Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

rakj bele egy XE-t. 100eFt és kész

JAh.

De ti úgy beszéltek róla, mintha az olyan egyszerű lenne.

Mondjuk kapásból mit kezdjek a motorszámmal. Mert ugye ez tipusmódosítás, ha nem tévedek.

Vagy más úton gondoltátok? Továbbá én úgy hallottam, A c20ne nagyon jó turbóalany.

De.

Én meggyőzhető embör vagyok ám.

Úgyhogy haljam, hogyan kellezt végigzongorházni.

Csak hogy ne legyek tévvágányon. <_<

Link to comment
Megosztás:

JAh.

De ti úgy beszéltek róla, mintha az olyan egyszerű lenne.

Mondjuk kapásból mit kezdjek a motorszámmal. Mert ugye ez tipusmódosítás, ha nem tévedek.

Vagy más úton gondoltátok? Továbbá én úgy hallottam, A c20ne nagyon jó turbóalany.

De.

Én meggyőzhető embör vagyok ám.

Úgyhogy haljam, hogyan kellezt végigzongorházni.

Csak hogy ne legyek tévvágányon. <_<

Az XE motor átiratható,mivel ezzel létezett Calibra.Szerzel egy külföldi XE-t,kábelezéssel együtt áthajitod a motort,meg marad egy halom tartalék alkatrészed is.Ez a legegyszerűbb megoldás.Meg talán a legolcsóbb is.

A turbósitás már komplikáltabb.Ha profin akarod akkor turbo leömlő,egy darab jó fajta turbó,írható vezérlőelektronika(meg valaki aki beprogramozza,beköti),olajhűtés satöbbi.Ja mivel írtad,hogy 400 ezer van benne,egy motorgenerál,gyárinál kisebb sűritéssel,lehetőleg kovácsolt dugókkal.

Ha spórolni akarsz akkor turbós leömlő,valami használt turbó,na meg olajzás neki és ha mákod van nem égnek át a dugattyúid az elszegényedett keveréktől :huh:

Dióhéjban ennyi.Ha áttekinted az alkatrészek listáját(meg az árukat),munkadijat(meg a megfizethetetlen sz*pást),kiszámolhatod,hogy jobban jössz ki,ha ezt eladod,hozzácsapod ezeknek a cuccoknak az árát és veszel egy Turbo Calit.

Link to comment
Megosztás:

Az XE motor átiratható,mivel ezzel létezett Calibra.Szerzel egy külföldi XE-t,kábelezéssel együtt áthajitod a motort,meg marad egy halom tartalék alkatrészed is.Ez a legegyszerűbb megoldás.Meg talán a legolcsóbb is.

A turbósitás már komplikáltabb.Ha profin akarod akkor turbo leömlő,egy darab jó fajta turbó,írható vezérlőelektronika(meg valaki aki beprogramozza,beköti),olajhűtés satöbbi.Ja mivel írtad,hogy 400 ezer van benne,egy motorgenerál,gyárinál kisebb sűritéssel,lehetőleg kovácsolt dugókkal.

Ha spórolni akarsz akkor turbós leömlő,valami használt turbó,na meg olajzás neki és ha mákod van nem égnek át a dugattyúid az elszegényedett keveréktől :huh:

Dióhéjban ennyi.Ha áttekinted az alkatrészek listáját(meg az árukat),munkadijat(meg a megfizethetetlen sz*pást),kiszámolhatod,hogy jobban jössz ki,ha ezt eladod,hozzácsapod ezeknek a cuccoknak az árát és veszel egy Turbo Calit.

"Ás" Omegám van ám.

<_<

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. Elférni elfér benne. <_<

De még mindig nem értem, egyszerűen belerakhatom macera nélkül a gébbe a mocit?

Átvezeti és jólvan? Mennyibe van ez így? (mármint a papirozás)

Mackósajtnak sajnos igaza van.CSak típusazonos motor tehető bele díjmentesen, de akkor is sok pénzt kérnek el érte.Nagyobb motort nem tehetsz bele, mert horror az átpapírozása.

2 dolog csinálható meg.A jelenlegi NE-t felhúzatod picit, szerencsére olcsón tuningolható.

A 2. pedig, hogy veszel inkább egy olyan Omit, amiben gyárilag benne van a 3000/24V, de baromi sokba lesz az átírása.

Szóval inkább vetesd kezelésbe a jelenlegi motort.

NE-ből volt gyárilag turbós, C20GET motorkóddal, de itthon nem forgalmazták, csak Angliában és az USA-ban.Cooler nélküli verzió volt, és 150LE-t tudott, pont mint a C20XE. De az NE is felhúzható 150LE-ig, asszem ez a felső határa, ahol még az a motor nem alakul át üzemórássá.

Link to comment
Megosztás:

Ja hogy Omega?Nem tudom honnan jött nekem,hogy Calibráról beszélünk.Abba tényleg C30se való,de minimum C30NE.De megint azt kell hogy mondjam,hogy jobban jársz ha egy olyat veszel amiben alapban az van.Egyrészt egy jó C30SE motort kábé 150ezer magasságában mérnek,ahhoz kell egy R28-as kéziváltó,mert az SE cafatokra tépi a C20NE váltóját(már ha egyáltalán rámegy).Plusz ha sikerül is beszerkeszteni,ahhoz,hogy hivatalos legyen ki kell csengetned Feri bácsinak némi különbözeti regadót a kategóriaváltás kapcsán.Eddig több százezer tesók közt is.3-4 kilóért meg kapsz egy gyári C30SE-t.A hozzászólásom nagyjából ugyanaz maradt csak átkomponáltam Calibráról Omegára.De péel van most egy eladó C30SE-s Seni,olyan mint az enyém,kissé leharcolt,de viszont 220 az ára.Ja és benzin-gázos(már akinél ez dominál).De van egy patent is 6kilóért plusz kéziváltós donorral.De ezt neked kell eldönteni <_<

Link to comment
Megosztás:

én is kizórlag a kocsi eladását és helyette egy megfelelően motorizált dobozka megvételét javasolnám! szerintem ez a helyes út. de lehet járni a másikat is, azt inkább érdeklődő építgetőknek, és mazochistáknak javasolnám.

anti c20xe-t épített át turbósra, beszívott kb. 2 jó gsi árát, és cserébe kapott pár nap utcai brutalizmust, plusz sorbanállást tarr atinál a megleffent turbósok gyógykóterében... <_<

az enyémen az átépítés szintén beevett egy kb. 3-4 gsi árát szummakumlaude, pedig az enyém alapból turbós volt (:D). mondjuk van egy fél opc-m szétszórva a garázsban meg atinál.... :huh:

a turbós építgetés nagyon jó móka, ha van rá lehetőséged, ki kell próbálni 1x az életben, de átkozottul sok vesződség, pénz és időpocsékolás ám!

üdv,

voszit(urbó) :D

Link to comment
Megosztás:

Mackósajtnak sajnos igaza van.CSak típusazonos motor tehető bele díjmentesen, de akkor is sok pénzt kérnek el érte.Nagyobb motort nem tehetsz bele, mert horror az átpapírozása.

2 dolog csinálható meg.A jelenlegi NE-t felhúzatod picit, szerencsére olcsón tuningolható.

A 2. pedig, hogy veszel inkább egy olyan Omit, amiben gyárilag benne van a 3000/24V, de baromi sokba lesz az átírása.

Szóval inkább vetesd kezelésbe a jelenlegi motort.

NE-ből volt gyárilag turbós, C20GET motorkóddal, de itthon nem forgalmazták, csak Angliában és az USA-ban.Cooler nélküli verzió volt, és 150LE-t tudott, pont mint a C20XE. De az NE is felhúzható 150LE-ig, asszem ez a felső határa, ahol még az a motor nem alakul át üzemórássá.

Na, alakulnak már a hozzászólások.

Valahol itt járok most én is.

Mesélj nekem lécci az olcsó tuningolásról.

<_<

Ja, és Voszi: a kocsi irdatlanul a szívemhez nőtt, és nagyon szép állpotban van! Tuti nem válok meg tőle, akkor inkább így marad ahogy van.

Link to comment
Megosztás:

Erre én is kíváncsi vagyok. Hátha wolfi tudja a titkot. <_<

Szerintem tudom mire gondolt.

Lexmaul cuccok.

De, senki sem tud nekem eladót sajna. Pedig keresem.

Ebay -en van csak, de azok meg nem küldik Magyarországra sajna.

Négyleömlő dob a c20ne-n valamit?

Állítólag kati nélkül is jobb lenne már, de én nem hiszem, hogy az fojtaná le.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tudom mire gondolt.

Lexmaul cuccok.

De, senki sem tud nekem eladót sajna. Pedig keresem.

Ebay -en van csak, de azok meg nem küldik Magyarországra sajna.

Négyleömlő dob a c20ne-n valamit?

Állítólag kati nélkül is jobb lenne már, de én nem hiszem, hogy az fojtaná le.

És ez olcsó lenne? <_< Ilyen megoldásokat én is tudok, de az is a többszázezres kategória. Persze kinek mi a sok...

A legolcsóbb mindig is a gyári alkatrészekből való legózás. Ha jól tudom volt egy 130 lovas C20SEH (vagy valami ilyesmi) változat arra még talán nem drága az átépítés, de nem vagyok otthon ezekben a motorokban.

Link to comment
Megosztás:

Nem volt specifikálva az igénylista, sem a kritériumok..... <_<

Az olcsó tuning eleve fából vaskarika.Az olcsóbb tuning már inkább helyénvaló kifejezés.Az olcsó tuningba maximum a gagyi direktszűrők,matricák, tescos kipufogóvégek tartoznak bele.De ezektől nem lesz aszfaltszaggató egy autó sem.Esetleg hasfalszaggató a röhögéstől.Egy két diszpéldány ott feszit a cicás autók részlegén.Óccsó vót mind :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.