Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Kedves dirty... A jelek szerint nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal, sem anyagi, sem etikai oldalról. Nem egy gagyi e107 oldalról, vagy egy ingyendomain.reklamozzunk.hu ingyenes tarhelyrol beszélünk. Ez egy hivatalosan, több eve bejegyzett egyesület, és az összes weboldal a szükséges tarterulettel....

Á hagyjátok! Nem értitek.

Az ő ingyenes oldala biztos mindig megy, sosincs leállás, napi szinten mentenek, vírusszűrése is biztos van, feltörhetetlen, stb, stb...

Ott értelmes emberek vannak, le is foglalja a nagy meló, anyagi áldozatot hoz a többiekért stb, stb,

Ide nem anyagot gyűjteni jár, nem barátokat szerezni, nem újraregisztrálni, nem veszekedni, stb, stb.

Nekünk akar segíteni, hogy színvonalasabb legyen a fórumunk amit iszonyat drágán évi 5000 forintos tagdíjért teszünk korlátlanul elérhetővé, már 10 éve.

Igen kedves Dirtyhandz, ez a klub már 10 éve nem emelt tagdíjat, szeretném majd látni a te fórumodat 10 év múlva....

És ezt az iszonyatos összeget azért kérjük, mert le akarjuk nyúlni, ezt persze legutóbb az "APEH"-nél is elmondtam amikor bent voltam adategyeztetésen.

A legutóbbi postaköltségünk is több 10.000 forint volt, és évente nem egyszer postázunk.

Az 5000 forint mellé még kapnak a tagok egy klubkártyát is aminek az értéke a befizetett tagdíj kétszerese lenne ha meg kéne venni...

Link to comment
Megosztás:

A két küszöböt szeretnék megjívattatni. Rohadni nem rohad, de viszont ilyen levegösődés láthatő és még időben szeretném orvosolni a helyzetet. Mennyibe fog ez fájni nekem kb? :)

És bocsi, hogy így közbe szóltam a vitázásnak. Viszont én csak ide regisztráltam, klubbtag nem vagyok. Ez most nagyon nagy gond vagy ilyesmi?

Link to comment
Megosztás:

Pistiven kívül

:D

Szóóóval van valakinek motorháztetó spriccnike esetlwg 2? Boltolnék vele! Kösziiii

Konkrétan gyárit hol lehet venni azt nem tudom... Hívogass végig Opeles boltokat hátha, én találtam a UNIXban is 1892Ftért Hans-Pries márkában, ha nagyon kell. //fúvóka néven//

A két küszöböt szeretnék megjívattatni. Rohadni nem rohad, de viszont ilyen levegösődés láthatő és még időben szeretném orvosolni a helyzetet. Mennyibe fog ez fájni nekem kb? :)

Nagyon változó árban van. 5000Fttól 20 000Ft-ig csinálják. Attól függ hol, h első látásra mit mondanak.. Mennyi munka van vele, mivel kell lefújni, kell-e lakatolni(?!)...

Am. rájöttem a nagytrükkre, h hogy kell az 5hsz kiküszöbölni, 1HSZ-ben írok le mindent, mint pl. most 1hsz-ben 3 idézés. :))

Link to comment
Megosztás:

A két küszöböt szeretnék megjívattatni. Rohadni nem rohad, de viszont ilyen levegösődés láthatő és még időben szeretném orvosolni a helyzetet. Mennyibe fog ez fájni nekem kb? :)

Nem írtál motorkódot! :devlish:

Amúgy bármilyen rozsda,vagy esetedben púposodás,tehát rozsda a köszöbön azt jelenti,hogy sikítóval meg CO val lehet csak gyógyítani. Egy küszöbcsere színrefújással olyan 25pénz kb. Csak simán színre fújatod akkor meg 10 egység/db és nagyjából 3 hónap múlva ugyanúgy fog kinézni,mert belülről rohad.

Link to comment
Megosztás:

Ja értem. Tehát akkor vennem kéne 2 új küszöböt a régit kivágni újat betenni plusz akkor még azt lefújatni. :) Na fain csak úgy nyeli a pénzt :D

Nekem a színrefújást csinálnák meg 20ért a kétoldalon, ezt a választ kaptam kb. 3 hónapja. Előtte nem árt lekezelni, ha javítottad. Viszont lehet, h olcsóbbra kijössz egy jól heggesztő ismerőssel, plusz ha kivágják a rozsdás darabot. Szépen ki gittelve és utána vinni fújatni, mert ha ezt tőlük kéred úgy arányosan többszörös árat kérnek el.

Ha esetleg nem zavar, h ott más színű pl. fekete a küszöb, akkor ajánlották a rücsi festéket oda, mert az jobban véd, ha tiszta a felület és OLCSÓbb.

Ha minőségi munkát akarsz akkor be a szervízbe. Komplett új küszöb, plusz a felrakás munkadíjja, plusz a lekezelés, lefújás díjja.

Konkrét árat nehéz mondani, mert lehet, hogy a Budapesti út 1. ben megcsinálják 17 000Ftért, a Budapesti út 12.-ben meg 35 000Ft+áfával.

Bizony az autónak van szép anyagi vonzata. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a színrefújást csinálnák meg 20ért a kétoldalon, ezt a választ kaptam kb. 3 hónapja. Előtte nem árt lekezelni, ha javítottad. Viszont lehet, h olcsóbbra kijössz egy jól heggesztő ismerőssel, plusz ha kivágják a rozsdás darabot. Szépen ki gittelve és utána vinni fújatni, mert ha ezt tőlük kéred úgy arányosan többszörös árat kérnek el.

Ha esetleg nem zavar, h ott más színű pl. fekete a küszöb, akkor ajánlották a rücsi festéket oda, mert az jobban véd, ha tiszta a felület és OLCSÓbb.

Ha minőségi munkát akarsz akkor be a szervízbe. Komplett új küszöb, plusz a felrakás munkadíjja, plusz a lekezelés, lefújás díjja.

Konkrét árat nehéz mondani, mert lehet, hogy a Budapesti út 1. ben megcsinálják 17 000Ftért, a Budapesti út 12.-ben meg 35 000Ft+áfával.

Bizony az autónak van szép anyagi vonzata. :)

Viszont arra is gondoltam, hogy mivel fekete elemek vannak a kocsimon akkor már egy fekete küszöböt betetetni és úgy hagynám. Nem fújatnám le. Szerintem így is szépen nézne ki :) Meg érdeklődöm még ezt. És köszi a segítséget.

Egyébként benzinszűrőt nehéz cserélni? Meg ez a szénszűrős dolog ez micsoda? Nem is hallotam még ilyenről. Akkor már ezt is érdemes lenne cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Viszont arra is gondoltam, hogy mivel fekete elemek vannak a kocsimon akkor már egy fekete küszöböt betetetni és úgy hagynám. Nem fújatnám le. Szerintem így is szépen nézne ki :) Meg érdeklődöm még ezt. És köszi a segítséget.

Egyébként benzinszűrőt nehéz cserélni? Meg ez a szénszűrős dolog ez micsoda? Nem is hallotam még ilyenről. Akkor már ezt is érdemes lenne cserélni?

Benzinszűrő cseréje alapból egyszerű, az autó alján az anyós oldalon kicsivel hátrébb található, akna sem fontos a cseréhez, csak úgy könnyebb, ha nincs akkor alá kell feküdni, én is akna nélkül cseréltem, akkor tud szívatni ha össze van állva a cuccos akkor lehet vele szenvedni, nálam viszonylag gyorsan ment, két végén speckó csat fogja, azokat ki kell pattintani az ellendarabból, az új szűrön ez rajta lesz, bepattintod az újat és kész! Csere utáni első indításnál nem biztos hogy pöccre fog indulni, mert még át kell járnia az üzemanyagnak!

A szénszűrő a motortérben a tűzfalnál található az injektortól balra hátul, egy kis fekete doboz, nekem is azzal gyűlt meg a bajom múltkor mert falsot szívott onnan, hozzáteszem nekem full üres a doboz, a csövek is tiszták, szóval nem tudom hová tűnt belőle a cucc :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor azzal jó üzletet csináltál :) Kompletten mindennel együtt vitték ?

Volt rajta injektorfej az komplett volt mindennel: fojtószeleppoti,alapjárati,injektor. De csak mert Drummernek végül nem kellett az alapjárati motor. :D

Amúgy meg csak a blokk: egr,lambda,kopogásérzékelő,gyújtás nélkül,mert azok majdnem mégegyszer ennyit érnek.

Link to comment
Megosztás:

Az helyzet, hogy mostmár szeretnék valami komolyabb autót a kis Corsám helyett. Kikérném a véleményeteket, hogy milyen az apróhírdetés :)

www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_b/opel_corsa_b_1.2i_city-5456006

Szerintem is több kép! : )

Amúgy csalódtam benned, meg Mc-elekben is... Nem is vagytok Corsások... :( Vagyis Drummer még az..

Ha nem jön össze, akkor cserélj motort. Van aki megoldja azt is, h a motorszám ua. marad, vagyis a blokk. Csak a benne lévő cumó változik.

Nem írok példát. :)

Ha gondolod akkor probálj ki egy olyat amire gondolok!

Viszont, ha több kell, akkor nincs mese.. Autó csere.

Szerintem elég sokat beleadtál az autóba, h ilyen drágán, mégis ahhoz képest olcsón eladd.

A kipufogód nem akarod lecserélni gyárira?

Nekem van gyári, Neked meg C Corsás. :sneaky: :sneaky: (Ha már eladod.. Ez úgyse dob, se veszít az árán)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is több kép! : )

Amúgy csalódtam benned, meg Mc-elekben is... Nem is vagytok Corsások... :( Vagyis Drummer még az..

Ha nem jön össze, akkor cserélj motort. Van aki megoldja azt is, h a motorszám ua. marad, vagyis a blokk. Csak a benne lévő cumó változik.

Nem írok példát. :)

Ha gondolod akkor probálj ki egy olyat amire gondolok!

Viszont, ha több kell, akkor nincs mese.. Autó csere.

Szerintem elég sokat beleadtál az autóba, h ilyen drágán, mégis ahhoz képest olcsón eladd.

A kipufogód nem akarod lecserélni gyárira?

Nekem van gyári, Neked meg C Corsás. :sneaky: :sneaky: (Ha már eladod.. Ez úgyse dob, se veszít az árán)

Halkan jegyzem meg ,hogy az 1.2-ből motorcsere nem olyan egyszerű pikk-pakk történet. Ha óradíjba dolgozó szerelőt ismersz csak,meg nincs neked sem műhelyed akkor én nem szivatnám vele magam.

c12nz helyett még c16nz-t sem lehet belógatni,mert más a gyújtásuk. Tehát kábelt kell cibálni,akkor meg már bármilyen kisblokk is ugyanakkora meló, mondjuk (c16se).

Meg jó motort sem egyszerű találni.Bár kinek mi a jó..valaki tök elvan vele,hogy hosszabb út előtt feltölti vízzel,olajjal.

No és akármit csinálsz vele akkor is csak korza marad.

Link to comment
Megosztás:

Az helyzet, hogy mostmár szeretnék valami komolyabb autót a kis Corsám helyett. Kikérném a véleményeteket, hogy milyen az apróhírdetés :)

www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_b/opel_corsa_b_1.2i_city-5456006

Fúúú de őszinte vagy. Túl őszinte...meg szerintem nagyon sokért raktad fel. Az enyém pont olyan mint a Tiéd, csak le van belül pukkanva kicsit, 2 év vizsgával is majd fele annyi volt :/ és azt is sokalltam érte.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.