Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Húú azt megnézném!!!:)

Akkor az a Manta sem lehet semmi!

Omega váltót tettetek bele? Miért nam Cali volt az is???

Ha már onnan szedtétek a cuucost?

Tényleg Te már megcsináltad a Fekete Ördögödet 8) mármint kicserélted a hátsófékeket Calic tárcsára????

A váltó azért omega, mert hosszába kell beépíteni a motort és nem keresztbe. Az összkereket nem raktuk át, csak széles gumi hátra, azt had menjen.

Nekem ebböl a gépből került ki, előre a hűtött tácsafék. Hátúl gyári dob van.

Link to comment
Megosztás:

:D Király!!!

De a szimpla mantafékek nem elég jók???

Ha meglessz a mantám akkor kérhetek Töled motortuningal kapcsolatos tippeket??? Mert nem akarom majd szétgányolni a Verdát!!! :lol:

De azért valami normális és erös segítséget kéne adni majd a 110 lovas motornak!!!! Erre Te biztosan tudsz jó megoldásokat, hogy az ne szarul süljön el!!!! :) Mert az nagy szívás!!!! :lol: :lol: :D

Azért is gondoltam Rád mert olvastam a honlapodat és azt is végignéztem, ahogy összeraktad a "Gépsárkányodat" amit én a helyedben egy örök életre megtartanék!!!! :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha veszel egy gyári injektorost, akkor egy 2.4i omega motor implanttal jársz a legjobban.

Enyém karbis volt így maradt is az. Akkoriban pont nem volt 2.4 amikor a tuningon gondolkodtam, így 2.2 lett.

Blokk marad (motorszám), bele a hajtókar, dugók, főtengely és raksz rá egy 2.4es hengerfejet is(itt sok mindent lehet bűvészkedni).

Ha kifogsz egy jó állapotú gyári vezérműtengelyt, az alulról is jól húz és városban előny egy fokolttal szemben.Kuplung is kell. 2.4esé.

A szívó résszel lehet variálni. Fogod egy 3000es motorét és levágod az utsó két "hengert" és beheggeszted. Ez alap esetben nagyobb öntvény így több levegőt szív.Kupufugóba 60as rendszer kell+négyleömlő.

A teljesség igénye nélkül most dióhéjban ennyi. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Ja.

Nekem pl. 2,2es blokk van, 2ezres hengerfejjel, 2,4es szelepekkel, négyleömlővel, 50es kipuf. rendszerrel.

A variációk száma elég sok. Attól függ, mid van, és mit akarsz belőle kihozni. Need jól utalt rá - ami szerintem nem is vita tárgya - hogy a legjobban tuningolható alap a 2,4es. Mantába kifejezetten ideális, mert nem kell szétszabdalni a motorteret, cuppra belefér a gyári 2ezres helyére. És abban is igaza van Neednek, hogy nem variált a karbisról injektorra. Ahhoz sokat kell bűvészkedni (tank meg egybek...), nem biztos, hogy megéri, ráadáásul van aki ölni képes 40es vagy 45ös karbikért.

Személy szerint én fenntartásokkal vagyok a sport tengellyel, tényleg nehéz vele közlekedni a városban, állandó fordulat kell neki, viszont olyat lép, hogy megőrülsz. Egyszer, még anno, láttam letérdelni egy tuning 2,4et, épp a nemzetközi opel tali elött... az isten se tud meggyőzni arról, hogy nem volt köze ehhez a 296os tengelynek.

Viszont Kaszkadőr barátunk mesélt egyszer a gyári tengely átfokolásáról, amin azért elgondolkodtam... :roll:

A lényeg, hogy azt döntsd el, hogy mit akarsz csinálni a kocsiból. Marky barátom pl. versenygépet akart, ezért rakott bele 3000rest, viszont asszem nem tudnék neki annyit fizetni, hogy azzal járjon dolgozni.

De amiben én konkrétan hiszek, és egyszer nagyon szeretnék, az egy 1,9es felfúrt motor, ami csontra fel van újjítva, és én járatom be 8) de az sem két fillér, és nem biztos, hogy megérné... :roll:

és én hiszek a 2ezres motor felfúrhatóságában is! :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Az anyém '98-ban zsír 1.9 felfúrt könnyített főtengelyes lett! AZ ÁM!

Egyébként a 2000est is megperselyezteted (meg lehet) és mint az új!

Alapméret furat, 1es túlméretes gyűrűvel és 2mm hézagra vágva, jobban szorít.

Rallystól tanultam!

Volt is akkora kompresszió, hogy amikor összeraktuk nem kicsit nem mozdította meg az indító motor.

Link to comment
Megosztás:

Ja.

Nekem pl. 2,2es blokk van, 2ezres hengerfejjel, 2,4es szelepekkel, négyleömlővel, 50es kipuf. rendszerrel.

A variációk száma elég sok. Attól függ, mid van, és mit akarsz belőle kihozni. Need jól utalt rá - ami szerintem nem is vita tárgya - hogy a legjobban tuningolható alap a 2,4es. Mantába kifejezetten ideális, mert nem kell szétszabdalni a motorteret, cuppra belefér a gyári 2ezres helyére. És abban is igaza van Neednek, hogy nem variált a karbisról injektorra. Ahhoz sokat kell bűvészkedni (tank meg egybek...), nem biztos, hogy megéri, ráadáásul van aki ölni képes 40es vagy 45ös karbikért.

Személy szerint én fenntartásokkal vagyok a sport tengellyel, tényleg nehéz vele közlekedni a városban, állandó fordulat kell neki, viszont olyat lép, hogy megőrülsz. Egyszer, még anno, láttam letérdelni egy tuning 2,4et, épp a nemzetközi opel tali elött... az isten se tud meggyőzni arról, hogy nem volt köze ehhez a 296os tengelynek.

Viszont Kaszkadőr barátunk mesélt egyszer a gyári tengely átfokolásáról, amin azért elgondolkodtam... :roll:

A lényeg, hogy azt döntsd el, hogy mit akarsz csinálni a kocsiból. Marky barátom pl. versenygépet akart, ezért rakott bele 3000rest, viszont asszem nem tudnék neki annyit fizetni, hogy azzal járjon dolgozni.

De amiben én konkrétan hiszek, és egyszer nagyon szeretnék, az egy 1,9es felfúrt motor, ami csontra fel van újjítva, és én járatom be 8) de az sem két fillér, és nem biztos, hogy megérné... :roll:

és én hiszek a 2ezres motor felfúrhatóságában is! :twisted:

Köszi Mantácska! Rég jártál erre!

Hát a karbi nálam a hagja miatt maradt. Az egy külön feeling a weber. Anno a ferrarikat is ilyen weberekkel szerelték.

És elsősorban a natúrális szervó nélkül, hagszigetelés nélkül, na azért a szinkronizálatlan váltó túlzás lenne, de a régi ferrari feeling is back.(mondjuk ez is túlzás)

Enyémbe is 296os tengely van, ezért a véleményem a dologról.

A 3000es soros nagyon nehéz, az amúgy is orrnehéz mantába. Inkább MV6 3000 omegából. Paciban is több, bonyolultabb is beszerelni, de már talán nem oly csillagászati érte a 150eFt+váltó+kardán. Ha nekikezdesz egy full motor generálos tuningnak az kb 200eft fölött úszod csak meg, de mondjuk tiszta papírjai lesznek a gépnek, ha okosan csinálod.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit elgondolkodtattatok azzal amit irtatok. En par honapja kaptam le a karbit es

rakattam fel az injektort, es vannak fenntartasaim a dologgal kapcsolatban. Mint azt

Mantacska irta a kocsi elejetol a vegeig uarendszer atepitese, tankcsere stb...

Viszont amit en vartam ,hogy jobban fog menni nem vettem eszre. Mondjuk a fogyasztasom

fenyevekkel jobb lett, mert a regi kettorku zenith elegge raszorult volna egy felujitasra.

Szoval ami miatt itt lokom a sodert. Emlekeitek szerint a tietek milyen fordulaton kezdett el

huzni rendesen?

Link to comment
Megosztás:

Értem!:) Itt most csupa jótanács hangzott el mindkettötök részéröl!:D 8)

Rengeteg ötlet! Szóval tavasszal meglesz a verda ez csak akkor nem valósul meg ha addig valaki más elviszi elölem! :D de akkor nagyon szomorú lennék!

Szóval valami olyan tuningolást szeretnék ami nem nagy dolgokkal jár de 10-15 esetleg 20 pacit dob a motoron! Mert annál több nekem nem kell!:lol: nincsenek nagy igényeim!!!! Meg Ti ráadásul értetek hozzá ezerrel!!!! Én meg még tipikus kezdö vagyok,aki olvassa az autómüszakis könyveket, hogy fogalma legyen azokról a dolgokról amiket Ti itt elmondtatok!!!!:lol: :D :D Szóval egyszerü megoldás érdekelne de olyan ami nem vágja tönkre a motort!!!! Mert mondjuk használni is szeretném!:lol: :D és nem egy motorroncsot akarok magam alatt tudni! De kicsit erösebbet mint a gyári kivitel! Tehát 110LE helyett mondjuk 125LE! Ami azért már jobban hangzik de jól is szuperáljon!!!! Valami ilyen dologra gondoltam! A kérdésem a következö! Ezt az elgondolást meglehet egyáltalán valósítani??????? Ezt mondjátok meg!:D

Köszönöm!!!!!!! :D Várom a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy Mv6nál illik vezérlés cserével kezdeni, ami a másik 150rongy. :roll:

Egyébként a 2000est is megperselyezteted (meg lehet) és mint az új!
:arrow: én megmondtam :twisted:

Tehát 110LE helyett mondjuk 125LE!
szerintem azt a 15 lóert nem is lehet igazából megérezni. Ez az egyik. A másik, amit szerintem nem árt észben tartani: a lóerők száma nem egyenlő a kerékre leadottakkal! Szóval szerintem ne legyenek illúzióid, hogy egy versenyparipán lovagolsz, mert lehet, hogy könnyen elkeni valaki a szád szélét. És a lóerő csak egy dolog. A nyomaték szerintem fontosabb. Kiállhatsz te egy 75LEs akármivel, ha olyan nyomatéka van, hogy mire megtalálod a gázpedált, már rég a helyzetjelzőjét sem látod ... :roll:

Amúgy elviel ezt a 10-15 pacit könnyen elérheted egy direktszűrővel, négyleömlővel... de erről is az a véleményem, hogyha minden az adatok és számítások szerint történik (1x dolog beépítése = a lóerők x %val való megnövekedéssel), akkor én most egy 150-170 lovas géppel járok dolgozni 8) a valóság viszont az, hogy a nagy hang mögött egy full lefolytott motor van, hogy legalább tankolni tudjam.... :roll: és valszeg odab*szna még egy kis akármilyen női autó is :oops: szóval én erre elegánsan csak annyit szoktam mondani, hogy: ez a kocsi nem erre való, hogy őrültködjünk vele, meg vigyázni kell rá :wink: és sokat sejtetően vigyorgok (aztán persze engedélyt kérek elvonulni és kisírni magam :) )

Csodát ne várj tőle, azért alapból is 20-25éve motorok vannak ezekben, túl egy csomó kopáson meg minden. Ha kis is cseréled, akkor is egy 10éves akármit teszel bele, s bár jól hangzik, ha felsorolod az adatokat, de ez csak a laikusokat tévesztheti meg. Viszont külsőleg az érdemek vitathatatlanok. 8) és azt sem mondom, hogy nem lehet bivaly gépet alkotni belőle, mert lehet, de azért akkor számolni kell egy-két dolog megerősítésével és átalakításával... mert azért fucsa lenne, ha a nagy erő megcsavarná a kasznit... 8) Én erről azt gondolom, hogy elöbb a kasznival kell törődni, és utánna már bármit bele tehetsz, láttunk meg hallottunk már számtalan sokkoló ötletet, s nem egy őrült van, aki meg is csinálja. Szóval szerintem kellő elszántsággal (és pénzzel) a variációk száma végtelen 8)

Link to comment
Megosztás:

Igen, igen az MV6-al lehet szenvedni. Erröl a vezérlés cseréről nem tudtam.

Ami a másik BUG, úgyhallottam az a váltó áttétel. Be kell építeni egy felezőt. Vagy mi.

Szal, ha kifogsz egy jó állapotú 2.0I motort az csoda. Méresd meg a kompresszíót mindenképp! Lehet már a 110 paci sincs meg.

Ha ez megvan és elsírtad magad, akkor mehet bele egy novicsentó gyűrűzés, csapágyazás és 2.4 szett. Ezzel megvan a nyomaték és ha már lúd legyen kövér, a 2.4 is, no meg a + 15 paci is. Tudok szerelőt is.

Ezekután már csak hab a tortán a direktszűrő meg a négyleömlő, no meg a 60as rendszer.

Tehát Én azon a véleményen vagyok, hogy a motor legyen jó és a tuning csecsebecséket később is ráérsz megvenni.

Ja és persze a kasztni. Az fontos, hogy ne ess ki belőle és ne tépje ki alólad a motor.

Ha nézed, akkor lábnál nézd meg, az első emelő baknál és a küszőb végeknél. Ott mindíg rohad.

Link to comment
Megosztás:

Hát rendben van!!!! Persze tisztában vagyok a nyomatékkal és, hogy ott lakik az a titok amiröl Mantácska beszél!!!! :D :D :D

Need ha tényleg tudsz jó szerelöt, aki nem ver át ott ahol tud és megnézné, hogy egyáltalán mit érdemes majd kezdeni a Verdával és persze megismertetnél vele valahogyan!!!!:lol:

Azt nagyon megköszönném!!!! Nem akarok én egy monstrumot! Pont erröl beszéltem!Csak egy kis plusszt bele amitöl jobb mint a hagyományos 2.0i! :) Én is úgy gondolom, hogy a motor legyen rendben legelöször és a tuning késöbb!!!! Csak most hogy elmondtátok a dolgokat tisztábban látok és köszönöm a sok választ mert csak így tudok okulni, ha olyanok írnak, akik már régóta benne vannak "nyakig" :D :D !!! Mert amiket Te elmondtál Need, hogy ezt úgy kéne csinálni azt én nem hiszem, hogy tökéletesen meg is tudnám csinálni ezért mindenképpen kéne egy hozzáértö rutinos szerelö!:lol:

Mert mikor majd meglessz a Gép, akkor elmennék vele hozzá és P mondja meg, hoyg most tulajdonképpen milyen állapotban is van a cuccos és utána megbeszélném vele a továbbiakat!!!!:lol: :D

Köszönöm mégegyszer!!!!! Need és ez amit legutoljára elmondtál az kb. mennyibe kerülne????? Mert azért ez sem utolsó dolog! :D

Link to comment
Megosztás:

Természetesen Én sem magam csináltam, hanem nagy szerencsémre találkoztam egy szintén mantás autószerelővel, aki azóta már ascona TD változó geometriás audi turbóval van el és elbontotta a turbós mantáját.

Ha megvan a kiszemelt áldozat, akkor megadom a számát és akár el is megy veled megnézni, hogy érdemes-e megvenni.

Hát a mostani árakat nem tudom, csak nagyon sacc per kb. árakat tudok írni.

Először is ki kell venni hozzá a motort, majd

4 dugó hajtókarral 20e

főtengely 15e

gyűrűk 20e

csapágyak 20e

tömítések (szelepfedél,hengerfej,kartel,kipufogó,vízpumpa,szimering) 9e

olaj 10e

fagyálló 1e

munkadíj 40e

Mivel karbis vagyok nem tudom, hogy kell-e cserélni computert, vagy jó a 2.0-é.A kuplungot sem tudom, hogy a 2.0-ás elbírja -e a 2.4 teljesítményét. Az enyémbe szinter tárcsa van és 1.9hez való sachs race szerkezet és könnyített lendkerék.

lendkerék könnyítés 20e

szinter tárcsa 35e

race szerkezet ? (én ezzel vettem)

Mantácska? Szerinted? Egyéb ötlet?

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

Olvasom egy ideje az írásotokat a motortuningal kapcsolatban, de megmondom őszintén most már nem tudom mit csinálnék szívesen a mocimmal. : ) Annyi lehetőség van ,hogy jajj. Én is törtem a fejem egy kis okosításon mert nekem gyári 2.0i van 110 pacival aztán egy ideig úgy voltam vele, hogy jó az úgy és nem kell babrálni ,mert nagyon jól működik aztán mostanság meg azon vagyok, hogy vajon mit lehet kihozni belőle és az milyen érzés lehet. Mert ugye a teljesítmény sosem elég mindig több kell.

Aztán ismerőseimtől hallottam egy - két dolgot, na meg olvastam a motor tuningnál az Omeg a mociról , még talán az a legszimpibb, de nem tudom, hogy igaz -e ,hogy a 2.0 -ás omega mocira az 1,8-as rekord váltó passzol úgy, hogy a kardánnál is jó legyen.

Na meg olyat is mondtak, hogy az 1,7 TD diesel astra turbója tök jó a 2.0 -ás omega mocihoz, mert ugyanúgy csatlakozik a leömlő meg a beömlő.

A másik kérdésem, hogy szerintetek injektoros manta mocit chip tuningal mennyire lehet felpiszkálni?

Üdv.

DAni

Link to comment
Megosztás:

Hello

Ehhez tud valaki, valamit hozzászólni valamit, hogy pontosan mi micsoda?

A mantzel.de oldalon néztem őket.

Universal einsetzbar

2,0l 110 kW-150 PS / 6200 U/min. - 185 Nm / 4200 U/min.

Optimale Zylinderkopfbearbeitung incl. unserer 290°Sportnockenwelle

Umbau Komplettpreis (Artikelnummer: M1098 1648.- Euro)

2,2l 103 kW-140 PS / 5800 U/min. - 195 Nm / 3800 U/min.

Tauschmotor auf der Basis eines 2l Motors mit 2.2l Mantzel Unterbau, 290° Sportnockenwelle und 95 kp Ventilfedern ohne Überholungen an den restlichen Motorteilen.

Umbau Komplettpreis (Artikelnummer: M1099 3499.- Euro)

2,2l 118 kW-160 PS / 6000 U/min. - 205 Nm / 4000 U/min.

Tauschmotor auf der Basis eines 2l Motors mit 2.2l Mantzel Unterbau, optimaler Zylinderkopfbearbeitung,Ventilen 40/45 mm und 95 kp Ventilfedern ohne Überholungen an den restlichen Motorteilen.

Umbau Komplettpreis (Artikelnummer: M1100 4675.- Euro)

Előre is köszi

DAni

Link to comment
Megosztás:

Need, ha itt a Kurgyis kollegára gondoltál, akkor inkább megszervízelem én Mantát szeretnék jövőbeli autóját 8) Ő amúgy azért bontotta el a turbós mantát, mert muszáj volt neki. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az elégedetlen megrendelői és átcseszet kuncsaftjai szedték szét, mivel máshogy nem tudták kompenzálni magukat :roll: az első spojler konkrétan nálunk kötött ki :)

mantát venni meg szerintem szívesen segítenek a mantások, inkább elöbb kérj segítséget, nehogy valami meglepetés érjen a megvétel után.

Disel mantában én is gondolkodtam. Olyan még úgy sincs 8) aztán rájöttem, hogy nem véletlenül :D

Nekem spec 50es rendszer van a manta alatt, és szerintem pont elég.... hangos is durrog is... nem ütöd le annyi helyen :twisted:

németül nem tudok :?

és most tényleg! Az 'kaszni' vagy 'kasztni'???? ez már régóta érdekel :roll: :evil: állítom, a baráti körömben egy autónak nem volt annyit piszkálva a mocija, mint az enyém 8) és még min dig nem jó :?

Link to comment
Megosztás:

Need, ha itt a Kurgyis kollegára gondoltál, akkor inkább megszervízelem én Mantát szeretnék jövőbeli autóját 8) Ő amúgy azért bontotta el a turbós mantát, mert muszáj volt neki. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az elégedetlen megrendelői és átcseszet kuncsaftjai szedték szét, mivel máshogy nem tudták kompenzálni magukat :roll: az első spojler konkrétan nálunk kötött ki :)  

mantát venni meg szerintem szívesen segítenek a mantások, inkább elöbb kérj segítséget, nehogy valami meglepetés érjen a megvétel után.

Disel mantában én is gondolkodtam. Olyan még úgy sincs 8) aztán rájöttem, hogy nem véletlenül :D  

Nekem spec 50es rendszer van a manta alatt, és szerintem pont elég.... hangos is durrog is... nem ütöd le annyi helyen :twisted:  

németül nem tudok :?  

és most tényleg! Az 'kaszni' vagy 'kasztni'???? ez már régóta érdekel :roll:  :evil:  állítom, a baráti körömben egy autónak nem volt annyit piszkálva a mocija, mint az enyém 8) és még min dig nem jó :?

Nem manta diesel, hanem ascona. Nem a Kurgyisról van szó. Két utcára tőlem lakik a srác és nem volt igazán se klubba, se talikon, bár elég sok mantás srác jár hozzá. Árpi a neve. XIX ker.

Szóval a turbós mantára visszatérve. Ha valaki nincsen szaktudásból olyan szinten, legalább mérnök és nincs egy rakás olyan műszere meg technikája, ami több millió forint. Ezek elengedhetetlen elemei egy tuning fejlesztésnek. Nembeszélve az anyagokról (fémek) ami kell hozzá. A nagyobb teljesítményhez speciális anyagokból készült motor alkatrészek kellenek. NEMHIÁBA FEJLESZTENEK TÖBB ÉVIG EGY MOTORT!

Haver a gyári calibra turbós mocit rakta bele. GYÁRI! :twisted:

Az borzalom mit ment! VR6 golfot agyonverte, de nagyon!

Link to comment
Megosztás:

Hello

Ehhez tud valaki, valamit hozzászólni valamit, hogy pontosan mi micsoda?

A mantzel.de oldalon néztem őket.

Universal einsetzbar

2,0l  110 kW-150 PS / 6200 U/min.   -   185 Nm / 4200 U/min.

Optimale Zylinderkopfbearbeitung incl. unserer 290°Sportnockenwelle

Umbau Komplettpreis   (Artikelnummer: M1098 1648.- Euro)

2,2l  103 kW-140 PS / 5800 U/min.   -   195 Nm / 3800 U/min.

Tauschmotor auf der Basis eines 2l Motors mit 2.2l Mantzel Unterbau, 290° Sportnockenwelle und 95 kp Ventilfedern  ohne Überholungen an den restlichen Motorteilen.                            

Umbau Komplettpreis   (Artikelnummer: M1099 3499.- Euro)

2,2l  118 kW-160 PS / 6000 U/min.   -   205 Nm / 4000 U/min.

Tauschmotor  auf der Basis eines 2l Motors mit 2.2l Mantzel Unterbau, optimaler Zylinderkopfbearbeitung,Ventilen 40/45 mm und 95 kp Ventilfedern ohne Überholungen an den restlichen Motorteilen.

Umbau Komplettpreis   (Artikelnummer: M1100 4675.- Euro)

Előre is köszi  

DAni

Hát az elsőnél hengerfej optimális kialakítása, meg 290-es sprot tengelyt mondanak 150 pacihoz.

Másodiknál 2.0ás blokkba 2.2 főtengely, hajtókar, dugattyú, meg 290es sport tengely.140 paci

Harmadiknál az így megépült 2.2es motor hengerfejét optimalizálják és 40/45 nagyobb szelepeket raknak bele. 160 paci.

Az első és második pont lőerő adatai szerintem fel lettek cserélve!

Ez ugyanaz, mint ami az enyémben van és az enyém is 160 paci.TÖKRE.

Ez nagyon édes, ez a "optimalizáljuk" a hengefejet. TECCIK!

Gondolom kipolírozzák a szívó és a kipufogó járatokat a jobb áramlás érdekében. Talán.

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

igaz -e ,hogy a 2.0 -ás omega mocira az 1,8-as rekord váltó passzol úgy, hogy a kardánnál is jó legyen.

Na meg olyat is mondtak, hogy az 1,7 TD diesel astra turbója tök jó a 2.0 -ás omega mocihoz, mert ugyanúgy csatlakozik a leömlő meg a beömlő.  

A másik kérdésem, hogy szerintetek injektoros manta mocit chip tuningal mennyire lehet felpiszkálni?

2.0ás omega moci minek? A tied is 2.0ás. A váltót nem tudom, de haver a calibra turbóhoz motort amikor belerakta 2.0ás omega váltót rakott bele.

A turbót meg ne rakosgassuk a benzinesre, mert az égéstérben túl nagy hozzá a sűrítés. Nagyobb égésterő, kisebb sűrítésű hengerfej kell hozzá. Gyárilag olyan meg nincs. Vagy kisebb löketű motor.Azaz kisebb hajtókar, vagy olyan főtengely, ami kisebb löketet ad. Lehet számolgatni, de a teljesítmény miatt, úgyis speciális anyagú dugattyú és hajtókar kell.

Chiptuning passz. Általában, ahogy olvasom a benzineseknél 10%ot dob csak. :)

Link to comment
Megosztás:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az elégedetlen megrendelői és átcseszet kuncsaftjai szedték szét, mivel máshogy nem tudták kompenzálni magukat :roll: az első spojler konkrétan nálunk kötött ki :)  

mantát venni meg szerintem szívesen segítenek a mantások, inkább elöbb kérj segítséget, nehogy valami meglepetés érjen a megvétel után.

Nekem spec 50es rendszer van a manta alatt, és szerintem pont elég.... hangos is durrog is... nem ütöd le annyi helyen :twisted:  

és most tényleg! Az 'kaszni' vagy 'kasztni'???? ez már régóta érdekel :roll:  :evil:  állítom, a baráti körömben egy autónak nem volt annyit piszkálva a mocija, mint az enyém 8) és még min dig nem jó :?

Ez cool! Nem halottam még! HIHI. Szegény! :oops:

Hát az ember ugye próbálkozik.

Nekem is 50es a rendszer, de a négyleömlő 60as.

Általában 'kasztninak' látom írva mondenhol és lehet, hogy 'kaszninak' mondjuk? Passz.

Link to comment
Megosztás:

Need! Beszéltem elég sokat Balázzsal! (Radyus) és az P ezüst mantájáról lenne szó!!!!! Neki kettö van és én meg nagyon beleszerettem az ezüstbe!!!! Szóval tavasszal nagyon úgynézki, hogy megveszem mert most nem tudtam garázst szerezni neki!!!:) Csak tavasztól!!!!:D Addigvárnom kell!!!! Szóval ha a szerelö ismerösöd tényleg jó és nem az Akit Hajni mond, akkor tényleg kéne a száma a Fickónak! :lol: :lol: :lol:

Szeretnék egy nagyon szép Mantát de ehhez szaktudásos segítség kell!!!

Köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.