Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Itt pihen az asztalon egy irmscher kerék őr, szétszakadva, nyáron másik havernak szedtem le heggesztéssel, neki is szétment.

A 30EFt-os gyári alut, ha elakarja vinni, hát vigye. :angry:

Hát nem tudom, de az nem 30 ezer lesz, meg kitudja hol viszi el ha nem otthon akkor lehet izzítani a haverokat vagy trailert és még az ideg is szétb@sz ja igen és nem csak a 30 ezres felnit viszi el hanem a 4 gumit is ugye bár <_< Egész napod rámegy és még ilyen apróságok.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, de az nem 30 ezer lesz, meg kitudja hol viszi el ha nem otthon akkor lehet izzítani a haverokat vagy trailert és még az ideg is szétb@sz ja igen és nem csak a 30 ezres felnit viszi el hanem a 4 gumit is ugye bár <_< Egész napod rámegy és még ilyen apróságok.

Nekem rossz vele a tapasztalatom, nem költök ilyesmire.

Viszont kész a kézifékkötél csere, nem volt vészes, 3 óra alatt meg is volt. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.4 Corsa B-m C14SE motorral. Nemreg csereltettem olajat es szuroket.

A kovetkezo problemak leptek fel:

1. A check lampa lambda szondat dobja ki, mostanaban eleg gyakran, de nem eg folytonosan. Szerelo szerint csere lesz, mivel a szalszakadas kizart es az auto 200 ezer km-ben van. Kerdes, hogy van vmi egyszeru modszer, hogy ki tudjam merni? Nem szeretnem potyara kidobni a penzt?

2. A napokban eleg magas kezdett lenni az alapjarat. Van amikor mar inditas utan nem akar visszaallni normalis ertekre es van amikor inditas utan normalis es menet kozben veszem eszre, hogy nagyon porog a motor. Probaltam, hogy amikor hallom, hogy nagyon porog akkor ujrainditom (windows mentalitas:P) es akkor mar megint normalis. Nem tudom van-e osszefugges a magas alapjarattal, de azota vettem eszre, hogy menet kozben van mikor rangat a motor, mintha nem lenne benzin. Kerdesem, hogy hazilag miket tudok ellenorizni, esetleg orvosolni, mielott szerelohoz futnek?

Elore is koszonom a segitseget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.4 Corsa B-m C14SE motorral. Nemreg csereltettem olajat es szuroket.

A kovetkezo problemak leptek fel:

1. A check lampa lambda szondat dobja ki, mostanaban eleg gyakran, de nem eg folytonosan. Szerelo szerint csere lesz, mivel a szalszakadas kizart es az auto 200 ezer km-ben van. Kerdes, hogy van vmi egyszeru modszer, hogy ki tudjam merni? Nem szeretnem potyara kidobni a penzt?

2. A napokban eleg magas kezdett lenni az alapjarat. Van amikor mar inditas utan nem akar visszaallni normalis ertekre es van amikor inditas utan normalis es menet kozben veszem eszre, hogy nagyon porog a motor. Probaltam, hogy amikor hallom, hogy nagyon porog akkor ujrainditom (windows mentalitas:P) es akkor mar megint normalis. Nem tudom van-e osszefugges a magas alapjarattal, de azota vettem eszre, hogy menet kozben van mikor rangat a motor, mintha nem lenne benzin. Kerdesem, hogy hazilag miket tudok ellenorizni, esetleg orvosolni, mielott szerelohoz futnek?

Elore is koszonom a segitseget!

Lambdaszondát kipufogós tud mérni szkóppal, de valszeg tényleg csere lesz. --->> www.baro-ker.hu

Alapjárati léptető motort szedd ki, féktisztító és fogkefével tisztísd meg óvatosan, nem tekerget, nem húzogat, aztán a folytószelepházban is helyét kitisztítani és utána, ha nem kopott a kúpja megint jó lészen. <_<

Link to comment
Megosztás:

Lambdaszondát kipufogós tud mérni szkóppal, de valszeg tényleg csere lesz. --->> www.baro-ker.hu

Alapjárati léptető motort szedd ki, féktisztító és fogkefével tisztísd meg óvatosan, nem tekerget, nem húzogat, aztán a folytószelepházban is helyét kitisztítani és utána, ha nem kopott a kúpja megint jó lészen. <_<

Ertettem, csak a gond az, hogy kezdo autos leven nem tudom, hol es hogy nez ki az alapjarati motor! Ha tudnal egy kepet vagy vmi abrat linkelni, esetleg leirni, hogy merre keressem azt megkoszonnem! Azt olvastam, hogy a hutofolyadek erzekeloje vagy csatlakozo hibaja szokott meg ilyet produkalni.

Link to comment
Megosztás:

Ertettem, csak a gond az, hogy kezdo autos leven nem tudom, hol es hogy nez ki az alapjarati motor! Ha tudnal egy kepet vagy vmi abrat linkelni, esetleg leirni, hogy merre keressem azt megkoszonnem! Azt olvastam, hogy a hutofolyadek erzekeloje vagy csatlakozo hibaja szokott meg ilyet produkalni.

OPEL%201.4.JPG

Link to comment
Megosztás:

Ertettem, csak a gond az, hogy kezdo autos leven nem tudom, hol es hogy nez ki az alapjarati motor! Ha tudnal egy kepet vagy vmi abrat linkelni, esetleg leirni, hogy merre keressem azt megkoszonnem! Azt olvastam, hogy a hutofolyadek erzekeloje vagy csatlakozo hibaja szokott meg ilyet produkalni.

Kikellelen villogtatni és utána nyilatkozni, de jelek nagyon az első eshetőségre utalnak.

Viszont ha ennyire nem vágod mi és micsoda, akkor kellene egy jó szerelő neked! <_<

Link to comment
Megosztás:

jah műgyanta padló <_<

mivel nagy konyhai gépeket gyártunk ezért valamennyire tisztaság van

Szóval te is a munkahelyen maszekolsz? :angry:

Na pont ezt bontottuk mi is szét ma Losi barátommal kézifékkötél csere miatt.Első mozdulatnál rugó huuuuusss, elrepült a picsába. :P

Megkerestük, aztán összerak, kötél csere.Az autómatához nem nyúltunk.

A dobjaimnak válla nincs, a pofákon 4-5mm ferodol van még.

Azért egy képet megnéztem neten mielőtt ráraktam volna a dobot, hogy minden a helyén van-e. :P

Link to comment
Megosztás:

Szóval te is a munkahelyen maszekolsz? <_<

Na pont ezt bontottuk mi is szét ma Losi barátommal kézifékkötél csere miatt.Első mozdulatnál rugó huuuuusss, elrepült a picsába. :angry:

Megkerestük, aztán összerak, kötél csere.Az autómatához nem nyúltunk.

A dobjaimnak válla nincs, a pofákon 4-5mm ferodol van még.

Azért egy képet megnéztem neten mielőtt ráraktam volna a dobot, hogy minden a helyén van-e. :P

simán :P

eléggé szabad kezem van...

elvégre csak én vagyok a második ember a cégnél...vagy mi :P :P

megkérdem azért :D mindig..

a Tiéden lett már cserélve kézifék kötél??

Link to comment
Megosztás:

motinak:

tudom ,hogy az újnál rosszul raktam fel az után állított.

de ki javítottam <_<

Hogy tudtad megoldani? Munkahenger az szar volt igaz? Biztos szidtak engem :@ Most vesztem velük össze, mert múltkor mondta hirdessem a vaterán a számitógépjüket, és ma lecsapták villámáron 22e-be, felhivom őket hogy akkor mikor mehetek fel érte, és eladták. Most ő miattuk kapok negatívot :@ 18 vélemény 100% volt, de majd most nem így lesz :@

Na és mi a helyzet, hogy megint hengerfejes lesz az autó, vagy mutatta neked vagy vmi? Olyan habos állandóan megint, 60kmről jött le, és itt megnéztük és ugyanolyan habos, mint fent pesten, amikor megtörölte.

Link to comment
Megosztás:

Hogy tudtad megoldani? Munkahenger az szar volt igaz? Biztos szidtak engem :@ Most vesztem velük össze, mert múltkor mondta hirdessem a vaterán a számitógépjüket, és ma lecsapták villámáron 22e-be, felhivom őket hogy akkor mikor mehetek fel érte, és eladták. Most ő miattuk kapok negatívot :@ 18 vélemény 100% volt, de majd most nem így lesz :@

Na és mi a helyzet, hogy megint hengerfejes lesz az autó, vagy mutatta neked vagy vmi? Olyan habos állandóan megint, 60kmről jött le, és itt megnéztük és ugyanolyan habos, mint fent pesten, amikor megtörölte.

én nemtom mi volt a probléma....

leszedtem felraktam oszt jó...

a trutyira meg mondtam hogy no para.

Link to comment
Megosztás:

én nemtom mi volt a probléma....

leszedtem felraktam oszt jó...

a trutyira meg mondtam hogy no para.

Szar volt a munkahenger, az egyik oldala bevolt szorulva, és nem ment be teljesen, felraktam vhogy, és utána nem jött le.

De azt se értem, hogy nekem miért nem trutyis sohase a sapka??? Pedig csak városba használom

Link to comment
Megosztás:

Szar volt a munkahenger, az egyik oldala bevolt szorulva, és nem ment be teljesen, felraktam vhogy, és utána nem jött le.

De azt se értem, hogy nekem miért nem trutyis sohase a sapka??? Pedig csak városba használom

nekem is trutyis....

mindkét oldal kapott új munkahengert ,a régi elég gyanús volt.

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki a kocsin levő külső műanyagok szín visszanyerésére valami jó szert? (ami tényleg jó is <_<)

Jó minőségű festékszóró előtte alapozva műanyag alapozóval, vagy venni újat ami utcáról betérve 5 rongy kb a 4 külső léc kedvezménnyel a fele szóval én nem fújogatnék... se kenegetnék.. http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1445401326.html + be kell szerezni mindenből fújtat vagy lefújatni és nem kell szarakodni a kenegetéssel :angry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.