Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

szombaton névnapom van, és ezért ha jól értettem kapok valami üdülést a nikitől, hogy mehetek a seggemből a vízkövet kiáztatni vele valahova.... úgy, hogy mi most először asszem nem leszünk... :D

Egy kis pihi mindennél jobb...bazee miket írok,már én is öregszem? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

X12SZ-m van,kb. amióta megvan agyalok az izmosításán Si-re alakítás ugye nem jöhet szóba,mert az 1.4 hengernek eleve nagyobb a furata,mint az 1.2-nek....

Másik motort nem akarok,mert egyszerűen nem találok normális 1.4 , 1.6 si-t,meg a papírmunka..stb..

Lóerő dömpinget nem akarok,+15-20LE már boldoggá tenne...

Ilyenre gondoltam:

Úgy látom ezen még a szívósor is gyári!

Kell nyúlni a hengerfejhez,szelepekhez,vezérműtengelyhez,dugattyúkhoz?

Ha jól láttam van egy dircsiszürcsi a szívócsövön oszt semmi intercooler...

Látott már valaki ilyen installációt?

Vajon a garázsból is ki lehet jutni vele? ^_^

Kb. 2kilót tudnék rászánni erre a projektre....ennyiből felejtős?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X12SZ-m van,kb. amióta megvan agyalok az izmosításán Si-re alakítás ugye nem jöhet szóba,mert az 1.4 hengernek eleve nagyobb a furata,mint az 1.2-nek....

Másik motort nem akarok,mert egyszerűen nem találok normális 1.4 , 1.6 si-t,meg a papírmunka..stb..

Lóerő dömpinget nem akarok,+15-20LE már boldoggá tenne...

Ilyenre gondoltam:

Milyen szívósor lehet rajta?

Kell nyúlni a hengerfejhez,szelepekhez,vezérműtengelyhez,dugattyúkhoz?

Ha jól láttam van egy dircsiszürcsi a szívócsövön oszt semmi intercooler...

Látott már valaki ilyen installációt?

Vajon a garázsból is ki lehet jutni vele? ^_^

Kb. 2kilót tudnék rászánni erre a projektre....ennyiből felejtős?

1. Szerinted az 1.2 turbot mi módon papírozod le?

2. Csigát tenni központi befecsire faxság, nem arra van.

3. Egy srác c14nzre rakott dízel turbot, több pénzért, mint mennyit rászánsz. Lehet, hogy eléri a 90lovat. Értelme? Ja és már füstöl neki. mint állat.

Link to comment
Megosztás:

1. Szerinted az 1.2 turbot mi módon papírozod le?

2. Csigát tenni központi befecsire faxság, nem arra van.

3. Egy srác c14nzre rakott dízel turbot, több pénzért, mint mennyit rászánsz. Lehet, hogy eléri a 90lovat. Értelme? Ja és már füstöl neki. mint állat.

Ja dízel turbó ugrott be nekem is egyből aztán eszembe jutott,hogy turbó csak isuzu motoroshoz van az meg egész más blokk stb..

Papírozni nem kéne,mert motorszám nem változna,kis hátszéllel megvan a műszaki...

Hát igen...kevés jól sikerült turbósításról hall az ember..

Link to comment
Megosztás:

Ja dízel turbó ugrott be nekem is egyből aztán eszembe jutott,hogy turbó csak isuzu motoroshoz van az meg egész más blokk stb..

Papírozni nem kéne,mert motorszám nem változna,kis hátszéllel megvan a műszaki...

Hát igen...kevés jól sikerült turbósításról hall az ember..

A központi injektor "buta". Legalább kéne neki a hengerenkénti. Ekkor még mindig ott tartasz, hogy az 50lovat turbosítod. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Az 1.2 átalakítása sem lesz ugyanúgy legális, hiába stimmel a motorszámod, ráadásul sanszos, hogy nem is fog működni jól (ha nem horror áron csináltatod).

Sokkal jobban megéri akkor már egy motorcsere (olvass vissza az A Corsa topikban :D ). Ha nem akarsz sokat alakítgatni rajta és megelégszel 100 lóval, akkor a meglévő váltódra elvileg egy 1.6-os blokkot még rá tudsz rakni (C16SE, E16SE...). Persze akkor már legalább elölre egy 256-os féket is illik felrakni (meg valami normális futóművet is illik már alátenni), de ezek összesen még mindig "fillérekből" megvannak az 1.2 turbósításához képest (fék/futómű meg az alá is kéne) és első ránézésre még gyárinak is tűnik a motor, ha valaki belekukkant (végül is gyári Opel... :D ).

Na, de nem akarok senkit a turbóról lebeszélni, főleg ebben a topikban, de egy LET már locsolósabb összeg, de még az is reálisabb és értelmesebb dolog, mint az 1.2T ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sokkal jobban megéri akkor már egy motorcsere (olvass vissza az A Corsa topikban :D ). Ha nem akarsz sokat alakítgatni rajta és megelégszel 100 lóval, akkor a meglévő váltódra elvileg egy 1.6-os blokkot még rá tudsz rakni (C16SE, E16SE...). Persze akkor már legalább elölre egy 256-os féket is illik felrakni (meg valami normális futóművet is illik már alátenni), de ezek összesen még mindig "fillérekből" megvannak az 1.2 turbósításához képest (fék/futómű meg az alá is kéne) és első ránézésre még gyárinak is tűnik a motor, ha valaki belekukkant (végül is gyári Opel... :D ).

Na, de nem akarok senkit a turbóról lebeszélni, főleg ebben a topikban, de egy LET már locsolósabb összeg, de még az is reálisabb és értelmesebb dolog, mint az 1.2T :D

A váltóm nagyon rövid,azt is kéne bele rakni,Si motort kerestem pár hétig,aztán feladtam.1.4-t nem találtam,1.6-osból meg 1db komplett volt garantált muhahaha ;) 290ezer kilométerrel..csak kicsit ette az olajat,de megszimmeringezték és tök jó lett azt mondták. ^_^ Az enyémben 155.000km van,nagyon szépen rendbe van csak a kraft nem sok.

Szerelőm eleve mondta,hogy jó SI motort nem fogok találni.

az X14xe-t meg inkább kihagyom,azzal még több baj van.

Elég lenne nekem 80 körüli lóerő pl.1.4si,ahhoz szerintem ugyanolyan 236-os fékek vannak max hűtött kivitelben.Nem száguldozni kéne,csak előzésre..

Úgy nézne ki a költségvetés,hogy kb.200csak a motor mire benne van+ami még közbejönne

Inkább veszek majd egy erősebb autót :D

Link to comment
Megosztás:

A váltóm nagyon rövid,azt is kéne bele rakni,Si motort kerestem pár hétig,aztán feladtam.1.4-t nem találtam,1.6-osból meg 1db komplett volt garantált muhahaha :D 290ezer kilométerrel..csak kicsit ette az olajat,de megszimmeringezték és tök jó lett azt mondták. :D Az enyémben 155.000km van,nagyon szépen rendbe van csak a kraft nem sok.

Szerelőm eleve mondta,hogy jó SI motort nem fogok találni.

az X14xe-t meg inkább kihagyom,azzal még több baj van.

Elég lenne nekem 80 körüli lóerő pl.1.4si,ahhoz szerintem ugyanolyan 236-os fékek vannak max hűtött kivitelben.Nem száguldozni kéne,csak előzésre..

Úgy nézne ki a költségvetés,hogy kb.200csak a motor mire benne van+ami még közbejönne

Inkább veszek majd egy erősebb autót ;)

Az SE-t a hengerfej miatt érdemes megvenni. Igaz, azt sem árt átnézni gépműhelyben, mielőtt össze van rakva, de sanszosabb, hogy a blokk van inkább oda jobban, viszont abból meg jó az NZ-é (ráadásul a motorszám is a blokkon van).

A gyárilag erősebb autóval meg az a baj, hogy az nehezebb is (esetleg még a Kadett, de abból megint nehéz kasztnira is jót találni, főleg GSi-ből), meg ugye az építés élvezete is elmarad egy kész autónál :D

De lehet, hogy lassan kijjjjjebb leszünk rúgdalva a túrós topikból ^_^

Szóval LET-et bele, azt hadd szóljon! :D ;) :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.