Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Kényszerhűtéses tárcsát elméletileg nem szabad felszabályozni,

legalábbis a gyári ajánlások szerint. Amúgy a TIS-ben megvannak a

minimum méretek hozzá.

Tárcsából ajánlom a Brembot, ami 10 körül van /db, betétből pedig

a Ferodot, ami 9 körül van/ garnitúra.

Cseréltess fékolajat is!

Link to comment
Megosztás:

Kényszerhűtéses tárcsát elméletileg nem szabad felszabályozni,

legalábbis a gyári ajánlások szerint. Amúgy a TIS-ben megvannak a

minimum méretek hozzá.

Tárcsából ajánlom a Brembot, ami 10 körül van /db, betétből pedig

a Ferodot, ami 9 körül van/ garnitúra.

Cseréltess fékolajat is!

Az elejét értem,de fékolajat minek?

Kb mennyi megy bele ha leengendem?

Nem akarok szopni a légtelenitéssel!

Állitolag a tárcsára rá van irva mennyi az alsó küszöbméret,majd megskubizom! :smt108

Off:

Aztec! :smt061 legyen Veled! :mrgreen:

Valami istentelenül jól szórakoztam azon a h***e p***án! :smt044

Ezt shimán oda tehette volna az irásai végére: :withstupid: :mrgreen:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én nem annyira kérdeznék, mint inkább leírom a tapasztalatom.

Hétfőn mentünk VW talira Pólus mögé, szép idő, mérisne rakjam fel a 195/60 R15-ös felniket a 1,4S Kadettra :)

Az egy dolog hogy hátra nem ment fel csak előre, de nem véletlenül választottam fék rovatot, ugyanis: Hazafelé letapostam a féket (ülés mintája a hátamban, kormány majd kitör úgy kapaszkod), és 80-ról nem sikerült egy mm-t sem blokkolni, pedig mindent megtettem. Szóval ABS lett a kocsimon :) :)

Link to comment
Megosztás:

Johnny!

Az ajánlások szerint 40-60e km-ként vagy 2-3 évente le kell cserélni

a fékolajat, a minőségétől függően. A fékes szerelős dolgok meg simán

jó alkalmat adnak rá. :)

De ne csináld egyedül, jó lenne ha ebben jártas ember is lenne a közelben. :)

Sajna anyagi okok miatt most nem lesz gyári pofák és új tárcsa,egyenlöre utángyártott pofákat kap,aztán ahogy lesz lovém,mindenből ujat kap!

Tárcsa jó lesz még,szerelő megnézte,2-3 hónapot simán kibír még!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én nem annyira kérdeznék, mint inkább leírom a tapasztalatom.....

.... Hazafelé letapostam a féket (ülés mintája a hátamban, kormány majd kitör úgy kapaszkod), és 80-ról nem sikerült egy mm-t sem blokkolni, pedig mindent megtettem. Szóval ABS lett a kocsimon :) :)

úúú, várjunk ezen mit nem értek?

Padlóféknél volt fékhatás rendesen, az autó meg is állt, DE noha ABS-t csak hallomásból látott mégse blokkoltak a kerekek.

azaz blokkolnia kellett volna de mégsem.

Miért nem? na ezt nem értem.

Azt is írhatnám, mivan? fejráz

Link to comment
Megosztás:

fejráz

Mélykék Úr már rávilágított a lényegre. Valóban a 195-ös úthenger a 165-öshöz méretezett(?) féknek kicsit széles. Ezért nem blokkolt be. Vagy gyenge a jobb lábam :wink:

Most már 175-ös van fent mindenhol, ezzel már tudok blokkolni. Remélem azért nem fogok. :)

Amúgy nem nagy eksön egy kerékcsere, magad is kipróbálhatod, hogy hogy viselkedik, gyorsul és áll meg a géped nagy kerekekkel.

Kerekem van, kölcsönadom :wink:

Link to comment
Megosztás:

De nem azért mert nem hittem el, hanem volt mellette azaz arckifejezés is amit akkor vágok amikor az agyam még nem érti mit nem ért, pedig belül valahol sejti, hogy érti. PL. összeadsz fejben 576-ot meg 576-ot belül tudod, hogy valahol 1100 fölött lesz, de pár sec mire megérkezik a pontos érték, mert ez nem olyan válasz az agytól, mint az, hogy: 1-3-4-2.

(Ráadásul még ezt is könyvől kellett megerősítenem, mert elsőre nem hittem el magamnak.)

Link to comment
Megosztás:

Berlina:

Jó jó értem. :idea:

Más. Háccsó fékdobot, meg pofákat gondoltam megnézem milyenek, és le akartam szedni a dobot. Nem bírtam. Kiengedtem a kézit. Így se. Feljebb emeltem, téglát tettem a kocsi alá, emelő ki, és mindent megtesz. ne mán üthetem, rúghatom, b***ik jönni. Ok, WD40 a tövére (nemám úgy, hogy a pofákra is jusson), és semmi. :evil:

Sok időm nem volt, úgyhogy feladtam, de vmikor nekimegyek megint. Van vkinek vmi tuti tippje? (méteres pajszer / szöges bakancs / csákány)

Köszke

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.