Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A maximális teljesítményt tekintve van igen, de ha a képzeletbeli nyomatékgörbéket megnézzük, akkor azt látjuk, hogy a két görbe kb együtt fut kb 2500-2800-ig, utánna kezd kijönni a különbség az SE ás az NZ között.

Tehát mikor el kell pörgetni 3000 fölé, előzni kell, gyorsulni kell, végsebesség kell akkor kijön a különbség.

A különbség meg nagyrészt onnan adódik,hogy az 1db injektor nem tud annyi anyagot a hengerekbe juttatni,mint a 4db injektorral szerelt,így elszegényedik a keverék.

Főleg úgy nem,hogy megfeleljen a katalizátor ízlésének megfelelő 1-es lambdának.

Viszont ha szépen megkérjük az 1db injektorunkat,akkor tud az több anyagot is juttatni,persze így sem fog egyformán jutni az összes hengerbe,de sokkal-sokkal jobb lesz.

Meg kell kicsit nagyobb előgyújtás és sűrítési végnyomás és máris közel vagyunk az si teljesítményéhez.

A nyomaték meg szinte teljesen mind1,mert ugye a teljesítmény a nyomaték és a motor szögsebességének szorzata, ha ugyanazt a nyomatékot 10%-al magasabb fordulaton adja le,akkor 10%-al nagyobb a teljesítménye is.

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan kérdésem lehet, hogy C12NZ-ém van. Annyi érdekelne, hogy mennyire gáz, hogy ha nincs katalizátor a kocsiban? Mert emlékszem, mikor a műszakin voltam akkor volt mérés ugye és alapjáraton nem volt kond viszont mikor elkezdett gázt adni és ugye megy a mérés folyton akkor a műszer kijelezte nagyobb a CO kibocsájtása. Ez jó vagy rossz? :lol: Remélem sikerült érthetően elmagyarázni :D

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan kérdésem lehet, hogy C12NZ-ém van. Annyi érdekelne, hogy mennyire gáz, hogy ha nincs katalizátor a kocsiban? Mert emlékszem, mikor a műszakin voltam akkor volt mérés ugye és alapjáraton nem volt kond viszont mikor elkezdett gázt adni és ugye megy a mérés folyton akkor a műszer kijelezte nagyobb a CO kibocsájtása. Ez jó vagy rossz? :lol: Remélem sikerült érthetően elmagyarázni :devlish:

Az eleje tetszik legjobban! :devlish: Az jó kérdés! :D

Nem azt szokták kilopkodni az autókból manapság? Ne foglalkozz vele, úgysem kaphatsz piros plakettnél szebb színt Te sem! :icon13:

Attól függ, h hova mész vizsgázni és mennyi pénz lesz nálad.

Link to comment
Megosztás:

Az eleje tetszik legjobban! :D Az jó kérdés! :lol:

Nem azt szokták kilopkodni az autókból manapság? Ne foglalkozz vele, úgysem kaphatsz piros plakettnél szebb színt Te sem! :devlish:

Attól függ, h hova mész vizsgázni és mennyi pénz lesz nálad.

Jaa hát ja az eleje az jó :devlish:

Amúgy megvan a műszaki okosba el lett intézve nincs gond. Csak ott mondták, hogy a kocsiba nincs katalizátor valószínűleg ezért nagy a CO2 kibocsátás.

Ezúttal szeretném megkérdezni, hogy ez most jó vagy rossz? Nem árt a motornak vagy ilyesmi? Vagy esetleg javíthat a teljesítményen vagy a nyomatékon?

Egyébként néztem a leömlőt és ott van. Vagyis lehet csak kívűlről viszont belűl meg kiégett? Ilyen lehet? Vagy tényleg kilopták? :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Jaa hát ja az eleje az jó :lol:

Amúgy megvan a műszaki okosba el lett intézve nincs gond. Csak ott mondták, hogy a kocsiba nincs katalizátor valószínűleg ezért nagy a CO2 kibocsátás.

Ezúttal szeretném megkérdezni, hogy ez most jó vagy rossz? Nem árt a motornak vagy ilyesmi? Vagy esetleg javíthat a teljesítményen vagy a nyomatékon?

Gyári motoron a kat.offolásával lehet a legtöbbet tuningolni a kipufogón. Kb. olyan mintha lenne katalizátorod de márkás közép és végdobot tennél alá. Olyan +5%-ot emlegetnek és inkább felsőbb fordulatszám tartományban,mert nincs ami útját állja az áramlásnak.

Ártani nem árt,de nem is sokat ér önmagában.

Link to comment
Megosztás:

Gyári motoron a kat.offolásával lehet a legtöbbet tuningolni a kipufogón. Kb. olyan mintha lenne katalizátorod de márkás közép és végdobot tennél alá. Olyan +5%-ot emlegetnek és inkább felsőbb fordulatszám tartományban,mert nincs ami útját állja az áramlásnak.

Ártani nem árt,de nem is sokat ér önmagában.

Hát egyébként amióta így a középrésszel együtt meg véggel egy 50es rendszert ráraktam esküszöm mintha jobban menne. De lehet csak bemesélem magamnak. Meg annyit csináltam, hogy a légszűrő ami szívja a levegőt azon a kacsragingós műanyagon keresztül. Na azt levettem onnan :lol: És olyan mintha jobban menne. Jobban reagál meg kicsit jobban húz :D

Link to comment
Megosztás:

Fékpadon mért 56le-ről volt szó egy gyárilag 45le-től.

Ahol előttem az 1.6-os gyári 75lovas octávia 73lovat tudott főtengelyen.

Tehát nem az mért sokat.

Nem arra írtam, ez a dolgot, hogy 45le-re sok volt 56. Arról beszélek, hogy kit izgat a számok az a lényeg, hogy megy. Lehet, hogy 25% eltérés van 2 kocsi között és, hogy az nem sok. De érzetre simán 50%nak tűnik kb. Szóval.

Link to comment
Megosztás:

látom megy a nyomaték háború .. :lol:

én hakába azt bírom hogy nem csak beszél a dolgokról

hanem próbálkozik is,kisebb nagyobb sikerekkel .

Miből szűrted le, hogy én csak írogatok róla? Láttad már autómat láttad miket módosítottam meg ilyenek? Tavasszal ha vissza teszem a nyári abroncsokat, mehetünk 1 karikát, meg hakával is nyugodtan meglátjuk ki marad hátul... Igazából most nincs kedvem jobban belefolyni ebbe. Mert nekem vannak itthon olyan alkatrészeim corsához amit még sosem láttatok corsához, és a hátra lévő időben se lesz a kocsitokban. Aztán jöhet a duma, hogy más csak beszél róla. Azért mert nem pakolom tele a fórumot számokkal meg videókkal meg találgatásokkal nekem is lehet bármi a tarsolyomban.

Link to comment
Megosztás:

Miből szűrted le, hogy én csak írogatok róla? Láttad már autómat láttad miket módosítottam meg ilyenek? Tavasszal ha vissza teszem a nyári abroncsokat, mehetünk 1 karikát, meg hakával is nyugodtan meglátjuk ki marad hátul... Igazából most nincs kedvem jobban belefolyni ebbe. Mert nekem vannak itthon olyan alkatrészeim corsához amit még sosem láttatok corsához, és a hátra lévő időben se lesz a kocsitokban. Aztán jöhet a duma, hogy más csak beszél róla. Azért mert nem pakolom tele a fórumot számokkal meg videókkal meg találgatásokkal nekem is lehet bármi a tarsolyomban.

Király vagy!

Csicska vagyok!

Asszem összefoglaltam.

Link to comment
Megosztás:

Király vagy!

Csicska vagyok!

Asszem összefoglaltam.

Nem írtam ilyet. Reagáltam a elhangzott írásra, hogy más csak beszél a levegőbe. Én azt írtam, hogy túlzás amiket beírsz időnként ettől még nem vagy csicska de ne essek már hasra egy x16nz motortól gyárilag is volt erősebb. Ennyi nem sértegettelek. Nem a munkád nézem le, csak ez, hogy 1.6 és essek hasra milyet gyorsul.

47316_1312057644.jpg

Ha ilyen corsa lenne azt mondanám jólvan ez már valami.

Link to comment
Megosztás:

Hamár így a tuningnál vagyunk akkor szerintetek érdemes lenne-e egy sportlégszűrőt tennem a Corsámba? 1.2 benzin. Télen-Nyáron hatásai? Esetleg akinek van valami vélemény róla? Jó vagy rossz? És ha cserélném mi az amit állítani kell meg ilyesmik?

Nem nem érdemes. Télen végképp nem tönkre teszed vele a motort. 1.2 corsa meg nem tuningra való. Egyébként semmit nem kell állítani. Ha azt akarod, hogy kicsit jobban menjen ahhoz motort kell cserélni nem szűrőt.

Link to comment
Megosztás:

Ha komplett motor akkor 1.2 ki 1.4 be. + nagynyomású AC a tankba. Ezen kívül minden passzol. Legalábbis nekem passzolt.

Sikerült beszerezni egyet? :lol:

Szia Zoli!

Örülök, hogy jelentkeztél, úgy is meg akartalak keresni, mivel Te már túl vagy a motor cserén. Kábel köteg nincs a motorhoz. Csak motor, váltó, injektor, kompjúter. Jó lenne, ha le tudnál velem jönni Gyöngyösre, megnézni a motort az egyik hét végén. Pü-ben elküldenéd a telefon számod?

Köszönöm!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Miből szűrted le, hogy én csak írogatok róla? Láttad már autómat láttad miket módosítottam meg ilyenek? Tavasszal ha vissza teszem a nyári abroncsokat, mehetünk 1 karikát, meg hakával is nyugodtan meglátjuk ki marad hátul... Igazából most nincs kedvem jobban belefolyni ebbe. Mert nekem vannak itthon olyan alkatrészeim corsához amit még sosem láttatok corsához, és a hátra lévő időben se lesz a kocsitokban. Aztán jöhet a duma, hogy más csak beszél róla. Azért mert nem pakolom tele a fórumot számokkal meg videókkal meg találgatásokkal nekem is lehet bármi a tarsolyomban.

akinek nem inge nem veszi magára :lol:

engem érdekel bármilyen faragás , úgyhogy ne tartsd magadba :D

nekem ez a terv

Link to comment
Megosztás:

nekem ez a terv

Ezt a videót nem tartom túl valósnak.. Rezzenéstelen kamera? :lol: Amúgy jó cél!

Csak az a kérdés mi az a szint amit még a rendőrség enged :D Vagy nyomtassak majd egy papírt, hogy a napfény miatt kell? :devlish:

és este mit mondasz????? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Szia Zoli!

Örülök, hogy jelentkeztél, úgy is meg akartalak keresni, mivel Te már túl vagy a motor cserén. Kábel köteg nincs a motorhoz. Csak motor, váltó, injektor, kompjúter. Jó lenne, ha le tudnál velem jönni Gyöngyösre, megnézni a motort az egyik hét végén. Pü-ben elküldenéd a telefon számod?

Köszönöm!

Gyuri

Kábelköteg kell...... Motor, váltó nem feltétlen de ha F15ös akkor megéri berakni. Computer, hengerenkénti cuccok és még elég sok minden új AC pumpa. Ráadásul nem árt legalább feltuningolni az első féket hűtöttre. Mert még a hűtött 236os is harmatosan gyenge.

Link to comment
Megosztás:

az nem lényeg :lol: csak nappal az erős fény miatt kell. De szerintem emiatt nem szívóznak ezzel. Olyat teszek fel ami még a határokon belűl van :D

A hátsó 3om ablakot akár be is bádog lemezelheted. Ha van 2 darab tükör az ablakot magyarul olyan sötétre fóliáztatod amilyenre akarod csak legyen hozzá műbizonylat. Az első 2 ablakra meg nem létezik olyan fólia ami határon belül van.

Link to comment
Megosztás:

Kábelköteg kell...... Motor, váltó nem feltétlen de ha F15ös akkor megéri berakni. Computer, hengerenkénti cuccok és még elég sok minden új AC pumpa. Ráadásul nem árt legalább feltuningolni az első féket hűtöttre. Mert még a hűtött 236os is harmatosan gyenge.

Szia!

A C12NZ kábele nem elég? Persze kiegészítve a hiányzó csatlakozásokkal, ha megoldható. Azért szeretném összehasonlítani a két motort beszerelve, egymás mellett.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.