Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

sziasztok,

B corsahoz kellene vezető oldali ajtóhoz külső kilincs,

mert ha kinyitom az ajtót a kilincs úgy marad...

...és a múltkor is majdnem elindulás után kiestem :D

valószínű a rugó elfáradt vagy eltört már...

valakinek lenne ilyen BPesten?... új vagy hibátlan bontott is érdekelne.

köszönöm

Kiszeded a kilincset és a régi rúgóból egy menetet visszahajtasz vagy esetleg ruhacsipeszből raksz bele egy újat.

Kilincsrugót lehet venni opel márkaszervízben vagy a Csergőnél is, ha jól emléxem 700Ft/db.

Link to comment
Megosztás:

Kiszeded a kilincset és a régi rúgóból egy menetet visszahajtasz vagy esetleg ruhacsipeszből raksz bele egy újat.

Kilincsrugót lehet venni opel márkaszervízben vagy a Csergőnél is, ha jól emléxem 700Ft/db.

hali, először is köszi...

másodszor: ehhez ugye belső kárpit levétel szükséges?... stb.

nem oldalról az ajtó profiljából fogja csavar vagy ilyesmi?

Link to comment
Megosztás:

hali, először is köszi...

másodszor: ehhez ugye belső kárpit levétel szükséges?... stb.

nem oldalról az ajtó profiljából fogja csavar vagy ilyesmi?

:D megtaláltam itt... köszi még1x

GyIK, Gyakran ismételt technikai kérdések. Új leírásokat a GyIK - Társalgóba

Link to comment
Megosztás:

hali, először is köszi...

másodszor: ehhez ugye belső kárpit levétel szükséges?... stb.

nem oldalról az ajtó profiljából fogja csavar vagy ilyesmi?

Így van.

Kárpit le és a kilincset két M6-os csavar fogja.Elég szűk a hely, de megoldható a csere, ha ügyes vagy. :D

Link to comment
Megosztás:

bent van a riasztó...ha a karomat csavarták volna sem tudtam volna egyedül bekötni :D

Az a baj, hogy semmi kitartás nincs benned! :icon4: Pedig egy riasztó bekötése nem nagy kunszt.

Dél óta szórakozom egy vezeték nélküli lakásrisaztóval, az egész ágy tele van cuccokkal, jól szórakozom. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy semmi kitartás nincs benned! :D Pedig egy riasztó bekötése nem nagy kunszt.

az az ötvenezer drót amíg kimérni hogy mi mit vezérel és utána mit hogyan hova...lehet ha müszaki beállítottságú ember lennék még menne is :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy semmi kitartás nincs benned! :D Pedig egy riasztó bekötése nem nagy kunszt.

Dél óta szórakozom egy vezeték nélküli lakásrisaztóval, az egész ágy tele van cuccokkal, jól szórakozom. :icon4:

én max csajokkal szoktam az ágyamat tele rakni, és velük szoktam jól szórakozni :icon4:

Link to comment
Megosztás:

hali, először is köszi...

másodszor: ehhez ugye belső kárpit levétel szükséges?... stb.

nem oldalról az ajtó profiljából fogja csavar vagy ilyesmi?

Kárpit le 2 csavar fogja és ki kell akasztani a nyitó részt belülről kifelé kell kitolni a pöcköt ami előszeretettel eltörik, szóval pöcökkel kérd nekem lesz bontott ha minden igaz ha kell szólj. Ha elektromos ablakod van akkor fel kell húzni az ablakot és a sínt ki kell szedni a gumi cuccából egyébként nem férsz a csavarhoz. Szóval nem olyan huh de egyszerű a művelet :D

Link to comment
Megosztás:

az az ötvenezer drót amíg kimérni hogy mi mit vezérel és utána mit hogyan hova...lehet ha müszaki beállítottságú ember lennék még menne is :icon4:

Semmit nem kell kimérni van leírás, egyedül a központi zárat, hogy negatívra nyit e zár e azaz negatív triggeres e rá kell kötni a dolgokra és kész :D Mondjuk a kábel színeket nem árt ismerni hozzá a kocsin belül 2 index a belső világítás...

Link to comment
Megosztás:

Beültetsz valakit, aki a lábával felhúzza a kuplung pedált. Ekkor meglazul a bowden annyira, hogy tudj tekerni a végén található csavaron.

Ha befelé tekered jobban kiemel, ha kifelé, akkor kevésbé.

Mégegyszer: ha befelé tekered fentebb fog, ha kintebb, akkor lentebb. :icon4:

Az ideális fogási pont: beteszed egyesbe, gáz nélkül óvatosan emeled a kuplungpedált és kb a padlótól 2cm-re kezd fogni. Kb ez a gyári beállítás, de izlés szerint is lehet, kinek mi a kényelmes. :icon4:

Örülj neki, hogy hidraulikus a kuplung és nem autómata a beállító része. :D

Köszönöm szépen a választ! Bízom benne, hogy még nem kell cserélni, csak utána állítani.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, engem is baromira zavar a kupleráj a kocsiban, de már nem tépem a számat. Úgyse tart sokáig a rend. Ha kitakarítom kb 2-3 nap és megint ugyanaz. Amúgy vélemény a gombról?

Szia! Hát én nem vagyok króm párti nagyon nem szeretem a csillogást nekem jobban tetszik a gyári nem a kocka alakú hanem a kerek az is simán betehető vagy ami a Laccinak van az audi TT gomb. Nem lefikázni akartam csak nem szeretem a krómot mert mindig a homasitát juttatja eszembe. Amúgy nincs bajom a kivitelezéssel.

Link to comment
Megosztás:

oks idokozben mar asszem lenne vmi de a lenyeg h ez kompatibilis?

kell vmi extra kabelek hozza vagy viszonylag egyszeruen megoldhato??

Majd j0hnny jön és leírja extra kábel biztos, hogy kell de hát az nem tétel szerintem :D Ha van leírás biztos nem nehéz. Kell venni a MID-et és a tetejét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.