásat nem egyszer nyerték diesel motoros Audik. :D

Ott a pont :lol: Ez valóban így van :D

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy indultam,hogy csak 45lovas nee,mert az nagyon nem megy,de egyből változik az ember hozzáállása,hogy patika állapotú 1.2 vagy marad egy ideig a busz,villamos. :D

Hali!!!

Én 150-lovas bömösről váltottam a 45 pacis corsára, akkor még nem volt így az egekben a benzin ára, de nem volt mindegy hogy 6 vagy 15 liter az étvágya.

A bömössel pályán 200 felett szinte szemmel lehetett látni hogy a benzinszintjelző megy lefele.

De azért a gumifüstöltetés, a driftelés a városban, az hiányzik :lol:

Link to comment
Megosztás:

http://kep.psharing.com/502428.jpg Polír után :D

holnap csinálok képet felraktam a nyárit :lol:

Nagyon szép a kis gép! Csak azt a dísztárcsát offold le mert nagyon gáz :D:D a mezei fekete lemezfelni szebb. Amúgy grat szép kis gép! Gondolom a profilképed alapján, hogy az alufelni lesz arra kíváncsi vagyok mert kis képen jól mutat!

Link to comment
Megosztás:

Na és eldöntötted már, hogy lecseréled e a gumikat?

Adok magamnak még egy hetet. Most lent vagyok vidéken, nagyon gondolkodtam hogy lehozom magammal a kerekeket és csere.

Végülis barátnőm telepakolta a kocsit minden mással így nem maradt hely :D

Jövő7 végén jövök le megint , akkor majd bepakolom és csere. Mégis kényelmesebb egy udvaron kicserélgetni mint előttünk a parkolóban.

Amúgy gondolkodtam, hogy a hátsó fékdobot lefestem feketére, mert elég csúnyán mutat a felni mögött úgy natúrba.

Viszont azt nemtudom milyen festékkel kellene. Gondolom vmi hőálló cuccal.

Tescoba láttam fújósba direkt fékekre festéket 2500ért

Esetleg vmi ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Adok magamnak még egy hetet. Most lent vagyok vidéken, nagyon gondolkodtam hogy lehozom magammal a kerekeket és csere.

Végülis barátnőm telepakolta a kocsit minden mással így nem maradt hely :D

Jövő7 végén jövök le megint , akkor majd bepakolom és csere. Mégis kényelmesebb egy udvaron kicserélgetni mint előttünk a parkolóban.

Amúgy gondolkodtam, hogy a hátsó fékdobot lefestem feketére, mert elég csúnyán mutat a felni mögött úgy natúrba.

Viszont azt nemtudom milyen festékkel kellene. Gondolom vmi hőálló cuccal.

Tescoba láttam fújósba direkt fékekre festéket 2500ért

Esetleg vmi ötlet?

Hőálló festék jobban bírja de sima is jó, de az színesre szokták pl piros, de nekem 1 barátom színtereztette elég profi lett és elvileg jobban bírja, ha van ismerősöd olcsón ki lehet hozni és többet ér mint a festés neki 1000FT/dbért csinálták, persze új fékdobot vitt de ha lecsiszolod vagy le por-fújják is profi lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hőálló festék jobban bírja de sima is jó, de az színesre szokták pl piros, de nekem 1 barátom színtereztette elég profi lett és elvileg jobban bírja, ha van ismerősöd olcsón ki lehet hozni és többet ér mint a festés neki 1000FT/dbért csinálták, persze új fékdobot vitt de ha lecsiszolod vagy le por-fújják is profi lesz.

Egy srác mesélte hogy annó ő vmi hammerite festékkel festette le a hátsó dobokat és azóta is bírja. Nem pattog le.

Link to comment
Megosztás:

A linkelt képeket elnézve a kérdésem az lenne, hogy csak 97után gyártott első lökösökhöz lehet jelnélküli hűtőmaszkot felrakni?

Közben megtaláltam a választ a kérdésemre. 97előtti corsának az első lökösnek a grillnél végigfut egy ív amin a jel van. Ezt max egy műanyagos szedné le, viszont akkor olcsóbb ha vesz az ember egy másik lököst

Elmondok 1 titkot az én corsám 94es :D de ha megnézed nincs oldalindex és vékony a csík az ajtóvédőn ezek pont mások 97 után. Simán felmegy a 97 utáni lökös, viszont alul is más a légbeömlő a régieken, szerintem szebb venni 1et, bár drága alulra a koptató, az alsó légbeömlő rács, és a jel nélküli rács se olcsó :/ én ezeket mind külön vettem :/ vaterán kell meglesni de ebből is van festett meg sima műanyag fekete én festettre cseréltem hátul is az is új

Link to comment
Megosztás:

Elmondok 1 titkot az én corsám 94es :D de ha megnézed nincs oldalindex és vékony a csík az ajtóvédőn ezek pont mások 97 után. Simán felmegy a 97 utáni lökös, viszont alul is más a légbeömlő a régieken, szerintem szebb venni 1et, bár drága alulra a koptató, az alsó légbeömlő rács, és a jel nélküli rács se olcsó :/ én ezeket mind külön vettem :/

Akkor ezt is lehet orvosolni. Nekem is jobban tetszenek a jel nélküli hűtőrácsok, ezekszerint nem is kell nagy átalakítás. Régi le új fel.

Felkerülnek ezek is a listámra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.