Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Amúgy megnéztem a vimeo-n a másik Corsa B nevű videódat, gondolom azon is ez a corsa jár, hangja alapján lehet hogy, sőt esélyes... baj van a hidrotőkéiddel, illetve az olajzásukkal, de az is lehet csak a hang furcsa, gondolom mobillal vetted fel, elsőre majdnem dízelnek halottam :D

Én megmondom mi az a hang:

szelephézagoló csésze félre van csúszva...

Na ha nekem lett igazam, akkor valamit tudok! :))

_______________________________________________________________________________________________

viszont van nekem is egy kérdésem:

Ha a váltót,

állóhelyzetben,

járó motorral,

kuplunghoz NEM nyúlva,

elhúzom balra, magam felé, mintha 1-esbe raknám, csak nem tolom fel, akkor egészséges, ha kiad kicsit kerregő hangot, nagyon halkan?

A váltón érzem a kis rezgést is, gondolom a fogak összeérnek..

Ez ilyen? Vagy, ha nem akkor lehet orvosolni?

Módosítva : Pistiv
Link to comment
Megosztás:

Én megmondom mi az a hang:

szelephézagoló csésze félre van csúszva...

Na ha nekem lett igazam, akkor valamit tudok! :))

_______________________________________________________________________________________________

viszont van nekem is egy kérdésem:

Ha a váltót,

állóhelyzetben,

járó motorral,

kuplunghoz NEM nyúlva,

elhúzom balra, magam felé, mintha 1-esbe raknám, csak nem tolom fel, akkor egészséges, ha kiad kicsit kerregő hangot, nagyon halkan?

A váltón érzem a kis rezgést is, gondolom a fogak összeérnek..

Ez ilyen? Vagy, ha nem akkor lehet orvosolni?

Hát ha kuplung nélkül veszed ki sebességből akkor persze hogy kerreg, mert elkaphatod úgy, hogy összeérnek a fogaskerekek, de ha üresben mozgatod kuplung nélkül elvileg nem ad ki hangot legalábbis én nem halottam a egyiknél sem hangot olyankor, hát ha nagyon érdekel akkor kapd le a váltórúdnál a fedelet, kiakasztod a sebesség váltó villát aztán belátsz a fogaskerekekhez, ha valami van ami gondot jelent ott talán meglátod, csak akkor vegyél egy kulissza tömítést mert a régi olyankor kuka, olaj nem folyik ki attól nem kell félni, max amit felhordott lecsöpöghet, de jelentéktelen!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet kedves fórumlakók.

Huncut kis bogaram (na nem VW) csinált egy olyat hogy öszefolyt a víz az olajjal, erre lecseréltük a hengerfejtömítést -> hiba megszűnt szép 3 nap volt mert magam akartam csinálni. Nagykönyvvel rendelkezem a kisautóhoz (B Corsa, 1.2i, X12SZ motorral 1994-es) minden gyári nyomatékon és hát szépen is megy, fogyasztás nagyon tetszik vegyes üzemben 4,5-5 /100km :) persze izopropyl alkoholos trükk játszik, később még HHO-z ni is megpróbálom... DE:

A csere után néhány napja kivillan a kedves lámpánk. Hibakódot kivillogtat: 16-os hibakód = "kopogásérzékelő - nincs jel" (nagykönyv szerint). Ez mindig üzemmeleg motornál fordul elő sőt inkább mindig mikor már picit 90° felé emelkedik termosztát nyitás előtt, természetesen főként dugóban :)

Na persze nem mindig jön elő, de ha már előjött, akkor eltűnik ha a 90° os vonal alá kúszik a mutató. Nem tudom, inkább csak érzem, hogy a motor ilyenkor a vészüzemmódba kapcsol, kicsit lassabban gyorsul (csodát nem várok :) A meleg motornál fellépő kopogás érthető lenne, de eddig csak kétszer volt, mindig 140 KM/H körüli "szálguldásnál" amit szintén megértenék :)

Ilyenkor célnál megálló, akusaru le, majd vissza és talán nem jön elő, de hetente egyszer biztosan van.

Eddig történt az autón:

Katalizátor hopp :) (jó régen)

Gyertyacsere - (NGK két pólus) (jó régen)

Indítómotor csere (jó régen)

210.000 - nél vezérműszíjcsere (pumpa, görgő is)

8000 - 9000 km-enként olajcsere, szűrő + légszűrő (hengerfejnél)

Fékek vizsgálata, cseréje (szerintem nem releváns :)

Hengerfejfelújítás (szelepvezetők, szimmeringek, síkolás)

Leömlőben én házilag políroztam befelé (amíg fért az újam :), na nem tükrösre de azért egész jó lett a hengerfejet nem bántottam.

Dugók szépek takarítottak, minimál váll a heger tetőn (nem akarták még fúrni)

Dugattyúgyűrűt javasolták, sajnos azóta nem néztem kompresszíót :(

Tudja -e valaki közületek, hiszen itt sokan ismerik töviről hegyire ezeket a gépeket, hogy ez mit is jelent, tényleg kopog a motor?, vagy csak valami furmányos érintkezési hiba-e vagy valami más is közrejátszhat, vagy csak simán cseréljek szenzort? Egyáltalán a nincs jel azt mondja, hogy nem jön jel a szenzortól, vagy azt, hogy ha kopog a motor akkor nem szabad jelet adnia.

Köszönöm előre is

András, a hóbortos csakmagánakszerelő

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet kedves fórumlakók.

Huncut kis bogaram (na nem VW) csinált egy olyat hogy öszefolyt a víz az olajjal, erre lecseréltük a hengerfejtömítést -> hiba megszűnt szép 3 nap volt mert magam akartam csinálni. Nagykönyvvel rendelkezem a kisautóhoz (B Corsa, 1.2i, X12SZ motorral 1994-es) minden gyári nyomatékon és hát szépen is megy, fogyasztás nagyon tetszik vegyes üzemben 4,5-5 /100km :) persze izopropyl alkoholos trükk játszik, később még HHO-z ni is megpróbálom... DE:

A csere után néhány napja kivillan a kedves lámpánk. Hibakódot kivillogtat: 16-os hibakód = "kopogásérzékelő - nincs jel" (nagykönyv szerint). Ez mindig üzemmeleg motornál fordul elő sőt inkább mindig mikor már picit 90° felé emelkedik termosztát nyitás előtt, természetesen főként dugóban :)

Na persze nem mindig jön elő, de ha már előjött, akkor eltűnik ha a 90° os vonal alá kúszik a mutató. Nem tudom, inkább csak érzem, hogy a motor ilyenkor a vészüzemmódba kapcsol, kicsit lassabban gyorsul (csodát nem várok :) A meleg motornál fellépő kopogás érthető lenne, de eddig csak kétszer volt, mindig 140 KM/H körüli "szálguldásnál" amit szintén megértenék :)

Ilyenkor célnál megálló, akusaru le, majd vissza és talán nem jön elő, de hetente egyszer biztosan van.

Eddig történt az autón:

Katalizátor hopp :) (jó régen)

Gyertyacsere - (NGK két pólus) (jó régen)

Indítómotor csere (jó régen)

210.000 - nél vezérműszíjcsere (pumpa, görgő is)

8000 - 9000 km-enként olajcsere, szűrő + légszűrő (hengerfejnél)

Fékek vizsgálata, cseréje (szerintem nem releváns :)

Hengerfejfelújítás (szelepvezetők, szimmeringek, síkolás)

Leömlőben én házilag políroztam befelé (amíg fért az újam :), na nem tükrösre de azért egész jó lett a hengerfejet nem bántottam.

Dugók szépek takarítottak, minimál váll a heger tetőn (nem akarták még fúrni)

Dugattyúgyűrűt javasolták, sajnos azóta nem néztem kompresszíót :(

Tudja -e valaki közületek, hiszen itt sokan ismerik töviről hegyire ezeket a gépeket, hogy ez mit is jelent, tényleg kopog a motor?, vagy csak valami furmányos érintkezési hiba-e vagy valami más is közrejátszhat, vagy csak simán cseréljek szenzort? Egyáltalán a nincs jel azt mondja, hogy nem jön jel a szenzortól, vagy azt, hogy ha kopog a motor akkor nem szabad jelet adnia.

Köszönöm előre is

András, a hóbortos csakmagánakszerelő

Én azt javaslom mielőtt bármit is cserélnél, csatlakozó le a kopogásérzékelőnél, kontakt spray-t neki aztán tesztelni legalább egy hétig (azért írok hetet mert írtad hogy hetente legalább egyszer előjön a hiba), ha megint előjön a hiba akkor érzékelő csere vagy újra vagy bontottra akár egy teszt erejéig, ebből már kiszűrhető az érzékelő hiba, ha ezután is fennáll a hiba akkor jobban bele kell mászni a dologba, ezt nem részletezem most, meg amúgy sem tudom 100%-osan mivel nekem még a "kopogásérzékelőmentes" verzió van! (hála istennek :D)

Ezt az izopropyl meg HHO-s dolgot részletezhetnéd nekem privátban, hogy nem "szemeteljük" a témát, csak kíváncsi vagyok rá mit is takar a dolog :)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet kedves fórumlakók.

Szerintem az izopropanolt hagyd a 3.14csába. Nem tudhatod mennyi valójában a víztartalma.

Meg próbáld meg kopogásérzékelő stekkerjét széthúzva mit csinál az adott szitukban,tehát hajtsd meg rendesen...ha olyan vész előgyújtás értékeknél is kopog akkor biztosan az üzemanyag nem megfelelő. (vagy csak a 2-propanol rontja a helyzetet,vagy a síkolás miatt kevés lett a 95ös).

Egyébként van eladó kopogásérzékelőm is természetesen. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ha kuplung nélkül veszed ki sebességből akkor persze hogy kerreg, mert elkaphatod úgy, hogy összeérnek a fogaskerekek, de ha üresben mozgatod kuplung nélkül elvileg nem ad ki hangot legalábbis én nem halottam a egyiknél sem hangot olyankor, hát ha nagyon érdekel akkor kapd le a váltórúdnál a fedelet, kiakasztod a sebesség váltó villát aztán belátsz a fogaskerekekhez, ha valami van ami gondot jelent ott talán meglátod, csak akkor vegyél egy kulissza tömítést mert a régi olyankor kuka, olaj nem folyik ki attól nem kell félni, max amit felhordott lecsöpöghet, de jelentéktelen!

Üresből teszem balra, de nem teszem sebességbe természetes..

Dugóban ültem múltkor full ideges és mérgembe lépegettem át a határokat és úgy jutott eszembe, h balra húzgálom.. :) De alig hallható, a kezemen érzem a rostázást és ha a váltó felé hajolok akkor hallható.

Szal véleményed szerint a kulisszát bontsam ki. Esetleg a beállítás segítene.. Meg kellene próbálni ,csak még ezt sem csináltam soha...

Amit 1x már csinálok és megismerem a titkát azt többször nem is kell buherálnom. Általában jó marad.. :)) Viszont új dolgoknak neki állni mindig kihívás!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az izopropanolt hagyd a 3.14csába. ....

Köszönöm a tanácsokat.

Az izopropylt én keverem 40 izo 60 desztvíz arányban, tényleg kevesebbet fogyaszt és EGR problémám is csak egyszer volt azóta, de tesztelem majd.

A hiba mindig akkor lép fel amikor a motor felmelegedett ez kb 5-7 perc 80-as tempónál, eléri a 90° et aztán túl is megy picit de nem éri még el a kovetkező rublikát, majd hamar visszaesik (termosztát nyit) majd ha nincs dugó vagy sokáig állás akkor nem is mozdul 90 alól. Biblia szerint a termosztát nyit 89-nél. A vicc az, hogy télen még volt a hűtő előtt karton hogy gyorsan melegedjen, de akkor igazából lassan is melegedett, mint mikor kiszedtem, de a hőmérséklet már akkor is +10 °C volt. Ergó gyanús a termosztát is. Egyébként a kiegyenlítőben meddig legyen fagyálló ?

Létezik hogy ennyit lesíkoltak belőle?!? természetesen ők adták a tömítést is valszeg túlméretest, előtte gyári volt még a tömítés.

Egy kérdés, hol is lehet a kopogásérzékelő, mert nem egyértelmű a biblia rajza alapján, esetleg kép ? :) Ki lehet azt mérni multiméterrel? persze lehet hogy csak meg kell fújni, Pénteken kiderül.

Hakapeszi, neked is ilyen a motorod, régen mintha azt olvastam volna róla itt, ha igen érdekelne hogy mit alakítottál benne akár privátban is, és hogy ketyeg ? :D

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Igen ilyen motorom van,de már 400cm3 -t hízott.

Ketyegni ketyeg,viszont nem megy. Pedig tudtommal mindent kicseréltem rajta aminek benzinhez és szikrához köze van. Néha kicsit megjavul,aztán megint nem megy. Mintha visszavenném a gázt,pedig nem. Midenféle durrogás,hengerkihagyás nélkül csinálja.

Motorhőfok jeladó még nem volt,az mondjuk 1éves igaz,hogy febi,de az tud szegényíteni is a keveréken üzemmeleg motornál? Tudtommal az csak dúsítani tud és ennél fogva vagy hidegen ad keveset vagy melegen bezabáltatja,de akkor gondolom még húzna,csak 12litert enne.

De inkább holnap azt is kérek kölcsön,akkor már tényleg MINDENT cseréltem. :goofy:

Link to comment
Megosztás:

Igen ilyen motorom van,de már 400cm3 -t hízott.

Ketyegni ketyeg,viszont nem megy. Pedig tudtommal mindent kicseréltem rajta aminek benzinhez és szikrához köze van. Néha kicsit megjavul,aztán megint nem megy. Mintha visszavenném a gázt,pedig nem. Midenféle durrogás,hengerkihagyás nélkül csinálja.

Motorhőfok jeladó még nem volt,az mondjuk 1éves igaz,hogy febi,de az tud szegényíteni is a keveréken üzemmeleg motornál? Tudtommal az csak dúsítani tud és ennél fogva vagy hidegen ad keveset vagy melegen bezabáltatja,de akkor gondolom még húzna,csak 12litert enne.

De inkább holnap azt is kérek kölcsön,akkor már tényleg MINDENT cseréltem. :goofy:

Nem lehet h maga a motor kuka kompletten? :goofy:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsokat.

Az izopropylt én keverem 40 izo 60 desztvíz arányban, tényleg kevesebbet fogyaszt és EGR problémám is csak egyszer volt azóta, de tesztelem majd.

A hiba mindig akkor lép fel amikor a motor felmelegedett ez kb 5-7 perc 80-as tempónál, eléri a 90° et aztán túl is megy picit de nem éri még el a kovetkező rublikát, majd hamar visszaesik (termosztát nyit) majd ha nincs dugó vagy sokáig állás akkor nem is mozdul 90 alól. Biblia szerint a termosztát nyit 89-nél. A vicc az, hogy télen még volt a hűtő előtt karton hogy gyorsan melegedjen, de akkor igazából lassan is melegedett, mint mikor kiszedtem, de a hőmérséklet már akkor is +10 °C volt. Ergó gyanús a termosztát is. Egyébként a kiegyenlítőben meddig legyen fagyálló ?

Létezik hogy ennyit lesíkoltak belőle?!? természetesen ők adták a tömítést is valszeg túlméretest, előtte gyári volt még a tömítés.

Egy kérdés, hol is lehet a kopogásérzékelő, mert nem egyértelmű a biblia rajza alapján, esetleg kép ? :) Ki lehet azt mérni multiméterrel? persze lehet hogy csak meg kell fújni, Pénteken kiderül.

Hakapeszi, neked is ilyen a motorod, régen mintha azt olvastam volna róla itt, ha igen érdekelne hogy mit alakítottál benne akár privátban is, és hogy ketyeg ? :D

Köszönöm

Nem biztos, hogy a kopogásérzékelő a szar...ez a kotyvasztott üzemanyag okozhat bekoppanást meleg motor esetében, kipróbálnám mit művel a motor sima, normál benzinnel és restetelt ECU-val.

Ettől függetlenül a kopogásérzékelő csatiját megkell nézni, lehet kontaktos. A motor hátulján van, a blokk oldalán, a tűzfal felöli oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Milyen lambda van benne?

Gyári bontottból volt már kettő,meg egy bosch is. :D

De holnap a nyúlványon,váltó felett található kopogásérzékelő-erősítőt fogom kicserélni,aztán gondolom ugyanolyan szar lesz,ezért kipróbálom másik motorhőfok jeladóval is,amivel gondolom ugyanúgy semmi nem fog változni.

Ezért elviszem egy diag szakihoz,akinél úgy fogok indítani,hogy kicseréltünk mindent és akkor most meg kéne mondani,hogy miért torpan jónapotkívánok. Na meg a csomagtartót is teledobálom az összes szóba jöhető bontott pótalkatrésszel,amit kaján vigyorral fogok tálalni,amikor jön a szöveggel,hogy debiztosazleszazhiggyeel.

Link to comment
Megosztás:

Üresből teszem balra, de nem teszem sebességbe természetes..

Dugóban ültem múltkor full ideges és mérgembe lépegettem át a határokat és úgy jutott eszembe, h balra húzgálom.. :) De alig hallható, a kezemen érzem a rostázást és ha a váltó felé hajolok akkor hallható.

Szal véleményed szerint a kulisszát bontsam ki. Esetleg a beállítás segítene.. Meg kellene próbálni ,csak még ezt sem csináltam soha...

Amit 1x már csinálok és megismerem a titkát azt többször nem is kell buherálnom. Általában jó marad.. :)) Viszont új dolgoknak neki állni mindig kihívás!

Nem nehéz az egész, veszel egy kulissza tömítést, mert a régi már kuka, aztán kipattintod a stiftet a váltórúd csuklójánál utána már szét lehet húzni, a négy csavart kikapod megfogod az egész fedelet és emelve finoman balra tekered, így szépen kiakad a váltó villa, ezután szemügyre tudod venni a fogaskerekeket, ha megnézted, tömítést be a helyére, ha gondolod bekened, ha nem nem, én bekentem az fedél oldalán, de egyéni dolog, hivatalosan nem kell, ezután lefele beteszed és jobbra fordítva beakad a helyére a villa, csavarok be meghúzod érzéssel, kb annyira mint volt.. beülsz aztán az összes sebességet végigpróbálod, nem lehet semmi fura hang, recsegés, mindennek simán kell mennie ahogy előtte... ennyi az egész, nincs bent semmi bonyolult csak a villát kell a helyére tenni arra kell figyelni!

Egyébként a kiegyenlítőben meddig legyen fagyálló ?

Kiegyenlítőtartályban pont a feléig kell lennie, ahol a tartály össze van illesztve addig kell lennie, talán egy nagyon picit lehet feljebb...

Link to comment
Megosztás:

Gyári bontottból volt már kettő,meg egy bosch is. :D

De holnap a nyúlványon,váltó felett található kopogásérzékelő-erősítőt fogom kicserélni,aztán gondolom ugyanolyan szar lesz,ezért kipróbálom másik motorhőfok jeladóval is,amivel gondolom ugyanúgy semmi nem fog változni.

Ezért elviszem egy diag szakihoz,akinél úgy fogok indítani,hogy kicseréltünk mindent és akkor most meg kéne mondani,hogy miért torpan jónapotkívánok. Na meg a csomagtartót is teledobálom az összes szóba jöhető bontott pótalkatrésszel,amit kaján vigyorral fogok tálalni,amikor jön a szöveggel,hogy debiztosazleszazhiggyeel.

Nyárlőrincen van ismi, akinek van OP-com(legális) és tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Fúú Pisti kösz a tippet!

Nekem nem sok türelmem volt szépen kiszedni,két darabban téptem le. :D

Sokkal könnyebben felpörög,padlógázra jó a hangja is,szerintem erősebb is lett,azt kell mondjam,hogy hibátlan sufituning. :icon13:

A kerékjárati dob felvezti a hideg menetszelet,motor hőjétől messze,jól elszigetelten van.Gyári légszűrő maradt. Zsíír,kösz mégegyszer!

20l 100-as benyához raktam 27liter e85-t. Rosszabb biztosan nem lett,sőt indulásnál elnyikkantotta a gumit azon a fordulaton,ahol benzinnel nem csinált ilyet,felül is szépen húz. Mondjuk nekem chippel meg 1.8-as fejjel meg van oldva amúgy is,hogy több anyagot kapjon.

Legközelbb rátankolok,hogy közel tisztán legyen benne e85,arra is kívácsi leszek.

Link to comment
Megosztás:

Fúú Pisti kösz a tippet!

Nekem nem sok türelmem volt szépen kiszedni,két darabban téptem le. :D

Sokkal könnyebben felpörög,padlógázra jó a hangja is,szerintem erősebb is lett,azt kell mondjam,hogy hibátlan sufituning. :icon13:

A kerékjárati dob felvezti a hideg menetszelet,motor hőjétől messze,jól elszigetelten van.Gyári légszűrő maradt. Zsíír,kösz mégegyszer!

20l 100-as benyához raktam 27liter e85-t. Rosszabb biztosan nem lett,sőt indulásnál elnyikkantotta a gumit azon a fordulaton,ahol benzinnel nem csinált ilyet,felül is szépen húz. Mondjuk nekem chippel meg 1.8-as fejjel meg van oldva amúgy is,hogy több anyagot kapjon.

Legközelbb rátankolok,hogy közel tisztán legyen benne e85,arra is kívácsi leszek.

Ez a sufni tuning engem is érdekelne :) Vagy titok? :D

Link to comment
Megosztás:

Légszűrőt kiszereled a helyéről, megfordítod, hogy az alja legyen veled szemben. Alul találsz egy kis levehető részt azt leveszed és máris több levegőt szív. Ennyi.

Ejha ez igen komolyan hangzik. :) És valami hátránya van-e? Annyi, hogy sűrűbben kell cserélni a szűrőt? Meg nem fog kiesni a szűrő?

De amúgy nekem C12NZ-ém van. Ebben is így működik? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.