Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Carbon,zsííír. Csak nem lehet olcsó...

Az csak fólia! :D

Én inkább a hegesztésre és szabásra gondoltam, bár nekem tuti nem lesz jó az egyenes félcolos cső, mert keresztbe nem jó, hajlítani kell majd, hogy elférjen.

A félhold alakokat kivágatom lézeresnél, a többit megcsinálom bent a cégnél.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Ha tudna valaki segíteni hálás lennék.

A c14se motoros kis b corsam megette az injektort és gyújtástrafót összekötő kis kábelköteget, elvileg csak ki kellene cserélnem mert csak csatik tartják össze de sehol nem találok.

Meg már a bontókban sem túl hétköznapi egy 94-es 1.4-es c14se motoros corsa.

Szóval ha valaki tudna valami jó forrást akkor annal megköszönném.

Segítségeteket előrre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Srácok elkanyarodtunk a témától:

Sziasztok !

Ha tudna valaki segíteni hálás lennék.

A c14se motoros kis b corsam megette az injektort és gyújtástrafót összekötő kis kábelköteget, elvileg csak ki kellene cserélnem mert csak csatik tartják össze de sehol nem találok.

Meg már a bontókban sem túl hétköznapi egy 94-es 1.4-es c14se motoros corsa.

Szóval ha valaki tudna valami jó forrást akkor annal megköszönném.

Segítségeteket előrre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Srácok elkanyarodtunk a témától:

Sziasztok !

Ha tudna valaki segíteni hálás lennék.

A c14se motoros kis b corsam megette az injektort és gyújtástrafót összekötő kis kábelköteget, elvileg csak ki kellene cserélnem mert csak csatik tartják össze de sehol nem találok.

Meg már a bontókban sem túl hétköznapi egy 94-es 1.4-es c14se motoros corsa.

Szóval ha valaki tudna valami jó forrást akkor annal megköszönném.

Segítségeteket előrre is köszönöm!

Olyan embert keress aki autókat hoz be osztrákból leadásra, azokból ki lehet nyugodtan szedni amire szükséged van, fing pénzért, én még tavaly bontottam 2 corsa-ból alaktrészeket 20 ezer ftért, amit kibontottam külön eladva meghaladja a 100 ezret! :)

Link to comment
Megosztás:

Majd a tapasztalatokat írd meg kérlek, kiderül hogy jól gondoltam-e :)

Szia!

A mutatót meg tudtam egy AAA-elemmel mozdítani, de csak ha levettem a nyák-lapot. Azon keresztül semmi sem történt, vagy nem tudtam hogyan kell tesztelni!

Természetesen kivettem az óracsoportból.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A mutatót meg tudtam egy AAA-elemmel mozdítani, de csak ha levettem a nyák-lapot. Azon keresztül semmi sem történt, vagy nem tudtam hogyan kell tesztelni!

Természetesen kivettem az óracsoportból.

Lehet végig kellene méregetned a paneljét, hajlékony verzióról beszélünk lehet megsérült a vezető és valahol nem érintkezik, multiméter szakadásmérővel ki tudod deríteni. Az egyik magyarázatom ez lenne a leírásod alapján vagy az hogy az alkatrészek miatt nem tudtad közvetve működtetni.

Link to comment
Megosztás:

na fél év után megint dobott egy pillanatra hibakódot a gép

44-es lambdaszonda szegény keverék

fél évvel ezelőtt 13-s hiba volt az is szonda nincs jel.

Nem cseréltem ki, mert nem éreztem változást, valamint a jelenségek után nem dobott többé kódot.

Multiméterrel is kitudom mérni valahogyan, és ha igen milyen értékeket kell kapnom?

Link to comment
Megosztás:

na fél év után megint dobott egy pillanatra hibakódot a gép

44-es lambdaszonda szegény keverék

fél évvel ezelőtt 13-s hiba volt az is szonda nincs jel.

Nem cseréltem ki, mert nem éreztem változást, valamint a jelenségek után nem dobott többé kódot.

Multiméterrel is kitudom mérni valahogyan, és ha igen milyen értékeket kell kapnom?

Nem tudod kimérni, csak oszciloszkóppal lehetne, esetleg jobb kipuff műhelyben megtudják mérni.

Csere valszeg, Bosch szondára, kb 12EFt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Összedobtam egy kézi oszcilloszkópot lambda szonda méréséhez, ami 0-1V tartományban mér.

A pontos mérési folyamatra lennék kíváncsi. 1.2-es, X12SZ, 1997-es.

Ha sikerülne kimérni, megtudnám, hogy a lambda szonda öregedése okozza -e a 8.5l-es főleg városi fogyasztást (termosztát jó, télen is hamar bemelegszik, check lámpa nem jelez).

Néha (de nem mindig!) amikor már a benzinszint jelző a piros tartományhoz ér, hidegindítás után ,az első 500m-en erőtlenebb a motor. Ilyenkor tankolás után mintha a motor is máshogy járna. Továbbá parkolás után kis idővel benzin szag érezhető az autó körül, valahonnan hátulról. Szemmel nem látható szivárgás. És szerintem ez csak a motor leállítása után jelentkezik.

Link to comment
Megosztás:

Megnézettem szervízben a lambda bár öreg, de teszi még a dolgát!

De felfigyeltek egy csőre ami szabadon lógott, és ott falsot szív.

Ez a cső a motorról megy a fékrásegítőre, ha jól vettem ki, és erre középen csatlakozik egy cső, ami a széntartályhoz megy az injektor mögé. Na ez a cső ami letört, és ott szívja befelé a levegőt.

Ilyet hol tudok beszerezni?, mi a pontos neve a csőnek?

Link to comment
Megosztás:

Megnézettem szervízben a lambda bár öreg, de teszi még a dolgát!

De felfigyeltek egy csőre ami szabadon lógott, és ott falsot szív.

Ez a cső a motorról megy a fékrásegítőre, ha jól vettem ki, és erre középen csatlakozik egy cső, ami a széntartályhoz megy az injektor mögé. Na ez a cső ami letört, és ott szívja befelé a levegőt.

Ilyet hol tudok beszerezni?, mi a pontos neve a csőnek?

Képet dobjál róla.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.