Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Alapjáraton a pillangó zárva van, csak annyi levegőt kap a motor, amennyit az alapjárati motor kúpja beenged. Ezt a pillangó melletti megkerülő járaton teszi meg, ennek a járatnak a keresztmetszetét szabályozza a léptetőmotor kúpja.

Az ECU figyeli "hány fokos a motor", így előre beállított értékek alapján szabályozza a keverékképzést, amíg nincs lambdajel. Fűtött lambda esetében annyi a nyereség, hogy hamarabb éled, hamarabb áll be a lambda szabályzás.

Link to comment
Megosztás:

Kerdeztem mar korabban is, de nem kaptam ra valaszt. A levegoszuro es a levegohomerseklet erzekelo kozott a gumitomlo a hajlasban ki van torve. Ennek lehet valami rendellenes kovetkezmenye, foleg ilyenkor telen?

Igen..

Nekem is cserélni kellett, mert "elérett"... 4500Ft volt a Csergőben. Piszkos levegő, a hőmérséklet mérőt megzavarhatja, s többet fog fogyasztani.... sokkal.. főleg hidegben.

Szerintem cseréld, ne foltozgasd, mert úgysem lesz jó.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hogy lehet leszedni a pátféklámpát roncsolás nélkül.Köszi

Úgy tudom, hogy a gyári pótféklámpa ragasztott, tehát szépen leszedni nem lehet valahogy lefejteni az üvegről, de akkor már kétséges hogy vissza tudod tenni! De majd okosítanak azok akiknek van, mert nekem nincs csak pár hete láttam közelről ismerősnél egy bontott corsa-n! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, hogy a gyári pótféklámpa ragasztott, tehát szépen leszedni nem lehet valahogy lefejteni az üvegről, de akkor már kétséges hogy vissza tudod tenni! De majd okosítanak azok akiknek van, mert nekem nincs csak pár hete láttam közelről ismerősnél egy bontott corsa-n! :lol:

Nem csak két tartó van felragasztva az ablakra, amire rácsúszik a keret?

Link to comment
Megosztás:

Nem csak két tartó van felragasztva az ablakra, amire rácsúszik a keret?

Lehetséges, az enyémben nincs gyárilag a másikban is ez sima pótféklámpa van nem gyári ami láttam azt is csak kicsit megdöntöttem a csomagtartó ajtót és felülről ránéztem, megfordítani nem tudtam mert elé volt minden pakolva :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát igen, a piros matrica. Sajnos hiába 2-es besorolású, ha jól emlékszem, de szerintem az életkor is számít. A családban van egy Astra F 1999 X16sz ami zöld.

Most ezzel járok az 1994 C12nz helyett. Súlyban alig 200 Kg a különbség, kW-ban meg 22 (33kW, 55kW) de még sem érzem a nagy teljesítmény különbséget. Az Astra nyomatékát nem ismerem, meg sem néztem, de biztos vagyok benne, hogy jobb mint 86Nm/2800fp.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát igen, a piros matrica. Sajnos hiába 2-es besorolású, ha jól emlékszem, de szerintem az életkor is számít. A családban van egy Astra F 1999 X16sz ami zöld.

Most ezzel járok az 1994 C12nz helyett. Súlyban alig 200 Kg a különbség, kW-ban meg 22 (33kW, 55kW) de még sem érzem a nagy teljesítmény különbséget. Az Astra nyomatékát nem ismerem, meg sem néztem, de biztos vagyok benne, hogy jobb mint 86Nm/2800fp.

128nm@2800

De idén jár le a műszaki azért zöld.

Nem akarod érezni.

Azért 14mp 0-100 helyett 20mp 0-100 érezhető különbség.De egyik sem versenyautó az tény.

Link to comment
Megosztás:

Nem a műszaki matricáról beszélek, hanem a hatszögletű környezetvédelmiről! Amúgy még pont egy év a műszaki

Akkor meg nem lehet zöld. Mert 2010 január 1 óta kéket adnak, ha a környezetvédelmi besorolás 4-8 között van. 9 felett adnak zöldet.

Szerintem te a műszaki vizsga érvényességét jelző matricával keverted össze. Az alsót kell nézni.

Az előtt valóban zöld járt, hakapeszi topiktárs pedig azért mondta, hogy valószínűleg idén jár le a műszakid, ha még zöld matricával járkálsz, mert azt 2009 november 18 és dec 31 között kaphattál csak!

Link to comment
Megosztás:

Akkor meg nem lehet zöld. Mert 2010 január 1 óta kéket adnak, ha a környezetvédelmi besorolás 4-8 között van. 9 felett adnak zöldet.

Szerintem te a műszaki vizsga érvényességét jelző matricával keverted össze. Az alsót kell nézni.

Az előtt valóban zöld járt, hakapeszi topiktárs pedig azért mondta, hogy valószínűleg idén jár le a műszakid, ha még zöld matricával járkálsz, mert azt 2009 november 18 és dec 31 között kaphattál csak!

Vagy ossza meg velem hol adtak neki x-es 99es tehát csont eu2-es autóra zöldet 2010 jan 1. után,mert akkor odaküldök minden piros matricást kékért... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy ossza meg velem hol adtak neki x-es 99es tehát csont eu2-es autóra zöldet 2010 jan 1. után,mert akkor odaküldök minden piros matricást kékért... :lol:

A másik Corsa most volt műszakin, a vizsgáztató ismerős mondta, hogy ha 2006 utáni lenne az autó kék plakettet kapott volna, de mivel C12NZ a motorkód és abból a C az EURO2-es besorolást jelenti így csak pirosat kapott megint!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.