Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Van valakinek ilyen tapasztalata? Ma menet közben kigyulladt a motor hibát jelző sárga lámpa és iszonyatosan elkezdett rángatni. Alig tudtam hazaérni vele. Folyamatos gyorsításnál nem csinálja, csak amikor már egy adott sebességre beállok. A motorkód x10xe. Az, hogy EGR szelep van-e benne nem tudom. Mi mehetett ki benne?

Link to comment
Megosztás:

x12xe pont ezt csinálta,szerelő srác engem hívott,-mint corsa szakértőt- :goofy: ,hogy nézzem meg,mondjak valamit. Amúgy azokat már csak Tech2-vel lehet megkérdezni,nem lehet villogtatni.

Az mondjuk nem csak rángatott,meg is állt. Lefalaztuk az egr-t akkor jobb lett de továbbra is rángatott néha. Folytattuk kölcsön-lambdával,fojtószelep-egységgel,majd légtömegmérővel. Természetesen nem ezek a bajai.

Ugye lehet a vezérlés mászkál,mert olajnyomás feszíti és kicsit megkopott motornál már alacsony fordulaton nem feszít eleget. Vagy szokott ezeknél a motoroknál olyan is lenni,hogy szelepvezetőben billegek a szelepek,bekormolódik,beég,és nem zár rendesen. Alapjáraton bepufog meg alacsony fordulaton rángatózik ennek következményeként.

Link to comment
Megosztás:

x12xe pont ezt csinálta,szerelő srác engem hívott,-mint corsa szakértőt- :goofy: ,hogy nézzem meg,mondjak valamit. Amúgy azokat már csak Tech2-vel lehet megkérdezni,nem lehet villogtatni. Az mondjuk nem csak rángatott,meg is állt. Lefalaztuk az egr-t akkor jobb lett de továbbra is rángatott néha. Folytattuk kölcsön-lambdával,fojtószelep-egységgel,majd légtömegmérővel. Természetesen nem ezek a bajai. Ugye lehet a vezérlés mászkál,mert olajnyomás feszíti és kicsit megkopott motornál már alacsony fordulaton nem feszít eleget. Vagy szokott ezeknél a motoroknál olyan is lenni,hogy szelepvezetőben billegek a szelepek,bekormolódik,beég,és nem zár rendesen. Alapjáraton bepufog meg alacsony fordulaton rángatózik ennek következményeként.

Vezérlés mászkál????????

Gyújtást ellenőrizted?

Amikor áthúz a gyertyapipa akkor szokta ezt csinálni ...

Link to comment
Megosztás:

A főtengely fogaskereke húzza a vezérműtengelyét a láncal - tehát állandóan feszes .

Én a gyertyapipárol beszélek ami a gyertyára csatlakozik , nem hallasz kicsi cicenést ? a szikra hangját ?

húzd le a kábeleket és mérd ki

a gyergyák egyformák? gyertyahézag ?

terhelésmél van ?

alapjáraton jelentkezik ?

Nincs fellazult testkábeled az elektronikához ....?

Link to comment
Megosztás:

A főtengely fogaskereke húzza a vezérműtengelyét a láncal - tehát állandóan feszes .

Én a gyertyapipárol beszélek ami a gyertyára csatlakozik , nem hallasz kicsi cicenést ? a szikra hangját ?

húzd le a kábeleket és mérd ki

a gyergyák egyformák? gyertyahézag ?

terhelésmél van ?

alapjáraton jelentkezik ?

Nincs fellazult testkábeled az elektronikához ....?

Gyertyakábel nincs benne,trafóhidas megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek ilyen tapasztalata? Ma menet közben kigyulladt a motor hibát jelző sárga lámpa és iszonyatosan elkezdett rángatni. Alig tudtam hazaérni vele. Folyamatos gyorsításnál nem csinálja, csak amikor már egy adott sebességre beállok. A motorkód x10xe. Az, hogy EGR szelep van-e benne nem tudom. Mi mehetett ki benne?

Mindenképpen Tech2-vel kéne megnézni,mivel sárga lámpád van,ebből következően hibakódod is lesz.Villogtatni ennél a típusnál nem lehet tudtommal.Egr vagy légtömegmérő gyanús a leírásod alapján,bár azt írtad rendesen gyorsul.

Lehet még esetleg vezérműtengely jeladó is,akkor is nagyon elgyengül a motor,de nem feltétlenül áll le(sajnos saját tapasztalat).Ebben különbözik a főtengely jeladótól,ott le is áll a motor(szintén saját élmény).Lambdaszonda nem valószínű.Alapjáratod van?Egyenletes?

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen Tech2-vel kéne megnézni,mivel sárga lámpád van,ebből következően hibakódod is lesz.Villogtatni ennél a típusnál nem lehet tudtommal.Egr vagy légtömegmérő gyanús a leírásod alapján,bár azt írtad rendesen gyorsul.

Lehet még esetleg vezérműtengely jeladó is,akkor is nagyon elgyengül a motor,de nem feltétlenül áll le(sajnos saját tapasztalat).Ebben különbözik a főtengely jeladótól,ott le is áll a motor(szintén saját élmény).Lambdaszonda nem valószínű.Alapjáratod van?Egyenletes?

Főtengely jeladót próbálnám a légtömegmérőt mi cserélgettük,nem az volt a baja.

Ha ez sem segít,akkor ott szerintem beljebb kell keresni a hiba okát,amit feljebb leírtam tippnek.

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek nagyon köszönöm a véleményeket, segítséget. Szerintem akkor hétfőn betolom a szerelőmhöz, aztán az itt hallottak segítségével próbálgatjuk. Köszi még egyszer.

Mondjuk mint ha kicsit szaga is lett volna mikor rángatott menet közben. Egyébként alapjárat az van.

Link to comment
Megosztás:

Ugye lehet a vezérlés mászkál,mert olajnyomás feszíti és kicsit megkopott motornál már alacsony fordulaton nem feszít eleget. Vagy szokott ezeknél a motoroknál olyan is lenni,hogy szelepvezetőben billegek a szelepek,bekormolódik,beég,és nem zár rendesen. Alapjáraton bepufog meg alacsony fordulaton rángatózik ennek következményeként.

Mindkét megállapítás dolgozó lány nagy ság! :D

A lánc sosem lazul el annyira, hoyg attól ennyire elmésszáon a vezérlés. Akkor a lánc folyamatosan zörögne, mint a skodáknál, ha már megvan nyúlva.

Itt ha van olajnyomás, van feszítés, ha szar, max hidegindításnál csörren be a lánc.

A szar szelepvezető miatt nem fog kormolódni egy szelep, max zabálja az olajat és szar szimering melett becsorgó olaj, a sok városi használat miatt kokszosodást okoz.

Egy normális autószerelőnél ezt végnyomás méréssel azonnal meglehet találni.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi az okoskodásért , most néztem a vezérműlánc feszitését és én is úgyvélem hogy meglazulhat a vezérműtengelyek között a lánc és az okozhat rángatást , érdemes lenne megnézned hogy elég feses -e

:D LOL és hogy nézni meg? :D bekukucskál alapjáraton az olajteres feszítéshez? :D

Link to comment
Megosztás:

Csak kérdezem az előző témához, hogy B-ben van még olyan motor, ami láncos? Nem szíjas ez már mind?

Teljesen más, de nekem fontos kérdés. X14XE főtengelyen vezérlésnél mekkora a külső torxcsavar feje? Egy olcsóbb (és kisebb) készletben E16-ig van, a drágábban E20-ig van kulcs. A kettő között 2 az árszorzó. Nem dráma, de ha nem muszáj, nem veszem meg a nagyobbat. Viszont ha a nagyobb készlet is kicsi a csavarhoz, akkor a nagy készletet se. Segítsetek kicsit ebben.

Link to comment
Megosztás:

Mindkét megállapítás dolgozó lány nagy ######ság! :D

A lánc sosem lazul el annyira, hoyg attól ennyire elmésszáon a vezérlés. Akkor a lánc folyamatosan zörögne, mint a skodáknál, ha már megvan nyúlva.

Itt ha van olajnyomás, van feszítés, ha szar, max hidegindításnál csörren be a lánc.

A szar szelepvezető miatt nem fog kormolódni egy szelep, max zabálja az olajat és szar szimering melett becsorgó olaj, a sok városi használat miatt kokszosodást okoz.

Egy normális autószerelőnél ezt végnyomás méréssel azonnal meglehet találni.

Azt is elhiheted,hogy nekem aztán mind1 ki mit hisz nem hisz. Mivel nem fizetnek érte.

Azt viszont tudom,hogy mindent cseréltük már ilyen motoron ami szóba jöhet és rángathat tőle,egr-t is falaztunk (vezérműtengely-jeladót nem cseréltünk egyedül),de eredménytelenül.

x10xe motorról volt szó senki nem beszélt láncos skoda motorról.nem is tudom mi köze lehet a kettőnek egymáshoz,aztán egyiknél tapasztalt dolgot hogy lehet ráhúzni egy tök más motorra.

A másik megállapításodra meg linkelek,hogy miért dolgozó lány nagy ######ság

http://totalcar.hu/m...letest_butasag/

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek ilyen tapasztalata? Ma menet közben kigyulladt a motor hibát jelző sárga lámpa és iszonyatosan elkezdett rángatni. Alig tudtam hazaérni vele. Folyamatos gyorsításnál nem csinálja, csak amikor már egy adott sebességre beállok. A motorkód x10xe. Az, hogy EGR szelep van-e benne nem tudom. Mi mehetett ki benne?

Tökéletesen leírtad az én szindrómámat. Az enyém X14XE motor. Most végre "beállt" a vélelmezett hiba. Eleinte lefedte más hiba. Azokat már kijavítottam, Most határozott P0400 és P1405 hibakódom van. Valószínű, hogy neked is ez lesz. EGR- vagy AGR-szelep szorulásod van. A kettő ugyanaz, csak egyik német, a másik angol néven. Nekem a szívótorok alatt van, de neked bejött az élet, emberi helyen van, a blokk jobb oldalán, ha szembe állsz vele: http://img405.images...18/x1022dq2.jpg

Bele kéne nézni a szívótorokba is és ha ilyet látsz benne: http://i41.photobuck...se/100_1376.jpg, akkor tuti, hogy szeleptakarítás előtt állsz, meg haladéktalan motorolajcsere előtt és tessék minőségi olajat használni, meg sűrűbben cserélni, mint eddig.

Itt van még egy link, ahol megmutatják, hogy kell levakolni, ha unod a folyamatos tisztogatást: http://forum.opel24....u-10-12V-X10XE/

Ha meghagyod és vállalod a tisztogatást, akkor még egy másik ellenőrzést is megcsinálhatsz rajta: A-E láb között (két legtávolabbi) 7-10 Ohmot, B-D láb között (eggyel beljebb mindkét oldalon) 3000-7000 Ohmot kell tudnod mérni. A csatlakozón, ha ráadod a gyújtást, a két szélsőn akkufeszültséget, a belsőkön 4,9-5,1V közötti értéket kell tudnod mérni. Ha ezek nincsenek meg, akkor gáz van, de legalább tudod, merre tovább.

Update: a +4,9-5,1V-t nem a 2. ás 4. láb között, hanem a 2. és 3. között kell mérni tudni. az ellenállás mérés pedig úgy igaz, hogy a 2. és 3. láb között van a szükséges 4000 Ohm. További ellenállásmérés a 2. és 4. meg a 3. és 4. láb között is szükséges és az itt mért értékek ÖSSZEGE meg kell egyezzen a 2. és 3. láb között mért értékkel, ráadásul a mérés során az értékek nem ugrálhatnak. Ha ugrál valamelyik, nem stabil az ellenállás, akkor a belső potméter haldoklik = megnyerted a csere lehetőségét. Mármint a komplett szelepét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, fordulatszámmérőt szeretnék bekötni. Megtaláltam az ecut Pistiv segítségének köszönhetöen,viszont amit olvastam a fórumban hogy zöld vezetéket keressek én találtam két zöld vezetéket egy vastasgot és egy vékonyat, az elöbbi a fütőkapcsolóhoz megy az utóbbi meg egy fekete reléhez ami a tompitott fényszóró kapcsoló mögött van. :unsure: Ime néhány kép ha valaki tud nekem segiteni írjon.(kocsi adatok:1998-as b corsa 1.0 12V)

vezetékek: http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

műszerfalam: http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg (corsa swingéből való)

csatim: http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

Melyik ecu csatlakozó az amelyikből egy vezetéket kellenene elvezetnem a müszerfalamig? http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

Előre is köszönöm a válaszokat :icon1:

hudi

Link to comment
Megosztás:

Azt is elhiheted,hogy nekem aztán mind1 ki mit hisz nem hisz. Mivel nem fizetnek érte.

Azt viszont tudom,hogy mindent cseréltük már ilyen motoron ami szóba jöhet és rángathat tőle,egr-t is falaztunk (vezérműtengely-jeladót nem cseréltünk egyedül),de eredménytelenül.

x10xe motorról volt szó senki nem beszélt láncos skoda motorról.nem is tudom mi köze lehet a kettőnek egymáshoz,aztán egyiknél tapasztalt dolgot hogy lehet ráhúzni egy tök más motorra.

A másik megállapításodra meg linkelek,hogy miért dolgozó lány nagy ######ság

http://totalcar.hu/m...letest_butasag/

Hogy mi köze egymáshoz a két motornak?

Mindkettő láncos vezérléssel rendelkezik, csak a feszítésük metódusa eltér.

Az X10XE esetében nem beszélhetünk semmiféle "mászkálásról", ez adódik a konstrukció mivoltából.

Egyébként az X10XE ECU-ja elég "finnyás", az injektorok vezérlése bekakálhat és sajnos csak a csere hoz sikert.

Emelett még volt szerencsém összeomlott katalizátorral, ami szintén hasonló tüneteket hoz elő.

A linkelt cikknek nem értem mi köze az eredeti állításodhoz.

Link to comment
Megosztás:

Hogy mi köze egymáshoz a két motornak?

Mindkettő láncos vezérléssel rendelkezik, csak a feszítésük metódusa eltér.

Az X10XE esetében nem beszélhetünk semmiféle "mászkálásról", ez adódik a konstrukció mivoltából.

Egyébként az X10XE ECU-ja elég "finnyás", az injektorok vezérlése bekakálhat és sajnos csak a csere hoz sikert.

Emelett még volt szerencsém összeomlott katalizátorral, ami szintén hasonló tüneteket hoz elő.

A linkelt cikknek nem értem mi köze az eredeti állításodhoz.

Ha végiglapozod a cikket ott van mit csinál a vezetőben billegő szelep és tipushiba 98 után gyártott négyszelepes opel-gm motoroknál.

Hál' Istennek nem kell szívjak ilyen motorral,de amikor próbáltuk benne kölcsönalkatrészekkel szépen sorban a szóba jöhető dolgokat,olyan érzésem volt,hogy itt nagyobb k*rvaság van,minthogy valami jeladó cserélgetéssel ez megoldódik.

Link to comment
Megosztás:

Ha végiglapozod a cikket ott van mit csinál a vezetőben billegő szelep és tipushiba 98 után gyártott négyszelepes opel-gm motoroknál.

Hál' Istennek nem kell szívjak ilyen motorral,de amikor próbáltuk benne kölcsönalkatrészekkel szépen sorban a szóba jöhető dolgokat,olyan érzésem volt,hogy itt nagyobb k*rvaság van,minthogy valami jeladó cserélgetéssel ez megoldódik.

http://autotechnika.hu/diagnosztika-javitas-szervizinformatika-muhelypraktikak/8435,egeskimaradas-uj-trafoval-es-uj-gyertyaval.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.