Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ha van se olcsó móka én tudom én átestem ezen, megveszed átfújathatod vagy veszel sima festés nélkülit ami csúnya és semmi értelme. Én az első hátsó lököst is cseréltem faceliftesre, hogy egybe legyen az összkép. Szóval szerintem csak akkor törődj vele ha van felesleges léd erre.

http://racing-bazar.hu/alkatresz/kasztni/b_corsa_lokharito

esetleg ezt vedd meg de gyorsan. Erre még elkölthetsz 30 ezer fújást. :D

Felvettem a kapcsolatot, majd meglátjuk!

Köszi az infokat! Jó éjt!

Link to comment
Megosztás:

Na jól van takarogy a B corsa topicból ezt mindenki nevében köszönöm! :D Így szokták mondani ugye? :P

Valami ilyesmi.

Amúgy lassan el kell fogadni a jelenlegi helyzetben,hogy az autózás luxus. Mind1 hogy 5liter vagy 7liter a fogyasztás. Átlag dolgozó ember lassan nem engedheti meg magának,hogy egyedül beüljön az autójába aztán elmenjen dolgozni meg haza.

Legtöbb cég nem fizet ezért l*######t sem a rendesebbek 9ft/km-t, ami 7literes fogyasztásnál semmire nem elég.

Link to comment
Megosztás:

[OFF]tudnék...de ha türelmes vagyok nem 2-3xosát fogom hanem 5-6Xosát alaphangon...csak-hát tanulni kell. hameg már keresnék 500+ezret lehet beruháznék. ERRE [/OFF]

Akkor hajrá, ne szüttyögj ilyen sz*rokkal! :D

Bár ha qurva sokat keresnék akkor sem vennék újabb autót. Ennél a 4-5misis kategóriánál évente nagyjából egy corsa árát bukod, nekem fájna akkor is ha havi 1milkát keresnék.

Link to comment
Megosztás:

Akkor hajrá, ne szüttyögj ilyen sz*rokkal! :D

Bár ha qurva sokat keresnék akkor sem vennék újabb autót. Ennél a 4-5misis kategóriánál évente nagyjából egy corsa árát bukod, nekem fájna akkor is ha havi 1milkát keresnék.

Készítsd a mergát nemsokára gyorsulunk haver. :P :P Bár ettől még a belsőd külsőd szebb. :/ :/

Link to comment
Megosztás:

Valami ilyesmi.

Amúgy lassan el kell fogadni a jelenlegi helyzetben,hogy az autózás luxus. Mind1 hogy 5liter vagy 7liter a fogyasztás. Átlag dolgozó ember lassan nem engedheti meg magának,hogy egyedül beüljön az autójába aztán elmenjen dolgozni meg haza.

Legtöbb cég nem fizet ezért l*######t sem a rendesebbek 9ft/km-t, ami 7literes fogyasztásnál semmire nem elég.

Sajnos nagy igazság van benne amit mondasz :D Ezért meggondolandó, hogy mit csinál az ember a kocsijával.

Otthon laknék szülőkkel szarnék bele a világba és csak a kocsira költenék, foglalkoznék én vele h mennyit eszik pfff...

Most ez van, ezt is azért nem gyújtottam fel mert 5 - 5,5öt eszik 100on és ez az amiért még megvan :P

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nagy igazság van benne amit mondasz :D Ezért meggondolandó, hogy mit csinál az ember a kocsijával.

Otthon laknék szülőkkel szarnék bele a világba és csak a kocsira költenék, foglalkoznék én vele h mennyit eszik pfff...

Most ez van, ezt is azért nem gyújtottam fel mert 5 - 5,5öt eszik 100on és ez az amiért még megvan :D

Én minden nap eljutok arra a szintre, hogy felfogom gyújtani ugyanis mindig babrálok valamit és valamivel tuti kiszopom. :P azt 3 perces munkából lesz 3 óra. :P

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem vagyok egyedül :D

Tegnap meg tegnap előtt már azon a szinten jártam, hogy megy a kocsi a hasznaltauto.hu-ra és most már veszek helyette egy értelmes kocsit mert bármennyit tuningolja az ember öcsém nincs előrébb remélem megcsináljuk az elejét akkor megjön a mosoly az arcomra mert már unom a szopást vele.

Link to comment
Megosztás:

hogy a szarba ne sajnálnám nem elég hogy kékesre felmegyek még gyújtsam is meg...legurítom azért ott elég szépet zúgna :D

De ha legurítod nem robban fel :/ Láttam a discoveryn :/ Na de inkább tegyél fel képet a belsőről előröl hátulról mert bejön ez a bőr cucc, + kívül elől hátul mert a hátsó lámpáid is érdekelnének. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy néha a fék alul fog? Hátsó fékek tavaly, elsők idén nyáron lettek cserélve. Mostanába jött ez a probléma, néha észre veszem, hogy alul fog. Fék olaj nem tűnt el, álló motornál rendesen bekeményedik.

Más:

215 ezer km-t futott 1.4 16 szelepes corsának milyen motor olajt ajánlotok? Hamarosan cserélek....márkástól jöhetnek az ötletek akár.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy néha a fék alul fog? Hátsó fékek tavaly, elsők idén nyáron lettek cserélve. Mostanába jött ez a probléma, néha észre veszem, hogy alul fog. Fék olaj nem tűnt el, álló motornál rendesen bekeményedik.

Más:

215 ezer km-t futott 1.4 16 szelepes corsának milyen motor olajt ajánlotok? Hamarosan cserélek....márkástól jöhetnek az ötletek akár.

Köszi!

Biztos nem levegős a fék? Én megnézném a csöveket, a rásegítővel sincs gond?

Pénztárca függő, ha eszi az olajat akkor már 5W-30at nem tennék bele. Akkor sima 10W-40 abból is castrol kerülném mert marha sokat zabál belőle a kocsi. Kevésbé kopott motoroknál oké de nálam pl 3x annyit eszik mint a mobil1 így szerintem te is jól jársz ha mobil vavoline valami ilyesmi márkát nézel.

Link to comment
Megosztás:

Biztos nem levegős a fék? Én megnézném a csöveket, a rásegítővel sincs gond?

Pénztárca függő, ha eszi az olajat akkor már 5W-30at nem tennék bele. Akkor sima 10W-40 abból is castrol kerülném mert marha sokat zabál belőle a kocsi. Kevésbé kopott motoroknál oké de nálam pl 3x annyit eszik mint a mobil1 így szerintem te is jól jársz ha mobil vavoline valami ilyesmi márkát nézel.

Nem tudom hogy levegős e, ha igen, akkor valaszeg csak kicsit az. Majd át nézem a csöveket. Rá segítő az a motor térbe a fék olaj tartálynál az a kerek doboz?

Pénzt igazából nem nagyon sajnálok rá, itt meg tanultam, hogy motor olaj és fék nem pénz függő :D Hát hogy eszi...tavaly kora tavasszal került bele valamilyen castrol, valszeg a 10w-40es :P és most van a minimális felett picivel.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy levegős e, ha igen, akkor valaszeg csak kicsit az. Majd át nézem a csöveket. Rá segítő az a motor térbe a fék olaj tartálynál az a kerek doboz?

Pénzt igazából nem nagyon sajnálok rá, itt meg tanultam, hogy motor olaj és fék nem pénz függő :P Hát hogy eszi...tavaly kora tavasszal került bele valamilyen castrol, valszeg a 10w-40es :P és most van a minimális felett picivel.

Akkor tegyél bele mobil1 10W-40et nem is fog fogyni kb semmit. :D Az az olaj jó áron van és jó minőség átlagos felhasználásra tökéletes. Akkor még noname olajokkal se kell kockáztatnod. Én már megbántam, hogy castrol tette bele a jól bevált dolgokat nem szabad lecserélni. :D Nekem 5-6 ezer 5Les kiszerelésbe annyit meg megér.

Féket végig kéne nézni, nem lyukadt e ki valahol, esetleg körbe légteleníteni, aztán még ránéznék a rásegítőre is hátha kilyukadt vagy valami.

Link to comment
Megosztás:

Akkor tegyél bele mobil1 10W-40et nem is fog fogyni kb semmit. :D Az az olaj jó áron van és jó minőség átlagos felhasználásra tökéletes. Akkor még noname olajokkal se kell kockáztatnod. Én már megbántam, hogy castrol tette bele a jól bevált dolgokat nem szabad lecserélni. :P Nekem 5-6 ezer 5Les kiszerelésbe annyit meg megér.

Féket végig kéne nézni, nem lyukadt e ki valahol, esetleg körbe légteleníteni, aztán még ránéznék a rásegítőre is hátha kilyukadt vagy valami.

Nekem Shell-es 10W-40-es van, szerencsére nem zabál belőle a motor, csak kár hogy dobhatom a kukába mert elszállt a hf tömítésem vagy akörül valami és befolyik a vizem, egy picit "feltúrosodott" az olaj kupaknál! De a héten remélhetőleg hf tömítés, sortömítés, kipufogó, meg szelepfedél is cserélve lesz, így is csak a tömítések kb 5000-be fájnak! :D

dirty megjött ma az óra amúgy, megnéztem a ledeket, láttam smd van bent, azt hittem sima 5mm-es lesz bent, mondjuk a törés egy kicsit durva, de remélem eltakarja majd a borítás, a képen amit korábban küldtél azon már el volt így repedve?! A keresztet sikerült letakarnom, majd ha bent lesz a helyén kaptok képet is :D!

Másik kérdésem, a középső kijelzőt meg majd később a tekergetős részt is ki szeretném ledezni, használjak hozzá ilyen smd-t vagy 3/5mm-est, illetve azt valahogy csiszolni kellene hogy jó legyen nem? :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem Shell-es 10W-40-es van, szerencsére nem zabál belőle a motor, csak kár hogy dobhatom a kukába mert elszállt a hf tömítésem vagy akörül valami és befolyik a vizem, egy picit "feltúrosodott" az olaj kupaknál! De a héten remélhetőleg hf tömítés, sortömítés, kipufogó, meg szelepfedél is cserélve lesz, így is csak a tömítések kb 5000-be fájnak! :P

dirty megjött ma az óra amúgy, megnéztem a ledeket, láttam smd van bent, azt hittem sima 5mm-es lesz bent, mondjuk a törés egy kicsit durva, de remélem eltakarja majd a borítás, a képen amit korábban küldtél azon már el volt így repedve?! A keresztet sikerült letakarnom, majd ha bent lesz a helyén kaptok képet is :P!

Másik kérdésem, a középső kijelzőt meg majd később a tekergetős részt is ki szeretném ledezni, használjak hozzá ilyen smd-t vagy 3/5mm-est, illetve azt valahogy csiszolni kellene hogy jó legyen nem? :D

Szia! Azt a törés a keret eltakarja nekem így van amióta megvettem semmi nem látszik ha a postán nem törték szét jobban remélem nem. De ha ráteszed a keretet akkor meglátod. 590FTért van a homasitába foglalatos SMD chipes csak betekerd azt csá jól bírja 2 db a gyári helyére a TIDbe ha visszaolvasol tettem fel képet a középkonzolba 4 darabot kell tenni azon még dolgozok. De tettem fel képeket a KM órámról a középső kijelzőről és a középkonzolról oda még beteszek 2 darab ilyen smd-t akkor jó lesz szerintem.

58468-C-01.jpg

764ik oldalon vannak a képek. Az új KMer órát én már ezzel smdztem be. A középső kijelző nappal is olvasható profi. Mit tettél a keresztre? Amúgy rákötöttem simán akksira kipróbálni őket. Öcsém olyan fénye van, hogy szétvakítja a szemem nagyon durva csak szarul szórja körbe. :D KM órába elég de viszont a középső tekerőkhöz szerintem még be kéne tennem 2őt alulra és akkor lenne ######a.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Azt a törés a keret eltakarja nekem így van amióta megvettem semmi nem látszik ha a postán nem törték szét jobban remélem nem. De ha ráteszed a keretet akkor meglátod. 590FTért van a homasitába foglalatos SMD chipes csak betekerd azt csá jól bírja 2 db a gyári helyére a TIDbe ha visszaolvasol tettem fel képet a középkonzolba 4 darabot kell tenni azon még dolgozok. De tettem fel képeket a KM órámról a középső kijelzőről és a középkonzolról oda még beteszek 2 darab ilyen smd-t akkor jó lesz szerintem.

http://www.lampa.it/public/importate/galle.../58468-C-01.jpg

764ik oldalon vannak a képek. Az új KMer órát én már ezzel smdztem be. A középső kijelző nappal is olvasható profi. Mit tettél a keresztre?

Így már értem, találtam korábban szhelyen a praktikerben 640 ft-ért ilyent foglalatosat, majd ha járok fent akkor veszek a kijelzőhöz csomaggal :P A közép konzolos dolgot olvastam, illetve láttam a képet is, majd ha született rá megoldás mindenképpen írd meg :D

Kereszthez fél napig futkostam takaróért, de nagyon baba lett :D Sötétben nem is látod, csak a pici opel emblémát, kb 1 cmes műgyantás! Képet majd mutatok most tekerem kézzel az órát :D Úgy begyógyítottad a ledeket hogy nem tudom kivenni az óra belét :D Ja meg tompított visszajelzőt (helyzetjelző ikon) alakítom át bent, egy ilyen s betűs ikon helyére asszem automata váltóhoz van köze :) Lézer nyomtató + zöld fólia :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.