Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nagyon változó!

A Csergőt preferálom a legjobban, csak az elég drága. Ezenkívül van egy jó pár hely amit érdemes látogatni. Számszerint +3 BIZTOS! :)

/Unix, Bárdi, Láng, Start viszont kedvezmény nélkül baromi drága..../

Meg úgy emelekednek az árak ahogy romlik a forint, például vettem egy visszapillantó tükröt annak idején 2 ezerért, azt most 3200Ft-ért kaptam meg :D Ugyan azt. és kb 5 hónap telt el :)

Link to comment
Megosztás:

Sziastok!

Pistiv! Benzinszűrőt egy hete cserétlem egyedül, 10 perc mire abilincs csavarját meglazítottam, a többi alig 3. Sár, és rozsda. A cső rögzítő műanyag patenthez megfelelő egy csőrös fogó. Ha alá fekszel gyürd fel a ruhád ujját könyékig, rakj le a földre néhány rongyot, és a kezed ügyébe papírtörlőt. Mielőtt laveszed, pattintsd ki a benzin csövet a vezető müanyagból, így kevésbé törik meg a művelet során! Még egy tipp: a biztonság kedvéért Te is cseréld le a csillag csavart hatlap fejű lemez csavarra, mert így később könnyebb lesz meglazítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most kérdés!

Úgy néz ki mégis csak veszek 1,4-es motort. 1994-es C12NZ-t cserélnék 1994 C14Nz-re, mindkettő rotor elosztós. Ha minden igaz a váltó ugyan az. Vagy más a vég áttétel? Vezérlő elektronika is csere? Gondolom önindító, generátor is ugyan az, az sem kell. Aki cserélt már motort tudna segíteni mit kell cserélni, mit nem?

köszönöm!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Előre terveztem. Most néztem,hogy van 27mm-es tuning stabi nekem két 17es lenne...

Hátul még nincs,legyen? :D Merev hidat nem jött át,hogy hová merevítsem még.

Ha elfér előre nyugodtan rakd fel.

Hátra? Van egy gyári rugóacél rúd, amit a hídba lehet betolni és alulra is lehet csavarozni egy keresztmerevítést.

Link to comment
Megosztás:

Ha elfér előre nyugodtan rakd fel.

Hátra? Van egy gyári rugóacél rúd, amit a hídba lehet betolni és alulra is lehet csavarozni egy keresztmerevítést.

Igen azt láttam hol van a helye csak az értelmét nem látom. Merev híd is csavarodik?

Előre meg a nyomtávrúd fölé gondoltam a másikat. Nincs ott akkora zsúfoltság. :D

Kitámasztórúdra gondoltam pardon.

Link to comment
Megosztás:

Igen azt láttam hol van a helye csak az értelmét nem látom. Merev híd is csavarodik?

Előre meg a nyomtávrúd fölé gondoltam a másikat. Nincs ott akkora zsúfoltság. :D

Túlzásba ezt sem kell vinni, a végén szöcskét csinálsz a járgányból :D

Link to comment
Megosztás:

Igen azt láttam hol van a helye csak az értelmét nem látom. Merev híd is csavarodik?

Előre meg a nyomtávrúd fölé gondoltam a másikat. Nincs ott akkora zsúfoltság. :D

El sem hinnéd mennyit csavarodik a merevnek hitt híd.

Nyomtávrúd fölé?

Ez a gyári GSi/Sport első stabrúd/futómű:

11867383_b4140f0e61a975ef107aaad31bf6f272_l.jpg

Itt pedig látszik a hátsó hídban lévő stabrúd:

11867393_c468ea0d932f7678fc3fac440977297c_l.jpg

Link to comment
Megosztás:

Haka ,mizu a fulladással ?

Egészen ritkán adja már csak elő. :D Javuló tendenciát mutat,egyszer csak kitisztul.

Már gondoltam arra is,hogy a kopogásérzékelő elveszi az előgyújtást néha,de próbáltam lehúzott stekkerrel és úgy is rá tudtam venni a fulladásra. Szóval mindig oda jutok,hogy csak van még valahol szén és az kavar,pedig minden csövet és az egész injektorfejet szétszedve átfújkáltam. Gondolom a szén csinál még balhét,mert mindent próbáltam cserealkatrészekkel és javulást csak a befecskendezőszelep csere hozott 30km-re kb,aztán azzal is torpant,gondolom kapott az is a darabkákból. Végül eljutottam a szénszűrőig,amiből folyt a szén.

Link to comment
Megosztás:

nem akarom senkinek a boltját rontani,de ma hallottam hogy elképesztő olcsón ad gyári alkatrészeket az alábbi cég,akinek nincs sehol kedvezménye (meg akinek van annak is) esetleg érdemes náluk szétnézni

http://www.mullerauto.hu/index.php?data[mid]=1

10-en X éve náluk vásárolunk. Azt hittem itt mindenki ismeri őket. Anno a D Kadettünkbe kellett egy kárpittartó műanyag pöcök. Rüsselsheimből rendelte meg a hölgy aki a mai napig kenterbe vágja a mellette dolgozó hapsikat. Máshol csak azt kaptuk hogy: óóóó hát ilyet már nem is gyártanak. Persze.

Mi nagyon szeretjük ezt a boltot, tényleg csak ajánlani tudom őket én is.

Link to comment
Megosztás:

ez pedig így volt...

megnéztem az áraikat...

és csak mosolyogtam :)

Mit akartál venni?

Komplett motort? :)

Amúgy most a Te véleményed elvétve, csak pozitívat kaptak. Bár mondjuk kivéve, h nekem nem c14se, hanem c14nz szelepfedél tömítést adtak. De... Teljesen jól szolgál. Nem ereszt, szal legjobb! :D

Link to comment
Megosztás:

Mit akartál venni?

Komplett motort? :)

Amúgy most a Te véleményed elvétve, csak pozitívat kaptak. Bár mondjuk kivéve, h nekem nem c14se, hanem c14nz szelepfedél tömítést adtak. De... Teljesen jól szolgál. Nem ereszt, szal legjobb! :D

nincs nekem bajom velük.. nekem nem ők a boltom :)

ECU csere volt ...

Link to comment
Megosztás:

C12NZ-ben hol találom a szénszűrőt? Csak mert ez a fulladásos dolog előjött nálam is. De nagyon ritkán kb heti 1szer. Meg az indításnál (hideg-meleg) felpörög a motor (kb 3-4sec) aztán pedig ráál az alapjáratra? A szénszűrőnek itthon saját kezűleg minimális szerszámkészlettel megoldható a szerelése? Esetleg valami kép róla hol találom? :) És ha lehet ilyen egyszerűbb embernek való magyarázatot ha kaphatok mert nem vagyok annyira autószaki :) És még annyi, hogy a benzinszűrőt ha nem cserélték jó pár idelye annak milyen jelei lehetnek?

Köszi előre is a válaszokat :)

Link to comment
Megosztás:

C12NZ-ben hol találom a szénszűrőt? Csak mert ez a fulladásos dolog előjött nálam is. De nagyon ritkán kb heti 1szer. Meg az indításnál (hideg-meleg) felpörög a motor (kb 3-4sec) aztán pedig ráál az alapjáratra? A szénszűrőnek itthon saját kezűleg minimális szerszámkészlettel megoldható a szerelése? Esetleg valami kép róla hol találom? :) És ha lehet ilyen egyszerűbb embernek való magyarázatot ha kaphatok mert nem vagyok annyira autószaki :) És még annyi, hogy a benzinszűrőt ha nem cserélték jó pár idelye annak milyen jelei lehetnek?

Köszi előre is a válaszokat :)

Ha csak 2000 ig pörög fel az nem bug hanem feature.

Benzinszűrő is tud ilyet csinálni,a szénszűrő meg az anyós oldali kerékjárat takaró műanyag mögött érhető el,elég ha az alsó két bolhát a köszöbnél kipattintod. Viszont el fognak törni az 100% én csavarokat raktam vissza.A sárvédő mögött van a tartály.

Könnyen észreveszed ha kuka,megrázod és ha csörög akkor tudok adni 4e+postárt bontottat. :D Van egy pár akit még érdekel.

Új ára 20 körül van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.