Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

8 szelepes motornál a himbák törnek ha a szijj szakad. A moci tùléli.

16 szelepesnél viszont csùnyán összekócolôdik a belseje.

Nem törik semmi, a C20NE az egyik olyan Opel motor (a másik a 16D, több tudtommal nincs is) ahol semmi baj nem lesz szíjszakadáskor, ugyanis nem érik el a szelepek a dugattyút. Ha mégis elszakadna a szíj, akkor jelre kell állítani, felakasztani az új szíjat és már lehet is tovább menni. Van olyan az ismeretségi körömben akinél előfordult.

Meg milyen himbák? A C20NE-ben nincsen szelephimba...

Link to comment
Megosztás:

Nem törik semmi, a C20NE az egyik olyan Opel motor (a másik a 16D, több tudtommal nincs is) ahol semmi baj nem lesz szíjszakadáskor, ugyanis nem érik el a szelepek a dugattyút. Ha mégis elszakadna a szíj, akkor jelre kell állítani, felakasztani az új szíjat és már lehet is tovább menni. Van olyan az ismeretségi körömben akinél előfordult.

Meg milyen himbák? A C20NE-ben nincsen szelephimba...

valahogy nekem ùgy rémlett hogy himbás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem törik semmi, a C20NE az egyik olyan Opel motor (a másik a 16D, több tudtommal nincs is) ahol semmi baj nem lesz szíjszakadáskor, ugyanis nem érik el a szelepek a dugattyút. Ha mégis elszakadna a szíj, akkor jelre kell állítani, felakasztani az új szíjat és már lehet is tovább menni. Van olyan az ismeretségi körömben akinél előfordult.

Meg milyen himbák? A C20NE-ben nincsen szelephimba...

Van benne himba, nézz utána. ;)

Csak a dízelekben volt kikönnyített himba, a szíjszakadáskor azt töri el a szelep szára...kérdezd csak meg Tiv.-et.

A szelepnyitási méretekkel én sem vagyok tisztában, ettől függetlenül nem szabad spórolni a vezérlésen.

Link to comment
Megosztás:

Nem törik semmi, a C20NE az egyik olyan Opel motor (a másik a 16D, több tudtommal nincs is) ahol semmi baj nem lesz szíjszakadáskor, ugyanis nem érik el a szelepek a dugattyút. Ha mégis elszakadna a szíj, akkor jelre kell állítani, felakasztani az új szíjat és már lehet is tovább menni. Van olyan az ismeretségi körömben akinél előfordult.

Meg milyen himbák? A C20NE-ben nincsen szelephimba...

AZ összes szíjas 8 szelepes opel motor olyan hogy nem tud összeérni. A kisblokkok legalábbis mind. A nagyban nem vagyok tuti.

Link to comment
Megosztás:

A calibra soha nem volt, és nem is lesz sportkocsi, már csak azért sem mert elöl hajt. (persze, ott a 4x4, de azért a viszkós hajtás szerintem megmosolyogtató egy ilyen caliberű autónál.

Az alapja mint tudjuk a vectra, amitől minden jellegű sportosság igen távol áll.

Én a calibrát inkább tartom gt (gran turismo) autónak (a type of car for travelling long distance very fast in high style (originally) with the passengers' luggage

-nagy teljesítményű hosszútávú utazóautó), viszont annak meg dolgozó lány jó!

Link to comment
Megosztás:

Sztm a maga korában az volt. Mára nött a müszaki szinvonal és a teljesitmény is. Tény hogy inkább a komfortra mentek rá, s nem a sportosságra. Nem is a BMW M3 ellenfele volt.

Tapasztalataim alapján feszesebb futómüvel, komolyabb fékekkel,250 pacis motorral tudná azt nyujtani amit a formája igér.

Link to comment
Megosztás:

A calibra soha nem volt, és nem is lesz sportkocsi, már csak azért sem mert elöl hajt.

A "sportkocsi" definíciója időről-időre változik. A múlt század harmincas éveiben például azt tartották hogy minden autó sportkocsi, amibe nem lehet beülni kalapban. :D Sztem a helyes meghatározás az valahol a teljesítménytömeg és ebből következően a vezetési élmény körül lesz, és teljesen független a hajtásmódtól.

Link to comment
Megosztás:

Lassan közeledek a 3000 km hez. Teljesen elégedett vagyok a vassal. jó vezetni. A fogyasztása is vállalható. Abszolute nem bántam meg hogy belevágtam,annak ellenére sem hogy rengeteg rajta még a tennivaló.

Nemsokára lakatolom, itt ott megrágta az idö. Ugy néz ki megoldòdik az ajtohatárolo probléma is. Tutti minden. ;-)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kinézet is ad a sportosság érzéséhez. A Calibra gyönyörű áramvonalas autó..... :)

A Coupé is hasonlóan néz ki, csak nem olyan arányos: rövidebb és magasabb. Alapban azért ez sem csúnya, de ha mellé áll egy Calibra akkor mindig sírni volna kedvem hogy az mennyivel jobban néz ki...

Amúgy tudtátok hogy Erhard Schnell a Calibra tervezője 61 évesen rajzolta meg a prototípust? Ez volt az utolsó munkája nyugdíj előtt... egy "bácsitól" azért elég lendületesre sikeredett, nem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Én a 2000km-t haladtam nemrég meg vásárlás óta. A fogyasztással nekem sincsen bajom ugyan is teli tankoltam hó elején és van benne 700km tankolás óta és még kb negyed alatt egy paraszthajszállal jelez a mutató. Azt hozzáteszem hogy kb csont száraz volt a tank még hó elején tankolás előtt. Ha a műszer nem csal nagyot akkor megközelítőleg 6,66 és 7 liter között eszik a drága. Tudom ez aláver eléggé rendesen a gyári adatnak de ez a helyzet. Viszont problémák is vannak mint pl::
Mai nap hazafelé jövet elkezdett világítani a motorkontroll lámpa. Mondom nem tart sokáig úgysem, de mikor már 2 perce világított, akkor már nagyon gyanús volt. Munkatársamhoz érve kivillogtattam. Első villogtatásra "51 Központi vezérlőegység memóriahiba"-t dobott majd következő körben ezt nem de mást viszont igen ami "15 Hűtőfolyadék hőmérséklet szenzor - fesz. magas". Hazaértem és itthon is villogtattam egy kört hátha van valami változás. Nem volt, szóval ez így érdekes számomra. Előzménynek azt mondhatnám hogy nem-igen akart a hőmérséklet műszer a kék sávból kijönni hosszabb út után sem, csak ha netán álló helyzetben volt a drága s úgy ment a motor. Hazafelé jövet azért nézegettem mennyit emelkedik a mutató de a kék zóna fölé éppen hogy csak felment 50-es gurulás mellett. Üresben kb hazáig gurulok kollégámtól. Jó lenne a tipp hogy a hőmérséklet szenzor megszakadt és emiatt szórakozik a hőmérséklet mutató is? Apropó még valami, Barátnőmnél voltam a hétvégén meg úgy hét közben is. Eléggé nyirkos volt az idő is, nevelőapja a csajnak szólt hogy lát valami szikrát a motorból magasabb fordulaton. Beültettem hogy nyomkodja a gázt, és a generátor felső tartó konzolja szikrázik hirtelen gázadásnál. Én testhibát gyanítok de ebben abszolúte nem vagyok biztos.
Esetleg valami ötlet mindezzel kapcsolatban valakinek?
Köszönöm előre is.
Üdv McDeath

Link to comment
Megosztás:

A hűtővíz nekem sem szokott a 80-85 fölé menni, csak ha egyhelyben jár a kocsi, tegnap pl. először hallottam a ventit, 90 foknál bekapcsolt, mikor a garázs előtt teszteltem az alapjáratot. Fogyasztásom nekem is elég jó. :) Tegnap megvolt az alapjárati tisztítás, nem jött ki sok trutyi, most kevésbé leállós, de majd kiderül a hosszabb hsználatnál. Találtam egy embert, aki már takarított légmennyiségmérőt, jövő héten tesz egy próbát az enyémmel is, illetve veszek hőgombát meg ilyesmit, nem egy nagy összegek, de hátha lehet vele javítani a dolgokon. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én a 2000km-t haladtam nemrég meg vásárlás óta. A fogyasztással nekem sincsen bajom ugyan is teli tankoltam hó elején és van benne 700km tankolás óta és még kb negyed alatt egy paraszthajszállal jelez a mutató. Azt hozzáteszem hogy kb csont száraz volt a tank még hó elején tankolás előtt. Ha a műszer nem csal nagyot akkor megközelítőleg 6,66 és 7 liter között eszik a drága. Tudom ez aláver eléggé rendesen a gyári adatnak de ez a helyzet. Viszont problémák is vannak mint pl::

Mai nap hazafelé jövet elkezdett világítani a motorkontroll lámpa. Mondom nem tart sokáig úgysem, de mikor már 2 perce világított, akkor már nagyon gyanús volt. Munkatársamhoz érve kivillogtattam. Első villogtatásra "51 Központi vezérlőegység memóriahiba"-t dobott majd következő körben ezt nem de mást viszont igen ami "15 Hűtőfolyadék hőmérséklet szenzor - fesz. magas". Hazaértem és itthon is villogtattam egy kört hátha van valami változás. Nem volt, szóval ez így érdekes számomra. Előzménynek azt mondhatnám hogy nem-igen akart a hőmérséklet műszer a kék sávból kijönni hosszabb út után sem, csak ha netán álló helyzetben volt a drága s úgy ment a motor. Hazafelé jövet azért nézegettem mennyit emelkedik a mutató de a kék zóna fölé éppen hogy csak felment 50-es gurulás mellett. Üresben kb hazáig gurulok kollégámtól. Jó lenne a tipp hogy a hőmérséklet szenzor megszakadt és emiatt szórakozik a hőmérséklet mutató is? Apropó még valami, Barátnőmnél voltam a hétvégén meg úgy hét közben is. Eléggé nyirkos volt az idő is, nevelőapja a csajnak szólt hogy lát valami szikrát a motorból magasabb fordulaton. Beültettem hogy nyomkodja a gázt, és a generátor felső tartó konzolja szikrázik hirtelen gázadásnál. Én testhibát gyanítok de ebben abszolúte nem vagyok biztos.

Esetleg valami ötlet mindezzel kapcsolatban valakinek?

Köszönöm előre is.

Üdv McDeath

A műszer hőfokérzékelője és az ecué, az két külön jeladó. Utóbbi szokott ezekben meghalni néha, nem nagy összeg a csere, és ki is lehet méregetni hogy jó e. Ha nem, akkor tud hülyeségeket csinálni az autó. Bár ha ez rossz lenne, akkor nem tudnál ilyen keveset etetni az autóval. De azért érdemes rámérni.

Testkábeleket én átnézném, generátor-motor, motor-kaszni, akksi-kaszni viszonylatban. Esetleg megcsiszolni a kontakt felületeket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A műszer hőfokérzékelője és az ecué, az két külön jeladó. Utóbbi szokott ezekben meghalni néha, nem nagy összeg a csere, és ki is lehet méregetni hogy jó e. Ha nem, akkor tud hülyeségeket csinálni az autó. Bár ha ez rossz lenne, akkor nem tudnál ilyen keveset etetni az autóval. De azért érdemes rámérni.

Testkábeleket én átnézném, generátor-motor, motor-kaszni, akksi-kaszni viszonylatban. Esetleg megcsiszolni a kontakt felületeket.

Nekem akkor nem melegedett be,amikor a termosztát behalt.

Enyémen is van sztm testhiba. Inditozáskor mindig olyan a jelenség mintha le lenne merülve az akksi, forgat egy felet, rövid szünet,majd elkezdi vadul tekerni. Lehet ez az öninditö hibája is, még nem mentem rá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.