Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona


gabo007

Recommended Posts

  • Hozzászólások 2,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

HAli,

Mit tudtok az f astra 1.8 16v motorjáról, mert meg szeretném lepni az autómat valami jó motorral, de az átépítési és reg adó herce hurcát nem szeretném végigjárni, ja és fizetni, ezért gondoltam 1.8 motorra!

Ha valakinek van valami ötlete hogy mit lehetne belerakni, ami egy kicsit erősebb mint 115 le, és nem kell reg adót fizetni, annak szívesen várom a hozzászolásait.

Köszi

Ascer

Link to comment
Megosztás:

HAli,

Mit tudtok az f astra 1.8 16v motorjáról, mert meg szeretném lepni az autómat valami jó motorral, de az átépítési és reg adó herce hurcát nem szeretném végigjárni, ja és fizetni, ezért gondoltam 1.8 motorra!

Ha valakinek van valami ötlete hogy mit lehetne belerakni, ami egy kicsit erősebb mint 115 le, és nem kell reg adót fizetni, annak szívesen várom a hozzászolásait.

Köszi

Ascer

hivatalosan nem lehet beletenni , mert nem gyártották ez a motort a te autódba.....

Link to comment
Megosztás:

Nem. Motorcsere következmény nélkül csak hivatalos átírással, kottára ugyanolyan motorral, sok utánajárással, köbcentinként valahány forintért, plusz ilyen-olyan díjakért, bevizsgálás satöbbi mellett az erre hatóságilag kijelölt műhelyben műszaki szakértők 2-3 óra várakozás után 2 kávé között alámásznak az autód alá és tekintetükkel, szemrevételezés által minden tudásukat bevetve megállapítják, hogy nem-e egy hajómotort építettél véletlen be. De szerintem más típusú motorhoz már engedélyek is kellenek.

Link to comment
Megosztás:

Fődarabcsere, illetve jármű átalakítása (alváz- vagy motorcsere) esetén:

- fődarab származását igazoló okirat vagy számla,

- külföldről származó használt alváz beépítése esetén a származás ellenőrzés megtörténtét igazoló határozat,

- Műszaki adatlapot,

- bevont törzskönyvet, forgalmi engedélyt,

- külön jogszabályban meghatározott személygépjármű átalakítása esetén a regisztrációs adó megfizetéséről szóló igazolást,

- forgalmi engedély, illetve törzskönyv illetékének megfelelő illetékbélyeget

Átalakítás a közúti gépjármű olyan műszaki megváltozatása, amelynek eredményeként (az e törvény hatálya alá nem tartozó gépjárműből személygépkocsi vagy motorkerékpár jön létre, illetőleg) a személygépkocsi vagy motorkerékpár más adókategóriába kerül.

Link to comment
Megosztás:

Hát ennek utána kell járni. Viszont ami még szükséges, az az átalakítási engedély, ha a cseremotor nem típus azonos. De azért nézz utána. Szerintem nem ér ennyit az egész. Eredvizsgálat némelyek szerint kell, némelyek szerint nem. Jogszabály szerint nem. Itt egy érdekes link: http://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/ki50405/ Néhány helyen a nem típusazonos csere esetére eredetvizsgálatot kérnek. Nem értem én sem.... Én is gondolkoztam már motorcserén, de eltántorított a köbcentinkénti talán 10 forint... nem tudom most is ennyi-e. Meg párezer ide, párezer oda.

Link to comment
Megosztás:

Hát sokba kerül az is biztos, asszem most úgy 15ft körül van cm3-ként

de nem biztos.

Nek 1.8 van benn 115le, de néha igy is kevésnek bizonyul, azért gondolkodtam valami erősebb motorra. Ha viszont ezt széthegyezném nem biztos hogy megérné a karácsonyt...

Ha tud valaki eladó: Lökös alá gyári spoilert,ködlámpát,4 ablakot vezérlő ablakemelő kapcsolótáblát átvenném tőle. Sehol nem tudom ezeket megszerezni...HELP!!!

Link to comment
Megosztás:

Mért nem hivjátok fel a közlekedési felügyeletet?Ott mindent elmondanak, sőt még azt is mi mennyibe kerül.A hivás lehet nyugodtan anonim :D .Valamelyik topicba már leirtam hogy mibe kerülne nekem egy 2000cm3 karbis mocit injektorosra átalakitani, annyival hogy injektorsort felteszem a hengerfejre, rárakom az összes kütyüt, mindezt a motor megbontása nélkül.Ha ne számolom az injektor, és tartozékai árát akkor ez 70 ezerbe állt volna meg hivatalosan.Ja és az autó semmilyen más adókategóriába nem került volna csupán 10 lóerő növekedéssel, és némi fogyasztáscsökkenéssel járt volna a dolog.Ja meg károsanyag kibocsátás csökkenéssel is..meg súlyadócsökkenéssel :lol: .

Lényeg, ami kellet volna hozzá:

Átalakitási engedély: kb 10 rugó

Igazolás egy Opel márkaszervizből hogy tényleg minden smakkol e, és igazolás a megváltozott adatokról..ez is kb 10 rugó

Kell annak a mocinak a papirjai amiről az injektor származik..(kérdem én, utána akkor ahhoz a motorhoz nem maradnak papirok?az injektor miatt?...tök jó)

Utána végre beszerelhető, majd eredetvizsgáztatni kell.wazzz.aszonták kap egy új motorszámot a kocsi...de mija fenéért?

Eredetvizsga kb 20 ezer a 2000cm3-re..

ha mindez megvan akkor már csak a müszaki vizsga hiányzik, valamint okmányirodába új forgalmi és törzskönyv...mindez 35 ezer...

Öszeadva ez 75 ezer, és qrva sok utánaárás, idegeskedés, és kenőpénz hogy gyorsan menjen...

És miért is?Egy olyan motorért amit SZÉRIÁBA is beépitettek a pontosan ugyanilyen kasztniba, amibe minden ugyanaz az utolsó csavarig a 90 lóerős 20N a 100 lóérős 20S, és a 110 lóerős 20E-s motoron kivül..erre kérjek átalaitási engedélyt?...köcsögök...ja és a motorokon a következö a különbség 20N (egytorkú INAT 40, vagy Solex karbi) 20S VaraJet II karbi, 20E elektronikus gyújtás és injektor..bocs, itt már különbözik a termosztát, de egyanaz a felfogatása, valamint a hütöventillátor elektromos kapcsolású...és ami a legszebb hogy ezek a verziók 1900cm3 motorra is igazak ugyanebbe a kasztniba ugyanezekkel a különbségekkel.

Bürokrácia, meg hogy húzzunk le az emberről 10 bőrt...

Én amondó vagyok, ha valaki motort cserél, és a kocsit már nem akarja eladni akkor köszörülje ki a motorszámot, és üsse be az eredetit.

pl:1.9S motort 20S-re cseréli akkor a beletettbe üsse be a régi motorszámát...zödkátyán meg müszakin csak az a lényeg hogy a papiron szerepelttel egyezzen..eredetvizsgára meg nem kell elvinni többet..

Link to comment
Megosztás:

Tehát,

Mivel ha már motort cserélek:

-Megveszem a motort,

-Belerakom a kocsiba,

-Egy kis flexelés a motorszámon,

-A régi motor motorszámát beleütöm,

-Finish

Ha ezekután mégis eladásra adnám a fejem legfeljebb visszaépitem a régi motort...

Én mivan akkor ha pl. egy kpm-es kolléga vagy egy arra jogosult szerv belepillant a motortérbe közuti ellenőrzés közben, és csodálattal pislog és forog az agya, hogy csináltak e egyáltalán 85-ös Asconát 2000 16v vagy esetleg 2.5 v6 motorral. Azután mi történik?

Ha ez is egy lehetséges megoldás, igaz hogy nem legális de nem szempont, akkor te hogy-hogy valósítottad meg :?: :?:

Félre ne értsük egymást, nem kötekedni akarok hanem inkább megköszönöm hogy segítesz, de szeretnék előre felkészűlni az esetleges ellencsapásokra és valószínűségekre. :wink:

Továbbra is várom a hozzászolásod a témában mert lehet magvalósul az álltalad elmondott project.

Üdv: Ascer

Link to comment
Megosztás:

Ja, ezt én is így csináltam. Anno. Azzal a szerencsével, hogy az adott autót én vittem először eredetvizsgálatra. Nézték, nem lett jó, rendőrség, AF szám és már mehettem is.

Haverom ugyanezt tette az OFF Golffal ON. Már 8-10 kasztni is volt rajta. Persze az AF-nek annyi esze nincs, hogy olyan számot adjon meg, amiből típuson belül azonosítani tudja a kasztnit. neeem. Tehát onnantól kezdve, hogy legalizálták AF cimkékkel a vázcserét, már azt sem kellett nézni, hogy az adott "új" kasztni 3 v 5 ajtós.

Nade vissza a motorhoz. Egy motorcsere szerintem otthon, garázskörülmények között fél nap. Tehát ha el is akarod adni, max előtte visszacseréled.

Egyszer egy zsigulit (bocs a sok offért) úgy vettünk, hogy a motorján 5 éve nem volt hengerfej, és be volt állva mint a szög, de otthon meg akadt pár jó blokk. Az autó amúgy jó volt, és persze olcsó. Imitációnak kapott egy hengerfejet, majd egy karbit, és úgy ahogy volt, elhúztuk eredetvizsgára. Mert ugye az nem feltétel hogy menjen is az autó. Meglett a vizsga, estére már ment az autó - másik blokkal.

Ennyi. Szóval ezt az asconával is pont ilyen egyszerű megjátszani, még ha el is akarod adni. csak legyen meg az eredeti blokk. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Azért arra is figyelni kellene, hogy a motorszámon kívül ott a motorkód is, amiből azonnal kiderül, hogy valami nincs rendben (már ha nem tudná a KPM-es, hogy ezt a típust nem gyártották 16V-vel, vagy V6-tal). Én is ezen agyalok, hogyan lehetne a kifelé öntött betűket utánozni a blokkon, ha kétliteresre cserélem az egyhatosat. Valszeg egyszerűen simára köszörülöm a blokk oldalát, és lefestem az egészet, természetesen "dizájn célból" :lol: .

Egyébként jó eséllyel nem az út szélén fognak belekötni, hanem vizsgán. Azért nem hülyék annyira, hogy elhiggyék a 16V verziót. Én inkább C20NE-t tennék bele, az sokkal hihetőbb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.