Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Igen az ATS-re gondoltam. Mindegy őszig ráérek találni valamit.

Amúgy is most ültetni kéne, ha már kész lesz az eleje. :)

van ültető szettem is :( mattig meg apex rugók. Meg koni, ha kell.

Most mindent eladunk, ami nem kell annyira, vagy van belőle sok, mert 2embernek sok az a 4manta. Nem tudjuk már hova pakolni... még a szomszédnál is mi béreljük a parkolót :)

Link to comment
Megosztás:

A disznózsírt már megvettem egy vájlinggal, plusz a gyerekeknek egy pár cipőt (kettőjüknek egyet, természetesen).

Tehét a spórolás megkezdődött. Remélem az ótó még meglesz egy darabig... :)

na akkor te komolyan gondolod? :( en alig egy honapja vettem az enyemet szoval egy darabig arra kell koltenem hogy menjen is rendesen. de asszem hogy iden nekem is csak egy darab cipom lesz :) mert a masikra neem futja

Link to comment
Megosztás:

Na Jó hogy ott csak annyi a hiba!

Nekem tönkrement a vízpumpám, megfőztem a motort és valszeg hengerfejes is lett a vreda de lehet, hoyg megúszta és csak tömítrést kell cserélni!

Mindegy! most vadiúj vízpumpa és vadiúj hűtő van benne! És amíg a motor nem eszi meg a vizet addig jobban hűt mint eddig:D:D:D Csak most nem megyek vele! :)

Majd most míg ez kész nem lesz addig ott a kis Kadett ! ! ! :)

Link to comment
Megosztás:

Szerencséd van vele, alig kell rá költeni. Annyi, hogy a melegedést ki kell nyomozni, hogy mitől van, meg a hidrotőkék csattogását kell megszüntetni, mert elég Diesel hangja van, oszt' annyi.

na igen csakhogy en nem vagyok szerelo es nem is lesz most idom tanulgatni rajta, szoval jo lovekat kell fizetnem ahhoz hogy megcsinaltassak rajta mindent. de ki tudja, a nyaron itt kinn lesz egy csomo idom tanulgatni a muszaki ismereteit a mantamnak, es elmeletbol felkeszulni :) aztan hazamegyek es a haverokkal osszerakjuk :)

Link to comment
Megosztás:

Na Jó hogy ott csak annyi a hiba!

Nekem tönkrement a vízpumpám, megfőztem a motort és valszeg hengerfejes is lett a vreda de lehet, hoyg megúszta és csak tömítrést kell cserélni!

Mindegy! most vadiúj vízpumpa és vadiúj hűtő van benne! És amíg a motor nem eszi meg a vizet addig jobban hűt mint eddig:D:D:D Csak most nem megyek vele! :)

Majd most míg ez kész nem lesz addig ott a kis Kadett ! ! ! :P

:) :( ;)

Link to comment
Megosztás:

Jajj Ricsi ne is mondd!

Szóval úgy történt a dolog, hogy a vízpumpa megadta magát!

Először úgy láttam, hoyg a hűtő ment szét!

Aztán mikor arrébb vittem megint megnéztem és a vízpumpánál folyt a víz!

Na az rosszabb!

Mire átértem vele hajnalban újpestre utántöltött vízzel addigra szegény ezek szerint nem bírta a dolgot!

Hűtő és vízpumpa cserélve lett!

Akkor még nem is tudtam, hoyg hengerfej! Szépen járt meg minden! Aztén újra melegedni kezdett! miközbne mentem vele!

mondom, hát ejnye! Már légtelenítettem meg minden benne van vagy 8 liter víz! Levegős már nem lehet!

mitől melegszik ez megint!????

Mikor megálltam megnéztem a vizet! 3 liter megint bele ment! húú mondom ez nem stimmel!

Akkor meignt jó lett!

Utána megint melegedik na mondom gáz van!

Meign 1,5 liter hiányzott! Na és a vicc, hoyg sehol sem folyik! Szóval Motor zabál vizet! És már éreztem is , hogy hármohengerezik! :) :( :)

Úgyhogy most itthon pihen! majd megnézem pontosan mi is van! De lehet, hoyg csak a tömítés adta meg magát, ebben reménykedem!

Ricsi, ha a padláson lapul egy hengerfejed ami jó is azt lehet, hogy jó néven venném ha megdobnál vele de ez majd kiderül, nem biztos, hoyg kell, meg nem is biztos, hoyg Neked van... ;)

NA RÖVIDEN ENNYI...

Link to comment
Megosztás:

Keveredik a víz az olajjal? Van hengerfejem, meg komplett motor is, ha kell í(újabban mindent el akarok adni. Érdekes... :) ) Bár szerintem hamár lehúzod a hengerfejet, akkor érdemes besíkoltatni, és azután összerakni. Ismerek egy szakit, az istenkirály fél-sporttömítést képes alkotni!

Link to comment
Megosztás:

Szia manta!

Érdekes, nekem is pont most halt meg a motorom. Átvert az a szar nivopálca.... :) szóval maxot mutatott (a csőről rátapadt olaj miatt), közben nem volt egy liter se. De biztos ismeritek a szitut.

Gondolkodom egy 2.2- es motoron, az nincsen véletlenül eladó?

Link to comment
Megosztás:

Szia manta!

Érdekes, nekem is pont most halt meg a motorom. Átvert az a szar nivopálca.... :) szóval maxot mutatott (a csőről rátapadt olaj miatt), közben nem volt egy liter se.

Ööö, ezt nem értem: mikor olajszintet nézek akkor kiveszem, letörlöm a nívópálcát és újból beledugom-kiveszem és akkor a tényleges szintet mutizza! :) (persze álló motornál)

Szerintem! :( Vagy ez is női logika??

Link to comment
Megosztás:

Szia manta!

Érdekes, nekem is pont most halt meg a motorom. Átvert az a szar nivopálca.... :) szóval maxot mutatott (a csőről rátapadt olaj miatt), közben nem volt egy liter se. De biztos ismeritek a szitut.

Gondolkodom egy 2.2- es motoron, az nincsen véletlenül eladó?

Van. Az enyémbe volt, mielött leírtam az előző mantám. Aztán visszaminősítettek 2,0re. Szóval a motor jó, fel volt újítva, csak mivel az új épülése közben a régivel jártam, így abban maradt a motor és az újba a kisebbet tettük, mert az egyszerűbb megoldás volt. Hívd fel MrMantát (06 30 990 89 36) mert ő tudja, hogy milyen cucc van hozzá, nem tudom, mennyire van egyben - nálunk ezt már nehéz nyomon követni, hogy mit mibe, meg hova raktunk - nálam még 2ezres hengerfejjel volt, 2,4es szelepekkel.. ment, mint állat :P meg nem tudom, mennyire kell kompletten. Gondolom kábel köteg meg computer neked is van... mindegy, hívd fel, oszt megdumáljátok, most úgyis ő variál az alkatrészekkel! :)

Ööö, ezt nem értem: mikor olajszintet nézek akkor kiveszem, letörlöm a nívópálcát és újból beledugom-kiveszem és akkor a tényleges szintet mutizza! :( (persze álló motornál)

Szerintem! ;) Vagy ez is női logika??

ja. Ha egyenes a nivópálca. :P

Az enyémen spec 4 jelzés van, és csak én tudom, melyiket kell nézni. Ennek az az oka, hogy valami kókány vackot találtunk, aztán újra szinteztük. amúgy sufnyi módra :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi, neked meg állat a tetőszárnyad!

Az enyémen spec 4 jelzés van, és csak én tudom, melyiket kell nézni. Ennek az az oka, hogy valami kókány vackot találtunk, aztán újra szinteztük. amúgy sufnyi módra :)

Szóval az volt a baj, hogy hiába törölgettem a pálcát, az egyik felén maxot mutatott. (mert a csőből rátapadt az olaj) A másik felén a minimum alatt mutatott. Én meg ugye optimistán álltam a dologhoz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.