Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok.

Még új vagyok és segítséget szeretnék kérni vettem egy 98 as B vectra kombit 2000-es szívó dízelt de a kijelzőjén nem olvashatók a feliratok. A kérdésem az lenne hogyan bírom kivenni a kijelzőt hogy ki bírjam cserélni? előre is köszi a válaszokat.

Hogy mit??

Amugy jó ez a színes kijelző. Nekem ma lett kész a GPS beszerelés. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hogy mit??

Amugy jó ez a színes kijelző. Nekem ma lett kész a GPS beszerelés. :)

Szia!

Nagyon szuper lett a megoldás.

Tudsz valami kis leírást csinálni, infot mondani róla?

Milyen a kijelző, milyen a magnó, tolatókamera, meg hogy kb mennyibe fájt így az egész? :) Mert nagyon pöpec lett :)

Köszi

Gábor

Módosítva : hening
Videóval idézés.
Link to comment
Megosztás:

A GPS ahogy látom egy sima mezei 4"-as készülék, a lyukon kell benyúlni bekapcsolni? :)

Engem inkább az érdekelne, hogy alakítottad át azt a fröccsöntött burkolatot, amibe a szellőző rostélyok vannak eredetileg, illetve a szellőző rostélyt hogy kicsinyítetted le?

Link to comment
Megosztás:

A GPS ahogy látom egy sima mezei 4"-as készülék, a lyukon kell benyúlni bekapcsolni? :)

Engem inkább az érdekelne, hogy alakítottad át azt a fröccsöntött burkolatot, amibe a szellőző rostélyok vannak eredetileg, illetve a szellőző rostélyt hogy kicsinyítetted le?

Szia. Igen, a lyukon kell benyulni a bekapcsoláshoz.

A burkolatot két komponensű üvegszălas autó gitt és sok csiszolás. A rácsot ketté vágtam, és pillanat ragasztóval rögzítettem. Így az fix. De lezárható.

Két nap barkácsolás eredménye.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nagyon szuper lett a megoldás.

Tudsz valami kis leírást csinálni, infot mondani róla?

Milyen a kijelző, milyen a magnó, tolatókamera, meg hogy kb mennyibe fájt így az egész? :) Mert nagyon pöpec lett :)

Köszi

Gábor

A GPS noname régi Meglevő. A rács bontó ingyen. Kettő k-s autó gitt . 1500.

A rádió SAL 20000. Tolató kamera 9500.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Igen, a lyukon kell benyulni a bekapcsoláshoz.

A burkolatot két komponensű üvegszălas autó gitt és sok csiszolás. A rácsot ketté vágtam, és pillanat ragasztóval rögzítettem. Így az fix. De lezárható.

Két nap barkácsolás eredménye.

Az eredeti konzolon lévő a két szellőző rostély közti középső elválasztót kivágtad, és attól balra rögzítetted be, ahol most van? vágott felületeket pedig gittel felraktad, és addig csiszoltad, még ilyen nem lett?

A tolató kamera direkt ehhez a fejegységhez való?

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti konzolon lévő a két szellőző rostély közti középső elválasztót kivágtad, és attól balra rögzítetted be, ahol most van? vágott felületeket pedig gittel felraktad, és addig csiszoltad, még ilyen nem lett?

A tolató kamera direkt ehhez a fejegységhez való?

Igen, így készült a rács. Kivágtam az el választót és fixen van rögzítve a gps . A rács is fix. De a tekerővel zárható a levegő. A tolató kamera univerzális. Azok mindenhez jók ami tud tolató kamera funkciót.

Link to comment
Megosztás:

Igen, így készült a rács. Kivágtam az el választót és fixen van rögzítve a gps . A rács is fix. De a tekerővel zárható a levegő. A tolató kamera univerzális. Azok mindenhez jók ami tud tolató kamera funkciót.

Nekem csak annyi fenntartásom van ezzel a GPS beépítéssel kapcsolatban, hogy a ragasztás, a gittelés, és maga a GPS készülék bírni fogja-e azt a -20 tól 70 fokig terjedő kiképzést, amit az autóban kap.

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak annyi fenntartásom van ezzel a GPS beépítéssel kapcsolatban, hogy a ragasztás, a gittelés, és maga a GPS készülék bírni fogja-e azt a -20 tól 70 fokig terjedő kiképzést, amit az autóban kap.

Eddig is bírta. Évek óta folyamatosan az autóban volt. A ragasztás pedig 2 k-s üvegszălas autó gitt ami műanyaghôz is jó. Annak ezt bőven bírni kell.
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a GPS kibírja ezeket a hőfok különbségeket azzal nem lesz gond. A gittelés is mivel autós gitt gondolom ezzel számoltak.

Igazából én is sokat gondolkoztam, hogy mit lehetne csinálni. Mondjuk én annak a híve vagyok, ha valamit átalakítok akkor azt vissza tudjam csinálni az eredeti állapotra is, ha mégsem jönne be.

Navigációnak én IGO-t használtam, de kezdtek átállni a Waze-ra. Mivel annak NET is kell, így ebay-en láttam 7"-os tableteket mindössze 16-18E ft-ért. Tudom, hogy ezek nem gyorsak meg stb, de navigációra tökéletese. A középső szellőzőre meg lehet venni csíptetőt és így rögzíteni. Tény, hogy a beépített sokkal elegánsabb...

De mondjuk még messze nincs eldöntve a történet ezért is gyűjtöm az ötleteket.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a GPS kibírja ezeket a hőfok különbségeket azzal nem lesz gond. A gittelés is mivel autós gitt gondolom ezzel számoltak.

Igazából én is sokat gondolkoztam, hogy mit lehetne csinálni. Mondjuk én annak a híve vagyok, ha valamit átalakítok akkor azt vissza tudjam csinálni az eredeti állapotra is, ha mégsem jönne be.

Navigációnak én IGO-t használtam, de kezdtek átállni a Waze-ra. Mivel annak NET is kell, így ebay-en láttam 7"-os tableteket mindössze 16-18E ft-ért. Tudom, hogy ezek nem gyorsak meg stb, de navigációra tökéletese. A középső szellőzőre meg lehet venni csíptetőt és így rögzíteni. Tény, hogy a beépített sokkal elegánsabb...

De mondjuk még messze nincs eldöntve a történet ezért is gyűjtöm az ötleteket.

Kb. 5 perc alatt vissza rakom az eredeti középső szellőző rácsokat a kerettel együtt. :)

Link to comment
Megosztás:

Kb. 5 perc alatt vissza rakom az eredeti középső szellőző rácsokat a kerettel együtt. :)

Ha van majd időd csinálhatnál néhány képet is a cuccról, mert a videó kicsit homályos.

Ez az 5 perc ugye költői túlzás? :) Mert ahogy látom az egész egybe lett csiszolva a műszerfal műanyagával, valamint a két szellőző között ami ott van szintén van egy elválasztó ami fix. Ezt csak úgy nem hozd helyre, csak ha az egész műszerfalas elemet cseréled :)

Link to comment
Megosztás:

Ha van majd időd csinálhatnál néhány képet is a cuccról, mert a videó kicsit homályos.

Ez az 5 perc ugye költői túlzás? :) Mert ahogy látom az egész egybe lett csiszolva a műszerfal műanyagával, valamint a két szellőző között ami ott van szintén van egy elválasztó ami fix. Ezt csak úgy nem hozd helyre, csak ha az egész műszerfalas elemet cseréled :)

Csak az a műszerfal elem lett átalakítva, amiben a középső szellőző rostélyok vannak. Ez ugye benyúlik a kormányoszlop alá. Ha ezt kicseréli egy gyárira, akkor vissza van állítva az eredeti állapot. Ez nem több 5 percnél.

Link to comment
Megosztás:

Csak az a műszerfal elem lett átalakítva, amiben a középső szellőző rostélyok vannak. Ez ugye benyúlik a kormányoszlop alá. Ha ezt kicseréli egy gyárira, akkor vissza van állítva az eredeti állapot. Ez nem több 5 percnél.

Pontosan. És az eredeti gyári megvan, egy bontott lett átalakítva. Tényleg nem több 5 percnél. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg egy remek ötlet. Valami hasonlót szeretnék én is össezhozni, csak 7"-s TABbal vagy valami hasonlóval amin van mobil net is.

A bekapcsoló gond még a kérdéses, hogy annak kivezetését hogy lehetne megoldani:) kár, hogy nem olyanok ezek mint az ATX-es tápok hogy csak két kábel összeérintesz és már kész is.

Link to comment
Megosztás:

Szóval a levegő útját lefalaztad. Gondolom az a luyk oldalt az USB kábel helye.

A GPS elé mit tettél?

Igen . A levegő útját lefalaztam hogy az ne melegítse még pluszban. A lyuk a töltő USB helye, a kis lyukak a hangszóró miatt vannak, hogy jobban lehessen hallani. Ide betettem a GPS-t és üvegszálas gittel fixen rögzítettem, és megformáztam hogy kinézzen valahogy. Ezért a kütyüért nem kár.

A töltést hogy oldottad meg? Direktbe bekötötted vagy kivettél egy USB kábelt? A direktbe bekötés a legszebb, de akkor is hozzá kell férni mivel valahogy a térképet rá kell tölteni, ha frissíteni akarod.

A töltés direktbe van rákötve a szivargyújtóra, így csak gyújtáson kap áramot. De akkor mindig. Az akksija amugy is elég gatya volt már, nem kár érte.

Az megoldható úgy, hogy kivezetsz egy USB kábelt a kesztyűtartóba, oda pedig csinálsz egy USB-s aljazatot. Amikor tölteni akarod a GPS-t, akkor bedugod az USB aljazatba, amikor meg frissíteni, akkor meg Laptopra.

Oldalt csináltam még egy nyílást, hogy az SD kártyához hozzáférjek ha frissíteni akarom.

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg egy remek ötlet. Valami hasonlót szeretnék én is össezhozni, csak 7"-s TABbal vagy valami hasonlóval amin van mobil net is.

A bekapcsoló gond még a kérdéses, hogy annak kivezetését hogy lehetne megoldani:) kár, hogy nem olyanok ezek mint az ATX-es tápok hogy csak két kábel összeérintesz és már kész is.

Én is agyaltam 7" tablettel, de éppen nem fér be ami nekem van. A lehető legkisebb 7" os talán befér. láttam párat a youtube-n.Az nekem is jobban bejön, de ez volt kéznél. Zenét úgyis a fejegységről hallgatok, azon van USB és SD bement is. Még filmeket is lejátszik. :)

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam, hogy ha veszek egy szivargyújtót és azt behackelem a kesztyűtartóhoz akkor honnan érdemes odavinni naftát? Ha megcsapolom az ottani világítást az jó lehet?

Attól függ, minek kell. A keszyűtartó világítását egy relé kapcsolja. Központi zár nyitásr már ad áramot, és csak záás után kis idővel kapcsolja ki. Én az eredeti szivargyújtótól vittem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.