Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

nincs az 30... itt most csak 17.5... és ahogy én nézem eddig csak lefelé ment az ára...

persze az is lehet több, mint amennyit rászánsz...

ja de nemrég olvastam itt valamelyik fórumon ,hogy a legolcsóbb xenonszett nem biztos hogy jó is!

viszont az már tényleg drága lenne ,hogy veszek egy gagyi xenont tönkreteszi a lámpát és a xenon is bexarik!

szóval kiváncsi lennék milyen az a 17,5 Eft-s xenon!!??!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata hogy B2 omega esetén mit tudok csinálni ha a gyári xenon gyönge?Az a szitu hogy 4300-as izzók vannak benne, Philips és új ennek ellenére szó szerint nem vagyok hasra esve a teljesítményétől...megnéettem anno és azt mondták rá utólagos xenont forgalmazók is hogy elég xar....a lámpatest műanyagbúrás, szerintük a vetítőlencse fog vissza sokat belőle...

szerintem ez 35Wos rendszer lehet gyárilag, tudom ezt upgradeolni 55Wra? Persze horrorisztikus ráfordítás nélkül?

Ha szétszedem a lámpát és megtisztítom akkor szerintetek javulás?

Projektorban belül van valami foncsor szintén / aki már szedett ilyet szét/ ami esetleg megadta magát?

Egy srác írta hogy Neki 55W volt és az szépen tette a dolgát...

Hasonló gondokkal valaki?

Link to comment
Megosztás:

Én már szedtem darabjaira a projektoros lámpám, mert nagyon koszos volt, és szét volt törve az állító rendszere. Az égő körül van foncsor, de az omiknál ez nem szokott megvakulni inkább a caliknál. Biztos, hogy nem a vetítőlencse maga okozza a problémát, de egy tisztítás nem árthat neki, de szigorúan melegben szedd szét, mert különben széttörik. A 35-ről 55-re váltás nem tudom mivel járhat, de öcsém gyári rendszere tökéletesen világít. Talán próbáld ki 6000-es égővel is.

Link to comment
Megosztás:

Én már szedtem darabjaira a projektoros lámpám, mert nagyon koszos volt, és szét volt törve az állító rendszere. Az égő körül van foncsor, de az omiknál ez nem szokott megvakulni inkább a caliknál. Biztos, hogy nem a vetítőlencse maga okozza a problémát, de egy tisztítás nem árthat neki, de szigorúan melegben szedd szét, mert különben széttörik. A 35-ről 55-re váltás nem tudom mivel járhat, de öcsém gyári rendszere tökéletesen világít. Talán próbáld ki 6000-es égővel is.

Akkor ganézás lesz, lehet hogy egy fokkal jobb időben.

Van valakinek 6000es izzója teszt célra?:huh:))

Link to comment
Megosztás:

Én már szedtem darabjaira a projektoros lámpám, mert nagyon koszos volt, és szét volt törve az állító rendszere. Az égő körül van foncsor, de az omiknál ez nem szokott megvakulni inkább a caliknál. Biztos, hogy nem a vetítőlencse maga okozza a problémát, de egy tisztítás nem árthat neki, de szigorúan melegben szedd szét, mert különben széttörik. A 35-ről 55-re váltás nem tudom mivel járhat, de öcsém gyári rendszere tökéletesen világít. Talán próbáld ki 6000-es égővel is.

És köszi az infót :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni világítással kapcsolatban.

érdemes új gyári lámpát vennem az autóba?

mennyivel lesz jobb a fényereje?

az enyém volt már felpolírozva kétszer, de számottevő különbség nem igen van sajnos.

mennyi idő után kezd lemattúlni az új lámpa,egy pár évet kibír?

xenonra most nincs pénzem és a régit szeretném lecserélni újra.

tud valaki jó árban lámpát?

köszi a segítséget.

attila

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni világítással kapcsolatban.

érdemes új gyári lámpát vennem az autóba?

mennyivel lesz jobb a fényereje?

az enyém volt már felpolírozva kétszer, de számottevő különbség nem igen van sajnos.

mennyi idő után kezd lemattúlni az új lámpa,egy pár évet kibír?

xenonra most nincs pénzem és a régit szeretném lecserélni újra.

tud valaki jó árban lámpát?

köszi a segítséget.

attila

az a baj hogy hiába veszel új lámpa testet, akkor is ugyanolyan gyenge lesz a fényereje, esetleg szebb lesz csak.. :huh: Mindenféleképpen megéri belerakni a xenont!

Egyébként itt egy omihoz való lámpa: http://www.csstuning.hu/index.php?q=termek/3463

Link to comment
Megosztás:

Képről gyanús, hogy ez DEPO típus, és akkor igencsak 3x-os áron árulják itt :huh:

szoktam a sráchoz mászkálni(viszonteladónk) csak mindig elfelejtem megkérdezni hogy milyen márka... :lol: Ezeknek az áraiban nem vagyok otthon, nekem szerencsére szép még a búra..

Link to comment
Megosztás:

A lemattult lámpába hiába is vesz xenont.

Le kell cserélni projektoros utángyártottra.

Azt lehet 15-16 körül kapni / db újan.

Node annyira csak nem mattulhat hogy már 2szer is políroztatta és még most sem jó :huh:

Egyébként az az ár a css tuningnál 1 párra vonatkozik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Node annyira csak nem mattulhat hogy már 2szer is políroztatta és még most sem jó :huh:

Egyébként az az ár a css tuningnál 1 párra vonatkozik :lol:

Hiába polírozza, az egész anyaga mattul, így semmi eredményt nem lehet elérni azzal.

Nekem is van otthon ilyen matt lámpám eltéve... :)

Akkor is drága...

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat.

az én lámpám biztos ,hogy nem egy két éves mert már az autó lassan négy éve nállam van és azóta ill.előtte sem igen lehetett lecserélve a lámpa.

azért gondolkoztam egy gyári újba.most a xenon nekem drága a projektorosra meg mindenféléket írnak az emberek.

egy gyárinak csak jobb lesz a fénye 0km-esen mint az enyém ami ezer éves.

nem?

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat.

az én lámpám biztos ,hogy nem egy két éves mert már az autó lassan négy éve nállam van és azóta ill.előtte sem igen lehetett lecserélve a lámpa.

azért gondolkoztam egy gyári újba.most a xenon nekem drága a projektorosra meg mindenféléket írnak az emberek.

egy gyárinak csak jobb lesz a fénye 0km-esen mint az enyém ami ezer éves.

nem?

Unicstesóm innen vett projektorosat és nagyon megvan vele elégedve.

Link to comment
Megosztás:

ezek is DEPO márkájúak. egy bajuk van: hajlamosak szétesni az állítómechanikánál, ilyenkor szét kell szedni és megcsinálni.

a gyáriak kegyetlen drágák, asszem 70 körül van egy darab ilyen lámpa!

Hát akkor inkább szerelni,mint 6x annyit adni érte nem? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Pontosan. Nekem is szét kéne szedni most a balost :huh:

nekem sem müködik az elektromos állítás benne, bár nekem szerencsére most nem is zavaró :lol: Holnap megjön végre az új szálítmány és két ugyanolyan izzót tudok belerakni :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.