Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Üdvözletem!

Lenne egy kérdésem B corsánál jobboldalon a sárvégő alatt van egy doboz 3 cső megybele 1 tanktól jön 1 levegöző 1 meg az injekktórhoz a dobozba fekete kis bügyüszök vannak ennek mi szerepe lenne most az szenyeződés benne vagy gyárilag valami szűrő lenne ?

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Lenne egy kérdésem B corsánál jobboldalon a sárvégő alatt van egy doboz 3 cső megybele 1 tanktól jön 1 levegöző 1 meg az injekktórhoz a dobozba fekete kis bügyüszök vannak ennek mi szerepe lenne most az szenyeződés benne vagy gyárilag valami szűrő lenne ?

Válaszokat előre is köszönöm.

Szénszűrő.

Link to comment
Megosztás:

De ennek mi szerepe van mit szűr meg mert ezen a csövön csak akkor szív levegőt ha fordulaton vana motor és az injektórba is bele ment már

Ha peregnek belőle a széndarabkák akkor az szívás.

A tanksapkánál lévő szeleppel és a motortérben lévő tankszellőztetővel van összekötve. A harmadik cső vakon végződik az első váznyúlványnál.

Én már szétszedtem az injektrofejet darabokra miatta, kicseréltem a szénszűrőt is plusz az összes csövet átfújtam nagynyomással,de valahol még mindig van dugulás,mert még mindig hajlamos 4000-5000 környékén befulladni.

Link to comment
Megosztás:

mennyi a reális eladási ára egy használt kormány légzsáknak (dudánál szakadt) indítónak, illetve egy komplett klímának (1,2 16v)?

köszi

inkább máshogy kérdezek :rolleyes:

van egy sérült B corsa, 2000 évjárat 1,2 16V, dupla légzsák, abs, fűthető tükrök, klíma, elektromos ablak, nem az eleje sérült. mennyit és mit lehet ebből kiárulni gyorsba?

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

kasztni nincs, csak alkatrészek, 3 ajtós, ajtók vannak, nem rohadtak, meg a többi sallang, lámpa, lökös, tükör, üvegek, szélvédők, nagy hátsó szárny

Az kár, kellett volna a motorháztető sárvédők ajtók és a hátsó ajtó... :/ Egyébkét sok pénz van abban amit leírtál. Ha reális áron adod hamar elmennek.

Link to comment
Megosztás:

300-400 körül darabonként. A duplalégzsákos műszerfal eleve drága, a motor, a klíma a szervó... fotó racing bazár és meglátod mennyire pörög. Nem kérdezgetni kell.

köszönöm, de ha elkezdem bontani akkor már nem igazán tudom utána árulni egyben ha nem pörög.

Link to comment
Megosztás:

Ha peregnek belőle a széndarabkák akkor az szívás.

A tanksapkánál lévő szeleppel és a motortérben lévő tankszellőztetővel van összekötve. A harmadik cső vakon végződik az első váznyúlványnál.

Én már szétszedtem az injektrofejet darabokra miatta, kicseréltem a szénszűrőt is plusz az összes csövet átfújtam nagynyomással,de valahol még mindig van dugulás,mert még mindig hajlamos 4000-5000 környékén befulladni.

nekem nemfúladt be meg semmi csak le húztam azt a csövet és televolt az injektorig kitakarítotam az injektórt meg a csövet is kifúvatam most már csak a fekete dobozban van abból a szénből meg abban a csőben van ami a tank felőljön most akkor a tankfelöli csövet is takarítsam ki vagy arról benne kell lenni-e a szén darabkáknak vagy csak a fekete dobozban szabad lenni-e?

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábban írtátok, hogy a TID ki tudja írni az aktuális sebességet 50 km/h-ig, ha be van kötve a megfelelő vezeték. Nos... az kis könyv szerint az ECU-ból jön ki egy kék vezeték piros csíkkal, és megy a műszerfalba és a TID-be. A műszerfalba tényleg be van kötve, és eredetileg spirálos fordulatszám nélküli óra volt, és TID sem volt az autóban. A műszerfalból behúztam a kék-piros vezetéket a TID kék-piros vezetékéhez, de hiába nyomkodom különböző módokon a gombokat nem ír ki semmit.

Ötlet?

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábban írtátok, hogy a TID ki tudja írni az aktuális sebességet 50 km/h-ig, ha be van kötve a megfelelő vezeték. Nos... az kis könyv szerint az ECU-ból jön ki egy kék vezeték piros csíkkal, és megy a műszerfalba és a TID-be. A műszerfalba tényleg be van kötve, és eredetileg spirálos fordulatszám nélküli óra volt, és TID sem volt az autóban. A műszerfalból behúztam a kék-piros vezetéket a TID kék-piros vezetékéhez, de hiába nyomkodom különböző módokon a gombokat nem ír ki semmit.

Ötlet?

Gyuri

Spirálosnál nem is jó asszem de a 2 gombot kell egyszerre nyomni.

Link to comment
Megosztás:

Spirálosnál nem is jó asszem de a 2 gombot kell egyszerre nyomni.

De jó a spirálosnál is, nálam mindkettő spirálos és be is vanna kötve, lepróbáltam mindkettőben, ha a két gombot egyszerre lenyomva tartot kb 5 vagy kicsit több mp-ig akkor be kell jönnie, ha jól kötötted!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.