Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Szerdán megy vissza az autóm a fényezőhöz: spoilerfény + javítások. :huh:

Kb. 1 hétig lesz oda, aztán "elvileg" kész lesz! Utána jön a többi dolog: erősítő+subcső, ültetés, meg amit kitalálok még. :lol: :)

De elsőnek az olajcsere. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Wazzup!

Kihalt a topic?

Boogie?

Kismongol?

Mantababy?

Többiek?

Oké, tudom, itt a jóidő és a manta alatt feküdtök! Velem is így volt! :lol:

elsonek reagalok erre a kereso uzire , de barcsak uggy lenne ahogy irtad es nem tudnek irni mert a manta alatt fexem :) de meg par nap es annyit fexek alatta, hogy oda kell megagyazni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mi projectben vagyunk, mint mindig...

Megnéztünk egy senatort, gondoltuk, abból szép rendőrautót csinálunk majd, de aztán inkább mégiscsak a 400ast fogjuk előre venni. Nekünk szerintem sosem lesz családi autónk :huh:

Voltunk driften a hétvégén, azóta MrManta kitalálta, hogy ő is rá izzít erre a műfajra, szóval - ő még nem tudja, de Markyval már kibeszéltük - , hogy a régi vasamból pont lehetne egy csapató gépet csinálni, annak úgysem baj, ha összetörik.

Azonkívül - bármilyen furcsa, de úgy várjuk a találkozót, hogy hozzá sem kell nyúlni a kocsimhoz :lol: Igaz, ilyen kis hétköznapi apróságokat eszközlök majd, mint polírozás, meg motor mosás, hangszórórácsok újbóli visszaragasztása a helyére, mert az mindig kiesik...

Remélem Need látunk majd téged is Zamárdiban!

Amúgy realizáltam, hogyha napi 5 km-t haladok az autóval, akkor 15 litert eszik 100on. Amúgymeg 11-13at, szóval ez jó így. Amúgy sem hiszek a 10liter alatti fogyasztásban. Szerintem az olyan, mint az ufók vagy a Nessi - van aki állítja, hogy van, és van aki sosem látja, pedig nézné...

Link to comment
Megosztás:

Amúgy sem hiszek a 10liter alatti fogyasztásban. Szerintem az olyan, mint az ufók vagy a Nessi - van aki állítja, hogy van, és van aki sosem látja, pedig nézné...

A Rekordom a 2 literes fecskendőssel 10 alatt fogyaszt.

Hosszutávon még 8 alatt is 90-120-as tempónál.

Persze abban 4 sebességes váltó van más áttételezéssel.

Link to comment
Megosztás:

Bár én nem vagyok rajta a listán, de szeretném jelezni, hogy én is élek. Én ugyan nem fekszem, de a Manta hason van. Talán hétvégére összeáll, és ha nem kezdek el vele újra állatkodni, akkor sokáig ki is tart...

szerintem a listan te a "tobbiek" vagy :lol: szoval nem vagy elfelejtve!!!!

amugy ha mar 10 litert kajal a gep en mar boldog vagyok. anyam verdaja 7-et eszik de az nem auto(bocsi :D ) viszont a manta eszegetett egy kicsit,pontosan sose neztem, mert meg a km mutatot se tudtam rajta leeolvasni, nemhogy lenullazni a szamlalot :) de ami kesik nem mulik, remelem a masik manta is jol megy majd es a fogyasztasa se lesz 20 l :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tomi!

Akkor Zamárdiban tekintsd meg motor teremben az állítási opciókat, és érd el nálam is ezt a csodát. :huh: Már az anyjáig le van véve a co, 2,4es szelepek csattognak benne... - megjegyzem azért van rajta négyleömlő, meg direkt szűrő is. És hideg motorral nagyobb a fogyasztás amúgy is. Amíg nem volt semmi extra a vason, addig én is villantottam 8literes fogyasztást az országúton - igaz, akkor még a benzin is olcsóbb volt - most meg nem is érdekel már. Dubaiban érzem magam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tomi!

Akkor Zamárdiban tekintsd meg motor teremben az állítási opciókat, és érd el nálam is ezt a csodát. :huh: Már az anyjáig le van véve a co, 2,4es szelepek csattognak benne... - megjegyzem azért van rajta négyleömlő, meg direkt szűrő is. És hideg motorral nagyobb a fogyasztás amúgy is. Amíg nem volt semmi extra a vason, addig én is villantottam 8literes fogyasztást az országúton - igaz, akkor még a benzin is olcsóbb volt - most meg nem is érdekel már. Dubaiban érzem magam :)

Szerintem a váltó lesz a megoldás.

Azt hallottam,hogy a Manta 5-ös váltónak nagyon rossz az áttételezése.

Az enyém keveset fogyaszt cserébe viszont nem megy. :lol:

vagyis most az áttételnek köszönhetően kb. 140 km/h a vége de 4.-ben felmegy a falon is.

Link to comment
Megosztás:

nem hiszem, hogy a váltó. Inkább akkor már a lábam nehéz...

Én ahogy így nézegetem, folyamatában nőtt a fogyasztás - úgy értem, ahogy kerültek bele a dolgok, leömlő meg ilyesmi.... meg persze a körülmények sem elhanyagolhatóak - város, hideg motor, rövid táv.

Viszont kiszámoltamés még ilyen benzin ár mellett is olcsóbb, mint a villamos. Mondjuk, ha drágább lenne, akkor is kocsival járnék. :huh:

Link to comment
Megosztás:

nem hiszem, hogy a váltó. Inkább akkor már a lábam nehéz...

Én ahogy így nézegetem, folyamatában nőtt a fogyasztás - úgy értem, ahogy kerültek bele a dolgok, leömlő meg ilyesmi.... meg persze a körülmények sem elhanyagolhatóak - város, hideg motor, rövid táv.

Viszont kiszámoltamés még ilyen benzin ár mellett is olcsóbb, mint a villamos. Mondjuk, ha drágább lenne, akkor is kocsival járnék. :lol:

milyen számrendszerben számoltad? :)

Én inkább robogóval járnék de mindakettő under construction. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Újabb fejlemények: Ma délután végre készlett a fény. :huh:

Azóta úgy vigyorgok, mint akit b@szni visznek! :) :D

Csudiszép lett, melóba is azzal jöttem. Előbb kinéztem az ablakon és megcsillant rajta a napsugár. Húúúúúúúú, egyből (ismét) beleszerettem. :lol: Holnap lesznek képek.

Ja amúgy ma láttunk Mantákat Tomival, mert épp rally van és hazafelé meg is álltunk egy versenyMantát megnézni. Passz, hogy kié volt, de szépen meg volt csinázva. :D

Szóval ma very happy vagyok. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.