Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


hemi

Recommended Posts

boldogat, de nem illik ennyire nagy dobra verni egy hölgy korát jelző szülinapot ;)

Áá, fiatal macska még... ;) :D :lol: :D

Nem vagyok még olyan idős, hogy titok lenne a korom.:

Mondom én... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 601
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

KÖSZi szépen! Nem vagyok még olyan idős, hogy titok lenne a korom.

Mire ideért a kötél 3700 lett vagy mi értettük félre, na mind1. feltettük és okés. ráállítani viszont nem lehet mert egy picikét össze van az állítónál r.hadva. :lol:

az eléggé gáz.

és ha kiszeditek nem lehet kiáztatni ???

Link to comment
Megosztás:

Szét biza, az a távtartó belülről egy menetes tengely (ami 2 darabból van csak egymásba vannak csúsztatva), azokon van egy fogas "csavar" ami lényegében a fékbetéteket állítja utána ha kopnak de előtte ki kell a betétekből akasztani a rugókat (de legalábbis a felsőt) és utána szépen ki lehet pucolni, esetleg valami hőre nem folyós zsírral átkenegetni és addig ki fognak tartani mire újra hozzá kell nyúlni a fékekhez :)

Ha nem jön szét akkor meg lehet valami pár ezerért kapni komplett javítókészletet amiben benne vannak a betétleszorító rugók tányérostól (vagy mi), hozzá a tüskék és a távtartó karok valamit az összehúzó rugók is :) Novy te biztos láttad is, 1-2 hete Zotya linkelt is egy fotót róla.. <_<

Link to comment
Megosztás:

most köztünk legyen szólva, de az nem állít semmit se utána.

azt neked kell utána állítani, és annyi.

visszafelé nem tud tekeredni, és ennyi.

de nem fog magától semmit se állítani, mert amikor én kipróbáltam, akkor vagy 3 cmet kellett mozdítani, mire a fülecske egyet tekert a fogas csavaron.

na meg ott van Zotya esete is, mikor két hetet ment vele, és utána mégis kézzel kellett neki is beállítani.

szét lehet szedni, de egyszerre csak az egyiket szedjétek ki, hogy a másik oldal megmaradjon mintának, hogy mit hova kell majd visszatenni, ha nagyon össze van rohadva, akkor érdemesebb venni hozzá ujjat.

mondjuk nem szokása azoknak összerohadni, mert a fékpor eléggé jól megvédi...

Link to comment
Megosztás:

azokon van egy fogas "csavar" ami lényegében a fékbetéteket állítja utána ha kopnak

Tudsz olvasni ombre? :) Nem köztünk szólva egyértelmű, hogy kézzel kell állítani azt a vackot majdnem "végállásig" vagy ha úgy jobb akkor dobméretig (épp ne érje a fékdobot a fékbetét és fel lehessen tenni a helyére a dobot) mert arra képtelen az a kis lemez, hogy kitekerjen akár 2-3 centit mivel valszeg félre fog ugrani a "lazaság" miatt :lol: aki csinált már ilyet az tudja, hogy hogyan lehet kilövetni a munkahengerekből a cumót és szétfolyatni az egészen a fékolajat <_<

Zotya meg tuti nem jól állította be, én felhajigáltam az új cuccost a helyére és azóta is úgy van amire itt a példa -mikor is volt és hogyan.. :lol:

A rozsdától meg a fékpor nem fogja megvédeni ugyanis elég hő keletkezik ott ahhoz, hogy az oxidációs folyamatok elinduljanak a fémek felületén.. Egyszerű "általános iskolai 6-7 osztályos" fizika és kémia.. :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Tudsz olvasni ombre? :) Nem köztünk szólva egyértelmű, hogy kézzel kell állítani azt a vackot majdnem "végállásig" vagy ha úgy jobb akkor dobméretig (épp ne érje a fékdobot a fékbetét és fel lehessen tenni a helyére a dobot) mert arra képtelen az a kis lemez, hogy kitekerjen akár 2-3 centit mivel valszeg félre fog ugrani a "lazaság" miatt ^_^ aki csinált már ilyet az tudja, hogy hogyan lehet kilövetni a munkahengerekből a cumót és szétfolyatni az egészen a fékolajat <_<

Zotya meg tuti nem jól állította be, én felhajigáltam az új cuccost a helyére és azóta is úgy van amire itt a példa -mikor is volt és hogyan.. :P

A rozsdától meg a fékpor nem fogja megvédeni ugyanis elég hő keletkezik ott ahhoz, hogy az oxidációs folyamatok elinduljanak a fémek felületén.. Egyszerű "általános iskolai 6-7 osztályos" fizika és kémia.. :lol: :)

bazeg :lol:

de akkor ne hadováljon már senki, hogy automatikus utánállító

hő ide vagy oda, ha jól belepi a fékpor, akkor nem rozsdál :lol:

Link to comment
Megosztás:

Semmi különösebb extra, Brigéciol 2000-rel lemostam 2 sorral (utána meg vízzel leöblítettem róla), hagytam megszáradni és kész is volt a fémtiszta felület <_< elvileg mire le kéne porzania róla a festéknek (mivel hőálló féknyereg-festék az első réteg és nem szokásom satuzni) addigra a dob is cserés lesz. Az alapréteg festéket márkailag ne kérdezd, a felső réteg pedig ColorWorks nevű nap-sárga -ezeket akár a tecskóban is megkapod vagy bármelyik festékes boltban.

Link to comment
Megosztás:

Utánállító, nem alaphelyzetbeállító. <_<

de az magától nem fog utánállítani

épp ezért nem állított Zotyának se, meg én mikor leszedtem a dobot megnéztem, és ha kézzel húzgáltam akkor nagyon sokat kellett mozdítani, hogy tekerjen egyet a ricnin.

Link to comment
Megosztás:

hát... nekem sajna nem csinált az semmit, meg ugylátszik zotyának se....

én azért amennyire csak lehet kiállítom teljesen

Nekem végülis tekert, amikor kézzel szétfeszítettem a pofákat, mintha a munkahenger feszítené, de úgy látszik, hogy egy "fogon" bellül annyi eltérés van, hogy meglátszik a fékhatásban. Lehet hogy tényleg csak vasalni kéne. Meg is próbáltam, olyan laza 70-nél bátran ráléptem ballal a fékpedálra. Kitaláljátok mi történt? <_<

Link to comment
Megosztás:

Fincsi volt a kormány vagy Opel jel lett a homlokodon? :) <_<

szerintem kifarolt mint a szar

de zsotya

mennyit toltál szét a fékpofákon???

fékezés közben mmeket mozog az egész csak :)

szerintem te is mint én is több centit toltál a pofákon, mire egyet tekert aza szar

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.