Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán Chat:


rtomi

Recommended Posts

Igen, sajna erről már volt szó. Ma Magyarországon ha valami roncsot meg akarsz venni, a tulaj egyből azt hiszi, hogy hatalmas pénzt ér, biztos keresni akarsz rajta, biztos millókat ér és nehogymá!!! Rámond valami heroinárat. Így árulnak a "papa" által egy élet alatt összespórolt, halála után feleslegessé vált szitává rohadt Zaporozsecet 100-150 ezrekért. ;) Meg a D Rekordok a másik topikban, amiket ha fizetnének elvinné vki (ami már elebe tízezres nagyságrendű ktg), de 60-80 ezerért hülyeség, mikor 2-300-ért vannak szépek.

A Jaguárokról meg annyit, hogy mint régen mondtam, egy sportautó ITT kezdődik. Mindezt 300 ezer ft alatt. Jó nem? :lol: (Egyszer lesz ilyenem :lol: :D :D .)

Hát igen, ez igaz. Mindenből pénzt akarnak facsarni, persze valahol megértem, de így rajtuk marad....

Egyébként a Jag ilyen volt, 1976-os, de sz@rrá rohadva, szóval kb. 1 év csak a lakatosmunka, mire rendes minőségben megcsinálod ... és 900.000 magyar forintot kérnek érte (ott marad, azt hiszem). A többi gyönyörűség is olyan állapotban volt ott, hogy ha 100-200 Eurót fizetett értük az ember, akkor már nagyon sokat mondok.... ennek ellenére 1-1.2 milliós nagyságrendben sorakoznak... ;)

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek egy bekötési vázlata Rekord elektromos tükörhöz? Mert a szerelési könyvben nincs benne.

Nem lehet az olyan bonyolult....

3 drót jön ki a tükörből, ugye? Az egyik a motorok közös pontja, a másik kettő a motorok másik pólusa. A motorok a rájuk adott polaritástól függően mennek egyik, vagy másik irányba, ez világos. A kapcsoló az iránytól függően a közös pontra kapcsol testet, vagy tápot, és a megfelelő motor pólusára az ellenkezőjét.

Na most a kapcsolón ki kell méregetni, hogy ha adott irányokba nyomod, melyik csatlakozóit kapcsolgatja össze és ezt felírod egy táblázatba. Ezután már egyszerű logikával kisakkozhatod, mit hova kell kötni. Tudom, hogy kicsit macerásnak tűnik, de a valóságban kb. fél óra. Ezután már csak kötögetni kell. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igazából most is van benne elektromos tükör , de csak a bal oldalon. Ráadásul az sem működik, a bemenő +-ot nem is találtam egyik vezetéken sem. És kell szereznem egy olyan kapcsolót, ami működteti mindkét oldalt, és kell még az elektronika is ami fűti a tükröket. Éccsanyám Rekijében addig nem működtek a tükrök, amíg ez az elektronika be volt kakilva. Így gondolom az ad áramot a kapcsolónak. De a mostani verzióban (csak bal o állítható) nincs is fűtési lehetőség. De ha minden kötél szakad, akkor kiméregetem a másik Rekordunkét, és az alapján kötöm be. De azért köszi a reagot :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igazából most is van benne elektromos tükör , de csak a bal oldalon. Ráadásul az sem működik, a bemenő +-ot nem is találtam egyik vezetéken sem. És kell szereznem egy olyan kapcsolót, ami működteti mindkét oldalt, és kell még az elektronika is ami fűti a tükröket. Éccsanyám Rekijében addig nem működtek a tükrök, amíg ez az elektronika be volt kakilva. Így gondolom az ad áramot a kapcsolónak. De a mostani verzióban (csak bal o állítható) nincs is fűtési lehetőség. De ha minden kötél szakad, akkor kiméregetem a másik Rekordunkét, és az alapján kötöm be. De azért köszi a reagot :lol:

Az a helyzet, hogy nem hinném, hogy bármiféle elektronika lenne az ügybe keverve... A tükörben csak két otor van, a kapcsoló úgy van kialakítva, hogy ha adott irányba nyomod, a megfelelő sorrendben kapcsol testet és tápot a vezetékekre. A fűtés meg csak egy fűtőszál, 12V és test kell neki, ha a hátsóablak-fűtéssel párhuzamosan kötöd, működi fog. Persze lehet, hogy van egy kis elektronika a fűtésnél, ami mondjuk 5 perc után automatikusan kikapcsolja, nehogy esetleg túlmelegedjen a fűtőszál - ennek utána kell nézni.

Ha gondolod, leskiccelem neked a bekötést, persze így vakon csak az elvi rajzot, és a vezetékeket neked kéne beazonosítani. Ha esetleg jövő csütörtökön kijössz a Lurdyhoz, akkor ott megnézem és megmondom, hogy kéne bekötni. De kéne a kapcsoló is addig. Szerintem más típusé is jó lehet bele, neadjisten akár más márkáé is, pl. fazonra és stílusra a 88-92 Mitsubishi Galant tükörállítója illene a Rekihez...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a kedvességed. De tényleg nem tudok felmenni Lurdyhoz. Kapcsolót pedig eredetit szeretnék bele, mert célom a gyárihoz közeli állapotban tartás. Amúgy a fütés elektronikája tényleg csak egy időkapcsoló relével. Vszínü marad a hátsóablak fütéssel való összekötés egyenlőre.

Link to comment
Megosztás:

Jól sikerült ez a kis beszámoló. :D

Különösen megtisztelő.hogy több képen is rajtavan az autóm. :lol: :lol:

nekem is nagyon tetszik...külön megtiszteltetés hogy a veteránosok közé "bekerülhettemtem" holott még nem az...

-annyi még hozzátartozik az igazsághoz hogy az ügyességi versenyen nem én vezettem de nem számít :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.