Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Értem. Nem vágom az elektronikát azért kérdeztem, hátha vmi ellenállást v vmit kell hozzá cserélni..

így hirtelen nem rémlik van e valami plusz az oldalvillogósnál...

semmit nem kell cserélni rákötöd az indexre azt szevasz nekem is így van. Itt nem a ledre cseréled a gyári indexet elv van :D Én a vonóhorog helyére zúztam rá a kábelekre a horgot kidobtam a kukába :D minek ekkora kocsira vonóhorog... Ma 1 corsás ######ival gyorsultunk a hungárián 1.4 volt 96 előtti. Úgy otthagytam mint a szart azt lámpánál átszólt h mi ez felírat nélküli gsi? Mondom a G-t vedd le :)Na de majd nagy motorral egyszer :D Ja meg az m5ön láttam egy fehér corsát a belsőbe előttem cars and girls felirattal 1.2es lehúzódott megelőztem azt 3 picsa volt benne XD Kaptak egy köszi bocsi kösz bocsit...

Link to comment
Megosztás:

Olyan a legújabb történet,hogy mozdítom a kormányt, néha koppan valami elöl,amit -és ez a qurva érdekes része a dolognak- a gázpedálon érzek a leginkább és ezért idegesít.

Viszont a gázpedál nem kotyog, álló helyzetben a kormány holtjátéka is tökéletes, múlt héten felemeltük csápossal, összes szilent,gömbfej, motorbak jó, a difinek volt lógása gondoltuk az lesz, kapott másik difit. Probléma maradt.

Valakinek ötlete, merre kéne még jobban szétnézni?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a gondom az lenne hogy ,nem oly rég észrevettem hogy alapjáratnál valami csörgős hangot hallok a kipufogó részről ,majd aláfeküdtem és bizony a katalizátor felől hallom a gyanús hangokat ,gondolom csere,de addig is járhatok vele így tovább? fogyasztás nő ? ja és mennyibe fáj a csere ? és milyen márkához ragaszkodjak igazán,válaszotokat előre is köszönöm ,további szép napot !

ja még annyi a motor x14xe köszönöm

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a gondom az lenne hogy ,nem oly rég észrevettem hogy alapjáratnál valami csörgős hangot hallok a kipufogó részről ,majd aláfeküdtem és bizony a katalizátor felől hallom a gyanús hangokat ,gondolom csere,de addig is járhatok vele így tovább? fogyasztás nő ? ja és mennyibe fáj a csere ? és milyen márkához ragaszkodjak igazán,válaszotokat előre is köszönöm ,további szép napot !

Vagy kiheréled a katalizátort vagy veszel újat.

Újban az univerzális 20-tól indul, de érdemes inkább a picit drágábbat venni, tartósabb.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a gondom az lenne hogy ,nem oly rég észrevettem hogy alapjáratnál valami csörgős hangot hallok a kipufogó részről ,majd aláfeküdtem és bizony a katalizátor felől hallom a gyanús hangokat ,gondolom csere,de addig is járhatok vele így tovább? fogyasztás nő ? ja és mennyibe fáj a csere ? és milyen márkához ragaszkodjak igazán,válaszotokat előre is köszönöm ,további szép napot !

ja még annyi a motor x14xe köszönöm

http://www.baro-ker.hu/index.php?cPath=126_127

én is cseréltem..

idegesített hogy zörög..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1 kis seggitség kellene!

Van 1 Opel b corsa 1.2-es és ki lett cserélve a hőfok jeladó, ami a hüttőalján van, a probléma az, hogy már a 2-ik van benne és a gyári értéke 95-től 100-ig van, elméletben akkor kellene be kapcsolnia a ventilátort. De van, mikor első alkalommal bekapcsolja, de utána már nem, és felmegy a hüttő víz 100-utáni rublikáig, és nem kapcsol be!

A túlfolyó tartályba meg felmegy a víz és a csövek is kemények!

Mi lehet a probléma, mert már lövésem sincs!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1 kis seggitség kellene!

Van 1 Opel b corsa 1.2-es és ki lett cserélve a hőfok jeladó, ami a hüttőalján van, a probléma az, hogy már a 2-ik van benne és a gyári értéke 95-től 100-ig van, elméletben akkor kellene be kapcsolnia a ventilátort. De van, mikor első alkalommal bekapcsolja, de utána már nem, és felmegy a hüttő víz 100-utáni rublikáig, és nem kapcsol be!

A túlfolyó tartályba meg felmegy a víz és a csövek is kemények!

Mi lehet a probléma, mert már lövésem sincs!

hengerfejes??

azon gondolkozok hogy az a kapcsoló hőre vagy nyomásra ,vagy mindkettőre ...

nemtom..

Link to comment
Megosztás:

hengerfejes??

azon gondolkozok hogy az a kapcsoló hőre vagy nyomásra ,vagy mindkettőre ...

nemtom..

Nem hiszem,mert nem folyik össze a vizzel az olaj.

De eddig semmi baja sem volt,csak 1x felfort a viz és utána rögvest cserélve lett a hőgomba.

Valaki azt mondta hogy 2db hőfok jeladó van ami vezérli a ventilátort.

De nem tudom melyik a másik!

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem,mert nem folyik össze a vizzel az olaj.

De eddig semmi baja sem volt,csak 1x felfort a viz és utána rögvest cserélve lett a hőgomba.

Valaki azt mondta hogy 2db hőfok jeladó van ami vezérli a ventilátort.

De nem tudom melyik a másik!

egy gomba van csak...

a másik az ecu-hoz megy.

azért gondoltam hogy hengerfejes mert kemények a csövek...azaz a motorból a nyomás átszökik a víztérbe..

Link to comment
Megosztás:

egy gomba van csak...

a másik az ecu-hoz megy.

azért gondoltam hogy hengerfejes mert kemények a csövek...azaz a motorból a nyomás átszökik a víztérbe..

Csak akkor kemények a csövek mikor a viz már 100 fok felett van és kezdi felnyomni a tartályba a vizet.

Elötte meg puhák,és a termosztát is nyit.

Valaki azt mondta még hogy lehet hogy a vizpumpa nem tol akkorát hogy a vizet rendessen keringesse,de szerintem annak kicsi az esélye.

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor kemények a csövek mikor a viz már 100 fok felett van és kezdi felnyomni a tartályba a vizet.

Elötte meg puhák,és a termosztát is nyit.

Valaki azt mondta még hogy lehet hogy a vizpumpa nem tol akkorát hogy a vizet rendessen keringesse,de szerintem annak kicsi az esélye.

aha...

én is gondoltam a pumpára..

nem kapott valami tömítő anyagot??

Link to comment
Megosztás:

aha...

én is gondoltam a pumpára..

nem kapott valami tömítő anyagot??

A szomszédom autojáról van szó,1-ik napra nem kapcsolt be a ventilátora,előzmény hogy régebben volt már cserélve vizpumpa,és termosztát,1-2-éve!

Amikor észre vette hogy 100 fok felet van a vize és megnézte a motortérnél a tartályt azz már fent volt majdnem a tetején és lehetett hallani hogy bugyog a viz.

Tegnap is 1 autó szerelő a szomszédunk,és ő is megnézte ,de nem látot semmi érdekesset,és ő is arra gondolt hogy az új hőgomba nem jó!

De furcsa azz hogy első melegedés után 100,1,nél bekapcsol,és másodjaára is ,de harmadszori flmelegítés után már nem és fel megy 100-és a piros közé!

Link to comment
Megosztás:

A szomszédom autojáról van szó,1-ik napra nem kapcsolt be a ventilátora,előzmény hogy régebben volt már cserélve vizpumpa,és termosztát,1-2-éve!

Amikor észre vette hogy 100 fok felet van a vize és megnézte a motortérnél a tartályt azz már fent volt majdnem a tetején és lehetett hallani hogy bugyog a viz.

Tegnap is 1 autó szerelő a szomszédunk,és ő is megnézte ,de nem látot semmi érdekesset,és ő is arra gondolt hogy az új hőgomba nem jó!

De furcsa azz hogy első melegedés után 100,1,nél bekapcsol,és másodjaára is ,de harmadszori flmelegítés után már nem és fel megy 100-és a piros közé!

Amikor már 100fok körül jár a hőfok, rövidrezárnám a hőgomba csatiját és figyelném esik-e a hőmérséklet és a nyomás a csövekben.

Mennyire keményedik fel a cső?

Simán lehet hengerfejes, lehet csak kicsit van mág átégve a tömítés és csak lassan csinál nyomást a hűtőrendszerbe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.