Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

Üdvözlet! Nem veszi a kocsim az egyest, csak ha nagyon lassan gurulok, és álló helyzetben.ha megpróbálom akkor elkezd recsegni.a többi sebességi fokozattal nincs semmi gond.a váltó kulisszám eléggé kivan kopva, nagy a holtjátéka is. szévan forgácsolódva az a műanyag.egy kulisszacsere megoldaná a problémát?gondolkoztam hogy bontóba elmennék érte,de félek hogy ott is csak kopott lenne.valaki tud valamit javasolni? Opel vectra 1.6 i 93 as benzines

Ez nem hiba, egyest hivatalosan is csak álló autónál kapcsolunk.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Véleményt, tapasztalatokat szeretnék kérni (akár szerelőként, akár tulajdonosként) váltó-témában:

Van egy 1.4-es Turbo benzines J Astrám, 6 sebességes kézi váltós. Alig 2 és 1/2 éves, 60 000 km van benne. Egy bő hónapja egyre erősődő, fura hangokat kezdett adni (először úgy hangzott, mintha trolibusszá kezdene átalakulni az autó). Eleinte futómű-problémára gyanakodtunk, de kanyarban sem szűnt meg és nem is a téligumi profil okozhatja (gyárilag ajánlott téligumi van rajta, ezzel adták, és ez sohasem okozott ilyen hanghatást, pedig ez lesz a harmadik tele). Üresben, járó motorral nincs ez hang, csak elinduláskor (guruláskor) kezdődik és pár hete leginkább 5-esben és 6-osban vált ijesztővé (már a felhangosított rádió sem nagyon tudta elnyomni a zaját). Egy ideje csak 4-esben használtam, ott elviselhetőbb volt a hanghatás. Természetesen többször jártam vele szervizben, amint a problémát érzékeltem. Az első alkalommal egy tapasztalatlan kissrác azt mondta, h ne aggódjak, semmi baja, csak a téligumi okozhatja. Pár héttel később egy idősebb, tapasztaltabb kolléga azt mondta, hogy teljesen biztos benne, hogy ez váltó-probléma, és ne nagyon járjak így vele, mert ha szétmegy a "váltóház/doboz" (legalábbis így mondták franciául, ill németül - ui. nem Mo-n játszódik a történet) (magyarul nem tudom, h hívják, nem vagyok szerelő), akkor kb. háromezer euróba kerülhet kicserélni. Legutóbb, augusztusban Mo-n volt nagyszervizen, előtte semmilyen ilyen probléma nem volt. Utána egy-két héttel kezdtem felfigyelni erre a hangra, ami egyre erősebb lett. Közben teltek a hetek, kb. másfél hónapig jártam még vele, múlt héten tettem le végleg, a negyedik helyen voltak hajlandók "befogadni" egyáltalán. Azt mondták, hogy csak néhány helyen foglalkoznak váltóval, mert nem minden szerviznek van meg hozzá a felszereltsége. Nekem ez kissé hihetetlen, de nem tudom, mi az Opel-szervizek rendszere. A garanciát sajnos nem hosszabbítottam meg nyáron, amikor még lehetett volna, most meg már nem hajlandók utólag meghosszabbítani.

Szerintetek mi lehet a baja és hogyan lehet ezt valahogy elintézni, h ne kerüljön ennyi pénzbe? (a szerviz, ahol utoljára hagytam, még nem jelzett vissza, h pontosan mire jutottak, ui. nem volt időpontom, csak otthagytam náluk). Én nem vagyok szerelő, de azt gondolom, hogy egy két és fél éves autónak, rendszeres szervizelés mellett, ennyi km-rel nem lenne szabad ilyen problémát produkálnia. Gondolkodtam azon, h esetleg az én vezetési (váltási) szokásaimmal lehet-e a baj, de az az igazság, hogy ez a harmadik Opelem, és jó néhány autót vezettem már életemben, soha senki nem tette szóvá, hogy idióta módon váltanék, és soha nem szartam szét egy váltót sem. Úgyhogy értetlenül állok a dolog előtt.

Köszi előre is a tanácsokat, tippeket!

"egy vérkapitalista országban rekedt honfitárs"

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Helló mindenki!

Az a nagy problémám hogy vettem egy 1.8 16szelepes astrát c18xel motorkódosat és a kezdetektől a 3. Fokozat a váltóban szarakszik, menetközben finoman bánsz vele baj nincs csak ha leparkolsz valahol és nem teszem üresbe míg jár a motor és beindítás előtt tenném üresbe vagy 1esbe vagy lükverc beakad valamiért 3asba és onnan sehova, ezt 3x eljátszotta már, ha menetközben adok a 3.nak 1est nehezen veszi. Összeakad valamia váltóban vagy kiugrik. 3xlett már szerelve. Valaki valami megoldás? Vagy vegyek egyszerűen egy másik váltót?

Előre is köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...


Opel Zafira 2007-es 150 Sport Automata 150 LE....kisebb sebesség fokozatnál búgó hangja van,amikor feljebb vált,megszűnik..egyébként ragyogóan működik..145 000 KM van benne...
mikor kell,illik ebben váltó olajat cserélni?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.