Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Így már értem, találtam korábban szhelyen a praktikerben 640 ft-ért ilyent foglalatosat, majd ha járok fent akkor veszek a kijelzőhöz csomaggal :P A közép konzolos dolgot olvastam, illetve láttam a képet is, majd ha született rá megoldás mindenképpen írd meg :D

Csak kedvem nincs szétszedni megint elegem van már belőle. :P

5letem már van az méghozzá az, hogy van még1 középkonzolom, abból kitöröm a 2 foglalatot alul pont van 2 hely oda betudnám ragasztani átvezetem a gyáriról a kábeleket összeforrasztom és akkor alul is kiegészül 2db leddel és úgy már elég lenne életben amúgy fényesebb mint képeken. De nekem ennél több nem is kell ha alul is világítana elég lenne nem akarom, hogy erősebb legyen a fény mert kibässza a szememet. Meg így kicsit gyáriasabb feelingje van nem az a vakító kék csoda. :D mostanában nagyon átmentem erre a gyári vonalra. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak kedvem nincs szétszedni megint elegem van már belőle. :P

5letem már van az méghozzá az, hogy van még1 középkonzolom, abból kitöröm a 2 foglalatot alul pont van 2 hely oda betudnám ragasztani átvezetem a gyáriról a kábeleket összeforrasztom és akkor alul is kiegészül 2db leddel és úgy már elég lenne életbe amúgy fényesebb mint képeken. De nekem ennél több nem is kell ha alul is világítana elég lenne nem akarom, hogy erősebb legyen a fény mert kibässza a szememet. Meg így kicsit gyáriasabb feelingje van nem az a vakító kék csoda. :P mostanában nagyon átmentem erre a gyári vonalra. :D

Majd én is elszánom magam rá, most 1 hetem elmegy rá mire visszatekerem 121 körülire az órát :D Meg most elsődleges a víz befolyás megszüntetése, utána foglalkozok a többivel, nem akarom hogy motorcsere legyen :S

Többieknek akik az oldallal kapcsolatban írtak, végeredményben az opelmuhely.com cím mellett döntöttem illetve az Opel Műhely név mellett, majd valaki megveszi hozzá a sosekopel.com címet akkor rátesszük azt is :D

Amit eddig az oldalról lehet tudni, főoldalon chat van illetve hírek, ami az oldallal kapcsolatos, külön leírások menü minden egyes opel típusra (lenyíló menüben), lesznek kérdések is, amit bárki szabadon feltehet, ha megvolt az elfogadható válasz ebből majd leírást lehet csinálni, fórum is beépítésre került csak hogy megnyugodjatok :) Akkor még lesz apróhirdetés is dirty és barátai részére :D Egyenlőre ennyi ami úgy kapásból várható lesz, időpontot nem tudok biztosra mondani, talán úgy cakkunpakk jövő hét folyamán ha minden jól megy :D

Link to comment
Megosztás:

Majd én is elszánom magam rá, most 1 hetem elmegy rá mire visszatekerem 121 körülire az órát :D Meg most elsődleges a víz befolyás megszüntetése, utána foglalkozok a többivel, nem akarom hogy motorcsere legyen :S

Többieknek akik az oldallal kapcsolatban írtak, végeredményben az opelmuhely.com cím mellett döntöttem illetve az Opel Műhely név mellett, majd valaki megveszi hozzá a sosekopel.com címet akkor rátesszük azt is :D

Amit eddig az oldalról lehet tudni, főoldalon chat van illetve hírek, ami az oldallal kapcsolatos, külön leírások menü minden egyes opel típusra (lenyíló menüben), lesznek kérdések is, amit bárki szabadon feltehet, ha megvolt az elfogadható válasz ebből majd leírást lehet csinálni, fórum is beépítésre került csak hogy megnyugodjatok :) Akkor még lesz apróhirdetés is dirty és barátai részére :D Egyenlőre ennyi ami úgy kapásból várható lesz, időpontot nem tudok biztosra mondani, talán úgy cakkunpakk jövő hét folyamán ha minden jól megy :D

A domain név 2000 egy évre kb szóval nem ezen múlik. :P Inkább a tárhely a drága mutathatnál majd a működésről vmit. :P Nekem ha lenne türelmem most ehhez megvenném és én is csinálnék csak egyedül nincs kedvem :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

hozzátok fordulok segítségért mert én már teljesen tanácstalan és tipptelen vagyok:-)

van egy 99-es corsám!!

igazából ezt a hibajelenséget olvastam már egy pár helyen de a megoldás mindenhol hibádzik!!

a probléma az, hogy alacsony fordulaton, mondjuk fordulásnál vagy előzésnél főként jellemzően 2-3-ban a kocsi megtorpan (rángat), de eddig 10-15 másodperc után magáhoztér és elindult tovább

mostanában emelett kb 1-2 hete elkezdett ugyanigy kanyarban alacsony fordulaton teljesen "meghalni"

le nem áll a motor, de sok idő mire érzékeli, hogy nyomom a gázd és jólenne az út kellős közepéről elmenni!!akkor hirtelen magához tér felbőg a motor és elindul rángatások közepette...............mondjuk ez a durvább verzió még csak 2szer fordult elő de a legrosszabb helyzetbe

szerelőknél volt gépen hibakódot nem mitat!!

cserélve lett a lambda-szonda, a légtömegmérő, gyertyák, szűrők, egr szelep lehúzása sem változtatott semmit

benzinadagolás jó, takarítva lett az egr szelep!!mindezek ellenére sem javult az autó

alapjárat co szint 3szoros, bár a légtömegmérő cseréje kicsit lentebb vitte elvileg!!

KÉRLEK benneteket segitsetek, mert elvihetném a 3. szerelőhöz jó pénzért de az is vagy tud mondani valamit, vagy nem, de inkább a vagy nem a többiekből is kiindulva

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

hozzátok fordulok segítségért mert én már teljesen tanácstalan és tipptelen vagyok:-)

van egy 99-es corsám!!

igazából ezt a hibajelenséget olvastam már egy pár helyen de a megoldás mindenhol hibádzik!!

a probléma az, hogy alacsony fordulaton, mondjuk fordulásnál vagy előzésnél főként jellemzően 2-3-ban a kocsi megtorpan (rángat), de eddig 10-15 másodperc után magáhoztér és elindult tovább

mostanában emelett kb 1-2 hete elkezdett ugyanigy kanyarban alacsony fordulaton teljesen "meghalni"

le nem áll a motor, de sok idő mire érzékeli, hogy nyomom a gázd és jólenne az út kellős közepéről elmenni!!akkor hirtelen magához tér felbőg a motor és elindul rángatások közepette...............mondjuk ez a durvább verzió még csak 2szer fordult elő de a legrosszabb helyzetbe

szerelőknél volt gépen hibakódot nem mitat!!

cserélve lett a lambda-szonda, a légtömegmérő, gyertyák, szűrők, egr szelep lehúzása sem változtatott semmit

benzinadagolás jó, takarítva lett az egr szelep!!mindezek ellenére sem javult az autó

alapjárat co szint 3szoros, bár a légtömegmérő cseréje kicsit lentebb vitte elvileg!!

KÉRLEK benneteket segitsetek, mert elvihetném a 3. szerelőhöz jó pénzért de az is vagy tud mondani valamit, vagy nem, de inkább a vagy nem a többiekből is kiindulva

Alapjárati motor tisztítás, légtömegmérő csere egy jóra. Meg kéne nézni azt a szenzort is ami érzékeli mennyire van benyomva a pedál.EGR-t lefalazni. :D Sajnos az autó szerelők manapság semmit nem tudnak megjavítani elmaradtak a ladás korszakba XD Tisztelet a kivételnek.Szerintem fixen a légtömegmérő szar szerezni kéne egy új-at gyárit és azzal tesztelni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

hozzátok fordulok segítségért mert én már teljesen tanácstalan és tipptelen vagyok:-)

van egy 99-es corsám!!

igazából ezt a hibajelenséget olvastam már egy pár helyen de a megoldás mindenhol hibádzik!!

a probléma az, hogy alacsony fordulaton, mondjuk fordulásnál vagy előzésnél főként jellemzően 2-3-ban a kocsi megtorpan (rángat), de eddig 10-15 másodperc után magáhoztér és elindult tovább

mostanában emelett kb 1-2 hete elkezdett ugyanigy kanyarban alacsony fordulaton teljesen "meghalni"

le nem áll a motor, de sok idő mire érzékeli, hogy nyomom a gázd és jólenne az út kellős közepéről elmenni!!akkor hirtelen magához tér felbőg a motor és elindul rángatások közepette...............mondjuk ez a durvább verzió még csak 2szer fordult elő de a legrosszabb helyzetbe

szerelőknél volt gépen hibakódot nem mitat!!

cserélve lett a lambda-szonda, a légtömegmérő, gyertyák, szűrők, egr szelep lehúzása sem változtatott semmit

benzinadagolás jó, takarítva lett az egr szelep!!mindezek ellenére sem javult az autó

alapjárat co szint 3szoros, bár a légtömegmérő cseréje kicsit lentebb vitte elvileg!!

KÉRLEK benneteket segitsetek, mert elvihetném a 3. szerelőhöz jó pénzért de az is vagy tud mondani valamit, vagy nem, de inkább a vagy nem a többiekből is kiindulva

A gyújtás nullpont jeladója is csinálhat hasonlót. De az nem igazán magyarázza a magas CO-t,mert az dús keveréktől szokott lenni. Azt meg a motorhőfok gomba, lambda és légtömegmérő szabályozza.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nos, az óracserés problémáimat nagyjából megoldottam, amiért Nektek is nagy köszönettel tartozom :D .

Azonban a fránya útjeladó bekötése még hátra van és bár azt sikerült kisilabizálnom, hogy a jeladó vezetékei közül melyik milyen jelentősséggel bír, de azt sajnos még mindig nem tudom, hogy az impulzusjel kábele az óránál melyik pin-re kell kerüljön.

Úgy sejtem, hogy talán a képen jelölt vezeték, a 25-ös pin-en lehet az. Jól gondolom? :

20110927_87643908.jpg

Az mindenesetre biztos, hogy mellette, a 24-esen, az ECU felé tartó útjelkábel található. (Amennyiben valakinél lenne feleslegben ilyen kábelsaru, arra azonnal rávetődnék... :P )

Lenne egy nagy kérésem is ezzel kapcsolatosan hozzátok:

Valaki, akinek már gyárilag nem spirálos az órája, legyen olyan szíves, kukkantsa már meg nekem, hogy az útjeladó fekete és barna vezetéke hol végződik, azaz hova van testelve, illetve honnan kapja pontosan a +12V-ot. Előre is köszönet érte :P .

Üdv,

Gregg

Link to comment
Megosztás:

A domain név 2000 egy évre kb szóval nem ezen múlik. :D Inkább a tárhely a drága mutathatnál majd a működésről vmit. :P Nekem ha lenne türelmem most ehhez megvenném és én is csinálnék csak egyedül nincs kedvem :P

Gépemen fejlesztem ráérős időmben, nem tettem még fel tárhelyre, majd ha kész lesz az alap verzió és indul az oldal meglátjátok :D Tárhely nem gond van sajátom! :D

Link to comment
Megosztás:

A domain név 2000 egy évre kb szóval nem ezen múlik. :D Inkább a tárhely a drága mutathatnál majd a működésről vmit. :P Nekem ha lenne türelmem most ehhez megvenném és én is csinálnék csak egyedül nincs kedvem :P

Nem szeretnék belekotyogni de muszáj vagyok! :D

Nekem is van egy domain és egy tárhelyem a tárhelyem 500MB bőven elég sok mindenre!

Itt van egy link szerintem itt a legolcsóbb! Tárhely, domain regisztráció ...

A tárhelyre könnyen fel lehet telepíteni több fajta weblapsablonokat mint pl.:Joomla,wordpress,drupal,e107,phpbb stb....

Remélem nem baj, hogy belekotyogtam! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretnék belekotyogni de muszáj vagyok! :P

Nekem is van egy domain és egy tárhelyem a tárhelyem 500MB bőven elég sok mindenre!

Itt van egy link szerintem itt a legolcsóbb! Tárhely, domain regisztráció ...

A tárhelyre könnyen fel lehet telepíteni több fajta weblapsablonokat mint pl.:Joomla,wordpress,drupal,e107,phpbb stb....

Remélem nem baj, hogy belekotyogtam! :D

3200 ft-ért com domain ne vicceljünk kérem :P 2000 ft alatt megoldom gond nélkül, tárhely meg adott, valamelyik szerveremen elfér az oldal :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a 1995' corsa b-re fel lehet rakni előre és hátra a 1997'-2000' -ig lévő lökhárítókat?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv.:András555

igen,fel lehet rá pakolni. Gondolom az újabbra lökösökre gondolsz. A felfogatási pontok ugyanazok. Nem kell alakítgatni. Régi le új fel :D
Link to comment
Megosztás:

Alapjárati motor tisztítás, légtömegmérő csere egy jóra. Meg kéne nézni azt a szenzort is ami érzékeli mennyire van benyomva a pedál.EGR-t lefalazni. :D Sajnos az autó szerelők manapság semmit nem tudnak megjavítani elmaradtak a ladás korszakba XD Tisztelet a kivételnek.Szerintem fixen a légtömegmérő szar szerezni kéne egy új-at gyárit és azzal tesztelni.

EGR-t lefalazni??mire gondolsz??

az a baj hogy egyszerűen a környezetemben nincs donorautó!!

a gyári légtömegmérő, meg meghaladja az anyagi képességeim:-)legalábbis egy jódarabg:-)

köszönöm, hogy válaszoltál

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretnék belekotyogni de muszáj vagyok! :P

Nekem is van egy domain és egy tárhelyem a tárhelyem 500MB bőven elég sok mindenre!

Itt van egy link szerintem itt a legolcsóbb! Tárhely, domain regisztráció ...

A tárhelyre könnyen fel lehet telepíteni több fajta weblapsablonokat mint pl.:Joomla,wordpress,drupal,e107,phpbb stb....

Remélem nem baj, hogy belekotyogtam! :D

Korlátlan tárhelyet ad haverom havonta 1000FTért tehát nem mondanám olcsónak. :P Természetesen ezt csak nekem. :D

Link to comment
Megosztás:

EGR-t lefalazni??mire gondolsz??

az a baj hogy egyszerűen a környezetemben nincs donorautó!!

a gyári légtömegmérő, meg meghaladja az anyagi képességeim:-)legalábbis egy jódarabg:-)

köszönöm, hogy válaszoltál

Az lehet, hogy meghaladja de olyat kell bele tenni, hogy normális legyen. :D Astra topicba GYIK ott megtalálod a falazást EGR. De ott inkább légtömegmérő gond lesz utángyári szart sem ér.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg szar az új órám, minden tök jó rajta, jó a fordulatszámmérő, jó a KM óra része a spirtált is cseréltem azóta nincs gondom vele. Az égők is ######án világítanak az órával nincs baj. Mielőtt megvettem kipróbáltam ment a napi számláló, most huzamosabb ideig tudtam használni végre öcsém csak 3Kmig megy el és ennyi megáll és onnan nem megy tovább lenullázom megint addig. Ha nem is menne azt mondanám jól van. De ez mi lehet? :D Lehet szar a KM spirál? Mert astrából vettem bár a km óra az tök jól működik. Nem értem frankón... :P Arra tippelek, hogy szét volt szedve és szarul van valami összetéve ezért megy csak el 3kmig.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg szar az új órám, minden tök jó rajta, jó a fordulatszámmérő, jó a KM óra része a spirtált is cseréltem azóta nincs gondom vele. Az égők is ######án világítanak az órával nincs baj. Mielőtt megvettem kipróbáltam ment a napi számláló, most huzamosabb ideig tudtam használni végre öcsém csak 3Kmig megy el és ennyi megáll és onnan nem megy tovább lenullázom megint addig. Ha nem is menne azt mondanám jól van. De ez mi lehet? :D Lehet szar a KM spirál? Mert astrából vettem bár a km óra az tök jól működik. Nem értem frankón... :P Arra tippelek, hogy szét volt szedve és szarul van valami összetéve ezért megy csak el 3kmig.

Biztos megpróbálták visszatekerni fúrógéppel aztán elcsattant a számláló :D

Oldallal kapcsolatos kérdés, szerintetek (főleg olyanok akik leírásozni fognak) lehessen rövid leírást adni ami a listázáskor a teljes leírás olvasása előtt látható lesz vagy felesleges? :P

Link to comment
Megosztás:

Biztos megpróbálták visszatekerni fúrógéppel aztán elcsattant a számláló :P

Oldallal kapcsolatos kérdés, szerintetek (főleg olyanok akik leírásozni fognak) lehessen rövid leírást adni ami a listázáskor a teljes leírás olvasása előtt látható lesz vagy felesleges? :D

Hmmmm és akkor ennyi az nem is javítható? Mert akkor marad így az óra. A többi dolgot mutatja. :P De pont 3ig megy el és ennyi? Nekem ez a fura.

52320-20100622-HKPbOH.jpg

Na ez a kép alapján másik órával javíthatónak tűnik tehát cserélem benne ezt a cuccot akkor elvileg jónak kell lennie. :D Tehát akkor a másik órámat lehet szétbombázom erre csak nem tudom, hogy a fordulatszámmérős és sima között van e különbség.

Link to comment
Megosztás:

Ma agyaltam kicsit, hogy mit is lehene kezdeni a megvett de felesleges nappali ledes fényekkel. A kocsira kívülről nem pakolom fel, gondolkoztam és tényleg nem nézne ki jól. De viszont az utastér megvilágítására tökéletes. Nagyon jó a fényerejük. Gondolom lesznek akik erről is le akarnak majd beszélni, de szerintem ez tuti lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hmmmm és akkor ennyi az nem is javítható? Mert akkor marad így az óra. A többi dolgot mutatja. :P De pont 3ig megy el és ennyi? Nekem ez a fura.

http://pics.coldline.hu/pics/52320-20100622-HKPbOH.jpg

Na ez a kép alapján másik órával javíthatónak tűnik tehát cserélem benne ezt a cuccot akkor elvileg jónak kell lennie. :P Tehát akkor a másik órámat lehet szétbombázom erre csak nem tudom, hogy a fordulatszámmérős és sima között van e különbség.

Fordulatszámmérős és a sima óra bele egy az egyben ugyan az, én tegnap a tőled vett órát visszapörgettem a sajátomhoz, de évekkel ezelőtt fateréban az órabelet cseréltük ki simán, de most hogy gondolkodok a másik hiba az lehet, hogy ha ránézel a képre amit feltettél, van felül az a sor fogaskerék, ahol a csavarhúzó bent van, az olyan speciális fogaskerék hogy az egyik fog belőle picivel kisebb a többinél, ha ahhoz ér akkor fordul, na most nálad lehet hogy eltörött az, vagy nem fúróval buherálták, hanem kézzel mint én hogy kiszórtam azokat a kerekeket és szabadon lehetett mozgatni a számokat, és az illető rosszul tette vissza, ez nagyon valószínű :D Attól van az hogy 3-nál megáll mert három foggal arrébb rakta a kicsi fogat szerintem :D De csak feltevés nem biztos :D

Ja és ha buherálod nagyon vigyázz a középső spirálos rugóra mert az a lelke mindennek! :D

Link to comment
Megosztás:

Ma agyaltam kicsit, hogy mit is lehene kezdeni a megvett de felesleges nappali ledes fényekkel. A kocsira kívülről nem pakolom fel, gondolkoztam és tényleg nem nézne ki jól. De viszont az utastér megvilágítására tökéletes. Nagyon jó a fényerejük. Gondolom lesznek akik erről is le akarnak majd beszélni, de szerintem ez tuti lesz.

Ha a középső beltéri világításra gondolsz, hogy oda beépíteni, megoldani meglehet, viszont ha belegondolsz értelme nincs, mivel a sofita égő helyére kész 4/6 smd ledes verziót kapsz készen, csak ki a régit be a ledest és kész! :D De ha valakinek van szabadideje meg türelme akkor lehet vele bíbelődni! :P

Link to comment
Megosztás:

Ha a középső beltéri világításra gondolsz, hogy oda beépíteni, megoldani meglehet, viszont ha belegondolsz értelme nincs, mivel a sofita égő helyére kész 4/6 smd ledes verziót kapsz készen, csak ki a régit be a ledest és kész! :D De ha valakinek van szabadideje meg türelme akkor lehet vele bíbelődni! :P

A középső világítás kiegészítésére gondoltam. De még csak tervben van. Még töröm a fejem hogy lehetne ízlésesen megoldani

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.