Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

az elado nem postáz europába, igy sajnos nem tudod megvenni.

Postáz az, csak fel kell venni vele a kapcsolatot és meg kell kérdezni mennyiért küldené. Rendesen ezek az eladók, ha kell elpostázzák, csak vigyék el. Neki mindegy, mivel úgyis te fizeted a postát. Egyszer németből akartam rendelni valamit, ő is úgy hirdette, hogy csak németbe postáz, de rákérdeztem és küldte volna ide is, persze ha kifizetem az árát. Végül túl magasra ment a licit és inkább hagytam.

Link to comment
Megosztás:

Hy Skacok!

Ha vennék egy ilyet: http://www.ebay.co.u...=item1e7200a6e7 (na nem a Vecire...hehe... :D), szóval mi ilyenkor a menete a vásárlásnak? Valaki tudna ilyenben segíteni, ha kell?

Köszönöm! :)

Csörgess meg zozor vagy beszéljük meg e-mailben ha még érdekel.Beszélek az eladóval a posta árával kapcsolatban és meg is rendelem neked ha nem egy vagyonért adja fel! ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!!!

Egy gyors segitseg kellene hogy tudom leszedni az ajto karpitott? (vezető oldali elektromos ablak tukor)

Kiveszed a csavarokat az elektromos tükör kapcsoló alól, csipogó burkolat alól, a behúzó markolat alól és a tükör burkolata alól. További 3 csavart kiveszel alul a tárolók alól. Ezután alulról indulva egy csavarhúzóval kifeszíted óvatosan a kárpitot, hogy a 4 patent megadja magát. Ezután felfele megnyomod az egészet és már kint is van

Link to comment
Megosztás:

Kiveszed a csavarokat az elektromos tükör kapcsoló alól, csipogó burkolat alól, a behúzó markolat alól és a tükör burkolata alól. További 3 csavart kiveszel alul a tárolók alól. Ezután alulról indulva egy csavarhúzóval kifeszíted óvatosan a kárpitot, hogy a 4 patent megadja magát. Ezután felfele megnyomod az egészet és már kint is van

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Kiveszed a csavarokat az elektromos tükör kapcsoló alól, csipogó burkolat alól, a behúzó markolat alól és a tükör burkolata alól. További 3 csavart kiveszel alul a tárolók alól. Ezután alulról indulva egy csavarhúzóval kifeszíted óvatosan a kárpitot, hogy a 4 patent megadja magát. Ezután felfele megnyomod az egészet és már kint is van

Reméljük a hangszóró rácsot levette előtte :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szükségem lenne pár tanácsra és alkatrészre.

Lóg a tetőkárpitom és még nem jöttem rá hogy is csináljam meg. Gondoltam hogy inekcióstűvel ragasztót nyomok alá hátha megfogja de félek hogy túl sokat nyomok és randa lesz... Ti, hogy oldottátok meg? Cseréltétek?

A másik hogy szükségem lenne díszlécekre.. az előző tulaj lemezcsavarral furta át és azzal rakta fel... Szükségem lenne mind a négy ajtó lécére + a két sárvédő részre.

előre is köszönöm a segítséget

Spiler

Link to comment
Megosztás:

És míg el fen felejtem..

Egy kicsit lóg az első hűtőm és ha beindul iszonyatosan el kezd rángatni.. Megpróbáltam kiszedni a hétvégén de annyira nincs helyem (1.7TD Isuzus) hogy nem bírtam kivenni és nem is nagyon tudtam hogy is van ez.. Van valami ötletetek, mi tartja azt pontosan a helyén?

Van szerelési könyvem de elég nehezen megy..

Link to comment
Megosztás:

És míg el fen felejtem..

Egy kicsit lóg az első hűtőm és ha beindul iszonyatosan el kezd rángatni.. Megpróbáltam kiszedni a hétvégén de annyira nincs helyem (1.7TD Isuzus) hogy nem bírtam kivenni és nem is nagyon tudtam hogy is van ez.. Van valami ötletetek, mi tartja azt pontosan a helyén?

Van szerelési könyvem de elég nehezen megy..

Lökhárítót le kell venni hozzá, úgy jön csak ki a hűtő a helyéről. Ha klímás a kocsi, akkor először a klímahűtőt kell levenni.

Szerintem csak az alsó hűtőtartó bakod ment szét, azt kellene cserélni. Ehhez is le kell operálni először a lököst. Picit meg kell emelni a hűtőt, és ki a rosszat, és be a jót.

Link to comment
Megosztás:

...

Először is Üdv itt a Fórumon!

...

Lóg a tetőkárpitom és még nem jöttem rá hogy is csináljam meg. Gondoltam hogy inekcióstűvel ragasztót nyomok alá hátha megfogja de félek hogy túl sokat nyomok és randa lesz... Ti, hogy oldottátok meg? Cseréltétek?

...

Valaki kimosta a kárpitot na ezt nem szabad!

A legjobb akkor lenne ha letudnád szedni az egészet alóla a szivacsos anyagot teljesen kicserélni majd hengerelve ragasztózni és kárpit vissza - ez elég nagy meló! lásd phoboss következő hsz-t

Vannak akik már csináltak ilyet majd azok részletezik

...

A másik hogy szükségem lenne díszlécekre.. az előző tulaj lemezcsavarral furta át és azzal rakta fel... Szükségem lenne mind a négy ajtó lécére + a két sárvédő részre.

...

A díszlecek első részén elengedi a ragasztás, ezért szokták csavarozni - gondolom neked is ez a probléma.

Módosítva : straega
Link to comment
Megosztás:

Először is Üdv itt a Fórumon!

Valaki kimosta a kárpitot na ezt nem szabad!

A legjobb akkor lenne ha letudnád szedni az egészet alóla a szivacsos anyagot teljesen kicserélni majd hengerelve ragasztózni és kárpit vissza - ez elég nagy meló!

Vannak akik már csináltak ilyet majd azok részletezik

A díszlecek első részén elengedi a ragasztás, ezért szokták csavarozni - gondolom neked is ez a probléma.

annyira nem nagy melo leszedni a kárpitot. én cseréltem az egészet nem rég. Feketére. 2-3 óra alatt meg is volt. leirtam ennek menetét itt nem is rég. keresd vissza ebben a fórumban. arra kell csak ügyelni hogy hagy rá anyagot amit majd vissza hajthatsz hogy eltüntesd a vágásnál a széleket.

Link to comment
Megosztás:

annyira nem nagy melo leszedni a kárpitot. én cseréltem az egészet nem rég. Feketére. 2-3 óra alatt meg is volt. leirtam ennek menetét itt nem is rég. keresd vissza ebben a fórumban. arra kell csak ügyelni hogy hagy rá anyagot amit majd vissza hajthatsz hogy eltüntesd a vágásnál a széleket.

Ok te tudod én szerencsére nem takarítottam anno

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg átesett egy nagymosáson igen.. Próbáltam leszedni, de félúton abbahagytam, mert elég öreg a műanyag és könnyen törik... Gondoltam, hogy veszek bontottan vagy ilyesmi, de 10-15ezreket nem fogok kiadni érte... Így is egy vagyont költök rá.. az előző tulaj hanyagolta.. Klíma nem jó (ereszt), fűtés lekötve (elképzelésem sincs miért) a víz olajosodik (gondolom hengerfejtömítés) hátsó kerékcsapágyak kivannak, szilenteket kell cserélni, a hűtővel kell kezdenem valamit a lökösök lógnak, a tank ereszt és még a rozsda is feldugta a fejét...

a következő héten cserélem az első sárvédőket, hátsó kerékagyat, szilentet és a hűtővel kell kezdenem valamit.

Az imént írta Adam1, hogy hűtő tartó bakkal lehet a gond, de szerintem, nem mert konkrétan nem lóg csak iszonyatosan el kezd rázkódni..

De köszönöm az ötleteket a kárpitra, arra is fordítok időt, mert iszonyat hangos tud lenni, mikor a tető berezonál egy bizonyos fordulatnál..

Jah és az hengerfej gyanús, ha a víz olajosodik, és folyamatosan után kell tölteni mert felszívódik??

Kicsit kezdek már belefáradni ebbe az autóba...

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg átesett egy nagymosáson igen.. Próbáltam leszedni, de félúton abbahagytam, mert elég öreg a műanyag és könnyen törik... Gondoltam, hogy veszek bontottan vagy ilyesmi, de 10-15ezreket nem fogok kiadni érte... Így is egy vagyont költök rá.. az előző tulaj hanyagolta.. Klíma nem jó (ereszt), fűtés lekötve (elképzelésem sincs miért) a víz olajosodik (gondolom hengerfejtömítés) hátsó kerékcsapágyak kivannak, szilenteket kell cserélni, a hűtővel kell kezdenem valamit a lökösök lógnak, a tank ereszt és még a rozsda is feldugta a fejét...

a következő héten cserélem az első sárvédőket, hátsó kerékagyat, szilentet és a hűtővel kell kezdenem valamit.

Az imént írta Adam1, hogy hűtő tartó bakkal lehet a gond, de szerintem, nem mert konkrétan nem lóg csak iszonyatosan el kezd rázkódni..

De köszönöm az ötleteket a kárpitra, arra is fordítok időt, mert iszonyat hangos tud lenni, mikor a tető berezonál egy bizonyos fordulatnál..

Jah és az hengerfej gyanús, ha a víz olajosodik, és folyamatosan után kell tölteni mert felszívódik??

Kicsit kezdek már belefáradni ebbe az autóba...

Nem gyanus, hanem hengerfejes az az autó. Ha mázlid van, akkor csak tömítés...

Valószínű azért lett lekötve a fűtés, hogy ne menjen tele olajjal a fűtőradiátor... Nekem van egy donorom, ami szintén ugyanebben a cipőben jár. Hengerfejezni kéne a motorját, mert olajosodik a víz. De nagyon durván.

Szóval, a legfontosabb az lenne, hogy megcsináltasd, mert minél több olaj kerül bele a hűtőkörbe, utánna annál nagyobb szopás lesz kitakarítani onnan.

Egyébként most vetted az autót? Csak mert ha igen, akkor jól át lettél rázva, feltéve ha nem nagyon kis pénzért jutottál hozzá.

A hűtőre visszatérve, nem muszáj elhinni a mit írtam, de már egykétszer szana széjjel borítottam a kocsit, meg össze, úgyhogy lehet érdemes. Nekem is ugyanígy rázkódott a hűtőm, az alsó tartó bakok voltak széjjel menve, ezért lejjebb csúszott a hűtő, a normál pozíciójánál 1-2 centivel mélyebbre. Ennél fogva a felső tartó bakok már nem tartották olyan szineten, mint kellene, ezért rázkódott. Alapból gumik fogják, hogy tudjon rázkódni, de nem mindegy mennyit. Sajnos csak gyári létezik ezekből a bakokból, azt meg aranyárban mérik, én anno 2000 Ft/db áraon vettem őket.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg átesett egy nagymosáson igen.. Próbáltam leszedni, de félúton abbahagytam, mert elég öreg a műanyag és könnyen törik... Gondoltam, hogy veszek bontottan vagy ilyesmi, de 10-15ezreket nem fogok kiadni érte... Így is egy vagyont költök rá.. az előző tulaj hanyagolta.. Klíma nem jó (ereszt), fűtés lekötve (elképzelésem sincs miért) a víz olajosodik (gondolom hengerfejtömítés) hátsó kerékcsapágyak kivannak, szilenteket kell cserélni, a hűtővel kell kezdenem valamit a lökösök lógnak, a tank ereszt és még a rozsda is feldugta a fejét...

a következő héten cserélem az első sárvédőket, hátsó kerékagyat, szilentet és a hűtővel kell kezdenem valamit.

Az imént írta Adam1, hogy hűtő tartó bakkal lehet a gond, de szerintem, nem mert konkrétan nem lóg csak iszonyatosan el kezd rázkódni..

De köszönöm az ötleteket a kárpitra, arra is fordítok időt, mert iszonyat hangos tud lenni, mikor a tető berezonál egy bizonyos fordulatnál..

Jah és az hengerfej gyanús, ha a víz olajosodik, és folyamatosan után kell tölteni mert felszívódik??

Kicsit kezdek már belefáradni ebbe az autóba...

Azért rázkódik mert lóg,nyugodtan hihetsz Adam1-nak! ;) Vannak ott felső gumibakok is,azokat is nézd meg milyen állapotban vannak!Az alsók cseréjéhez úgy is ki kell venni!

Állj a motor elé és kézzel szorítsd a hűtőt a kasztni eleje felé,lehet csendesebb lesz!De megnézheted hogy a ventillátor műanyag burkolata esetleg nem e mozog és ér hozzá a hűtőhöz!

Link to comment
Megosztás:

Azért rázkódik mert lóg,nyugodtan hihetsz Adam1-nak! ;) Vannak ott felső gumibakok is,azokat is nézd meg milyen állapotban vannak!Az alsók cseréjéhez úgy is ki kell venni!

Állj a motor elé és kézzel szorítsd a hűtőt a kasztni eleje felé,lehet csendesebb lesz!De megnézheted hogy a ventillátor műanyag burkolata esetleg nem e mozog és ér hozzá a hűtőhöz!

Igen, rendesen átnéztük az a probléma :) Köszönöm!! Meg is rendeltem a felső 1000 alsó 900ft :)

Hátsó lengőkarszilent cserén esett már át valaki?? Hétvégén esnék neki szétbombázom a kocsit, agy, szilet csere, hűtőtartó bak csere :)) Rendbehozom a drágát :)

És még valami ami fontos, valaki esett át hengerfej tömítés cserén? Drága mulatásg?? Neki lehet kezdeni itthon is vagy inkább a szerelőre bízzam a dolgot??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.