Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

Ismét kérdezek mert nincs még keret autószerelőre aki feltárja a problémákat.
Szervó:

Kicsit idegesítő dolog és valószínű hogy költséges is lesz de a szervó csapágy mintha ki lenne halva. alapjáraton megy a motor enyhe nyikorgást lehet hallani. Fordulás közben nagyon nyikorog teljesen kitekert kormánnyal és az alapjárat is leesik kicsit. Jól sejtem hogy csapágy lesz a ludas? A szervó még működik bár ki tudja meddig max 2 hónapot kellene várnia addigra lesz keret rá és meg lesz csináltatva majd minden rajta.

Fék:
ABS-el vagyok problémás viszonyban. Indításnál az ABS feliratot sehol nem látom világítani tehát az izzó kiégett (szerintem) Fékrásegítés van, de erős fékezésnél a kerekek blokkolnak. Jól gondolom hogy ABS a ludas?
Apropropó ha már itt járok és kérdezek sokat akkor. Szelepfedél tömítés enged megoldja egy tömités csere vagy valamit érdemes lenne síkoltatni hogy ne kelljen cserélgetni? És még olajfolyás: olajteknő tömítése is kivan azt gondolom csak elég kicserélni és megszűnik a dolog. Az olajat ellenőriztem mikor vettem az autót maxon volt az olajszint, és most már túl az 500km-en szintén lett ellenőrizve. Nem tapasztalható olyan mintha egyáltalán folyna az olaj valahol. maradt ugyan olyan szinten csak épp látni a motoron a folyásnyomokat. a tömítések cseréje orvosolja a problémát gondolom.
Kipufogó:
azon kívül hogy lyukas és csereérett kellene egy darab csavar a leömlők utáni összekötő részhez mert ott el van törve egy darab csavar és látható kormolás is van igaz minimálisan csak de kifúj picit és idegesítő. Kipufogós velem szembe van 55 000-ért sportdobbal 52-53 000 magyar pénzért pedig gyári kipufogót leutánozzák. (1173Bp ferihegyi úti kipufogós ha valaki ismerős a környéken) No és még valami:
Tetőablak: (nem ázik be de nem működik) A motor működik a csati kontaktos (már írtam) alkatrészek kopottak. Merre lehet leggazdaságosabban bontott mechanikát venni??? csak mert viszonylag egyszerű a csere. :) 2 órás művelet lenne de ez is a majd csoport mert keret híján vagyok mert 240-ben állt meg átírással együtt a verda. :whistle:

Kicsi off: Motorikusan jó állapotú a kocsi, 2500forintból (400ft-os benzinár mellett) elmentem a kocsival 85 km-t és még volt nyál benne csak már nem centizgettem tovább. Szóval olyan 7,5 litert ehet százon körülbelülre. :hehe: Igaz autóúton megyek(M0) 120-al 25 kilómétert :D ha nyomom neki és mint a hülyegyerek folyamatosan padlózva megyek akkor úgy eszik 11,5litert száz kilóméteren. :icon1: vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Nos megnéztem a szervóolajat a színe valami borzadály... cserére szorul eléggé erősen mert valami barnás feketés olajszerű valami. Valószínű hogy csak emiatt nyikorog a szervó? a fékfolyadék az valahogy szintúgy nem az igazi. Víz állaga van és zöld színű. Valószívűsítem csak a szerencsének köszönhető hogy meg lehet vele állni. Node amint lesz keret folyadékcsere lesz. A motorolaj már le van cserélve szűrővel együtt. 10W40-es olaj került bele. Remélem megfelelő. Mennyisége melegen is ellenőrizve volt. A riasztó is működik mióta megcsiszoltam és kontaktspray-ztem az ajtó gombjait. A nyitott ajtónál való világítás is működik (minő meglepetés) a csomagtérben eleve működött, viszont a motortérben nem vagyok biztos hogy jó a kapcsoló mert nem nagyon akar vezetni. Cserével lesz megoldva de addig mit tegyek helyette a motortér védelme érdekében? Lakótelepen áll még mert ugye ott lakok. Sajnos. Féltem nagyon pedig "csak" egy autó...
A segítségeket ismét megköszönöm!
Üdv McDeath

Link to comment
Megosztás:

Ismét sziasztok! sikerült fényt deríteni a nehéz indulás okára. A benzincsövek amik az injektorba mennek le vannak lazulva. Visszaszivárog a tankig a benzin és emiatt nehéz az indulás. Folyni nem folyik szivárogni nem szivárog csak visszafelé beengedi a levegőt emiatt van hogy az üzemanyag visszafelé megy a rendszerben levegőt engedve a csövekbe. Emiatt nehezebb az indulás ugye. Csövek is cserélve lesznek. A rájövetel oka a kifogyott benzin volt mert levegős volt a rendszer. megbirizgáltam a csöveket és elkezdett sziszegni. Ekkor ugrott be a szikra hogy ez így nem jó... A probléma még marad egy hónapig anyagiak miatt. elindul csak kicsit nehezen. A segítségeket köszönöm!
Üdv McDeath.

Link to comment
Megosztás:

Haligali.

McDeath. Valoszinüleg falsot sziv a mocid. Ellenörizd a csöveket.

A szervod nyikoroghat az ékszijj miatt is. Ellenörizd.

A kipufogosod mocskos drága.

Üdv mindenkinek !

Calibra tulajdonos lettem én is 2 honapja. 150 ezres (Ft) csodapéldányt vettem. Autszerelöként pofozgatom kifele , cél a gyári állapot.

C20ne.

Tud valaki bármi infot a Lurdys talikrol?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Haligali.

McDeath. Valoszinüleg falsot sziv a mocid. Ellenörizd a csöveket.

A szervod nyikoroghat az ékszijj miatt is. Ellenörizd.

A kipufogosod mocskos drága.

Üdv mindenkinek !

Calibra tulajdonos lettem én is 2 honapja. 150 ezres (Ft) csodapéldányt vettem. Autszerelöként pofozgatom kifele , cél a gyári állapot.

C20ne.

Tud valaki bármi infot a Lurdys talikrol?

OFF:

A lurdys topikot én is kerestem tegnap este rá is leltem http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=337 itt megtalálod a kérdésemet is. :icon13:

ON:

Igen a fals szívás az garantált mert néha eléggé benzin szag van az utastérben. Sürgős csere lesz majd a dolog. Az ékszíj nem nyikorog csak a szervó teljesen kitekert állásban. Minkét oldalon. Meglátjuk rendbe jön e az olajcserétől mert már az a sárosbarnás vöröses árnyalata van. Hátha csak emiatt szórakozik, de előbb utóbb ki lesz cserélve. Kipufogóst ha tudsz akkor megköszönöm! igaz nem most lesz még de majd kb 3 hónapon belül ki kéne cserélni. Egyenlőre átiratással küzdök, ősöket lejmolom kicsit hogy segítsenek. :D Ha minden papír rendben akkor jöhet az autó addig sajnos marad minden... :wacko:

Üdv McDeath

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Opel Calibrám és az lenne a bajom hogy megyek vele egy pár kiló métert és egyszer csak hiába nyomom a gázt lefullad.
Eleinte mikor ezt csinálta kivillant a motorolaj jel. Kartertömítés és motorolaj csere után ezt abba hagyta.
Remélem ti tudtok valami okos tippet írni senki semmit nem tud eddig! :)
Remélem ti igen. :)

A válaszokat előre is köszönöm!



Laci :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Opel Calibrám és az lenne a bajom hogy megyek vele egy pár kiló métert és egyszer csak hiába nyomom a gázt lefullad.

Eleinte mikor ezt csinálta kivillant a motorolaj jel. Kartertömítés és motorolaj csere után ezt abba hagyta.

Remélem ti tudtok valami okos tippet írni senki semmit nem tud eddig! :)

Remélem ti igen. :)

A válaszokat előre is köszönöm!

Laci :)

Szia nekem a légszűrő házat és a szívósort összekötő gumicső volt/van elszakadva. Falsot szívott és nem úgy húzott ahogyan azt kell, nehezen is indult hidegen, melegen. Tegnap szétszedtük kipucoltuk a csöveket, és beragasztottuk a lyukakat azóta hidegen pöccre indul melegen egy gázfröccs elég neki a megszokott 6-8 fröccs helyett. A húzással sincs már bajom azóta. Megjött az ereje újra. :D Igaz így gány munkának tűnik a dolog de cseredarabig jó az. :hehe: Remélem segítettem vele. Ja a benzinszűrőt is nézd meg hátha el van már dugulva a sok retektől. :icon13:

Üdv McDeath

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Ehhez kapcsolódva a bal felső sarokban a kék csati az ugye? csak mert nem szeretnék semmit sem rövidre zárni nehogy baja legyen nekem.... és még valami ha mondjuk ABS-t akarom olvasni akkor is a check engine fog villogni vagy az ABS felirat? (Ki van égve ezért kérdezem.) És csak az ABS-t kell összekötni vagy az első összekötést is meg kell valósítani?
Köszönöm Üdv MCDeath

Link to comment
Megosztás:

Igen, az lesz az. A lábak (pinek) jelzése rá van írva a csatlakozóra.

Ha az ABS-t akarod kivillogtatni, akkor az A és K lábakat kell összekötni, és gyújtás ráadása után az ABS lámpa fog villogni, szóval előbb cseréld ki az izzót.

Ugyanígy a 4x4-hez és a kipörgésgátlóhoz (csak V6-nál) az A és J lábakat kell összekötni és a hozzá tartozó lámpa fog villogni a műszarfalon. a gyári riasztóhoz az A és H lábakat kell összekötni, villogni a riasztó visszajelzője fog, az automata váltóhoz meg az A és C lábakat, itt pedig a műszerfalon a sportprogram visszajelzője fog villogni.

Egy dologra figyelj: soha, semmi szín alatt ne zárd rövidre (kösd össze) az A (test) és F (+12V) lábakat, mert azzal azonnal kinyírod a motorvezérlőt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elektromos ember vagyok szóval csak ezért kérdeztem meg mert nem akarok bajt csinálni magamnak... nem találtam neten a formáját ezért inkább megkérdezem és nem csinálok baromságot :) a 12v-ot meg a gnd-t nem kötöm össze inkább. Apropó a műszerfalban lévő izzók mekkora teljesítményűek és milyen a csatlakozó formájuk?
Köszi McDeath

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.