Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Az 55-öt gondolom ABS-villogtatásra dobta, nem az ECU-éra.

Megy az ABS, vagy halott?

A melegindító szelep a kupak bal oldalán van, a fül alatt.

így van, ezt is írtam, vagy akartam. sokáig állt az autó, hibakódot nem dob, csak kíváncsiságból villogtattam ki. meglepődtem mikor ezt dobta. még nem satuztam, de fog a fék :D szépen be is tölt, motorgondja más nincs, a váltó nem a legjobb, de lehet ott is csak a sok állás miatt veszi néha nehézkesen a 6ot, meg néha mintha kicsit recsegne :lol: hamar kapcsol a venti, kicsi a cooler, de novemberig nem lesz időm hozzányúlni, addig ilyen marad. Még el sem rúgtam neki :lol: Tehát a teszt még várat magára.

Link to comment
Megosztás:

így van, ezt is írtam, vagy akartam. sokáig állt az autó, hibakódot nem dob, csak kíváncsiságból villogtattam ki. meglepődtem mikor ezt dobta. még nem satuztam, de fog a fék :D szépen be is tölt, motorgondja más nincs, a váltó nem a legjobb, de lehet ott is csak a sok állás miatt veszi néha nehézkesen a 6ot, meg néha mintha kicsit recsegne :lol: hamar kapcsol a venti, kicsi a cooler, de novemberig nem lesz időm hozzányúlni, addig ilyen marad. Még el sem rúgtam neki :lol: Tehát a teszt még várat magára.

Jaaa hát félinfókból kicsit nehéz távgyógyítani, nem vagyok én Gyurcsók! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Corsa OPC extrém tuning :-)

Olvassátok el figyelmesen a hirdetés szövegét.Meglesném azt aki 720lóerőre pumpálja ezt a motort(normál élettartam mellett) :D

Biztos nem lehetetlen,de hogy az a motor teljesen alkalmatlan lesz utcai használatra,az biztos...........

:P :P :D

Valaki nagyot álmodott :D

Kíváncsi lennék, hogy ki tette fel a hirdetést :D

Link to comment
Megosztás:

Corsa OPC extrém tuning :-)

Olvassátok el figyelmesen a hirdetés szövegét.Meglesném azt aki 720lóerőre pumpálja ezt a motort(normál élettartam mellett) :D

Biztos nem lehetetlen,de hogy az a motor teljesen alkalmatlan lesz utcai használatra,az biztos...........

FWD 720le-vel?!

Bármilyen sebességfokozatban végigkapar másrészt megnézem azt a váltót ami elbírja azt a laza 1000nm-t.

Szomszéd utcában van egy w220 s600 biturbó Brabus 620le és 1000nm,de évente szétcsavar egy-két váltót. :P

Link to comment
Megosztás:

:D :P :P

Valaki nagyot álmodott :D

Kíváncsi lennék, hogy ki tette fel a hirdetést :D

Ha már Te is azt mondod,hogy képtelenség,megnyugodtam,hogy nem én vagyok hitetlen,hanem a hirdetés egy egetverő baromság :D

Az a 720 szerintem a 2.8 OPC-nek is nagy falat lenne................

Link to comment
Megosztás:

FWD 720le-vel?!

Bármilyen sebességfokozatban végigkapar másrészt megnézem azt a váltót ami elbírja azt a laza 1000nm-t.

Szomszéd utcában van egy w220 s600 biturbó Brabus 620le és 1000nm,de évente szétcsavar egy-két váltót. :D

Hát igen,ez már a turbókorszak forma-1-eseinek a szintje lenne.egy kezemen meg tudnám számolni a gyári állapotban maradó alkatrészek számát,ha el is készülne......... :P

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Úgy látszik, hogy a 8V turbókban mégis van lehetőség. ;)

Nemrég mértek egyet, egy A Corsában és 377,7kW(513,67LE) és 546,4 Nm lett a vége, mindez 1,7 bar nyomáson, 1,9 bar overboosttal. :lol:

Nagyon komoly teljesítmény, még 16-szelepestől is az lenne. ;)

kimg3056.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Szép napot!

Szerintetek egy sima 1.6 központi injektoros 8 szelepes motor kis töltésű turbót olyan 0.3-0.4 bár elbírná a moci!

Szia!

Igazából vagy igen vagy nem... mindenféleképpen javasolt egy vastagabb HF tömítés pl... ugyanakkor sok értelme ebben a formában nincs is, mert turbólyukad lesz és a 0.3-0.4 bar olyan sokat nem fog hozni sajnos...

Én nem csinálnám, de persze ez nem jelent semmit...

Link to comment
Megosztás:

A tiéd végül is kész lett?

Én autószerelő vagyok tehát valamit konyítok hozzá ...

CSak azt nem tudom hogy a moci elbírja és kb egy olyan 40-50 pacit kapnák pluszba az jo lenne nekem nem kell több a turbó lyuk engem nem zavar sőt tetszik is!

Én is csak a egy hengerfejtömítés csere pl fém a dugók tetejébe olaj spric nagyobb olaj nyomás olaj hutő és enyi na meg persze gondolom egy kicsivel át kell programozni az injektort is a benzin miat!

Építettem már turbós autót de az el birt volna egy ökör turbót is és karbis volt tehát valamit konyítok hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.